Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

seeweed
22. kvě 2011

Tak po vyse hodiny babatko zahajalo...ale davam jej taku pol hodinu a pojdem k nej zase 🙂 no verim, ze vsetci nespavci maju len "zle obdobie" a ze to bude trvat co najkratsie! 🙂 Inac nam mala aj vypadla z postielky....tak zurila a nariekala, uplne hystericky, az sa nejako vystverala po tych drevenych tyckach, vytiahla sa na rukach a prehupsla sa von z postielky....chudatko moje, este ze tam ma kobercek... Tak odvtedy spi bez jednej strany a prebieha tym padom furt k nam. 🙂

prchalka
autor
23. kvě 2011

Dobré ráno,
tak včera celkově spala asi 2.20, probrala se v 15.20 a už v pohodě, usnula ještě před 21h, i přes bouřku, který se začala bát a spí bez probuzení až do rána! To mě vždycky uklidní, když se nic neděje, ale jakmile se zakucká, tak je mi zle ☹ A že teda v posledních 14ti dnech asi 3x 🙄
@seeweed Ahoj, no teď jste na tom jako já, když jsem pátrala po tom PROČ?! Proč ze dne na den buzení, motáky, brečení.. a pořád dokola. Je to na budku 😝 Nám to trvalo 1,5 roku. Teď konečně už spí klidně i celou noc! Vám chybí ještě 3jky a 5tky? Tak buď ty zuby a nebo ji něco straší! Naprosto to chápu, protože s tou naší taky nebylo možný spát ani na letišti. Celou postel měla pro sebe a já spala na 20ti centimetrech a ještě s ní na hlavě 🙄 Teď už si spí v té svojí postýlce v klidu 🙂

gina333
23. kvě 2011

dobre rano 🙂

dieta spalo do 6:10 krasne v postielke. 😉 Uz mi perie pracka, na dnes hlasia krasne pocasie, dufam, ze aj poobednajsie burky nas minu.

hancazivocich
23. kvě 2011

Dobré ránko..
U nás - se tak nějak...no dítko spalo, maminka moc nee.. Nějaký dusno... A splín či co...

@prchalka - a nekucká ti po tom, co řve? Myslím Kikouš když má ten svůj záchvat řevu či vztekání, tak pak se zakucká až k poblnknutí a pořád dost polyká..A po velkým breku i kucká ze spaní! 😉
Včera na chalupě - lítala jak splašená, taky zakopla a chytla králíčka (zajíce neříká) 😅

U nás je též strach z bouřky. Minule se v obchodě ptala prodavačky - paní - bojíte bouřky? Ta jí řekla, že jo a Kikouš - já taky..

Jinak mám pocit, že peru snad každý den 😖 U jídla čuňátko, venku hraboš... Tepláčků hafo, ale občas nezvládají tréninkový nápor 😀 No, humor mě ještě neopustil...

@seeweed - pokud malá měla všechny zoubky až doteď bez problémů, tak si nemyslím, že to dělají ty poslední.. Já už ani nevím, který daly nejvíc zabrat nám... V něčem špičáky, v něčem pětky (horečky)..
Nebude to spíš právě tím pádem? Že se bojí, že zase spadne a nechce tam být?

anta
23. kvě 2011

Dobré ranko, holčiny. Včera jsme byli na procházce a viděli jsme paní v zahrádce, tak si tam Honzík stoupnul a říká "paní zahradničuje" a paní se s ním dala do řeči a ptala se Honzíka, jak se jmenuje a kolik je mu let a Honzík řekl, že se jmenuje Honzík a že mu je dvacet měsíců 😀 😀 😀 Paní mu slíbila, že až tam kolem půjdeme cca za měsíc a že půjdeme, že mu dá nějaké třešničky 😀 😀 😀

lehna
23. kvě 2011

Dobré ráno,
uf tak dneska noc v klidu a budíček taky prodloužen do 6h 🙂

prchalka
autor
23. kvě 2011

Tak u nás spaní od 21-7h - a to už jsem tam po tom, co jsem dole burcovala, šla otevřít okno, aby už se probrala. Dneska fakt vyjímka, do 7h spala naposledy někdy v zimě! Ale teda že přes den dá 2.20 a pak ještě takhle celou noc... fakt čumím 😨
Holky, jak se jako budí do školky? To bude masakr, fuj.. ☹ ☹ 😝 😝 To asi nedáme..!!
@hancazivocich No to víš, že jo! Jak řve, tak kašle a kucká až do dávení..že čekáš, že se po.... 😝 To je u velkýho řvaní fakt pravidelný 😖 😖 Kdyby před tím spaním řvala, tak si řeknu, že to má z toho, ale podle mě se předtím nic takovýho nestalo, docela se toho vyvaruju a dávám na to bacha! Prostě v tom spaní z ničehonic, no ale pak zase dobrý. Už se zase straším, ale snad to nic není, protože to není pravidelně! Ale dneska tam s ní nahoře radši budu, pokud teda vůbec usne.. 😕 páč takhle dole pak vím prd a jen se domnívám, když něco zaslechnu 🙄

prchalka
autor
23. kvě 2011

@anta Jsou kouzelný!!!
Včera si šla Ju říct servírce o brčko, pak jí řekla, že džusík už nemá a že si dá ještě jablíčkovej a ještě jí hladila 😀 Paní vedle nás se ptala, jak se jmenuje její miminko. To je fajn, že to jsou takový kecky 🙂

anta
23. kvě 2011

@prchalka - s tím hlazením je to dobrý 😀 😀 😀 To muselo servírku potěšit 😵

anta
23. kvě 2011

Teď tady Honzík lítá s kolečkem a kyblíkem a štětkou a dělá, že míchá barvu v kyblíku a všechno natírá 😀 😀 😀 Natírá kolečko se slovy "a bude to čistý jako prdel", no kam na to chodí? 😀 😀 😀

prchalka
autor
23. kvě 2011

@anta Zas se nespí, jo? U nás jsme se zase po hodině vzbudily, ale bez nějakýho kuckání a zas lehla, mlela něco, že čůrat, ale nechala jsem jí v klidu. Vstávání a usínání v tý školce - no to bude asi peklo.. 🙄 Doufám, že se tam s těma učitelkama nebude rvát a řvát na celej barák 😖

hancazivocich
23. kvě 2011

@prchalka - no, tak to já teda usínání ve školce řešit nemusím, ale zas musím řešit jiný věci 😅 😅

anta
23. kvě 2011

@prchalka - ne nespí, už nevím, jak to vypadá, když spí, ale je strašně hodnej a klidnej, to neznám taky 😀 😀 😀

seeweed
23. kvě 2011

@prchalka Jaaaaj, 1,5 roka..to snad neeeee 🙂 Ja dufam, ye to bude trvat o nieco kratsie,lebo citim, ze sily ubudaju, hehe. Ale je to urcite len o zvyku. Ved uvidime. Keby aspon cez den pohajala, ale aj to len max. hodinu a za mojej pritomnosti. Len od vsetkych kamosiek pocuvam, ako im deti spinkaju v noci krasne a cez den ako v postielke tahaju aj tri hodiny. No na porazenie 😠

seeweed
23. kvě 2011

@hancazivocich Ono to zacala este par dni predtym...ten pad z postielky bol vlastne uz len dosledok tych nocnych nervakov...

anta
23. kvě 2011

@seeweed - jenom 1,5 roku? Nám zuby rostly přes dva roky 😵

gina333
23. kvě 2011

@seeweed : Sophi ma 2 roky prec, a tri patky nam este chybaju. 😉

@anta : ale ved ked Honzulak je v pohode nevadi, ze nespi. Moja Natali od 2 rokov uz nespala, v skolke iba lezala a oddychovala. Ako som pocula vela deti je teraz takych co poo uz nespia, v skolkach to riesia tak, ze daju ich do jednej triedy aby nevyrusovali a tam sa hraju. 🙂 🙂

@prchalka : neboj sa, ucitelky v skolke si poradia. 😵 Moja mamina tam ucila cely zivot, stretla sa s roznymi detmi a s rodicmi, s kazdym si poradila. 🙂 🙂 Ja sa prave tesim na skolku, nech sa s nou ucitelky potrapia. 😀

anta
23. kvě 2011

@gina333 - však si nestěžuju 😵 😵 😵

gina333
23. kvě 2011

U nas sa spinka, poo bola zase burka 😠 tak sme boli iba v shoppingu v herni aby sa Sophi pohrala. Boli tam sami chlapci ale dokonale medzi nich zapadla. 🙂 Doo ju nechavam bez plienky, dnes sa IBA 3x vycikala na zem, vobec ju netrapi, ze nocnik ma vedla seba. 😲 Ja uz ozaj neviem kedy jej to docvakne. 😝

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

lehna
24. kvě 2011

Dobré ráno,

u nás se včera taky zas nespalo. ale kupodivu byl do večera v pohodě,jako by spal. jen nevím jak na to jeho řvaní a pištění. já jsem z toho za celý den totál vyšťavená ☹.

Dneska budíček opět v 6. Už pomalu vyklízím a skládám do krabic, takže tady už moc nebudu a od víkendu už tu nebudu vůbec.

JANIČKÁM VŠE NEEEEJ K SVÁTKU 😉 😵

gina333
24. kvě 2011

dobre rano 🙂

@lehna : asi mu to uslo, ale preco tu nebudes od buduceho tyzdna ? 😲

U nas sa budilo aj vstavalo o 6:15. 😉

anta
24. kvě 2011

Ahojky holčiny 😉 Děkuji za přání k svátečku. Zjistila jsem, že Honzík má nějakou vyrážku na hrudníčku, pořád se teda odrbává od včerejška a mně to bylo divný, včera ještě žádnou vyrážku neměl, tak uvidím do zítřka, jestli se mu to nějak nerozjede, ani moc jíst nechce, což je zvláštní 😨 Přidávám se s gratulací Janičkám, Janinkám a Jaňourům 😀 😀 😀

hancazivocich
24. kvě 2011

Dobré ránko,
připojuji se ke gratulaci. Všechno nejlepší Jani 😉

@lehna - jsem ráda, že to neřve jen u nás. Včera to šlo, i na hřišti a písku uplně zlatý dítě, ale při návratu domů - před barákem - scéna jak cosi... Jen jsem čekala, že sebou švihne ve výtahu a bude kolem sebe kopat... Ještě si madam nestihla uvědomit, že v momentě, kdy přestanu uklidňovat a jsem ďábelsky klidná, tak by měla přestat 😠 😀 Vytáhla jsem ji z výtahu, selhala mi ruka a šupla jsem ji do chodby, tam se dořvala ... A byl klid..

gina333
24. kvě 2011

@anta : u nas je ine meno v kalnedari, ale samozrejme vsetko naj naj Janulkam prajem aj ja. 🙂 🙂 🙂 Stou vyrazkou moc neporadim, nemohol zjest nieco z coho sa mu to vyhodilo? alebo ho neustiplo nieco? 😲

prchalka
autor
24. kvě 2011

Dobré ráno,
zase se spalo bez buzení - to je krása 🙂 🙂
Včera jsem dostala asi 25 kytiček (trvalek do zahrádky), tak mi konečně poprvý v životě koupil kytky 😀 😀 😀
@gina333 Dej jí chvilku 😉
@lehna Janičky děkujou 🙂

hancazivocich
24. kvě 2011

@anta - teplotu nemá? A jak to vypadá - myslím ta vyrážka?

prchalka
autor
24. kvě 2011

@anta Jo i já přeju happy svátek, jak je to stejný jméno, tak zapomínám i na kámošky, nějak mi to nedochází 😀 😀 🙄

lehna
24. kvě 2011

@gina333 - začínáme v sobotu dělat rekonstrukci, bourat zeď mezi dvěma pokoji a dělat topení v celém baráku a novou kuchyň. takže já pár dní bude asi u tchánů. moc se mi tam nechce. radši bych byla nahoře u našich,ale Pipa mi celou dobu asi nevydrží, bude chtít asi i dolů domů a tady ho pustit mezi cihly nemůžu.

@hancazivocich - mi ujíždí ruka poslední dobou docela často. já mju hned na něco neodpovím,tak se začne vztekat a řvát po mě. neumí se mnou normálně mluvit. piští jakoby z radosti, a někdy schválně. je to o uši, fakt.

anta
24. kvě 2011

@hancazivocich - no přijde mi takový horký, jíst nechce a ta vyrážka vypadá jako malé červené pupínečky 😨

lehna
24. kvě 2011

@anta - třeba nějaká alergie? hanca určo poradí, ještě,že ji tady máme 🙂