Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
12. led 2011

dobre ranko 🙂

noc sme mali dobru, Sophinka spala do 6:20, chystam Nati do skoly. 🙂 Normalne sa tesi, len to vstavanie je desne. 😲

anta
12. led 2011

Dobré ranko, holčiny. 😉
@hancazivocich - vyřiď Kikoušovi přání všeho nejlepšího a že posíláme hubáka od Honzuláka 🙂

lehna
12. led 2011

Dobré ránko holky,
já nějak na vás nemám moc čas. u tchýně jsme si to protáhli do pondělí, včera jsem byla dopoledne se Štěpim na KO na neurologii ještě. hrál si tam s hračkama,tak mu nezměřila ani obvod hlavy ,natož takovým tím malým kladívkem poklepat reflexy. řev jak blázen, protože si mladý pán hrál. no jinak s ním byla spokojená a máme teda přijít ještě za půl roku,že nsad teda bude spolupracovat. ach joo, zbytečnost.
ale jela jsem tam autem, no příště se na to vyprdnu, parkoviště v celé nemocnici plném platit za to chcou a není kde zaparkovat,ale nakonec jsem to zvládla, místo jsem hledala snad 20minut. děs,pak jsem měla hrůzu jak vyjedu,ale vše v poho,tak jsem měla ze sebe radost 😵

@hancazivocich - Kikči přejeme vše nej k narozeninkám, ať se má jne dobře a je zdravá 🙂 😉

@anta - i tobě přejeme vše nej nej nej k narozeninám,hlavně pevné nervy 😉 🙂

anta
12. led 2011

@lehna - děkuji, sice nevím, o jakých nervech mluvíš 😀 😀 , ale i tak jsi mě potěšila 🙂 . Dítě tady lítá od božího rána, ten je nezničitelný 😀 😀 😀 Já to s tím věkem beru tak, že "zezadu lyceum a zepředu muzeum" 😀 😀 😀

gina333
12. led 2011

@hancazivocich : aj my prajeme malej princezne vsetko naj k narodkam 🙂 😵

lehna
12. led 2011

@anta - s nervama nic ve zlém 😀 😀 , každá nějaké máme,ne? 😀 😀

@gina333 - a jak ty v práci? pořád líbí?
Jo a četla jsem co s Naty, teda chuďátko,tak hlavně,že už je v pořádku 😉

prchalka
autor
12. led 2011

Dobré ráno,
budíček jednou a pak v 5.30 a jelikož u ní byl celou dobu tatínek, tak už nezabrala, v 6 se stěhovala k nám do velký a už byla čilá, tak asi brzo odpadne, což je dobře, protože dneska nás čeká den i noc samotný 😝
VŠEM dvěma oslavenkyním VŠE nejlepší 🙂 🙂 🙂

anta
12. led 2011

@lehna - určitě máme nějaké nervy, čemuž se občas divím 😀 😀 😀

katzi
12. led 2011

Dobré ráno,

u nás noc bezva - 1x ve 3h dudel a pak až ráno. Ovšem ten včerejšek 😝 Přichází nám asi nějaká nová, silnější vlna vzdoru: venku mi sebou po dlouhé době švihla na chodník, že domů nepůjde a řevem se počůrala, potom podruhé se vztekla doma kvůli něčemu co jí zakázal MM a opět se řevem počůrala a večer jsem jí uspávala přes hodinu a opět mega řev 😝 😠 Doufám, že jen neměla den, dnes od rána je v pohodě.

ined: ahoj, vítejte zpátky 😵 Teda vy jste toho prožili - opravdu by to vydalo na nějaký ten díl Ordinace v růžovce, nebo Nemocnice na kraji města 🙂 A teď zas ty máš střevní chřipku 😢 Už jsem to tu psala, jak jsi tu nebyla - snad si to vybíráš vše teď před porodem a odměnou bude nejhodnější, spavá a zlatá Kačenka 😵 Teda už brzo brzičko 🙂 Jak se těšíš? Na mě to dolehlo jaksi dnes v noci, nějak jsem nemohla spát a po tom našem hrozným uvztekaným včerejšku jsem dumala nad tím jak to se dvěma uřvancema zvládnu 😀 😝

hancazivocich: Kikči vše nej nej, ať je pořád taková veselá, zvídavá, povídavá a taky šťastná a zdravá.

anta: tobě taky vše nej nej, ať se ti splní vše co si přeješ a nechybí ti nic ke spokojenosti.

hancazivocich
12. led 2011

@gina333
@lehna
@anta - všem děkujem - kikouš vám posílá pusinku 😵 A Anta - gratulka k tvým narozkám 😵

Jinak dobré ránko - večerní usnutí klasika - pozdě... Opět večer trénink nočníku a pozor - madam si řekla i v noci!

hancazivocich
12. led 2011

@katzi - děkujemee

anta
12. led 2011

Holky, hromadně vám moc děkuji, je příjemné, že se taky někdo narodil jako já, je to hezké, že mám s kým slavit alespoň na dálku, jinak u nás žádná změna, jen přemýšlím, jestli si večer nedat panáka slivovičky na zdravíčko 😅

gina333
12. led 2011

@anta : krasne narodky, nech sa ti splnia vsetky sny 😵 😵

anta
12. led 2011

Dítě mi tu háže jako dárek bobáka, blééééééé, tak aspoň něco 😅 😅 😅

hancazivocich
12. led 2011

@anta - tak si toho panáka dáme spolu, jo? Já z toho začnu škytat, ze škytání si cvrnku, pak se půjdu přebalit .... 😅 😅 No, aspoň bude veselo...

Jinak ještě jedno storry ze včerejška - se jdu takhle zvážit, oči lehce zamlžený, koukám na ty čísla a pokouší se o mě infarkt, mrtvice, střevní chřipka a bezvědomí 😔 😝 😅 Z těch čísel... Do tý doby, než zjistím, že mezi mýma ladnýma 42tkama je přidupnutá Kikouškova 25tka a přišlapuje mi váhu a má z toho děsnou čurinu a řve - já ci taky vážit - uhni.. Jo a machruje, že má Čináct - cheche - už dávno nee

hancazivocich
12. led 2011

@anta - a nebul, ten můj tu práci vzal - teda ten postup...... A ten tvůj si taky večer vzpomene, ne?

anta
12. led 2011

@hancazivocich - jo to se mi stalo, že jsem se vážila a říkám, kurňa, mám nějak podezřele moc, to je divný, hm a pak jsem si uvědomila, že držím v ruce flašku plnou vody 😀 😀 😀 Určitě tě zvu na panáčka 😉

katzi
12. led 2011

@hancazivocich @anta . hned bych si dala panáčka s váma kdybych mohla i když nic neslavím 😅 Já se poslední dobou vážím zásadně jen hned ráno, skoro nahá, po vyřůraní a před snídaní 😀 Pak později během dne už nemám odvahu 😀

gina333
12. led 2011

@anta , @hancazivocich: ja si vecer dam tiez, na vase zdravie 🙂

prchalka
autor
12. led 2011

Hehe 😀
Když už jsme u toho, Sophi má taky narozky jako já 🙂
A včera večer se vážila čorí a taky mě to málem kleplo. Po vykoupání, s plínou a v pyžamu, v ruce 60tku mlíka a ani se neptejte, co to ukázalo 😝 😝
@katzi Bezva, nejsem v těch mega vzdorech sama 😅 Vzpomeň si na mě, až to zas nastane 😅

anta
12. led 2011

@hancazivocich - určitě si večer vzpomene, toho se nebojím. A nebulím, jsem v pohodě 😉 🙂
@gina333 - super, to tady budeme teda dlouho strašit, jestli si všichni budou na nás dávat panáky 😀 😀 😀

gina333
12. led 2011

@anta : 😀 😀 😀

@prchalka : a to som ani nevedela, ze v rovnaky den ste sa narodili so Sophi. 😵

Ja som ju dnes odmerala, no horko tazko asi 85 cm, je to spuntik. 😉

prchalka
autor
12. led 2011

@gina333 Ale já tu v listopadu psala, že slavím taky 😅
@katzi Nj, ty jsi nestihla změnit ani tu fotku v pasu, ta už je zase aktuální 😀

hancazivocich
12. led 2011

@prchalka - a kolik to ukázalo? Já už ji i s obavou totiž rvu i do nákiupního koše a čekám, kdy udělá ruuup... No jo, no - mají prostě těžkou kostru 😎

@katzi - vtip je v tom, že já na alkohol špatně reaguju - jednak rudnu, jednak po něm škytám, jednam po bylinkám kašlu až se dusím.. No, prostě společník k pohledáním - ale když má bejt sranda, tak si s váma cvaknu - a tobě koupíme dětský špunty a já si půjčím pampers od Kikouše..
Včera se jí děda ptal, jestli chce čůrat do nočníku... Odpověděla mu - dej sem pamprsku 😅 😅 A páč jí hned nerozuměl, tak se začla plácat po nahý pipině a říkat pampesku, pampesku, na pipinu 😅 😅 No, co z tý holky bude? Mý nervy... Jo a MP ji tuhle oblíkal a ona u toho začla blbnou - skákat do vejšky...Po posteli a on furt nech toho,..... A ona - .......... Radši nic - Domovnice jedna 😠

hancazivocich
12. led 2011

@prchalka - jo psala jsi, i to, že někdo holek čeká v nějakým termínu s někým z rodiny, ale už v tom mám madlajs... 😅

hancazivocich
12. led 2011

@prchalka - nebo mi to napiš do IP

katzi
12. led 2011

@hancazivocich : já rudnu i bez alkoholu - je mi pomalu třicet a kolikrát se červenám fakt jak patnáctka 😀 Stačí nějakej pěknej chlap aby se mnou zavtipkoval a je vymalováno 😀 A rychlý špunty nee, já bych si kdyžtak dala pivko, nebo deci vínečka 😵

@prchalka : no jo, vidíš,to mě ani nemapadlo, jak mám zase aktuální foto v pasu 😀 Až na to tílko teda, to teďka nenosím. A s těma vztekánkama - jj, budu na tebe vzpomínat až to na ni zas přijde 🙂

hancazivocich
12. led 2011

@katzi - to já taky tak rudnu - a jakmile to jeden doktor u nás zjistil, tak provokoval - aby viděl, jak rudnu... No, na ránu, no...
Já myslela, že se toho rudnutí člověk třeba věkem zbaví a ono .. prdlajs.. A u mě je největší průšvih, že cejtím jak rudnu a tímpádem rudnu ještě víc 😠

prchalka
autor
12. led 2011

Spíme tak od 12ti hurááá
@hancazivocich Cože jsem to psala? 😅 😅 😨 Nějak si nemůžu sama vzpomenout... v jaký souvislosti...
16,5 prosím... 🙄 😝 😖 😨

prchalka
autor
12. led 2011

@gina333 Dohledala jsem to na str. 450 😅 napsala jsem tam toto:
Tak to máte super krásný datum - jako já 😀 😀 Jakože zašifrovaně 😀