Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
24. kvě 2011

@anta - zkus mu změřit teplotu, ale když ti k tomu nechce jíst, tak to bude spíš něco infekčního...
Ty...nevypadá to trošku jako husí kůže?

@lehna - tfuj, uplně se červenám, zas mě moc nechval...
Jo - tohle pištění přebírají děti od sebe. Malá takhle pištěla, protože pištěl Tobík... Pištěla a říkala - maminko - tvoje ucho a nervy, viď? 😅

gina333
24. kvě 2011

@lehna : takze prerabka bytu, prajem rychlu pracu a pevne nervy. 🙂 😉

@prchalka : dnes sa vycikala rano do nocnika, a za 10 minut aj na zem. 😠 Tu zahradku budes mat krasnu, kedy ju aj my uvidime ? 😉

@anta : mali ste 6. chorobu? Pri nej su vyrazky na hrudi a teplota? 😒

@hancazivocich : vies ako som rada, ze ta ruka nezlyhava iba mne, 😉 😵

hancazivocich
24. kvě 2011

@gina333 - jenže u šestky jsou horečky pár dní před, ne? Aspoň u nás to tak bylo...
Já nevychovávám jen slovem - to by mi tu prostě za chvíli skákala po hlavě, nebo by nás za pár let asi picla...
Jako zkouším to dycky po dobrým.. Někdy jsou dny, kdy to jde, někdy stačí jen zvednout hlas, někdy bohužel ani to...
AAA - děda tu je, zatím se loučím

Jen anta - nemůže to být spála?

lehna
24. kvě 2011

my měli i 5. jsou si se 6. podobné. spíš mi přijdou stejné 🙂

gina333
24. kvě 2011

@hancazivocich : my sme nastastie sestku nemali, klop klop klop, ne som pocula ze su pri nej vyrazky a teplota. 😲 Ja sa snazim tiez vacsinou vyriesit vsetko slovne, ale vacsinou sa to neda, proste ma nepocuva a jaci. Vtedy nastupuje ruka. 😉

anta
24. kvě 2011

@hancazivocich - no vypadá to jako vyrážka no a už se mu to rozlejzá až na bříško a po zádech.
@gina333 - jojo šestku už jsme měli. 😉 Ale ona prý může být několikrát, což mě překvapilo 😨

lehna
24. kvě 2011

@anta - tak to může být i ta pětka. Štěpi měl tu vyrážku potom i na hlavičce. zajdi radši dnes k dr.
Holky a jak se poznají neštovice??

gina333
24. kvě 2011

Prave som sa docitala, ze 5. a 6. chorobu dostavaju deti do 2 rokov. 😲 Tak u Honzika to asi bude nieco ine. 😕

anta
24. kvě 2011

Holky, to dítě mi tady lítá jak blázen, ten je teda nemocnej 😀 😀 😀

ppkaacka
24. kvě 2011

@prchalka Ahoj jo bohužel je to možné máme uplně stejný problém malá už má 13měsíců a ted cekame na spicaky dásna má natekle porad nikde nejde nic videt ale rve mi ve dne a v noci takze jen pevne nervy . 😝

hancazivocich
24. kvě 2011

@gina333 - to není pravidlo, někde ti zas řeknou, že pětka je záležitost školkovýho věku.... Kolem třech..

@lehna - takhle nějak : http://cs.wikipedia.org/wiki/Plané_neštovice
@anta - souhlasím s lehna - zavolat k dr., ať jim nelezete třeba do poradny (pokud jste infekční), mně malá chvílema lítala a chvílema byla kaput.. I při šestý i při horečkách...
Šestka by neměla být na hlavičce a na nožičkách ? Ale nejsem si jistá... A ano - může se opakovat..

gina333
24. kvě 2011

@hancazivocich : take nieco som nasla 😉
Šestá dětská nemoc INFA O NEMOCECH

zkopírováno z příspěvku od Terrezy + 4 dětičky
Šestá dětská nemoc má oficiálně název Exantema subitum, patří to mezi klasický virový dětský nemoci typu neštovice, zarděnky,... čili je to přenosný z dítěte na dítě, ale v podstatě se jedná - s prominutím - o prd...
Mají to děti od 0 do 2 let, přičemž kolem 1 roku je to nejčastější. Starší děti nebo dospěláci už to nedostanou, i když to neměly, není to nijak nebezpečný ani pro těhulky...
Projevuje se to tak, že najednou má dítě vysokou teplotu, kolem 39-40°C, ale při tom často bývá celkem v pohodě - normálně papá, hraje si, reaguje na legrácky, což je každýmu divný, protože při teplotě kolem 39°C je každej dospělák na umření.... (Náš Petřík například byl celé odpolene na procházce, běhal a řádil, až když se ke konci chtěl nosit, jsem ho vzala do náruče a lekla jsem se, jak je horkej, a upalovala s ním domů.)
U doktora se skoro nic neprojeví, trošku zarudlý krček, trošku zvětšené uzliny. Po podání léku na teplotu jakoby kouzlem seskočí o stupeň až dva. Tak to trvá cca 4 dny, 4.den večer teplota poklesne a ráno se dítě osype - nejvíc většinou na podbřišku a kolem krku. Pak je cca další 2 dny osypané, teplotu už nemá. Jak vyrážka zmizí, je po nemoci. Hotovo, dvacet.

Pátá dětská nemoc INFA O NEMOCECH

zkopírováno z reakce MUDr. Tomáše Jirkovského
Pátá nemoc, jinak megalerythema infectiosum, je virové, nepříliš nakažlivé onemocnění. Postiženy jsou převážně děti od 5 do 12 let. Objevuje se sporadicky v malých epidemiích vždy po několika letech. Šíří se vzdušnou cestou, nemocný je nakažlivý od konce inkubační doby po celou dobu vyrážky. Inkubační doba je 6 - 17 dnů. Onemocnění začíná většinou velkoskvrnitou vyrážkou tvořící girlandovité útvary po končetinách. Na obličeji tvoří motýlovitý tvar. Vyrážka trvá asi 2-3 dny, pak bledne a za 4-7 dní zcela zmizí. Teplota nebývá zvýšena. Zřídka má dítě rýmu, lehkou anginu, zánět hltanu. Onemocnění je většinou velmi lehké, nevyžadující léčbu. Dítě necháváme doma, po dobu příznaků v postýlce. Za 7 dní po vymizení vyrážky může do školy.

anta
24. kvě 2011

Já bych samozřejmě s ním do poradny nešla, protože jsem zodpovědná matka, včera jsme byli na hřišti a člověk nikdy neví, jaký dítě tam zrovna je 😒

anta
24. kvě 2011

Honza ale teplotu vůbec nemá, jen je osypaný, tak nevím.

gina333
24. kvě 2011

@anta :tak aspon doktorke zavolaj, mozno, som moc utlocitna matka, ale ja by som to bez nej nenechala. 😉

lehna
24. kvě 2011

@anta -to bude možná ta pátá. Štěpi měl pátou i šestou. Při 6. měl i teplotu, ale ne tak vysokou, pak se osypal. a při 5. sé jen osypal a na pohotovosti dokonce řekli,že to má kombinaci páté a šesté.

anta
24. kvě 2011

@gina333 - určitě tam zavolám, taky jsem citlivá na svoje dítě. 😉

anta
24. kvě 2011

Doktorka je tam až odpoledne, i tak jsem měla v oumyslu tam odpoledne zavolat, protože chci vědět, jak se to vyvrbí 😉

hancazivocich
24. kvě 2011

@anta - jejda, já netvrdím, že jsi nezodpovědná! Já jen z vlastní zkušenosti vím, že s námi v poradně klidně čekala chřipka a jednou i šestá či co...

A pokud by byl infekční - to jsem myslela.. Tak byste správně nesměli ani do klasický čekárny. Já jen, že když se člověk bojí o dítě, tak ho to v první chvíli ani nenapadne...

Teoreticky se mohl osypat i třeba z vedra, nebo z nějakých citrusů nebo z něčeho, co neměl...

hancazivocich
24. kvě 2011

Jinak dítko usnulo dřív... Ve dvanáct, klasicky - řev, odmítání plínky... Tak mám pocit, že to příště prostě zkusíme bez ní, no...

@gina333 - u nás to taky tak bylo - sundala se plínka, učůrávala všude, kudy prošla.. Pak jsem vrátila plínu a po nějaký době - když si sama řekla, ta se sundala znovu. Teď čůrá po delší době.. Je to tak pade na pade. Přesně řečeno - spíš podle nálady. Někdy vzorně čůrá do nočníku, i si sama říká, nebo mi to ani neřekne, přiletí k nočníku a obslouží se sama. Jindy přijde a oznámí, že se zase pochcala, chce nový kaťátka... Tak nenadávám - jen řeknu - víš, kam se čůrá, viď? A že jsou nálepky za čůrání..
Včera si řekla o kadění - šoupla ho tam.. to nám celkem jde. Občas teda se pokadí nebo vykadí kam nemá, ale snaží se... A jednou když se pokadila, tak ji chytl psotník, že se pokadila a nestihla do nočníku. Bulelal jak želva.. 😅

gina333
24. kvě 2011

@hancazivocich : u nas je tiez cely byt oznackovany. 🙂 Rano sa vycikala do nocnika, ale mne sa zda, ze ona tam iba trocha pusti a za 10 minut to curkne na zem. A pekne mi pride ukazat kde to spravila a, ze si prosi nove kalhotky. 🙂 Ked ideme von tak ma plienku, neviem si predstavit, ze by sa mi vycikala do piesku na ihrisku, alebo na hojdacke. To by som sa citila trapne, a urco by na mna zazerali. 😝 Ale skusame, takze nevzdavam sa. 😵

@anta : som zevedava co ten Honzulak ma za vyrazky, drzim palce. 😲 😉

hancazivocich
24. kvě 2011

Tak - teď volal brácha - že ho skoliky děsný bolesti, v Pze ho odvezli na vyš. a vypadá to na kamínek. To jsem si myslela i já... Tak valí směr Jihlava... Doufám, že ho to nečapne někde na dálnici. Prý je domluvený s tchánem, že v případě bolestí zavolá, odstaví auto a on pro něj dojede.. No, můžu mít klid? Ale holky - pokud je to šutřík tak na jednu stranu jsem ráda - že to není nic horšího.. Nevím, jestli mě chápete..

hancazivocich
24. kvě 2011

@gina333 - na hřišti taky s plínkou - přesně jak říkáš.. Styděla bych se. Akorát jak vyjdeme odtamtud, tak plínku sundávám. Nechápe princip čůrání na travičku. Čůrá na bobečku ale jaksi s kaťátkama.. 😅

kaja73
24. kvě 2011

@gina333 ja len k tym plienkam-nie je dobre dieta pliest, že ich raz ma a raz nie-je jedno či je to vonku,vnutri.Ked spi to je ine.Proste ich treba zložit a hotovo.Davaj ju čurat každych 40-50 min a uvidis, že za dva tri dni to mate v suchu.Mne sa takto od plienky odučil maly vo veku 16 a pol m za 4 dni.Obcas si cvrkne ,ale inak sa pekne pyta.No treba to riešit razne-plienka nie je a hotovo. 🙂 a neboj nik ta nezje,ked sa vonku pocika,každy rodič si tym predsa presiel. 😉

anta
24. kvě 2011

@hancazivocich - chápeme, to se neboj 😉 Jaksi jsem se stala minulý týden svědkem jednoho napadení u nás před barákem a šup, půjdu svědčit na policii, to jsem ale ráda 😅 😅 😅

hancazivocich
24. kvě 2011

@anta - to ti nezávidím.. Já byla u soudu v 16 - jako svědek. Srazili paní na přechodu... Tak pevný nervy!

anta
24. kvě 2011

No já se náhodou přichomejtla k situaci, kdy jeedna mladá sousedka, taková holka dostala tak trochu klepunk přes hubu od nějaký jiný holky, že vykecala, že je těhotná nebo co, tak jí dala facku, trochu jí vykrákala za pačesy a vynadala do sprostých slov, jenže já měla s sebou kluka a nechtěla jsem, aby na tohle koukal, tak se přiznám, že jsem zmizela raději pryč, no co já vím, jestli by třeba nedali do huby ještě mně 😝

anta
24. kvě 2011

Čekám, že mi z policie zavolají. Klidně to odsvědčím, i si pamatuju, jak ta holka, co tu druhou napadla, vypadala, mám paměť na tváře jak hrom, to má holka smůlu 😀 😀 😀 Včera jsem tady potkala kluka, co jsme spolu chodívali pařit před 15 lety, ten na mě čuměl jak tele na nový vrata, tak jsem mu řekla, kdo jsem a on "ty máš teda paměť" 😀 😀 😀

anta
24. kvě 2011

@hancazivocich - mně to nevadí, že tam půjdu svědčit, dělám na státním zastupitelství a pracovala jsem i na vyšetřování trestné činnosti Policie ČR, takže jsem zapisovala výslechy, znám to, dělala jsem i na Berdychovi a spol., takže vím, o čem to je. 😉

prchalka
autor
24. kvě 2011

@gina333 Zahrádku... no záhonek je to jenom, tak uvidíte, když se to povede. Teď je to jen všechno zelený, nic tam nekvete, tak musíme zasadit nejdříve. A za nějakých 14 dní budem mít i předzahrádku.
Jinak opět alergie na slunce, z předloktí se to přesunulo na paže a mám svědící vyrážku, na slunku to pálí, pomůže chodit jen s dlouhým rukávem 😝 Pomohlo by mi to homeo a jak se to jmenuje? Bereš to? A jak ty vitamíny na vlasy - nějaký zlepšení??