Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
11. kvě 2011

@gina333 -tak to jsem ráda,že jsem poradila aspoň tobě 🙂

@prchalka -být tebou tak vydržím, bude se to určo zlepšovat 😉

@anta - tak přeju,ať to není nic vážného a taínek je brzy fit 😉

prchalka
autor
11. kvě 2011

@lehna Nj, ale za cenu uspávání hodinu poo a hodinu večer? To je teda celkem promrhanej čas 😅 🙄

prchalka
autor
11. kvě 2011

@lehna Promiň, jsem nereagovala - už jsem si taky něco našla podle návodu 😅 😉

prchalka
autor
11. kvě 2011

Spala 1.20 😉 fajn! A není aspoň tak ukňučená! 😉

lehna
11. kvě 2011

@prchalka -no to sice promrhanej je,ale myslím,že se to bude zlepšovat. musí si zvyknout,že ten dudel na to usnutí nemá.
jo ahaáá, já právě myslela,že se ti nic nepodařilo zas najít 🙂
no Pipa poslední dobou spí jen hodinu a tedka další hodinu prořval, uáá, ještě že jdu večer s holkama s beremka posedět. si dám asi panáka 🙂 😝

gina333
11. kvě 2011

@lehna : tak na zdravieeeeeeee 😀

@prchalka : paradicka s tym dudlom, uz len vydrzat a ste zahojeni 😉

@anta : drzim palce aby uz u vas boli vsetci zdravi. 😲 😉

Poo sme boli na zahrade, Sophi polievala kvety, trhala travu, my sme mali aspon na chvilu od nej klidek. 😵 😵 Potom pivko, fandili sme ceskemu hokeju a krasny slnecny den ubehol ako nic. 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
12. kvě 2011

Dobré ráno, opět bez dudlu 🙂 usnula rychle, jedno vzbuzení a volala v 5.30, tak to snad i poo půjde hladce. Dneska jsme opět samy.

gina333
12. kvě 2011

dobre rano 🙂
aj Sophi spala iba do 6:00, vonku uz je teraz krasne, takze mi skore vstavanie ani nevadi. 😉

lehna
12. kvě 2011

dobré ráno,

u nás se spalo do 7. takže dneska to na spánek po o moc nevidím. Nejblbější je, že jdeme do obchodu a z obchodu a on se rve domů, nechce být venku ☹. musím to dneska nějak natáhnout.

@prchalka -no vidíš, to je super. určitě to bude čím dál lepší 😉. u nás to bude asi větší boj 🙄

Včera jsem byla s holkama, dala jsem si 2 pivka, přijela v půl 11 a šla spát 🙂). bylo fajn si zas pokecat v klidu mezi sebou a ne jen přes net 🙂.

lehna
12. kvě 2011

@gina333 -moc hezké fotečky, to je ta vaše chatička, kam jezdíte? vypadá to tam krásně 🙂

anta
12. kvě 2011

Dobré ranko holčinky. Honzík vstával po půl sedmý. To jde. Dneska budu volat do nemocnice ohledně toho mého táty, včera jsem mluvila s mámou a ta taky nic neví 😖

hancazivocich
12. kvě 2011

@anta - ono to nějakou chvíli potrvá - než přijdou výsledky krví, rentgeny, atd.. Ale dnes odpo už něco vědět určo budou..

Jinak dobré ránko.. Já jsem ko - usnula opět těsně před 11!! Ve tři brek, bolesti bříška.Rybičková pomazánka k večeři nebyl dobrý nápad. A bečela, že ji bolí nožička, chce mazat nožičku, pak chtěla mazat bříško a nakonec zádíčka 😅 😅 , protože viděla, že mažu MP, když ho chytly záda...
Jinak klasika. Bolení, chování, čůrání do nočníku. Tahala jsem ji i s medvědem, kterej má taky pár kilo... Jo a maminko - chci písničku 😲 A já kterou? Prej Zámek.. Aspoň tak bystrá jsem v ty tři byla, že mi došlo, že chce Princeznu ze mlejna! Ta má asi 5 slok.. A já s tím svým hudebním hluchem... 😅 😕 Nakonec jsme natáhly tréninkový gaťky a šla spinkat..
Uff.. Jinak mám pocit, že kromě stropu už máme doma čůrnutý skoro vše. Kadí a čůrá za nálepky. Tak jí to baví...Včera položila dva káblíky do nočníku, třetí ovšem na lino do kuchyně, do jsem zjistila až v momentě, kdy jsem šla vymejt nočník a na ten kablík .... 😝 😝 😝 😅 Ale já po prvním kadění nočník umejvala a ona bečela, že chce ještě, sice kadila, ale mezitím jí asi něco upadlo 😅 😀
Maminko - honéém, píchá bobek v pudelce... Jo a včera na vycházce - maminko, honem čůrat do travičky. tak sundat vše - i plínu, tačim čůrání - takhle moc, ale nejde to... Hotovo... Hm, tak obléct - bez plínky, protože jsme byly kousíček od baráku. No a madam - takhle na bobeček a čůr - už to teče maminko. Hm - akorát jaksi si nesundala gaťky, že - já se vracela od koše, kam jsem šoupla plínku.. No , na chodníku kaluž jak cosi... A madam - maminko - honem hadr, musíme to utřít... 😅 😀 Naštěstí jsem měla náhradní kaťata sebou.. Ještě si teda položila na zem novou panenku ze sekáče - krásná i s oblečkem - za 60 😲 (miminko) a jak to teklo, tak bylo ovlhlé i to mimino.
Před odpoledním spaním opět hysterák - chtěla pořád sedět na nočníku, plínku nechtěla, pak po mně vzteky švihla knížku, trefila mě rohem do žeber, vyházela polštářky z postýlky, atd.. Tak jsem ji dala na prdelku, hodila ji do postýlky a šla to rozdejchat vedle. šla jsem tam asi po 5 minutách a ani stopa po nervu a úsměv!! 😅

gina333
12. kvě 2011

@lehna : tu zahradku mame v meste, nedaleko panelaku, len tak na posedenie. 😉 Nie je tam ani elektrika ani voda, takze je to fakt iba na taky oddych. Vacsiu mame na nedalekej dedinke,tam chodime aj grilovat. 🙂

@hancazivocich : ja to odplienkovanie este odkladam, v byte ju nechcem nechat bez plienky, pockam kym bude naozaj teplo aby vonku mohla byt bez, takze uvidim. 😲

anta
12. kvě 2011

Tak trčíme doma, dítě se vzpříčilo, že nechce, pak že zase ven jo a pak zase, že ne, tak jsem rozhodla. VEN NE.

lehna
12. kvě 2011

@anta -to máme skoro každodenní rituál 😀

anta
12. kvě 2011

@lehna - a jak to děláš? Jdeš ven nebo nejdeš? 😉

gina333
12. kvě 2011

@anta : u nas sa robo to co poviem ja, ci sa ide von alebo domov. Niezeby neprotestovala, ale stale ju prehovorim. 😵 Ked sme na ihrisku a chcem ist domov, tak jej poviem ze ideme na este krajsie ihrisko, cestou nato zabudne, a ked sme doma, tak jej naslubujem zmrzlinu, hracky a ked sme uz vonku je to v suchu. 😀

lehna
12. kvě 2011

@anta -záleží jak moc protestuje. ale je fakt, že někdy chodíme s kraválem. ale pak zapomene a pro změnu nechce jít domů. ted je to spíš naopak, bez řečí jde ven, ale jsme tam chvíli a hrne se domů .

prchalka
autor
12. kvě 2011

U nás je zase hned ráno, v 7-7.30: "Kam půjdeme" 😅 😀 🙄 No kam asi takhle brzo. Domů se nám nechce, to je vždycky přemlování... 🙄
Dneska se chystám uspávat dřív, tak po té 12h... Snad to klapne!

prchalka
autor
12. kvě 2011

Právě vydloubala 3 paraleny z platíčka: "Už je to pázdný, už tam nic není, maminko" 🙄 😠

anta
12. kvě 2011

@gina333 - tak u nás se taky dělá to, co řeknu, ale dneska se ven nechtělo kupodivu ani mně, tak jsme zůstali doma a on, že chce ven, tak jsme zůstali doma - chápeš? 😀 😀 😀

lehna
12. kvě 2011

u nás se nechtělo spát,tak jsme se jeli projet do globusu na zeleninu a ovoce a jeli zpátky. tedka leží v posteli a vypadá že usne 😖 . no odpo zajdem asi na pivko, aby se trochu unavil 🙂

lehna
12. kvě 2011

@prchalka -jak šlo uspávání po o?? lepší? jej, kde přišla k paralenu? ještě,že je neslupla 😲

hancazivocich
12. kvě 2011

No a u nás se vynesl načůraný nočník s tím, že - maminko běž pryč, můžeš jít pryč.... Jdi někam... 😲
Poněkud vyplesknutá maminka odkráčela a dítko usnulo samo 😲 😲 než se maminka vrátila z wc... Jo, není nad to, když se s dítětem ,,domluvíte" 😀 😀 😀
A ráno - jdem ven, co maminko? Jdeme na klouzačku a kupovat rohlíky a masíčko...Takže tak 😀 No a v obchodě - dobýý déén, máte masíčko? Jdeme kupovat masíčko. A nožičky máte? (viděla vepřový) 😀 😅 😅 😅 Je to nový obchod - najednou blik - světlo zhaslo, blik - rozsvítilo.. Rychlý pohled na Kikouše - stála mírumilovně s kouzelným úsměvem vedle topení 😅 , rychlý pohled na prodavačku - ta absolutně v klidu - teprve nám to tu zapínají, tak to dělá každou chvíli.. Detailnější pohled na Kikouše - s ďábelským úsměvem mačká vypínač na atypickým místě vedle topení 😝 😝 😅 😕 😲

lehna
12. kvě 2011

tak už spíííí

lehna
12. kvě 2011

@hancazivocich -jsem se teda zase pobavila 😀 😀 . s váma bych chtěla strávit jeden den, bych se asi z Kikouše umlátila smíchy z těch hlášek 🙂. ale jinak vím,že to je pro tebe záhul. žádná sranda.
jo a jak jsi mluvila o tom jak kadila do nočníku a tys ho šla vylít a ona mezitiím teda do kuchyně na lino. no my měli nočníky dva, takže do jednoho bobek, tak jsem šla spláchnout, mezitím udělal další do druhého a tak třeba i 3x. ted už má jeden,takže to udělá naráz nebo počká až přijdu z wc 😀

hancazivocich
12. kvě 2011

@lehna - my máme nočníky taky dva - spíš tři! Jeden ignoruje, na tom kadí medvěd. Pak má červenej s kačenkou - ten je noční - před spaním a pak má jeden hrací - od ťamanů, tomu říká záchod 😅 😅 Ona mi to letěla sdělit, tatínek jí mohl nabídnout ten druhej, že jo.. Ale to on na tohle neslyší.. A já měla fofr a snažila se to stihnout, než jsem do toho šlápla, tak jsem myslela, že se mi to i podařilo 😀 😀 😀
Jo, to by sem asi zasmála... Akorát teda... no... Ono je to občas na nějakou medikaci a občas na ... No, mazec, no...

hancazivocich
12. kvě 2011

@lehna - včera jsem zažila taky dobrou věc. Jdem do obchodu - chtěla rohlík. Na můj vkus dost lidí.. Je to takovej ten komunál - projdeš s košíkem v ruce. No, beru košík a koutkem oka registruju, že na mrazícím pultě naskakuje místo čtyřky nula.. Tak jsem dělala, že jsem si na něco vzpomněla a Kikouš dostal lízátko v drogerii 😅

hancazivocich
12. kvě 2011

@lehna - ona je strašně ... jak to říká kámoš...vychčůraná 😀 Jdem na písek - nikde nikdo, hraje si, lítá od houpačky ke kolotoči, přijde nějaký dítko a hází hračky do tašky s tím - rozbili by mi to, donesem to domů a pak půjdem ven - na klouzačku, jo? Nebo půjdeme ven - pěšky... Hračky uklidíme, jsem unavená, poď ... Poď - jdem pěšky ven... Tak honem, makej - maminko, makej... 😅
A dnes ráno jsme potkaly souseda s malou a Kikouš na něj - čau strejdo - to jsem fešanda, co? Líbím se ti? Kam dété s Lucinkou? 😅 On - jdeme na hřiště, no jo, fakt ti to sluší... A Kikouš - že jo?! 😅 😅 Tak maminko, my dem s váma, jo? Bafla Lucinku za ručičku a už valily...
A na klouzačce to řídí - tak poď, poď, chlapečku - teď můžeš lízt ty, máš to tu volný, pak jedu jááá... Kucííí - honem sem, mám tu mavenečka 😀

lehna
12. kvě 2011

@hancazivocich - jak kdybych viděla a slyšela Natálku od té mojí kámošky. by si asi holky rozumněly 😀.
taky jsme měli 3 nočníky,ale už jsme jeden nechali u tchýně, druhý u našich ať furt nevozíme s sebou.