• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

30. března 2017 
@anta - neboj, to je jen bledá závist :sweat_smile: :astonished:
Vím, že takhle ,,velkou" nohu měla kámoška a zuřila, že zas nemůže sehnat pořádný botky s podpatky..

Jinak dobré ránko všem. Já vzhůru od pěti, dítko ještě chrupe, já vařím. Vzbudila mě s pláčem - něco se jí zdálo a chtěla ponožky!! Nakonec se napila a usnula. Dopo pojedem k prababičce, odpo ještě nevím.. Tady prši
3. kvě 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomooooc...bude zo mna ziva mrtvola...zo vcera na dnes som spala mozno 2-3 hodiny, uz som z toho svojho dietata zufala. Maly mi spaval zle, ale co predvadza moja dcera je neuveritelne. Vcera cez den spala v kociku 3x po 10-15 minut {to kocik neustale chodil, nestala som prave kvoli tomu aby si pospala, ale ona nie}, vecer na velke presviedcanie zaspala o 10tej a kazdu chvilku hore. O jednej uz spustila taky krik, ze som ju prebalila, reku ci nie je pokakana, dala capik Viburcol a nic....uz fakt neviem co s nou robit. S nami v posteli spat nechce, to sa odtahuje a prevracia hore dole, privinuta nechce byt, v postielke ee...no kedy tie zuby vyjdu si naozaj neviem predstvit.
3. kvě 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,

@hancazivocich -a to v albu jsou ještě staré fotky :slight_smile:).
fuj takový zážitek zas včera. Kikča je nezmar divoký. ale někdy jak to tak čtu, hodně mi připomíná právě i tu Natálku,tak je taky divoká,ale po cestě naštěstí chodit umí za ruku. jinak je to taky ďábel.
To se ti chtělo v 5 vstávat?
Já jsem nějaká přejetá, taky tu prší, zataženo, tma, klidně bych ještě spala :slight_smile:), Pipa vstával v 6.

@prchalka -jo zapomněla jsem reagovat na ten hysterák u holiče. tak se nepovedlo. Kámoška s malou taky jak byla poprvé u holiče,řev jak tur. tak to vzdali, pak ji sem tam doma fikla ofinku, pak zas zkusili jít, už ten řev byl menší,tak se jí podařilo i střihnout a před 14ti dny byli u mojí hličky a světe div se Naty ani necekla a chtěla stříhat pořád. asi dostala rozum :slight_smile:
A k těm sladkostem no comment. u nás to je to samé. mamka se mě vždycyk zeptá - jedl? říkám ne. a stejně mu ten bonbon dá. jsme venku, ona si donese balíček gumových medvědů,říkám neukazuj mu to, nejedl, no jak jinak Pipa si všimne a řve,že chce. ona si ho těma bonbonama kupuje, protože k ní moc nechce,ale moje nervy,když mu furt cpe bonbony.
3. kvě 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

u nas sa spalo dobre, do 6:10, akurat dopijam kavu a idem varit, ma prist kamoska, tak chcem mat navarene kym pride. :dizzy_face:

@stvura : zrejme to budu zubky, tak ze asi ti nic ine nezostava, len zatat zuby a vydrzat, drzm moc palce. :astonished: :wink:
3. kvě 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stvura -a ty zkoušíš jen ty čípky? Chamomillu jsi nezkusila? nám tgřeba čípky taky moc nepomohly a chamomila úplně super. jinak teda pěkně ti děi dávají zabrat s nespavostí. :frowning2:
3. kvě 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko,
u nás se dneska vstávalo 5.45 - no neva, páč budem jen doma, je fakt hnusně, nikam se nedostanem tak do pátku, takže aspoň půjde snad poo rychle a v pohodě!
@stvura Byly doby, kdy jsem tu brečela, že jsem taky "spala" 2-3h, spíš ani to ne! :frowning2: :frowning2: Chápu a lituju! Hlavně, když to je nekonečné :angry: :angry: A co malý, to kočíkoval s vámi? Ono se jí to zase zlepší, až něco vyleze!! :confused: :wink:
@anta Já vím, co jsi chtěla! Však jsem se na to taky neptala já, ale hanca :grinning: No chtěla bych taky.. Každopádně vypadáte s ginou určitě líp, se svýma S-kama, než já ve svých kalhotách vel. 38-40 a bez odpovídajícího vršku! A už to nebudu řešit, jinak se naštvu! Asi budu muset být zase těhotná, páč tenkrát se to trochu spravilo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ústředna je super, to u nás si půjčuje radši moje mobily :rolling_eyes:

3. kvě 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna a ta chamomila, to je co? nejake homeopatikum tie, alebo cipky, sirup? daj vediet blizsie, dnes ako pojdem von kupim...prave ma jeden mini spanok, tak rychlo popratat..
@gina333 :stuck_out_tongue_closed_eyes: no budem sa snazit...nejako to prezit, len je to uz vela vela pre mna, lebo jeden nespi cez den, mala minimalne, ani chvilku nemam oddych
@prchalka no a opakuje sa to, i ked maly, ten spal v zovreti a na prse, no mala bohuzial ani to... :pensive:
3. kvě 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna - dítko mě vzbudilo v 5, já se tam sice ještě vrtěla, ale nechtěla jsem ji budit a hlavně jsem věděla, že práce mě čeká a počká si... Grrr. To jsem včera ještě zredukovala prádlo na žehlení, čtyři pračky mi visí v sušárně.. Mě šmejkne. Ještě jsem chtěla mluvit s MP. A hlavně - Kikouš chrápal celou noc, tak jsem po dlouhý době vyspaná..A pak taky jsem si včera koupila homeo na zklidnění :sweat_smile: :sweat_smile: a dobrý...
Ona má tyhle neuvěřitelný záchvaty u zubu.. Prostě jde, v klidu - za ruku, najednou se zblázní, škubne a chce se honit.. Nebo chvátá za tátou... Když ji držím, tak mám pak kolikrát křeč v ruce, jak pořád hlídám, abych ji držela pevně...
Je ztřeštěná neuvěřitelným způsobem, příbuzní naznali, že by ji nehlídali ani za zlatý prase! Musíš být pořád ve střehu. Prostě se k něčemu přimotá - např. u našich, máčkne na video, mobil - naskakují čísla, volá, kreslí po zdi, skříni, pak to ,,gumuje"- Poslední dobou ji má plný zuby i děda. Ona fakt hopká a je jak tsunami - ničí cestou tam i zpět.. Ne, že by chtěla, ale všechno ji zajímá - čudlíky, tlačítka, věci, co vyčnívají, čouhají, obrázky,....
Nebo ji něco zajímá, popadne to v běhu a pak to padá, protože neodhadne, že je to těžší, než myslela. Např. - líbí se jí obrázek na šťávě, letí, vezme do ruky, vypadne, rozbije, atd...

@prchalka - k tý skříni - pojistky.. MP mi na dvě přivrtal zámek na klíček a klíček visí u stropu :sweat_smile: :sweat_smile: Jsou tam šťávy, robot, mixér.. Mixér č. 2, první mi zlikvidovala při hře na vláček.. A nemůžu si to vynachválit. MP dostal pochvalu s tím, že už to tam moh dát před rokem :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stvura -jj, je to taky homeopatikum, jsou to kuličky, rozpouští se ve vodě,nebo čaji. my měli tuhle a dávala jsem 5 kuliček tak hodinku před hlavním spánkem večer http://www.lekarna.cz/chamomilla-vulgaris-ch15gra-4g/ .
3. kvě 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dítě se právě svlíklo - komplet od pupku dolů :angry: :angry: a odmítá se oblíknout!
Včera se jí tatínek snažil vymluvit večer ten dudlík. Vymyslel i pohádku (mimochodem krásnou) a že ho dáme ptáčkům atp.. no řééééééév, tak to nedopadlo. Taky jí místo toho nabízel palec - taky to nedopadlo :frowning2: Tak jsem to odsunula na léto!
3. kvě 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna dakujem, skusim dnes mrknut v lekarni
@prchalka hehe, vidim ze nielen moj lubi behat furt nahy...vyzliekanie mu ide, obliekanie trosku tazsie. :wink:
3. kvě 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stvura - já to homeo začla dávat až u těch posledních zubů.. A zabíralo..
Ale chápu tě - Kikouš takhle řádil dva měsíce před prvním zubem!! Neuvěřitelný. Fakt jsem byla kaput. A hlavně - pokud se vzbudila poprvně před půlnocí, tak jsem věděla, že ta noc bude stát za eee... Tehdy ještě pila v noci mlíko, tak to trošku zabíralo - napila se a chvilku byl klid. Ale myslím, že to byly taky tak ty dvě, tři hod spánku denně..
Ve velké posteli též ne, v postýlce motáky a cestování.. Něco na bolest jsi zkoušela?
Mně se opravdu osvědčila kompinace chamomila + nurofen při nejhorších nocích.. Je to na palici
3. kvě 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@stvura U nás je homeo na objednání, ale do druhého dne, takže je to rychlé! No, ona ta moje je taky navíc hodně podobná Kikče od hanca :grinning: Jak velikostí, tak "skvělými nápady" :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Vařit, žehlit, vytírat atp.. s ní moc nelze :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: To jí musím vypakovat s někým ven! Fakt mě to ba! :confounded:
3. kvě 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a tetě v neděli řekla, že až bude velká jako tatínek, tak bude mít taky prsa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No, snad.. :sweat_smile:
3. kvě 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stvura nam zabera calgel.dam malinko gelu na kefku a sucham ma navrete cele horne dasno pri papani prikrmu nervozne hryzie plastovu lyzicku alebo krici.uz ma dva dole a teraz sa prerezavaju 4 zuby tri hore a jeden dole.kojim kazde dve hodiny strasne hryzie pri tom az placem.ale vydrzim.noci su hrozne spim 2-3 hodiny za noc takze viem ako sa asi citis.
3. kvě 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hancazivocich no skusala som nurofen, viburcol a vsetko na dasienka od Munidsalu po Calgel....ja kojim v noci, takze sa troska upokoji, avsak vcera chcela spat len a len na prse, co je absolutne nonsenz...tieto nespanky s prehankami trvaju uz mesiac, posledny tyzden je to hrozne, vcera extra zle, takze uz cakam ze jej hadam nejaky zubok vylezie, predpokladam ze pri tych bolestiah to budu hadam 4 zuby naraz :slight_smile: {malemu vysli tri naraz v ukoncenom osmom mesiaci, no nerobil taky humbuk ako ona}.
@prchalka hehe, to poznam...moj vcera zapotil "mami, mozem cikat z balkona na kvetinky?"{pozn. byvame na 4 tom poschodi}
3. kvě 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stvura : běhá mi mráz po zádech, když čtu o tom vašem spaní - nespaní :confounded: A už předem se děsím, až to zas přijde u nás s Karolínkou :confounded: Ještě mě napadlo - nepomohlo by třeba v noci zredukovat to kojení - jakože přestat?Třeba se budí jen na to prso :confused: Já jsem ale Adélku nekojila, tak nemám vlastní zkušenost, ale vím, že maminy co kojí většinou říkají, že se spaní zlepšilo, když přestaly v noci kojit. Drž se.

bufina: Silvi moc děkuju :dizzy_face:

@prchalka : dudel no coment - u nás taky těžká závislost. Já jsem rozhodnutá jí ho nechat do tří let - ale to je fakt maximum. Potom ho dá buď dobrovolně, nebo ho prostě v nestřeženým okamžiku nastřihnu a řeknu, že ho ududlala a že praskl. Počítám, že uspávání bude potom s řevem, ale nezbyde než to vydržet :pensive:
3. kvě 2011 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, sa k vám trošku pridám, ak môžem ... potrebujem radu, mám prebdenú 3.noc a už fakt nevládzem ... dávam nurofen, chamomillu a gél ... dcérke sa pridali k tomu aj soplíky, neviete, čo na ne?
3. kvě 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katzi no kedze mam mensie dietatko, tak ju nemozem odstavit od nocneho kojenia {ma asi 6.5kg}, uz som nad tym uvazovala, avsak este je velmi skoro... :wink:
3. kvě 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hancazivocich -tož to chápu, když spala celou noc :slight_smile:. u nás se spí celou noc už hoooodně dlouho a stejěn si připadám pořád nevyspaně :sweat_smile: :grinning: .
Vlna tsunami, nemáš to lehké. oproti ní je Pipa fakt flegmoš :slight_smile: a hodné dítě až na ty jeho vztekance :slight_smile:. jak přijdem k Natálce,tak je Natálka hodinu v klidu, hrají si, a po hodině začne, Štěpiho bouchat, sztrkat, válet se po něm, házet s hračkama, no katastrofa :slight_smile:.

@katzi -Štěpi má dudlíky 3 a všechny prohryzané a myslíš,že je nechá hodit je koše? haha , on ej z ěnho zas loví a nebo řve jak tur. a to je kouše schválně a pa důležitě řekne,že je rozkousaný a že patří do koše. když mu řeknu,ať ho teda vyhodí,tak nééé, a dá si ho do pusy :sweat_smile:

jo a Štěpi pořád nechce jíst sám . když mu dám jogurt,tak ne, Pipa sám jíst nebude,Pipa se pokype :sweat_smile: ,maminka dá.
3. kvě 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky, před chvilkou tady sněžilo. :grinning: Dítě mi vstávalo v 6,30 takže pohoda. :wink:
3. kvě 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta -si děláš prdel,ne? se sněhem :confused: :sweat_smile: . ale jak se dívám na teploměr,tak se nedivím. 6°
3. kvě 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nedělám, Honzík se těšil, že se budeme koulovat :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stvura - Kikouš nebyl savec, tak savec, tak nemůžu sloužit, ale podle mýho - při takovým neklidu je blbost to prso brát a zvyšovat tak ten neklid, ne? Náhodou - hlad nemá?
Já dala napít, přebalila, event. dala nuroš a modlila jsem se, ať už je ráno.. A ty věčně zvednutý ruce a to její hají, pozděj chovej - si pamatuju taky. U nás noci na špagát, den na psychouše..

@lehna - tak na návštěvě u milovanýho Tobíka lítají, ječí, vřeští a mají srandu, že se zase vidí.. Ale holky - to je hukot - prostě dvě žhavý čáry, že nepoznáte svý vlastní dítě, do toho se plete jedna menší míň žhavější čára - Tobíkům mladší bráška, fakt se divím, jak se mu v tý rychlosti stíhají vyhnout a nesrazit ho.. Pak drandí dva na odrážedle, třetí na autě, podotýkám, že bydlí v pátým patře s dlažbou!! No, mý nervy... A Kika nikoho nemlátí, akorát se snaží toho menšího pořád chovat a tahat - a on má tak o dvě kila míň :sweat_smile: :sweat_smile: a o rok.. Takže taky macek :grinning:

@prchalka - ty snad srovnáváš moje milé, hodné, tiché a klidné dítko s tím tvým? :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: I ty jedna :grinning: :grinning:
3. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dudel máme naštěstí vyřešený.. Jak hodila toho čumáka, tak nemohla dudlat. Ptáček ho taky odnesl, ale byly neuvěřitelný nervy, taťka musel ,,za ptáčkem" a přinést ho zpátky. Kousnutej taky nechtěla.. Jediný, co mě napadá - co ho nějak ,,ochutit?"
3. kvě 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna - no, tak u nás je to momentálně značně vzteklá vlna tsunami....
Kikouš rád papá šama! Ale podle toho to taky doma vypadá. Mít v kuchyni koberec, tak asi visím. Ubrus jsem vzdala taky dávno, máme umyvatelný a na něm sklo...Nejradši papá vidličkou a lžící (hlavně rukama)..
Hustej jogurt je relativně bezpečný, polívku má taky ráda (utěrku kolem krku).. Nejvíc mě dostane, když nese lžíci k puse a pak jí otočí, protože se jí tam nalepil brambor a snaží se ho setřepat :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Víte, co je ale naprostá beznaděj? Když chci vymýšlet, vyrábět (dneska jsme třeba tiskaly) a ona se po 5ti minutách nudí a začne mi házet na papír vše, co má kolem sebe a vykřikovat voloviny a už nechce dělat nic :angry: :angry: Kdybych se uvyráběla, umluvila co právě děláme, co maluju atd.. aby jí to zaujalo... - asi tak mínus 1 bod :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: :angry: No to fakt asi do zlepšení počasí nevydržím, navíc MM čt a pá pryč úplně :rolling_eyes:
@hancazivocich Minule jsme ho ochutili smočením do vína - tos měla vidět, jak letěl :grinning: :grinning: :grinning: Jsme se s MM málem počůrali smíchy - a ten její výraz!! :grinning: :grinning:
3. kvě 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka - hm, to by u nás asi neprošlo, protože minule ticho - takový to hodně podezřelý, otočím se a madam vylizuje sklínku od vínka, co tam MP nechal...
Bod prsa - píchne mě, pak MP do prsou a řekne - máš prsa, já mám prsíčka.. Půjčíš tátovi prsíčka? Jako že on je má malý :sweat_smile:
3. kvě 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katzi Sem Nikolku taky nekojila, však víš a malej taky saje a saje. Je mu 16 měsíců a marně se ho pokouším odstavit, si to nechce nechat vzít, si kolikrát říkám že zlatá flaška u Nikolky :grinning: Ale spinkání měl v pohodě, do doby než mu začaly růst zuby. Od tří měsíců do osmi spal celou noc. Budil se nejdřív mezi 5-6 ráno. A usínal kolem půl 8. Teď se budí a pořád hledá prsa. Když mu řeknu že nemám, tak vypadá že mně chce znásilnit. Vleze na mě a vyhrnuje mně tílko. Se obslouží sám :slight_smile: Má to kojení svoje výhody, a aji nevýhody, v pozdějším věku.
3. kvě 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dneska už by si fakt zasloužila!!! Jen co jsem jí připravovala oběd na talíř - rup - zničila konstrukci na košíček pod jídelní židlí :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: která teď už visí kolmo dolů!!!
3. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek