Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
10. únor 2011

ahojte,

naše noc supr trupr - v kuse do 6.30 😵 Spala jsem po dlouhé době celou noc bez vstávání v ložnici ve svým lůžku, to byla havaj 🙂 Ani na záchod jsem nešla. Dopol. jsme absolvovaly zápisy do dvou školek - jen vyzvednutí formulářů, za 14 dní se vyplněný odevzdávají. Školky obě fajn, líbily by se mi, ale v obou mi ředitelky naznačily, že s tím nemám spíš počítat (Adélčin věk + moje pokračující mateřská). V té jedné školce byla Adu pochválená jak pěkně mluví, ta ředitelka si ji tak nenápadně testovala a mě polichotila, že na to,že rodím v dubnu na mě pomalu není nic vidět. Tak jsem si hned doma po příchodu dala čokoládu 😀

katzi
10. únor 2011

@anta : jj, vztahy na pracovištích, to je kapitola sama pro sebe 😠 Vždycky se najde někdo "super" , kdo prudí 😠 MM by to fakt neměl nechat jen tak, ať to ta ženská nestupňuje.

@ined77 : oblíkání je i u nás s nervama. My se nepereme, my se honíme. Teda Aduš utíká a křičí u toho: "pomoc" 😀 😠 Taky mě to nebaví. Nebo mi teď s oblibou dělá to, že když někam jdeme, tak se zastaví na ulici a stojí. Dál jít nechce. Já ji už nosit nebudu že, takže se vždycky snažím ji motivovat na kde co, ať se laskavě madam rozejde a můžem pokračovat. Parchantíci jedni 😀

katzi
10. únor 2011

anta: oprava: ne MM, ale TM by to neměl nechat jen tak 🙂

gina333
10. únor 2011

ahojte, uz som doma z prace. Sophi spinka, dedo slubil, ze poo ju zoberie von na ihrisko. Dnes musim sparavit velky nakup v potravinach, zajtra pride domov MM. 🙂 🙂 U nas maju deti od pondelka jarne prazdniny, tak zostane do stvrtku. Dnes mi v praci odsuhlasili zlavy, tak hadam aj nakup spravim aj tam. 😀

@katzi : Ja pojdem buduci tyzden obehat skolky, spolu s MM sa mi pojde lahsie, dufam, ze Sophi zoberu do tej ktora je k nam najblizsie, je aj najkrajsie, tak uvidim. 😵

prchalka
autor
10. únor 2011

@ined77 No,jestli má těch životů jen 7, tak už jí pomalu docházej 😅 (rána proudem, skok na kamna a spálený tlapky, sežraný peníze, několikeré přivření někam, teď tohle...). Myslím, že je to fakt rekordmanka, jiný činčily jsou dávno kaput zdravotně a tahle je ještě ke všemu mazel. Ale teda co jí to dítě dělá, to si nezaslouží. Už to dělám tak, že jí zamykám na klíč v pokoji, protože nic jiného nepomáhá.
Ty vaše vztekány..! Úplně mi to připomnělo nás, ale světe div se.. poslední dobou, tak 14 dní to s ní fakt jde a obě jsme v pohodě a ještě ke všemu jsme teď jen doma.. 😕 Zvláštní, už tak nevříská.. 😕
@lehna Ále to víš, zase nějaká ta bokovka 😅 (jinak pracovně v Brně) a další dva čtvrtky taky pryč! 😖
@katzi Správně, čokoládu 🙂 to mě rozesmálo 🙂 Naše přihlášky se ale myslím odevzdávají až v dubnu... 😕 😕 😕 😨
@gina333 Jarní prázdniny, to zní hezky.. 🙂

ined77
10. únor 2011

@katzi 🙂 ..jj, jen si dej, to vždycky polichotí 🙂 .na mně si jedna sestřička v nemocnici s matýnkem všimla až poslední den, že jsem těhu 😅 ..to už sice trochu hraničí se slepotou bych řekla, ale budiž 😀 .ale i mně říkaly holky v kroužku, že na tt těhu nevypadám...máme tam ještě jednu těhotnou, ta je o 8tt za mnou a vypadá 2x jako já 😉 ...tak vedle ní se cítím dobře 😎 😀 .
jj, ty nervy...i tohle mi dělá matýnek..je jako kozlík...ztvrdne a nejde 😠 a ještě se dívá jestli se dívám 😠 😅 .já dnes dopol pěkně bouchla ☹ ...už mi fakt tečou nervy a ještě s představou, že za chvilku tu bude kačka se propadám kolikrát do beznaděje ☹ ...to brzo že 😒 .
a se školkou..tak uvidíš no..třeba se jim tam aduš vleze 😉 .nebo kdyžtak aspoń nějakou miniškolku...teď jsem sice četla na jakémsi téma, že je to jako špatné, že to starší dítko se pak cítí odstrčené, ale pokud si vezmu konkrétně matýnka, tak jemu by to jen a jen prospělo..je prostě živý a temperamentní, o děti má zájem a je mezi nima rád...já mu prostě tolik času věnovat moct nebudu ani kdybych se rozkrájela ☹ ..myslím jako rozvíjet ho..malovat, číst, hrát si atd.myslím, že v těch 3 letech je to ideální věk pro vstup do kolektivu..samozřejmě s ohledem na povahu 😉 .

ined77
10. únor 2011

@prchalka 🙂 ..tak to bude asi nesmrtelná činča 😀 .
tak to je fajn, že je čorí v období klidu 🙂 ...já jsem i dost přetažená a podrážděná..mám strach kdy to na mě přijde, jak co udělám, jestli bude nebo nebude MM doma atd.do toho už mám toho těhu fakt po krk...dojít někam ..lezu jako šnek, co chvilka poslíci, v noci taky houby spím..tak co z toho všeho může být že 😒 .
zase si říkám, že až porodím, tak bude víc sil na vše atd....moc nad tím vším asi přemýšlím a moje bujná představivost dělá své 😝 😅 ...ani nevíš jak mě to mrzí, že jsem na malého tak hnusná 😔 😢 , ale když už toho je vážně moc, tak mám temno před očima 😒 .

ined77
10. únor 2011

@gina333 🙂 ...tak to držím palečky se školkou 🙂 .my máme taky blízko školku, tak doufám...bylo by na prd vozit prcka někam dál, ale co už by člověk nadělal 😒 .u nás jsou zápisy taky až v dubnu..někdy koncem, ale přihlášku už mám nachystanou 😉 .
tak to už se na tatínka určitě moooc těšíte 🙂 .tady jsou jarní prázdniny také příští týden 😉 .

katzi
10. únor 2011

@ined77 : já jsem si to napřed neuměla představit, že by Aduš fakt do školky šla (jak teď měla to mamánkovský a bojínkovský období), ale jednak ji to už docela přechízí a jednak jsem na ni dnes v té školce fakt čučela - byla tam jak ryba ve vodě. Bylo to spojený i se dnem otevřených dveří, děcka si tam mohly hrát s čím chtěly a Adeli se hned mezi děcka začlenila a hrála si. Myslím, kdybych řekla, že jdu domů, ať si tam hraje, že by to prošlo úplně bez pláče 😕 Teď ji fakt ale myslím nevezmou určitě, jestli je nějaká šance, tak potom až v září, kdyby jim třeba hodně dětí nenastoupilo.

katzi
10. únor 2011

@gina333 : i já držím palečky ať Sophi vezmou. A TM si užijte

ined77
10. únor 2011

@katzi 🙂 ..jo ty už jsi ji chtěla tam dát od teď? 😕
no víš co..ono se ty děti taky prý kolikrát po pár dnech šprajcnou a a chodit tam nechtějí, ale zase to prý přejde 😅 .
já prostě uvidím..maximálně bych tam matýnka dávala třeba obden nebo bych se poradila s těma učitelkama, ale myslím, do září ještě daleko(relativně) a ty děti se mění hodně rychle. mně spíš te´d dělá trochu starost, že se dítko musí umět obléct, najíst a samo vyčůrat 😅 ...to čůrání..no to by ještě asi i zvládnul, ale obléct 😕 ...on se tak vysleče a to ještě jen po kotníky 😅 , ale tak třeba se to ještě naučí 😅 .

gina333
10. únor 2011

Diky baby, Tatika si uzijeme urcite. 🙂 Uz sme si naplanovali Aquapark, pojdeme aj na hory aspon sa poprechadzat, len aby uz Sophi bola zdrava. 😒 My s obliekanim problem nemame, akurat ked sme u svokry moze ju obliekat iba ona a ked je doma MM tak on. 😉 Tu skolku preferujem aj preto, ze ked ostanem v tejto robote, predsa budem robit uz aj poo a pre Sophi zrejme bude chodit babi, tak aby to ani ona nemala daleko. 🙂

katzi
10. únor 2011

@ined77 : od teď ne, až od září. S tou samostatností to nebude tak žhavý - říkala mi to kamarádka, její syn má 4 roky, ona ho doma třeba ještě krmí 🙂 A i ve školce mu kdyžtak s ledasčím pomůžou. Moje teta dělala roky ve školce učitelku a říkala, že nedělali nic jinýho než celý dny ty děti oblíkaly a vyslíkaly z procházky na procházku a tak.

sherry28
10. únor 2011

ahojík, koukám 😉 že řešíte školku 🙂
ženy školky se nebojte 🙂 oni chtějí samostanost u nás teda vyžadovali, aby se děti sami oblékly, bylo ve třídě 27dětí a každého oblékat nemůžou, to by se ven ani nedostali, ale oni se vším pomáhají, u nás zapínaj bundu a zkontrolují jestli mají všechno, s čůráním vyžadují, aby si děti došly, ale mají k dispozici náhradní prádlo, když nějaká nehoda a s jídlem to bylo u nás tak, že všechno jedli lžící 😕 takže jen, aby uměli nabrat na lžíci jídlo a dát si to do pusy, maso jim krájeli 😉 oni dost pomáhají se vším, ale chtějí vidět, že ty děti si ledacos udělají sami, když nejde, tak pomůžou, ale neměli tady rádi děti, který by vyloženě čekaly, až je někdo obleče nebo nakrmí, nebo se jich zeptá jestli nechce čůrat, prostě takovou samostatnost a umění si poradit 😉 ale všechny děti tohle zvládnou, kor v kolektivu, když vidějí ty ostatní jak to dělají, většinou se tam ty děti chovají jinak než doma 😉

já si pamatuju jak Luky šel do školky a první den hrozně brečel asi 20 minut říkala učitelka, pak přestal a trošku se zapojil, druhý den opět brečel a mával mi z okýnka s učitelkou na ruce 😉 a třetí den už se tam těšil a pak tam chodil rád, zatímco Honzík od Darči tam zapadnul hned, první den běžel mezi děti a hrál si tam a mámě mával a takhle týden spokojeně a po týdnu se šprajcnul, že tam nechce(zjistil, že je to pravidelný) a dělal asi 14 dní problémy a po ránu brečel, ale i to časem přešlo, všichni si tam zvyknou 😉 🙂

anta
10. únor 2011

Jů, holčiny, takže mám jít předběžně do školky pro nějaké formuláře a pak se v březnu odevzdávají? Já myslela, že se to vyplňuje až na místě při těch zápisech, takže ty formuláře jsou k dispozici už teď? My jsme si taky museli zvyknout chodit do školky a nikdo se z toho psychicky nezhroutil, že? Takže co? Musí se to jen vydržet, ale že bych se sama těšila, až Honza půjde, to ne, jsem na něj taky dost zvyklá 😅 😅 😅

ined77
10. únor 2011

@anta 🙂 ..tak já nevím jestli je to všude stejné nebo podobné, ale u nás v té žádosti je i vyjádření dětského dr., takže si tam pro to určitě zaskoč, nebo si to stáhni z netu 😉 .

@sherry28 🙂 ..u nás s tím jídlem potíž myslím nebude..jasně že mě matýnek u jídla chce, ale dobře vím, že se dokáže najíst pěkně i sám..když chce 😉 .to čůrání...zavolá si...někdy si i sedne sám na nočník, to snad ještě dopilujeme, ale právě s tím oblékáním...prostě tam je to špatenka...když mu řeknu ať se vyslékne, řekne počkám na maminku 😝 , ale zase je ještě čas, tak se ho to budu snažit učit 😉 .jo, v jednom případě se vyslékne bleskurychle 😅 a to když má jít do vany..to se těší a rve ze sebe oblečení hlava nehlava 😀 .

@katzi 🙂 ...tak to jsi mě trošku uklidnila 🙂 ..zase si i říkám, že ty děti v kolektivu fakt chovají i jinak..co by se namáhal když má po ruce mě že... 😅 .a je i fakt, že dostat se z punčocháčků a třeba z tepláčků je rozdíl 😉 .ale třeba boty...no nevím teda...to bude ještě asi hooodně práce 😀 .

@gina333 🙂 ..tak jasně, mít školku při ruce je výhoda ve všem 😉 .kamarádka tak právě bydlí u školky..fakt 20m a malou jí tam nevzali 😠 ..tak ji chudina vodí až na druhou stranu města 😖 ...ber nebo neber 😒 , ale snad se to tu zlepší 😉 .

kluci šli konečně ven..matýnek opět stávkoval 😝 ..prý počkám 😅 .je to normální aby dítě nechtělo v jeho věku ven??? 😕
ale nakonec se to obešlo bez scén...maminka byla moooc trpělivá a mlela a mlela až si hubičku málem umlela..co bych pro trošku klidu neudělala že 😀 .navíc mám ''vše'' hotové..chtěla jsem sice ještě těsnit dveře, ale odložila jsem to 😉 .to je za chvilku a zvládnu to i s ''pomocí'' matýnka 🙂 .tak jsem se rozhodla odpočívat u netu 🙂 .jen kdyby ten čas tak neletěl 😅 .

gina333
10. únor 2011

@sherry28 : uplne s tebou suhlasim s tou skolkou. Natalka sa tam okrem nocnikovania naucila vsetko 😀 sama jest, obliekat sa , hrat sa v kolektive. Proste to tam zvladla uplne na jednicku, dufam, ze Sophi dopadne rovnako. 🙂 😉

Sophi bola s dedom na ihrisku, hojdala sa, smykala sa, no ona by tam vydrzala cely den. 😵 Teraz sa hra, ja uz varim morcaciu polievocku na zajtra, svokra spravi kolozvarsku kapustu, takze o obed budem mat postarane. 😉 😵

sherry28
10. únor 2011

@ined77 já bych se toho oblékání nebála, uvidíš, že to Maty v kolektivu zvládne 🙂 bez tebe to bude jiné, oblékají se všichni i on bude 😉

@gina333 jojo Luky taky a to byl pořádnej stydlín, takovýho tam ještě neměli a jak se krásně zapojil do kolektivu 😉

ined77
10. únor 2011

@sherry28 🙂 ...děkuju 🙂 .snad máš pravdu 🙂 .

holky narazila jsem na docela fajn poradnu, kukněte 😉
http://ona.idnes.cz/rodicovska-poradna-mgr-mark...

já už se loučím, kluci už budou cobydup doma..to mi to uteklo 😝 😀 .
hezký večer všem a zítra mi držte palce na ko 😵 , pááááááá

anta
10. únor 2011

@ined77 - jů, to znám tuto poradnu, ale mě se víc líbí rady od dr. Tamary Cenkové 😉
Ode dneška Honzík ví, co je to herec, říká to takto: Herec je pán, který hraje někoho jiného" 😀 😀 To jsem mu dneska vysvětlila 😅

anta
10. únor 2011

@ined77 - na tvůj dotaz, zda-li je normální, aby dítě v Matýnkově věku nechtělo ven, odpovídám "JE" 😀 😀 😀 To poslouchám každý den, že ven ne, že chce být Honzík doma, tak vždycky řeknu, ano a jdeme ven a jde se 😀 😀 😀 Druhý extrém je, že ho zase nemůžu dostat domů, takže si vyber 😀 😀 😀

gina333
10. únor 2011

@anta : u nas je ten druhy extrem, dostat ju z ihriska da zabrat, Vzdy ideme s placom. 😉 😲

Sophi uz zaspinkala, pred spanim zacala kaslat, len dufam, ze k soplikam sa neprida natcha, to by sme asi nikam nesli cez prazdniny. 😒

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
10. únor 2011

@gina333 - u nás jsou oba extrémy 😀 😀 😀 Dobrou noc všem 😉

gina333
11. únor 2011

dobre rano 🙂
noc v celku v norme. Okolo polnoci zacala trocha kaslat, tak sla ku mne, potom ale spinkala, zobudila sa az ked som ja vstavala o 6:15. 🙂 Dnes budem mat doo fofry, chcem poupratovat, o 10:00 idem do roboty, na dve hodinky iba. vecer pride MM tak chcem dnes vsetko stihat, nech na weekend mame klud. 😉

prchalka
autor
11. únor 2011

Dobré ráno,
přežily jsme 🙂 😝
Noc celkem fajn. Budíčky 23.40 (o hodinu dýl, jak jindy) 🙂 , pak 3.15 - po dlouhé době v noci že chce pití a nakonec 6.10 o minutku dřív, než jsem měla nastavený budík! A v noci se ani nemlela 🙂 Já sice nespím od 4.30 když jsem od ní odcházela, ale jinak se cítím celkem fajn, hlavně díky té relativně poho noci 😉

prchalka
autor
11. únor 2011

@ined77 Tak jak, chystáš se teda dneska? 😅 😕 Ještě se nám odfoť komplet, ať vidíme ten malej pupík, když jde i přehlídnout 😀

lehna
11. únor 2011

Dobré ránko,

u nás noc zase dobrá. akorát dnes budíček v 5.05. pak usnul někdy kolem 5.45 a vstával 6.55.

včera jsme dopol byli venku , samozřejmě na písku. takže zase jak čunča 🙂. musím zas zapnout pračku 🙂.
Dneska prší,tak to ven ani nepůjdem. I když potřebuju do obchodu, tak se projdem asi v kočárku.

a MM si bude hledat asi novou práci,zase. Šéf ho v práci věčně prudí,že nic nedělá,že mu vše trvá apod. MM neví kam dřív skočit, co dřív udělat. teď,že bude dělat předávání pozemků sám-na podzim to objížděli s kolegou a nestíhali to, a do toho vytyčování, zkreslení plánů do PC a spoustu jiného. no říkal,že by tam musel být od nevidím do nevidím,aby to snad stíhal. a ten kolega,co to má dělat s ním, je podle šéfa zavalen prací. MM říká,že není,celé dny sedí jen u PC a pořádně nic nedělá, vše je na MM. Šéf se k němu chová jak nějakému dělňasovi. No je na něho nafučený už dlouho a nervy mu docházejí. se nám to všecko nějak s**e.

gina333
11. únor 2011

@lehna : to je strasne s tou pracou. Clovek si horko tazko nieco najde, a potom sa to stale pokasle. 😠 Sefovia chcu aby sme makali ako stroje a ked sa ozveme je ohen na streche, vsak ked sa nam nepaci mozme ist, na nase mieto sa hlasi 10 dalsich ludi, neznasam to. 😠 😲

@ined77 : veru ined, hod este foto, kym sa Kacenka narodi. 😉

A u nas od rana snezi 😒 uz je vsetko biele, hlavne, ze som si vcera vytiahla botasky, uz bolo tak krasne a teraz toto. 😝

lehna
11. únor 2011

@gina333 - a pořád mu říká,že nic nestíhá. a on ŠÉF stíhá řídit 3 firmy. no bodejť,když má jen telefon u ucha a rozděluje úkoly. MM je fakt naštvaný, před 14ti dny skoro po něm šéf chtěl ať mu teda MM sepíše co všechno MM dělá a co dělá ten kolega. Ten kolega nedělá ani třetinu toho co dělá MM,ale ten šéf to jaksik nevidí,nebo vidět nechce. asi si na MM zasedl. No tak na to on fakt nervy nemá. S MM profesí snad probém najít si místo nebude. uvidíme, je z toho špatný už snad 2 měsíce.
Sněží? tak u nás prší ☹

ja_sta
11. únor 2011

ahoj holky,tak to tady pročítám a koukám,že je to všude stejné,nám se ted v noci začaly děti-máme dvojčata-točit a převracet v postýlkách,vstávám k nim každou hodinu-dudlík,čaj,přebalím,konejším...Zuby už nám rostou přes dva měsíce,průjem mají tak 10 dní,jsou hrozně mrzutí,a zuby pořád nikde.Už jsme z toho pěkně vyřízení.Přes den se od nich člověk nemůže hnout,a málo spinkají,nechtějí ani v kočáře..takže už se hrozně těším,až tohle období bude za námi.Držte se kočky,papaa.