Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
17. únor 2011

Byli jsme venku bez pleny hodinu a půl a vůbec se nepočůral 😉

prchalka
autor
17. únor 2011

U nás dneska taky na tečku. Jen se nudí a vymýšlí jednu volovinu za druhou. Házela tu např. mandarinkama (zatímco já chystala oběd) a pak jsem našla ohnutou rukojeť od velkého koštěte. Jako jak se jí to povedlo fakt nevím, ale byla skoro do pravého úhlu 😠
Přála bych si, aby šla spát co nejdřív, což dneska asi nehrozí, páč se probrala v 6.20!

prchalka
autor
17. únor 2011

Kolem poledne mi to nějak nefachalo. Usnula jako vždy a spala 1.10. No asi půjdem ven, i když se mi do zimy nechce, ale co až do večera doma, tatínek přijede až na koupání.

sherry28
17. únor 2011

@prchalka ani nevim kam je mám, všechny dávat, vždycky klukům vyberu jedny, ktré nosí a ostatní uklízím a pak venku před dveřmi mají ještě jedny na lítání po venku 😉 a až přibyde Elda, tak to už nevim, budeme muset koupit větší botník 😀

jinak my dnes zase u dr. Mára 39°C, chytl to od Lukyho a Elda má zvýšenou, ale tam mám podezření na zuby 😕 😉

katzi
17. únor 2011

ahojte,

kolem oběda mi to tady stávkovalo. Naše noc hrůza - teda napřed hrůza, v 0.30 jsem jí už dala Panadol a po něm naštěstí spala už v kuse do rána. Předtím ale pořád pofňukávala ze spaní, určitě ty zuby 😖 Ale bude to ještě na dlouho.Odpol. jsme jely s motorkou do obchodu nakupovat. Jsem už jak důchodkyně - jak přijde nějakej leták s fajn akcema tak se neznám 😀

prchalka, gina: vaše holky jsou obě slaďoučký na těch fotkách 😵

A děkuji za komplimenty ohledně břicha 😵 Ale fakt jak jsem psala, ta fotka zkresluje. Hlavně od břicha dolů jsem celkově větší 😀

No jinak boty - pomalu budem taky shánět boty na jaro. Počítám tak začátkem března - a to pro mě i pro Adeli. Kdybych náhodou rodila dřív ať jsme nachystaný 🙂

katzi
17. únor 2011

@sherry28 : vy z těch nemocí nevyjdete 😖 Snad se to s jarem zlepší, vydržte.

anta
17. únor 2011

@gina333 - jů, jsem ignorant, vůbec jsem nezkoukla tu tvoji krásku. Ta je fakt nějaká větší a moc šikovná 🙂 🙂 🙂

anta
17. únor 2011

@sherry28 - je už zase nemoci? Achjo 😒

sherry28
17. únor 2011

@anta no my jsme se jetě nestihli uzdravit 😅 Luky byl jediný, který měl jen rýmu a teď to chytl v plné parádě a Mára jede druhý kolo, snad Elda odolá, ale taky už rýmuje a chrčí 😔 držím ho od nich co to jde 😝 a poctivě vysávám a Elík se na vysavač směje 🙂

sherry28
17. únor 2011

co ta Ined? Asi je v jednom kole a ještě se nestihla vzpamatovat 😔 😉

anta
17. únor 2011

@sherry28 - tak to je šikovný, že se usmívá na vysavač. Honzík to má taky tak podobně už od mala 😀 😀 😀 Já jsem čistila PC a nevím, jestli jsem se nadýchala toho prachu z něho, ale mám už půlku dne suchý dráždivý kašel, že by se mi to dostalo na plíce ten prach? 😒

gina333
17. únor 2011

@anta : dik, mne sa vidi, ze ani Sophi nerastie, stale sa mi zda taka malinka. 😉

@sherry28 : ach jaj, tie choroby, rychlo sa uzdravte. 😒 Veru, ined ma asi perno ked sa neozyva. 😉

Dnes poo sme boli zaniest ziadost v skolke, velmi dufam, ze ju zoberu, riadietalka vravela, ze je vela ziadosti. 😲 Zajtra robim iba dve hodiny, Natali ide so mnou, moze si konecne v klude popozerat a poskusat vsetko co sa jej bude pacit, bez Sophinkinej asistencie to bude parada. 😀 😉 Dnes zase tazsie zaspavala, dala som jej to druhe homeo, Chamo bude az zajtra, dufam, ze zaberie. 😝

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
18. únor 2011

dobre rano 🙂

noc celkom ok, o 2:00 sa trocha motala, potom o 4:30 sa postavila v postielke ze ide ku mne, ale nastastie zaspinkala a spala do 6:45. 🙂 Dam si kavu a idem povysavat, ja vzdy robim velke upratovanie v piatok, idem dnes na 10:00 do roboty tak si musim svihnut aby som stihla. 😉

prchalka
autor
18. únor 2011

Dobré ráno,
včera jsme se větraly asi hodinu a půl. Před barákem jsme potkaly sousedy s kočárkem a kam že jdem.. nakonec jsme celou prochajdu procourali společně, což bylo fajn 😉 Šli pro mladýho do školy, takže čorí se strejdou byla už i tam a v pohodě s ním šla. Já čekala venku.
Noc s jedním buzením někdy v 1.15, tak to docela šlo 😉
@sherry28 Sousedovic malá je kojená, jsou jí 2 měsíce a taky rýmovala asi týden, chuděrky malý mimina ☹ My jsme velkou rýmu měly až fakt kolem toho 2.roku, což už jsem s hadičkou nezvládla. Ať jste brzy fit - dáváš jim něco na imunitu? Nám se rýma (možná i díky tomu sirupu, co bere) a Sinupret kapkám tolik nerozjela. Sinupret můžou děti starší, jak jeden rok, jsou to bylinky.
Eli a zuby, jo? No to by sis od toho moc neodpočla 🙄 🙄 😖
@gina333 Ále roste! Mě taky mrzí, že nevidím ty pokroky, protože s ní jsem pořád a nemám takový nadhled a odstup 😕 😅

anta
18. únor 2011

Dobré ranko, holčiny. Honzík už pořádá běžecké závody. Má batoh na zádech a běhá si pro autíčka, která mu do toho batohu strkám, no je to možný, že má tolik energie? 😅 😅

sherry28
18. únor 2011

dobré ráno 🙂

@prchalka Sinupret koupím hned zítra Márovi, dneska nikam nejdu 😝 😉 a o něčem pro mimča od 4. měsíců nevíš?Ale to asi nic nebude 😖 Jinak včera jsem chodila s Elíkem do půl jedenácté na ruce, měl obě ruce narvané v pusině, slintal jak pes, vodnatý stolice, má teplotu 37,5°C a řval, tak jsem mu dala panadol sirup a za půl hodinky vytuhnul, tak asi opravdu zuby 😒 😕(do toho ta rýma, tak nevim), no Luky měl už touhle dobou dva venku a Márovi vylezl první v 5.měsíci, tak asi ani Elík nebude pozadu 😅

prchalka
autor
18. únor 2011

@sherry28 Hmm, asi všechno na imunitu bývá tak min. od 1 roku, z hlavy nic nevím, ale zkus se zeptat. Na rýmu jedině tak ty nosní kapičky od narození 😒 ☹ pokoušela jsem se něco vyhledat, ale marně..
Jsem teda zvědavá, jestli bude zubák 🙄 😖

sherry28
18. únor 2011

@prchalka já jsem taky zvědavá jestli mu něco vyleze 😀 na rýmu mám ten libenar, vždycky mu to řádně prokapu a pak vysaju, abych to nedělala na sucho 😉

ined77
18. únor 2011

ahojky 😵 🙂 ,
tak se konečně hlásím, chtěla jsem už včera po o, ale nejel mi kůň 😝 ...zákon schválnosti 😝 .
dítka uspány v tandemu, kačka na prsu a matýnek s mojí rukou a pohádkou! 😕 😵 ..chtěl ještě i pusenku, ale to už se musel natáhnout sám, už tak mám prsa bolavé jako čert a ještě s nima při kóju tahat že 😀 .
no jinak..dnes jsme první den sami a zatím teda v pohodě, samozřejmě s nima nic moc neudělám, ale to teď neřeším 😉 .
kačka je zlatá, přes den spinká skoro pořád, kojí se cca po těch 3h, akorát v noci od 23h do té 2h ji trápí trochu prďoše, tak bdíme, chováme a kojíme, ale to se poddá...s miminkem se ze začátku nikdo moc nevyspí 😉 .
včera tu byla PA, napsala mi nějaké homeo pro mě i pro kačku...mně na pořádné svinutí dělohy a jí na žloutenku a prdíky 😉 .ale prý vypadám výborně 😅...ale jo, je mi už fajn, ty strachy celkem přešly 😉.
matýnek to taky celkem zvládá, vzdoruje tak nějak normálně, teda jako pořád stejně, ale kačku má rád, pusinkuje ji a chce ji chovat..dokonce se dožadoval kojení, ale to jsem mu rozmluvila...že má už zoubky 😎 😀 .
hlídání zvládl také na 1*..dokonce spal jednu noc u švagrové a bez nejmenších problémů..prý mě teda někdy nad ránem volal a hledal, ale pak že zase usnul 😉 .on je zamilovaný do sestřenky, takže tam měl jiné zájmy 😀 .

porod...fantazie...teda pokud se tak dá porod nazvat 😀 ...přijela jsem na ko už otevřená na 6cm a dr. že už se jí nechce mě pustit domů s tak velkým nálezem...takže teda prý jdeme rodit 😕 .počkala jsem na MM, mezitím jsme sepsali porodopis, dali mi klystýr 🙄 ...zlatý porod 😀 a MM už byl tam, patřičně vyplašený 🙂 .
natočili ktg, ten den už 3 a jako nějaké bolesti jsem měla, ale nic velkého, spíš jsem to přičítala nervíkům...přeci jen jsem to nečekala 😅 .
ve 14.30 mi píchli vodu a já se odebrala setřást kačku na balonu do sprchy..kontra byly po 7 min.zhruba.pohoda, bavili jsme se s MM o řízkách, já ten den jen snídala 😀 .
ve sprše jsme byli asi 1.20...+-...přesně nevím, ale už jsem tam nemohla vydržet, kontra cca po 1-2 min...tak jsme šli zpátky do boxu, PA zkoukla situaci, že ještě chvilku a že natočíme zase ktg a v tom to začalo...hotovo...PA se jen zeptala jestli mě to nutí tlačit, tak říkám že jo a že dost...a šlo se na věc...a na třetí zatlačení jsem měla kačku na bříšku 😵 .
celkem to trvalo 2.15 🙂 .
měly jsme trošku problémy s kojením...než se to rozběhlo, tak kačka často plakala, tak jsem jí v porodce dala párkrát i dokrm, ale už je to fajn 😉.sice mi jedno prso totálně rozedrala do krve..to bylo žůžo s tím kojit, ale už je to v podstatě zahojené a jde to 😉.
fotky dodám, ale mám je ještě ve foťáku..nestíhám 😀 ...co jsme doma, tak na netu jsem poprvé..teda mimo včerejšku, jak to tu nejelo, tak jsem si šla raději lehnout 😝 😉 .
dočíst ani zkouše zatím nebudu..nějaké novinky?písnete mi někdo rychlosouhrn prosím? 😵 .
jinka všechny moooc zdravíme a jdu na ty fotky, ať se můžeme pochlubit 🙂 😉 .

prchalka
autor
18. únor 2011

@ined77 Téééééda, to zní zatím pozitivně.
Potěšilo mě:
- zlatá kačka
- maty že to zvládl
- porod fantazie
- maty a kojo 😀 😀 😀
- řízky 😀 😀
No šikulky jste, jen tak dál 🙂

prchalka
autor
18. únor 2011

@sherry28 Nj, vidíš, třeba by bylo nějaký imuno homeo pro mrňátka malý 😉 to mi nějak vypadlo 😅

gina333
18. únor 2011

@ined77 : ahooooooooooooj, 🙂 🙂 🙂 🙂 to je super, ze si tak pozitivne naladena. 😀 Porod si mala fakt ukazkovy, tesim sa na Kacenkine fotky. Perfektne, ze Maty to tak zvlada, len aby mu to vydrzalo, drzim moc palce. 😵

prchalka
autor
18. únor 2011

Moc se toho tu ani nedělo, za vaší nepřítomnosti.
Jen Eliášek bude mít možná zub 😅 To je novina č. 1!
Nás přešly trochu ty největší vzteky, ale to už jsou tak 3 neděle a zatím se držíme, je s ní někdy i řeč. Ovšem ani homeo na ní moc nezabírá, stále se budí 1-2x!
Honzík má pod kontrolou wc 😉
Katzi je těhotnej hubeňour a už čekáme jen na Káju 😅
A Sophinka docela i spí 🙂
Matova tu za tu dobu nebyla.
A mě už nic-moc nenapadá 😅

katzi
18. únor 2011

@ined77 : vítej zpět 🙂 Přidávám se k holkám, že mě hrozně těší, jak to zvládáš a jsi v pohodě. Mě to obzvlášť uklidňuje - jak se mi to blíží, začínám někdy občas lehoučce stresovat 😅 Speciálně po probdělých nocích s Adeli, kterých jsme teď zas pár měli 😖 A já chci takýýýý takový porod 😀

ined77
18. únor 2011

holky, moc děkuji 😵 .
já musela k matýnkovi, jak jinak že 😝 😀 .
jo a víte co největší změna?jak mi matýnek přišel pořád malinký, tak teď mi přijde neskutečně velký 😅 ...přebalovat tu malinkou prdelinku a pak tu jeho prďošu je fakt mazec 😀 .
ale strašně se mi po něm v porodce ty 4 dny stýskalo...jak jsem ho měla v telefonu, tak jsem začala hned brečet..nenápadně samozřejmě 😅 .
elík a zub??? 😕 bože, to rychlík 😅
katzi..já to nakonec uhrála jen s 10,5 kg nahoře...doufám, že to půjde zase rychle dolů...teda spíš o tom nepochybuju 😀 .posílám rychloporodní bacílky 😉 😀 .
prchalka...děkuji za info 😵 .no uvidíme jak ta pohoda vydrží...mně se ty nálady taky pěkně střídají, ale zatím jsem nadopovaná hormony, tak myslím pozitivně, se zdá 😀 .
tak rychle ty fotky, než se některému raráškovi otevřou kukadla 😉 .

matýnek je už samozřejmě vzhůru, tak jdeme svačit...jak budu moct, zase nakuknu....páááááá a všichni se mooooc opatrujte 😵 🙂 😵

katzi
18. únor 2011

@ined77 : krásnáááá 😵 Úplně mě to dostalo... A děkuju za rychloporodní bacily, snad doputovaly až ke mě 🙂 Jo a co píchání naušniček -jak to probíhalo? A naušničky jste měli sebou svoje, nebo vám dali na výběr v porodnici?

anta
18. únor 2011

@ined77 - ježiš, ta je nááááádherná, mám úplně husinu až na zadku, krásná krásná 🙂 🙂 🙂
Jinak teda holky mám co řešit. Chodíme každý den s Honzou ven. No jo, ale co se to teď děje? Dítě, jakmile ho jdu obouvat, chytne takovej hysterák a řve a řve a slzičky a já nevím, co a že ven neeeeeeee, pomoc. Dneska jsem ho ale přeprala a řekla jsem mu, ať se kouká pěkně desekrát nadechnout, ale stojí mě to teda nervy 😖 😖 Co mám dělat? 😨 😖

sherry28
18. únor 2011

@ined77 ahojky 🙂 Kačenka je teda kus ženský 😵 a že je to holčička je jasný na první pohled i bez naušniček 😵 😵 😵 krásňoučká 🙂 a Matýnek bude asi taky takový asistent jako Marýsek, ten se mnou normo kojí leží z druhý strany a dělá, že kojí 😀 kojí všechno co se dá i spidermana a nesmí chybět u utírání zadečku 😉

sherry28
18. únor 2011

@ined77 jo a bude dost podobná Matýnkovi, aspoň teď se zdá 😕

gina333
18. únor 2011

@ined77 : Kacenka je nadherne dievcatko, malinke uska jej ani nevidno, a ta pusa, na spapanie, krasne nausnicky ste si vybrali. 😵 😵 Tak Maty je velky pomocnik, ako sladko sa usmieva na sestricku. 😉