Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
30. bře 2011

Ahojky,
noc normál s tatínkem, slyšela jsem jí jen za chvíli po tom, co jsme dávali ATB, asi chtěla dudel a až do rána o ní nevím. Jen budík ve 4.45 mě překvapil, to jsem šla budit MM a zdálo se mi to teda ještě brzo 😝
@snilek Moc změn na tak malýho člověka ☹ Já jsem se stěhovala do svého na půdu někdy kolem 11ti let a byla jsem z toho dost vyřízená 😕 😅 Já s malou taky ležím, sama by nikdy neusnula. Asi nezbývá, než to tak dělat i u vás, než si zvykne, jinak se podle mě může bát a trápit ☹

gina333
30. bře 2011

no ale to tu zije 🙂 🙂 🙂 dnes bolo tak krasne vonku, asi ste vsetci boli tam kde ja. Teda my sme boli cele poo na ihrisku, Sophi sa super vyhrala aj s detmi, hojdala sa, robila torticky z piesku. Uz je s nou uplne super vonku, clovek nemusi za nou ustavicne behat, ze sa jej nieco stane. 🙂 🙂 🙂 Teraz uz spinka, idem trocha k telke, dnes si pojdem skor lahnut, dnesny den je akysi dlhy. 😉

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

gina333
31. bře 2011

dobre rano 🙂

halo, kde ste vsetky? 😲 noc sme mali konecne dobru, po velmi dlhom case som jej zase dala Chamo, mozno, ze prave to zabralo, spinkala krasne do 6:40. 😵

prchalka
autor
31. bře 2011

Dobré ránko,
no já jsem tu. Noc - spala už sama ve svém a vzbudila se až před 3h ráno, tak to bylo fajn, až to bylo divný 😅 Pak teda v 5.40 a zalomila ještě do 7.20 😝 A to už jsem otevřela všude okna, cloumala s ní, splachovala.. No jsem na to dneska zvědavá! A zrovna je venku hnusně.
Pokusila jsem se o něco k obědu a už se asi budu muset věnovat.

prchalka
autor
31. bře 2011

Mám otázku - neznáte někoho, kdo by dával dětem Wobenzym nebo nějaký názor na to?

mamkamarketa
31. bře 2011

@prchalka sorry za vstup do diskuze,ale videla jsem,ze se ptas na wobenzym. ja osobne mam s tim dobrou zkusenost.. znam rodice co ho davali detem,po opakovanych respiracnich nemocech.co vim ja,musi se ty prasky zapit cely (ne rozctvrtit, rozlamat a pod...) coz u malyho ditete muze byt problem, protoze to nespolkne... 😒

prchalka
autor
31. bře 2011

@mamkamarketa Děkuju - IP!

anta
31. bře 2011

Ahoj holčiny, tak dneska jsme vyřídili školku komplet a zajistíme si hlídání Honzíka, jak nám tady otevřeli za barákem. Hodina stojí 70 Kč a můžu ho šoupnout paní kdykoli se mi zachce 😉

prchalka
autor
31. bře 2011

Tak to čumim! Usnula jako vždy před 13tou hodinou, hned a naprosto bez keců 😕 Nechápu, když spala tak dlouho!!
A další údiv - na teploměru máme přes 20st. Myslela jsem, že bude dneska šeredně, ale bylo jen ráno.
@anta Bledá závist 😝 😕

gina333
31. bře 2011

@prchalka : Natalka prisla zo skoly domov k trakych rukavoch, aj u nas je teplo. 🙂

@anta: to mate super, odlozit dieta by sa zislo aj mne. 😉

gina333
31. bře 2011

no ako pisem, v kratkych som myslela 😀 😀 u nas je 17°C 😵 😵

anta
31. bře 2011

Tak jsem se rozhodla, že přestanu Honzu vozit v kočárku, už několik dní za sebou mě celou cestu buzeruje, kudy mám jezdit a vůbec nespí, takže příští týden ten kočárek prostě prodám a kašlu na něj 🙄 🙄 Už mě to jeho chování dost otravuje, já mu dělám ústupek, aby se milostpán vyspinkal a on neusne a ještě je je takhle drzej, tak jsem řekla a DOST 😝

prchalka
autor
31. bře 2011

Jsem fakt v šoku. Vstávání v 7.20 a spala od 13-15h 😕 Co se jako děje? 😅

anta
31. bře 2011

@prchalka - tak to je vážně zvláštní, nic se asi neděje, je unavená 🙂 🙂

katzi
31. bře 2011

@prchalka : že by jarní unava? 🙂

@anta : i já závidím to hlídání. To bych taky využila

No jinak u nás: díky bohu za to, že to naše dítě ještě pořád po o spí. Já se na to vždycky úplně třepu s ní, fakt mi to vždycky bodne ty dvě hoďky po o chrupec. Pak mám zas sílu s ní celý odpol. lítat po venku. Trénuje teď už na kole - odrážedle, taky je teď hrozně fajn s děckama, je radost s ní jít na písek - žádný řevy ani scény, pěkně si s nima vyhraje. Nechá mě dokonce i docela dlouho sedět 🙂 A já jsem byla včera na kontrole u Dr. - jsem prý na prst otevřená a že tipuje, že by to mohlo být i dřív. Tak jsem zvědavá 😕

gina333
31. bře 2011

@katzi : jej, ved ty uz ma za chvilu drobca na svete 😀 ako rychlo to ubehlo, drzim ti uz teraz palce aby si mala lahky a rychly porod. 😉

U nas sa spinkalo 1:40, poo smer ihrisko, asi hodinu sa hojdala, ine deti sa ani ku hojdacke nemohli priblizit. 🙂 Do piesku isla az vtedy, ked uvidela, ze ine deti sa hraju s jej hrackami. 😀 Teraz uz spinka, MM zajtra poo uz odchadza tak mu este dnesny vecer venujem. 😉 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
1. dub 2011

dobre rano 🙂

noc dobra, spinkala dokonca az do 7:00. 🙂 Asi preto, lebo vonku je tma a prsi. 😲

prchalka
autor
1. dub 2011

Dobré ránko,
u nás už se zase ve 21h spalo 😕 A nevěděla jsem o ní až do 5.30, i když MM psal, že u ní byl někdy kolem 3h, no ale stejně, úspěch 😉 a pak spala ještě do 7!!
Jinak jsme včera byly u švagrové. Našla jsem tam super fotky, vkládám do alba, tak mrkněte 😎

anta
1. dub 2011

Ahoj holčinky, venku je fakt divně, dítě včera nespalo přes den a dneska strašil v 6,20 😅

hancazivocich
1. dub 2011

Dobrý den,
tak za nás hlásím, že jsme doběhali doktory, páč jsme nemocný. Kikouš v noci 40tky, nešlo to vůbec srážet, ráno 39 - vzhledem k úrazu pusinky a k tomu, že je pátek jsme jeli radši hned!
Odběr krve na CRP - je to virové, podezření na zánět oušek se též nepotvrdilo.. Akorát siréna hadr - bengál, zakousla se do špachtle a hotovo... Grrr........ Doktorka v poho, sestra po mně házela pohledu typu a lá spratek v akci 😅 😖 No, co - se z toho nepotento....Já sama bych taky kolikrát u doktora řvala i teď, tak jí i celkem chápu.

lehna
1. dub 2011

ahoj holky,

tak výsledky mi dopadly dobře, HCG 4,8 z pěti 🙂. ale je to negativní,to je hlavní. včera jsem byla ještě na fakultce u jedné doktorky kvůli toho nálezu. tak mi vysvětlila,že těhotenství se od začátku nevyvíjelo dobře. že v podstatě jsem neměla žádné L. buňky v tom plodu,jen moje a z toho vznikla ta hydatidozni mola(se tomu tak říká). a proto se musí nějakou dobu dělat ještě kontrolní ultrazvuk(jdu zas v červenci).že to byl docela velký nález,tak se musí ultrazvukem kontrolovat jestli se náhodou to nerozšířilo i na vejcovody,vaječníky a tak. vzala mi ještě i hcg, příští týden mám přijít zas na hcg,že to musíme ještě sledovat až skoro do nuly. na ultrazvuku taky vše v pořádku,ale radši mě ještě objednala na ten červenec. takže tak 🙂. jsem si docela oddychla , jen vlastně teďka nemůžu ani otěhotnět.

V úterý jsme byli na zápis tady u nás do školky. tak snad ho od září na pár dní v měsíci vezmou 🙂. jsem ho tam nepoznávala. i nos si nechal utřít bez řečí a řevu(má rýmu). sotva jsme vylezli ze školky,tak hned scény,když jsem mu ten nos chtěla zase utřít 😀

prchalka
autor
1. dub 2011

Ta mi dala dneska, uspávání dobrých 45 minut, děs-běs! Už jsem to chtěla několikrát vzdát. Čím víc jsem se snažila, tím to bylo horší. Dost rozdíl oproti včerejšku 😕 😕
@hancazivocich Chuděra, ještě musela něco chytnout takhle ke konci ☹
@lehna Aspoň, že jsou u vás dobré zprávy 😉 Tak to tu zatím potáhnem spolu 😅

anta
1. dub 2011

Ahoj holčinky, dávám fotku toho balícího papíru na zdi, kam smí Honzík malovat, abyste to viděly na vlastní kukadla 🙂 Na druhé fotce je Honzík pyšný na pořádnou bábovku 🙂 🙂 🙂

gina333
1. dub 2011

@anta : u nas by to s tym kreslenim asi dopadlo tak, ze by mlada dama kreslila vsade na okolo len na papier nie. 😀 Aky spokojny vyraz pri tej babovke. 😵

@prchalka : ja som dnes tiez trpla ci zaspi, kedze rano som ju o 7:00 budila, ale nastastie zaspala. 😲

@hancazivocich : na sestricku sa vyse., hlavne aby Kika bola cim skor zdrava, drzim place. 😒 😉

@lehna : to su dobra spravy,neboj, druhe mimi pride coby dup. 😵

U nas poo aj prsalo, aj slnko svietilo, boli sme iba na prechajde, nastastie pochopila, ze je na ihrisku mokro. MM uz je na ceste do prace, Natalka prave odisla do kina s kamoskami, esteze mam Sophi, co by som tu sama robila. 😵

anta
1. dub 2011

@gina333 - dneska jsme krásně stihli hřiště, mm vzal hároše do kočárku a Honzík se vyspinkal pěkně, tak jsem poslala mm pro hlínu a vzala jsem Honzu na pískoviště a bylo to moc fajn. Jo a dobrá zpráva, Honzík už vypadá dnes klidněji, on má takové divoké období, možná to bylo i tou změnou času. 😕 😉

gina333
1. dub 2011

Sophi konecne spinka, dnes to trvalo dlhsie, asi je to tym, ze sa nevyblaznila na ihrisku. Dufam, ze zajtra uz zase bude slniecko, cely tyzden bolo tak krasne,keby to tak ostalo co najdlhsie bola by som prestastna. 🙂 🙂

Pekny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
2. dub 2011

Dobré ráno,
ani nevím, kdy usnula večer, protože jsem tak uspávala, až jsem se tam probrala až za hodinu.. pak jsem byla jak praštěná, takže na film s MM jsem nějak neměla sílu a odpotácela se zase do peřin. Budíček před 1 hodinou (dnes o tom zas nevěděl MM) 😅 strávila jsem tam u ní asi 1.20, pořád si dávala hlavu na jednu a na druhou stranu.. 🙄 Hlavně asi 4x přitom zakašlala - ve mě by se krve nedořezal, okamžitě se mi udělá zle.. No snad ok. Ale jak jde ven, tak taky semtam zakašle 🙄 Už aby bylo jistý a teplý počasí, pak se nám to snad uklidní. Jedem k našim, tak přes den nebudu.

gina333
2. dub 2011

dobry den zienky, 🙂

@prchalka :tak si oddychni u vasich. 😉

Sophi spinkala do 7:00.celu noc spala dobre, tak sme vyspate obe. 😉 Vonku je pod mrakom, v noci muselo aj prsat, takze dnes ihrisko zase nehrozi. 😲 Natalka maju aj doo aj poo vystupenie z tanecnej, tak poo ju pojdeme pozriet. 🙂

anta
2. dub 2011

Ahoj holčinky, tady je až vedro, moc jsem se neozývala, panč jsem nebyla věčně doma, chlapi jsou venku a já pak vezmu Buliboše na motorku, možná se stavíme i na hřišti, co já vím, tak si raději vezmu tašku s bábovkama 🙂
A dobrá zpráva, Honza už se trochu konečně zklidnil. Jeho chování bylo nesnesitelný, ale předpokládám, že to může být tou změnou času a že na to hůř reaguje 😉

hancazivocich
2. dub 2011

Dobrý den, všem. Noc na dnešek luxusní - asi tři budíčky, ale fakt luxusní - na to, jak se spalo poslední dobou..

@gina333 - ona to pozná škeble jedna, až bude mít svoje děti. Vtip byl v tom, že Kikouš řval au, jau, apod. takovým stylem, že se málem vyprázdilla čekárna. A dr. nás málem poslala na pozorování 😅 Au bylo cokoliv - bříško, záda, ouško, špachtle zakousnutá, pak chtěla hračky - veverku a králíčka, tak jí to podaly, pak zas řvala, hračky, moje hračky, ci si hrát, nedám.... Neber mit to - řvala na dr., když jí chtěla píchnout do prstu a dovolila si jí šáhnout na veverku. No, ostuda. Pak jí vzala krev, dobrý, to ani neřvala, ale jak jí dala na to vatičku tak bééé - co to je tohleto? Bééé a bůůůůů a jauuuuu.. Tohle nechciiii... Zpocený obě dvě.....Instrukce o kontrole mi přišla říct dr. do čekárny..

@prchalka - snad to u vás nic nebude.. Já se strašně vyděsila, nezdála se mi už ve čt, dostala jsem vynadáno, že to přivolávám..

Jo a pozor - MP je dnes na chatě - slíbil jim, že jim ¨zaveze cestu štěrkem - ok, to beru, ale mají hotovo, je tu krásně a on si chce ODPOČINOUT a grilovat... Asi ho zabiju, fakt.. A tchánovci včera volali, jestli nechce přijet hned ráno - aby jim přivezl snídani! 😠