Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
15. kvě 2011

dnes sme mali naozaj paradny den. Dosyta sme sa vycvachtali v bazene, smykacky, vyryvka proste super. 😵 😵 Sophi spinka, idem k telke, dnes je Superstar. 🙂 A gratulujem k bronzu, drzala som vam palce. 😉

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
15. kvě 2011

@gina333 - děkujeme 🙂 🙂 🙂 , já jsem docela dost ráda, že jsme vyhráli aspoň to třetí místo, panč, co tak mohu posoudit, naši špatně vážně nehráli 😉

gina333
16. kvě 2011

dobre rano 🙂

celu noc krasne spala, bodaj by nie, ved bola utahana ako uz davno nie. 😉

hancazivocich
16. kvě 2011

Dobré ránko,

@gina333 - to už jsem si kolikrát říkala - že je Kikouš tak utahanej, jak se bude spát a prdlajs.. A když už konečně spí, tak mi ten den přeříkává ze spaní 😅 🙄
My v pátek dovytahali poslední věci z bytu - šla jsem 15xdo druhýho patra a pak dolů s Kikoušem za ruku a dolů s taškama krámů. Zas mě zlobí rameno. Malá v noci řádila, když spala, tak jsem nespala já a ráno nás vzbudil alarm na nějakým autě.. Chjo. Budíček v půl pátý - možná ve čtvrt.. 😲 😝
Potřebuju se vyspat....

prchalka
autor
16. kvě 2011

Dobré ráno,
odpolko jsme byly u švagrové, máme od ní novou hračku, tak se aspoň chvilku zabavíme, pak hodím foto.
Noc bez probuzení do 6.20 🙂

gina333
16. kvě 2011

@hancazivocich : raz za cas aj on vykrikne zo spanku, ale nie je to nic hrozne. 😉 a Kikus si nemohla nechat hore v byte kym si nosila tasky ? 😝 😲

lehna
16. kvě 2011

Dobré ráno,

u nás posldní dobou se v noci opět budíme 😖 . volá ,mluví ze spaní. byla jsem tam 2x. vždycky tak mezi 3-4, já pak nemůžu pořádně usnout, MM vstává v 5, tak mě ruší svojim alergickým kýcháním. takže ty rána jsou pro mě umučení.

JInak víkend u nás paráda. sobota výletní , konečně do Miniuni tady v Ově a na hrad, byli tam rytířské slavnosti. moc hezké to tam bylo.
a v neděli jsme proseděli doma, bylo škaredě. stavěli jsme pořád garáže a domečky 🙂

dneska nevém, dopo zajdem ven, jo a odpo jedem s MM vyřídit půjčku na rekonstrukci. příští týden začínáme vyklízet . kam já to všechno dám, to fakt nevím 😅

anta
16. kvě 2011

Ahoj holky. Tak jsme byli na nákupech. Honzík mi dělá radost, on se vždycky bál dinosaurů, nevím sice proč, ale netlačila jsem na něj a už se jich nebojí, teď si hraje se dvěmi 😉 🙂

hancazivocich
16. kvě 2011

@gina333 - noo, je vidět, že neznáš Kikouše 😲 Páč na jednom místě to dávám do kufru, na druhým rohu sedí ona a zas mi to vyhazuje. Rozebírá, šťourá, bere klíčky, atd.. Prostě tam jsme ji nechat nemohli - je schopná se tam zamknout a nebo sletět ze schodů. Protože otevírání dveří jí jde na jedničku.. Tak to absolvovala s námi, no...
Další - elektrika - vezme klíček a strčí ho tam.. Takže odpověď ne, nemohla jsem ji tam nechat...
Dneska zakopla ve dveřích a prolítla snad dva metry a přistála opět na pusině. Sice jsem po ní skočila, ale už jsem ji nechytla. Jen lehce za ramínko, ale už jsem ji moc nezbrzdila. Chjo. Zase pláč a krev.. Ale pomalu prostě chodit nebude

prchalka
autor
16. kvě 2011

Tady je ta nová zábava - kuchyňka od popelnic... no proč ne, že 😅 😀 Hrála si s ní fakt ráno i před spaním 🙂

angelinka0
16. kvě 2011

a moze byt nechutenstvo z rastu stoliciek?

hancazivocich
16. kvě 2011

@angelinka0 -určitě může, u někoho teplota, horečka, nechutenství, blinkání, řídká stolička, bolesti bříška, rýma, atd.. Může být uplakánek, cokoliv...
Ale pozor - to nechutenství i horečky jsou u zoubků přechodné - většinou tak do třech dní. A pokud se ti to k zoubkům nezdá a bylo by to bouřlivé, tak klidně i k mudře. Já byla u posledních - nesrazitelné 40tky a taky mi hlavu neutrhla 😉

anta
16. kvě 2011

@angelinka0 - může být určitě, představ si, že by ti rostly zuby a při papání by tě to bolelo, takže to nechutenství je určo normální 😉

gina333
16. kvě 2011

@prchalka : ta kuchynka je suprova. 🙂

Dnes sme boli poo na nakupe, u babi, mali sme celkom fajn den. Sophi je zlaticko, kupila som jej knizku s magnetkami, tak cele doo si ich tam lepila a odlepovala, tusim kupim jej aj dalsiu. 😉 Uz spinka, idem na pokec s druhou polovicou rodiny. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
17. kvě 2011

Dobré ranko, holčiny, tak dítě je dneska vzhůru od 5,50! 😕 To je teda děs na to, že včera nespal 😝 Dneska bude už mít změnu, už kočárkovat nebudu, bude spát doma v posteli, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde. 😉

gina333
17. kvě 2011

dobre rano 🙂
u nas sa spalo do 6:40. 😉 Trocha mam strach z obednajsieho spanku, dnes zacinaju menit v celom panelaku stupacky, bude tu urcite strasny rachot. 😲 Zrejme pojdeme von, len je otazne ci si sadne do kocika. 😅

prchalka
autor
17. kvě 2011

Dobré ráno,
včera jsme byli koupit ještě nějaký keříčky v zahradnictví, tak máme radost, jen nevím, jak to všechno rozvrhnout, tolik hezkých kytiček a člověk nemůže mít všechno 😢
@gina333 No, suprová a někdo to prostě vyhodil.. a švagrová přinesla domů 😅
@anta To jsem na vás taky zvědavá 😕 My tedy kupodivu BEZ tamtoho gumového (už si ani nevzpomene) a za chvilku spí 🙂

lussies
17. kvě 2011

http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...

Prosím dajte nám hlas, najprv dajte lajk na capačkomániu a potom pod našu foto páči sa mi...dakujeme.

hancazivocich
17. kvě 2011

Dobré ránko,

@prchalka - takhle máme díky tatínkovi odrážedlo a houpačku 😀 Mohli jsme mít i kočárek - ale na to jsem se necítila 😉

prchalka
autor
17. kvě 2011

@hancazivocich Není nad to mít shánčlivé příbuzenstvo 😀 😀 Já jsem totiž nikdy takový štěstí, že bych něco potkala, neměla !!!

anta
17. kvě 2011

Se mi s Honzíkem stal takový trapas, potkali jsme tlustou paní a Honzíkova otázka zněla:"Co to má ta paní v bříšku, mámo?" Jsem myslela, že se propadnu hanbou, naštěstí nás paní moc neslyšela, tak jsem měla možnost to po jejím dotazu přehrát na hezké brýle. 😕 😀 😀

katzi
17. kvě 2011

ahojte,

sláva - podařilo se mi po o uspat obě zároveň 🙂 Jinak u nás: všechno vcelku fajn, jen teda skutečně s MM neumíme spavý děti, dotřetice to už opravdu zkoušet nebudem 😀 Nevím, kdo vymyslel, že novorozenec v podstatě celý dny prospí, u nás to teda fakt neplatí. Ale je vcelku hodná a vydrží i docela dlouho jen tak koukat. Děkuju za to, že mám ty prsa s mlíkem, jinak netuším jak bych to dítě uspávala 🙂 😝 Prostě pokud nevytuhne u prsa, tak musím chovat a chovat a chovat než zabere. Adeli už se srovnala, sice zlobí, ale tak standartně, žádný extrémy. Spávala jednu dobu krásně v noci - až do rána. Teď se zase budí, tak spí s MM v obýváku a já s Kájou v ložnici.

@prchalka : gratulace k oddudlování 🙂 Já na dudel teď učím Káju, ať ji nemám tak často u prsa. Za tři roky to zas budu těžce odnaučovat, ach jo 😝 🙂 A hračky od popelnic jsou nejlepší - já jsem tady u nás sbalila malej proutěnej kočárek a hraje si s ním doteď

@lehna : rekonstrukci nezávidím- to je vždycky na prd, všude chaos, člověk nemůže nic najít...ještě to mám v živé paměti jak jsme spravovali byt. Ale tak zas si to doma uděláte pěkný a budete z toho mít radost.

@hancazivocich :Kikouš pořád stejně akční a pořád nespí 😖 Přeju hodně sil 😔

@anta : dobrý hlášky má Honzík 😀

ještě aktuální foto od nás:

anta
17. kvě 2011

@katzi - koukám, jak to letí! 😕 😵 No já nevím, kam na to Honza teda chodí, ale on si myslel, že paní má v bříšku dítě, jak mi potom řekl, jenže paní bylo tak 60, tak nevím 😀 😀 😀 Holčinky máš krásné, radost pohledět 🙂

anta
17. kvě 2011

Tak dneska už haranta neuspávám, žádný kočárek nebude a hle! Dítě ještě nespí, jak jinak 😅 😅 😅

katzi
17. kvě 2011

@anta : děkuju za pochvalu 😵 A jj, letí to hrozně - Káji už táhne na měsíc 😕 Ale stejně se už těším, až ji z toho miminkovskýho věku vypiplám a bude už aspoň chodit 🙂 Třeba ti Honzík za odměnu padne brzo a rychle večer 😉

anta
17. kvě 2011

@katzi - tak to on padá rychle, i když si tu hodinku přes den dá, takže to odměna moc není 😀 😀 😀

gina333
17. kvě 2011

@katzi : neuveris mi, ale prave dnes som na teba myslela, ze si tu uz dano nebola. 😉 Princeznicky su krasne, veru leti to sialene, Kajus ma skoro mesiac. 🙂

MM sa podarilo po hodinovom kocikovani Sophi uspat. Do kocika si sadla revom, musela tam mat Macka Pu, aj tigra aj prasiatko, spala asi 40 minut, a doteraz tu lietala ako sarkan. 😵 😵 Ja som to moje dieta este unavene, nevyspate nevidela, takze som skor spokojna ako nastvata, ze je taky nezmar. 🙂 🙂 Teraz uz spinka, idem k telke.

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

lehna
18. kvě 2011

Dobré ráno,

jsem včera nějak vůbec nestihla přijít. jsem měla 2 srazy s holkama 🙂. takže jsem z domu vyjela v 9 ráno a v 16 jsme byli doma. Pipa vytuhl v buse před půl 4,takže si v tom kočáru pospal do 16.30. ale večer naštěstí usnul normálně. a to jsem si říkala,že ani neusne, vstával totiž 7.38! ale čerství vzdoušek a hraní s dětma ho zmohlo 🙂.
Dneska zas jedu v 9 na krev, tak budu někdy až po poledni. dneska asi taky usne, vstával pro změnu 5.40 🙂.

@katzi - to je fajn,že to zvládáš. teda toho se taky hrozím,že to druhé dítko bude nespavé , nestrááš 🙂. ale i Matova má od začátku stejný problém s Juli, ale nevím už jak teďka Kačka od Ined 🙄 . Snad se to teda ještě spraví a Kájka bude spát víc.
Jo rekonstrukce- netěším se vůbec,ale je to potřeba. halvně naplánovat dny, kdy se co bude dělat, kdy budu se štěpim pryč,aby jsme nebyli v tom největším bordeli. no prostě to bude měsíc hrůzy a ježdění tam a zpátky.

prchalka
autor
18. kvě 2011

Dobré ráno,
bůzo dneska vyjímečně 2x. Mám hroznej splín a jsem bez nálady, nemám ani co psát ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Snad mě to postupem času přejde, ale teď bych se šla nejradši vybulit, aby se mi ulevilo, ovšem to nejde, tak jdu něco dělat..

anta
18. kvě 2011

Ahoj holčinky, tak dítě dva dny nespalo, včera to spaní doma bylo silně neúspěšné, tak je unavený už od rána, vzbudil se v šest, ale holky, on je vám hodný, neřádí, nelítá, nehádá se, no ta únava dokáže divy s dětmi, vyzkoušejte 😀 😀 😀