Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
7. únor 2011

@gina333 🙂 ..jj, to znám..matýnek mi to dává na prkno a já to nenápadně hážu zpět do koše, protože jinak bych jaksi nevyžehlila nic 😀 .
no jako u nás je teda taky mokro, ale myslíš že to těm dětem vadí? 😀 matýnek sjel třikrát klouzačku a byla suchá 😀 .ale to už jsme byli před barákem, takže za chvilku jsme šli domů...tak jsem to nějak neřešila 😉 .
ale teda ty kalhoty vypadaly... 😅

prchalka
autor
7. únor 2011

Dneska cvíčo super, byly tam jen 4 děti, takže hafo místa a klídek. Vztekánky tam obstarává jiný chlapeček, už ne my. Tam je hodná a cvičí, je vidět, že jí to dělá radost 😉
@ined77 No co včera... strkala si do pusy metly z robota na kynuté těsto - ty tlustý zahnutý dráty. Když jsem vyndávala myčku, tak je šlohla. Většinou si říkám, ať se vytrestá, ale přeci jen bych to nechtěla vidět zaražený v krku, tak jsme se o to praly, ona se vztekala a ječela na mě, po dobrým to nešlo, tak jsem prostě začala ječet, aby se lekla a uvědomila si to. Pak začala bulet a že "příjde tatínek" se vždycky dovolává na střídačku, když jí ten druhej ubližuje! No prostě tak nějak to bylo 🙄
@gina333 Písni prosím název těch homeo. Nějak mi to vypadlo - sirup to byl, ne? Zeptala bych se v lékárně! No čípek dneska neměla, ale evidentně jsou teď k prdu.. takže jsem přemýšlela o něčem jiném. No ale co potom? Má se to brát jen chvíli? To zas pak budem znova tam, kde jsme teď?!?!
@hancazivocich Jo, řekla bych, že nárok máme, akorát to nikdo nechápe... ☹ ☹

ined77
7. únor 2011

@prchalka 🙂 ..aha 🙂 , tak něco v bledě modrém u nás proběhlo ráno ..matýnek chtěl nůžky 😝 ...já na něj teda neřvala..jsem dnes happy z počasí 😀 , ale jindy by mě z takových kravin taky už kolikrát čerti vzali 🙄 .
to je co chvilka něco 😅 .
tak super že cvíčko fajn 🙂 ..vidíš, my možná půjdeme ještě ve středu a naposled na nějakou dobu...asi už teda.
ty jo..já nevím co budu s matýnkem celé dni doma dělat než budeme moct ven i s malou 😒 .to bude liga 😅 .

prchalka
autor
7. únor 2011

@gina333 Jo tak už jsem to homeo dohledala - kuličky 😉

ined77
7. únor 2011

u nás spánek 1,5h 🙂 .stáhla jsem matýnkovi na flashku bořka stavitele, tak na to teď čučká na tv, spokojenost nade vše 😀.a svačí u toho 🙂 .
pak valíme ven, je pořád krásně 🙂 .
všem pěkný den, papa 🙂

PS:dívala se některá z vás včera na tu telenovelu na nově? 😅

anta
7. únor 2011

Holky, my zrovna dneska taky byli na hřišti, už se nám stýskalo po písku, tak jsme si ho donesli domů na kalhotách asi tak kilo 😀 😀 Mokro? Co je to mokro?, To je to, co se vsákne do kalhot 😀 😀 😀 , neva, my jsme jezdili na kolotoči, ale holčinky, když se Honzík zvedl, byl ten kolotoč jak nový, takový vyleštěný či co 😀 😀 😀
@prchalka - tak to bych se ale taky prala, přesně, jak říkáš, takový dráty zabodnutý v krku, to není žádná lahůdka, Honza si s nimi tedy hraje normálně, ale naštěstí ho nenapadlo si to strkat do pusy, radit mu to ani nebudu 😅 😅 😅

anta
7. únor 2011

@ined77 - nene, připadá mi to jak nějaká slaďárna, ačkoli, když jsem slyšela ten děj, tak mi to spíš přijde jak nějaká trapárna 😀 😀 😀 Já na takový věci nějak moc nejsem, to já spíš dedektivky, horory a tak 😅 😅
A co se týče těch vztekanců, já jsem kolikrát PAF z toho, co se najednou děje? Hrajeme si v klidu a harant se začne tvářit tak prapodivně, že si říkám, co se děje a BUM a letí kostka mámě do oka 😉 Tak jsem se s Honzou dohodla, že jakmile ho čapne hysterák, ať řekne "mámo pyč nebo pič? 😀 😀 😀 A já prostě jdu se slovy, až se uklidníš, tak přijď, a on se vám opravdu vyfláká třeba do postele a pak přijde, sice ne s úsměvem, ale i tak řekne "je to dobrý" 😀 😀 😀

anta
7. únor 2011

Holčiny, sláááááávááááá. Tak to čůrání do nočníčku nebyl omyl. Odpoledne jsme to zase zopakovali, jsem ráda, že to v sobě nezadržuje, sedne, pustí to a jde, hurááááá. Sice má vždy učůrnuto, ale to se časem vybrousí 😅 🙂 🙂 🙂

gina333
7. únor 2011

@ined77 : co hovoris na Seherezadu? 🙂

@anta : vy ste s nocknikovanim uz za vodou, gratulujem. 😵

Nakoniec Sophi spinkala 1:40, poo sme sli k babi na kavu, potom do obchodaku, ked sme sli domov pred panelakom sa natiahla do blata, ruky, biely kozusok, sal, no vsetko cierne, ma slo porazit, ale neva, pracka vyperie vsetko. 😉 🙂 Tecie jej statocne z nosa, uz sa teraz bojim noci, nastastie robim tento tyzden v stredu, stvrtok, takze dufam, ze to zajtra preliecime. 😵

@prchalka : ano, su to gulicky, fakt si to vyskusaj, dufam, ze zaberu aj vam. 😉

prchalka
autor
7. únor 2011

Tak jsme byly asi 2h venku, krásně sluníčko, skoro jako, ale ten konec..
Z hřiště jsme jely 3 zastávky busíkem, vystoupíme, říkám jí, ať nemává s tím pytlíkem s rohlíkem, sušenkama a Lipánkem a bum, díra a Lipánek na zemi. Jdem znovu kolem krámu a mě napadá, že musíme koupit ještě nějaký pečivo. Obejdu krám, zaplatím, zjistím, že mám jen jednu rukavici, ptám se prodavačky, jestli to můžu obejít znova, čorí stojí u dveří a čeká, nenašla jsem ji, beru nákup a dítě najednou nikde. Tak jsem vylítla ze dveří, nikde nebyla, ani na silnici, ptala jsem se lidí před krámem a že prej žádný dítě nevyběhlo. Vracím se zpátky a ona si tam jezdí s vozíkem, ale asi mě hledala 😅
Tak jsem ztratila rukavici (zřejmě v busu) a málem dítě 😅
Hele, ona teď fakt nakreslila kočku (podle dnešní kouzelný školky) 😅 😀 Tak to je úža!
@gina333 Už mám objednáno - zítra odpol budou, to jsem zvědavá 😕

anta
7. únor 2011

@gina333 - zatím se bojím děkovat a kéž by tomu tak bylo, tak snad jsme na dobré cestě 😀 😀 😀

sherry28
7. únor 2011

@ined koukám, že jsi ještě kindrátko 😉 😵 kdy máš vlastně přesný termín? 😕

prchalka
autor
7. únor 2011

Tak my máme prsty hodně často v puse poslední dobou, a to fakt viditelně, ale nevidím ani obrys zubu 😖 chjo!
Dobrou noc! 😔

sherry28
7. únor 2011

@prchalka z toho si nic nedělej 🙂 já koukám Elíkovi do pusy a taky zatím žádný nevidím 😉 😀

gina333
8. únor 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : u nas 5-ky neidu ani naznakom, takze sa este natrapime urcite. 😲

Vcera Sophi nevedela zaspat, musela som si k nej lahnut, bolo uz 21:00 prec kym zalomila. Chudatko, ledva dychala, celu noc len pochrapkavala, teraz este spinka. 😒

lehna
8. únor 2011

dobré ránko,

jé tady toho zase je 🙂

u nás se spalo opět celou noc a vstával až v 6.05 😵 , pak ještě do půl 7 se mnou v posteli 🙂.
No je vidět,že poslední pětky ještě nelezou 😒 .

INED- sám od sebe šel před ten nočník a vyčural se vestoje. my jsme hleděli kde na to přišel, protože MM vestoje neto,on v sedě 🙂

Odpo jsme taky byli venku, bylo kráásně i u nás 🙂.
a ranní očkování taky proběhlo v pořádku. nechtěl sice vůbec za doktorkou, jak ho chytla sestra,že ho teda naočkojí,tak řval,ale jak ho pustila byl hned klid 🙂.

anta
8. únor 2011

Ahoj holčinky, teď jsem zjistila, že si Honzík umí pouštět pohádky na PC sám 😀 😀 😀 Jinak vstával v 6,50, to je krásné 😉

katzi
8. únor 2011

Dobré ráno,

nedočítám, omlouvám se 😅 My máme jakejsi akční týden. Normálně míváme tak jeden sraz s kamarádkou, teď je pořád něco + k tomu jdu ještě dnes i ve čtvrtek večer na pokec s různýma kamarádkama. A ve čtvrtek budeme obíhat tři školky tady u nás ve čtvrti.

Jinak noci teď dobrý, jen jak se vzbudí poprvé, tak tam za ní jdu, přilehnu k ní a většinou u ní vytuhnu a spím tam až do rána. Ráno se pak rovnám a nadávám si, že musím příští noc určitě odejít zpátky do ložnice 🙂

Snad vás trošku prolítnu po o.

prchalka
autor
8. únor 2011

Dobré ráno,
nevím, jak noc, ale ráno bylo hrozný. MM vstával 4.45, nevzbudila se, tak jsem šla k sobě. V 5.05 už volala. Snažily jsme se ještě usnout, ale už se jen válela, kňourala a tak nešťastně funěla (asi trochu ucpaný nos). Tak se domotala v 5.50 a lezla z postele. Ráno kašlala a popotahuje, občas kýchne, doufám, že z toho nic velkýho nebude. Zatím je v pohodě, i si sama hrála. Ale už jsem z toho teda lehce nervózní, nechci žádný nemoce už!! ☹

anta
8. únor 2011

Teda holky, vy si užíváte ☹

gina333
8. únor 2011

@anta : vy ste este ani sopliky nemali? to je super, 🙂 🙂 ale je to asi tym, ze nemate starsieho surodenca, nechodievate do kolektivu. Ja som tak bola s Natalkou, ale akonahle zacala chodit do skolky, uz to slo rad za radom, chripky, kasel, crevne problemy. ☹

anta
8. únor 2011

Já s tím počítám, že jakmile nastoupí do školky, tak to taky začne 😎

prchalka
autor
8. únor 2011

Myslím, že u nás začíná horor. Potahuje a potahuje, vysála jsem rýmu, kápla do nosu a to jí pěkně vzalo. A to máme 10h 🙄 Když k tomu přičtu vstávání v 5 😖 ☹ supr trupr to asi bude 🙄
A frknout směrem ven nehrozí 😠

lehna
8. únor 2011

my přišli z venku, a je uvztekaný,protivý. to nám ten den tky pěkně začal.

@prchalka -a jééje,rýma. no potěš ☹ 😠

prchalka
autor
8. únor 2011

Tak usnula v 11.50, od 10h chtěla oběd, tak jsme se nějak zabavily, dostala ho v 11, snědla celý 😉 a chtěla pořád dudína a sama si o to spaní řekla a že je unavená - bodejť by ne - vstávačka v 5h!
Ucpaná nebyla, snad bude v klidu. Zahájila jsem léčbu Sinupretem, co tu ještě mám + ty nosní kapky občas, snad to nějak zaženem. A berem už dlouho ten sirup na imunitu. Jinak byla v poho, jen unavená.
Holky radu - kapky na rýmu! Já je nikdy nemusela, protože mi přišlo, že se mi to spustilo ještě víc a né že by mi to zrovna pomohlo. Mám pro ni Nasivin, myslíte, že to k něčemu je, že to jako pomáhá?
@gina333 Co ty homeo na noc, měla bych je dát?
Nebo myslíte radši třeba Panadol, Nurofen? 😕 🙄

ined77
8. únor 2011

ahojky 🙂 ,
u nás noc zase celkem fajn, budík kolem 6.15, ale jinak...od rána vše na prd 😒 ..teda spíš já...
včera jsme byli i odpol snad 2h venku a mě dnes bolí břicho jak cosi..normálně mě píchá v bocích jako po běhu 😨
matýnek je sice celkem v klidu, ale pořád něco chtěl, vyžadoval, jak nebylo hned, vřískal...no dnes na tohle nemám ani zbla nálady 😒 .
dopolko jsme venku nebyli...vařila jsem a matýnek pak jít nechtěl, tak jsem vytáhla žehlení a bylo 😝 .ale odpolko půjdeme, vytáhnu ho jen tady k baráku na hřiště, ať se zmastí jak chce 😅 ...ale 3 km ''tůry'' už vzdávám 😀 .
a to mě ještě hned ráno naštval MM 😠 ...tak možná i proto jsem otrávená jako šíp...a to já blbka ještě vytáhla vodovky, že budeme malovat 😅 ...dnes nemám trpělivosti ani co by se za nehet vešlo 😅 .
jinak spinkáme od 11.50 🙂 .a zítra jdeme k zubařce....tak jsem to přeci jen ještě stihla..asi teda 😀 .

@lehna 🙂 ...tak to je štěpánek dobrý teda a že se tak trefil 😕 .a to si toho pipíka i podržel? 😕 protože matýnek sice čůrá tak půl napůl..někdy v sedě někdy ve stoje, ale držet musím já 🙂 .

@prchalka 🙂 ...tak třeba se ta rýma nestačí tolik rozjet když ji čapnete hned ze začátku 😉 .
já mám termín 19.2, podle PM 😉 .

@gina333 🙂 ...jejda, no to se sophi pěkně natáhla 😅 .ještě že aspoń před barákem 😉 .

@anta 🙂 ...tak super s nočníkem 🙂 .

@katzi 🙂 ...tak ve školkách držím palečky ať pochodíte! 🙂
ty máš energie holka, pošli mi prosím taky něco 😀 .já jsem zrovna dnes jak vymačkaný citrón 😝 😀 .

a ta šeherezáda...asi tak...dívala jsem se 5 minut, dostala záchvat smíchu a přepla...na tohle já nemám 😀 .jedinou telenovelu kterou jsem kdy sledovala a to ještě občas byl divoký anděl 😀 .mě to z části rozčiluje a z části přijde k smíchu...to už se 100x raději podívám na nějaký dokument z války třeba na 2 😉 .

tak jsem se pěkně nadlábla a jsem zralá jít spinkat 😀 ...

gina333
8. únor 2011

@prchalka : skus jej dat to homeo, keby mala horucku alebo ine bolesti, tak radsej daj Panadol, a homeo si nechaj ked bude zdrava. 😉 Ja jej dvapky do nosa nedavam, nemam sancu, tak sa mece, ze kvapky su vsade len v nose nie, tak to ani neskusam. 😲

Aj u nas sa spi, zjedla obed, vypila mlieko a zaspinkala. Ale dost zle sa jej dycha, asi ma tu zadnu natchu, lebo jej z nosa nic nevyteka. ale pocujem ze zle dycha. 😠 Asi nas neminie kupa odsavacky, chela som kupii elektricku, tu na vysavac sa bojim, to by bol strasny rev, a hukot vysavaca do toho 😒 Neviem, aku mate vy skusenost??

@ined77 : ta Seherezada je hrozny blud, a davaju to na Markize 5x to tyzdna, uz ma to vazne stve. 😠 Clovek je rad, ze vecer sa konecne dostane k telke, a oni davaju takuto ho.adinu. Esteze vcera slo na Prime Cesty domu, ten je celkom fajn serial. 😉

katzi
8. únor 2011

@prchalka : vy máte ke vztekánkům teď ještě navíc rýmu 😝 My máme "jen" vztekánky bez rýmy 🙂 S kapkama neporadím - máme to jako gina, jsem bez šance jí to aplikovat, takže to ani nekupuju. Já nemám ani šanci jí utřít nos, když soplí. Řve jak kdybych jí chtěla utrhnout hlavu 😖 🙂

@ined77 : děkuju za držení palečků na školky. A energii mám jak na co - bylo by potřeba v celým bytě umýt podlahy, vysát, vypucovat koupelnu,...a nikdo se k tomu nemá 😀 A ty už máš vážně nárok se cítít jako vymačkaný citrón, šetři síly. Žádný dlouhý procházky, Matýnka posaď k TV a relaxuj 😉 😀

@gina333 : šeherezádu jsem ještě neviděla, budu na to aspoň ze srandy jednou mrknout. Ale teda mít to 5x týdně v TV 😝 To bych asi přestala platit poplatky za televizi 😀

gina333
8. únor 2011

@katzi : tak s tymi kvapkami citam, ze nie som sama. 😉 Ale dnes mam v plane kupit tu odsavacku na vysavac, a som citala, ze pred odsavanim sa maju dat kvapky. Tak jej to budem musiet nejak do toho nosika dostat. 😝 😉

prchalka
autor
8. únor 2011

Tak už chrupká v klidu skoro 1.10, tak je "skoro" vyhráno 😉
Minule, jak měla ten kašel, tak ty kapky do nosu si nechala dát - máme kapátko, ale dneska teda.. No nebudu to s nima přehánět 😅
No bůhví, jestli jsme to nepřikrmily včera na té 2h procházce 😠