Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

watergeenie
18. únor 2010

Musim sa k vam pridat, my uz druhy den teplotujeme, najviac mal 38,9 dnes rano, nesopli, tak sme usudili, ze su to zuby, ale nic mu nevidno, ani nieje nekludny, pobehuje po byte, nevyzera, ze by ho nieco bolelo. Tak neviem, mozu to byt predsa zuby? Alebo ist k doktorke?
To je druhy raz v zivote, co ma teplotu, bojim sa, ci to nie je preto, ze sa pomaly odstavujeme, takze uz nema z mliecka moju nepriestrelnu imunitu ☹

cikyta
18. únor 2010

6. chorobu sme nemali.

lehna
18. únor 2010

cikyta- tak to dneska zkus ještě vydržet a uvidíš zítra. Náš maly třeba tepolty neměl a najednou byl osypaný. od středy , v pátek jsem s ním šla k dr. co to je a ona,že to je šestá nemoc. a v sobotu už osypky zmizely. tak třeba se za malá taky osype, pokud ne, šla bych k té dr. 😉

gina- tééda, takový dobrý oběd a nic? my měli dušenou mrkev s hráškem a brambory a zdlábl toho docela dost, teď už spí, snad zas na 1,15h 😅 .

a já jdu trochu poklidit a vyzkoušet zdobičky co mi přišly na nehty 😵 .

watergeenie- zkus zajít k dr., pro klid duše 😉

ined77
18. únor 2010

ahojky 🙂 ,
spíme,ale teda...asi budu muset dávat jen polévku a druhé až po spánku...to byly zase nervy u obídku ☹ .
z ničeho nic začal strašně jančit,plakat a vztekat se ☹ ,přitom špenát měl vždy rád 😒 .ale trošku tipuju,že se mu dostal nějaký kousek do bolavého dásínka,protože pak si tam pořád strkal prstík 😒 .chuďátko malé...dojíst to už nechtěl,ale hodně vypil a snědl půl jablka 😖 .
dopoledne jsme byli v lékárně a mluvila jsem s homeopatkou...koupila jsem sédatif pc po lepší a klidnější spánek a dostala brožurku homeopatika v pediatrii,musím to ještě prostudovat,ale co jsem nahlédla,tak je tam třeba homeo na opožděnou chůzi a pod. 😕 .
tak..zhltla jsem oběd,malý spí 10 minut,tak mu jdu nenápadně ostříhat nehtíky na nožkách 😎 .snad se nevzbudí proboha 😨
pak budu reagovat 😉

prchalka
autor
18. únor 2010

My též spíme od 12. Před obědovým řevem jsem omrkla zuby dole - jsou vidět obrysy obou stoliček 😝 nahoře to moc dobře omrknout nejde. Jelikož moc nedala snídani, snědla plnej talíř jídla, nakonec jsem udělala takovou zahuštěnou zelenino-polívku s rýží. A máme novej móres - chce jíst sama. Tohle hustý jsem jí nechala a dala talíř pod bradu, nabírala jsem s ní, měla z toho evidentně radost. Ale když jí nedovolím takovou přesnídávku ze skleničky, protože bychom byly obě upatlaný až za ušima, tak řéééév a vztekání a dělá, že už nechce. To samé s kusem chleba, jak jí to nedám patlat do ruk, tak už že nechcééééé. Včera jsem to teda prubla, v půlce už se odvracela a jakmile jsem jí ho dala do ruky (namazaný máslem a s plátkem sýra), tak to za chvíli snědla 😅
Na Kamistad se klepe jak závislák a tlemí se, tak nevím, jestli to nemá ještě nějaký vedlejší účinky 😅

prchalka
autor
18. únor 2010

ined: No to homeo mě zajímá 😕

sherry28
18. únor 2010

tak spíme, opět nechápal proč ho jdu dávat spát, když je venku světlo 😅 po spa jdeme ven, stavět sněhuláka, doufám, že posledního 😀

katzi
18. únor 2010

My tady spíme 🙂

prchalko: jj, vím o čem mluvíš s tím namlsáním se po dobré noci. U nás dnes sice zatím taky ještě dobrý, ale je tam už vidět sestupná tendence a myslím už se zas budem pomalu vracet do blbých nocí. Nám se tady ty období pořád střídají, akorát ty blbý noce trvají vždycky dýl 😒 A Viburcol teď nedáváš? Jestli ne, tak co ho zas zkusit nasadit? Já pro změnu dnes asi už vysadím - ať si na něj moc nezvykne a je to za pár dní zas účinný 😉

cikyta, watergeenie: jak už psaly holky, raději jít, nebo volat k doktorce stokrát zbytečně než jednou pozdě...

sherry: staví se vám baráček. To se máte. My jsme to tady s holkama už kdysi dřív rozebíraly - to je i můj sen.

ined: co jste to koupili v té lékárně - Sédatif? To neznám -nechtělas napsat Sedálii? 🙂

matova
18. únor 2010

cikyta: my sme mali najdlhšie teplotu zo zúbkov asi dva apol dňa, kým sa neprerezal (do 39 Ć), viac už nie.
A šiestu chorobu sme tiež mali, a chytila ho práve pri prerezávaní jedného zo zubov, vyššie teploty na 4 deň klesli, na piaty ešte bola okolo 37Ć a to už bol osypaný 😒.Áno, píše sa že deti v pohode zvládajú horúčky, ale u nás keď je čo len 37,5 tak už to na malom vidno.

katzi
18. únor 2010

prchalko: není čorízo náhodou dvojník naší Aduš? S tím jídlem dělá lautr to stejný 😀 Ale já jdu cestou nejmenšího odporu a nechávám ji jíst samotnou - navleču na ni velkej igelitovej brynták, má svoje místo v židličce, kolem kterýho na hony daleko nic není a nechám ji ať se obslouží 😉

sherry28
18. únor 2010

prchalka: to taky dělá Mára, že chce jíst sám, a když mu nedovolím, tak už nechce 😀 tak nabírám s ním to co jde 😉a teď mi vylézá ze židličky a chce jíst ve stoje 😅

sherry28
18. únor 2010

katzi: staví, ale teprve v prosinci začal 😕 bude to malinkej baráček, největší bude dět.pooj nahoře a ložnice vedle 😖 jinak dolní místnosti budou dost malý 😠 předěláváme stodolu, nedovolili nám novostavbu ☹ tak musíme dělat jen jako rekonstrukci, ale mě to neva 😉 aspoň nebude moc velkej prostor na úklid 😀 hlavně že kluci budou mít dost místa na hraní 🙂

matova
18. únor 2010

ahojte, aj my spíme od 11:50, tak fajn.
Noc bola priemerná hore bol asi 4x ale napil sa a spal, až okolo piatej nevedel zalomiť do šiestej,našťastie zaspal presne vtedy keď mm zazvonil budík, ale potom spal už len 20 min-aj keď mne to celkom bodlo lebo som tiež zaspala. Takže vstával o 6:15, tiež máme spálňu na východ a cez závesy už omnoho viac presvitá... 😕, dnes sa pre zmenu vôbec nehral, tak sme boli od 9h vonku v obchode, na pošte a nazad pešo pri kočíku- bolo fajn teplo akurát dosť zamračene 😒. Kukli sme ešte svokrovcov, mačky a psy...obed celkom dal ale druhý chod bez polievky...
ja ani tak nemám rada dedinu ako prírodu, tak mne by to aj vyhovovalo, len fakt pre deti nič moc, teda kým nezačne loziť po stromoch a máčať sa v potoku, to už bude pre ňho dobré a pre mňa blbé naopak 😅
čítam že u prchalky a giny blbé noci, u katzi sa zas pohoršuje... 😒
ined: u nás pred obedom je jeden chod zatiaľ. podľa toho či niečo na desiatu pil alebo nie tak dám buď polievku al. druhé. kukni sa prosím ťa či neexistuje homeo aj na bezproblémové na odstavenie 😉 😀

ined77
18. únor 2010

tak,hotovo 🙂 .
a zase si houby pamatuju...
vesnice,6.nemoc,spánek,zuby 😅 ...

gina 🙂 ...děkuji za receptík 🙂 ,vyzkouším 😉 ,ale asi počkám až zoubky vylezou,teď je špatný jedlík 😒 .

prchalka 🙂 ...a dívala jsi se malé do papulky?chystá se něco?no asi jo,když zase tak špatně spinká ☹ .
já už se těším až vylezou tyto 4 zoubky,budeme nít venku 10,takže půlka bude za námi 😅 .
chtěla jsem zeptat jestli můžu,copak máte za zvířenu?

matova 🙂 ...od nás do zlína trvá cesta trolejbusem 35-40 minut a taky mám co dělat,aby matýnek vydržel ☹ .zvlášt když mu někdo zakryje výhled 😅 .dá se jet i vlakem,ale sama s kočárkem je to zase náročnější,i když on se někdo vždy najde kdo pomůže,ale je to prostě složitější.
dnes chci zkusit to avokádo 😉 .takže na chleba,na normální?nemyslíš toustový že ne 😅 ...
s tím letním režimem...já vůbec netuším jak to budem dělat...a co pak večer,když se bude stmívat třeba ve 21h 😕 .no třeba si nějak zvyknou 😅 .dnes se malý vzbudil tak okolo 5.30 😖 .
uspávání mě u také kolikrát zmáhá.kde jsou ty časy kdy usínal v klidu sám ☹ .
ráno mě opět nakopl patičkou přímo do oka 😢 ...už se fakt o ty oči bojím,je to už podruhé a vzhledem k tomu že jsem po laseru tak o to víc 😢 .
stříhání 😀 ...mám slíbeno od kamarádky,že mi ho sjede strojkem.počkám ještě až se trošku víc oteplí,tak cca měsíc 😉 ,ale....ve 12m jsem si řekla,že mu šmiknu vlásky nahoře,trošku.tak jsem to udělala ve vaně,aby nebyl čurbes a matýnek pak chudák vypadal jako rákosníček 😅 ...stříhat mokré vlasy je záludné 🙄 😀 .

katzi 🙂 ...to usínání bylo i u nás.přišlo samo a odešlo jakbysmet 😅 ☹ .jednou se mi zdál,že už spinká a nespal,ale už jsem ho v postýlce nechala a pomalu šla pryč,samozřejmě čekaje,že spustí a on NIC 😕 .
byla to super doba...za 10 minut už jsem byla vždy zpátky a večer byl táák dlouhýý 😀.
pokazilo se to na silvestra,poprvé spal jinde,byli jsme u babi a tam se po probuzení večer myslím lekl a začal strašně křičet 😢. a bylo to v kelu ☹ .

6.nemoc...my jsme ji myslím prodělali,ale bylo to hned po návratu z nemocnice,matýnek dostal 40 horečky a pak se osypal,akorát že měl pořád průjem-nejspíš z ATB... tak si dr.nebyla jistá,ale jinak tomu vše nasvědčovalo.
ve čtvrtek nás propustili a v neděli u jsme byli na pohotovosti znova ☹ .

vesnice...někdy bych tam žít chtěla,někdy ne,ale protože jsem městské dítě,myslím,že by mě to tam po čase asi trošku nudilo,ale těžko říct.ono asi taky záleží ke,není ves jako ves 😉 .

watergeenie 🙂 ..asi bych dr.alespoň zavolala a nechala si poradit.ona ti kdyžtak poví jestli raději dojít či ne 😉 .
určitě lepší než se trápit a bát 🙂 .

matova
18. únor 2010

scherry: to je dobre, lebo my máme dosť veľký a ja to fakt nezvládam upratovať 😢 . a malý chce stále byť v každej izbe....niekoľkokrát denne 😀 , mal by robiť nejakého kontrolóra, aj keďk našim prídeme, všetko hneď skontroluje a keď niečo nové objaví, už to hlási 😀

lehna
18. únor 2010

takže my spali 35minut. výýýbornééééé. jsem zvědavá ak vydrží do večera-protiva 😖 ☹

sherry28
18. únor 2010

matova: tvůj maličký bude hodně důsledný 😀 třeba bude jednou dělat nějakou důležitou funkci 😎
ined: já malého taky stříhám ve vaně, vždycky mu udělám culík z mokrých vlasů a ten pak ustřihnu 😀 (nikdy jsem neuměla stříhat)a docela dobrý 😅 nikdo nic neříkal 😀

prchalka
autor
18. únor 2010

No, asi natáhneme plachtu pod malého neandrtálce 😀 😀 Bryndák mám ještě po sobě froté a ten toho teda moc nezvládne, ani jí ho nedávám, protože ho pořád chce sundávat a když to nejde, tak se zas durdí.. Asi zkusím koupit nějakej ten umělej 😅 Ale zas musím říct, že je na to šikovná, druhou ruku si v tom nemáchá, jen s tou lžičkou samozřejmě zápasí naštorc 😀
Nejhorší je, že když jí nechám jíst samotnou kousíčky, tak je schopná do pusy narvat všechno, co má na talíři a můžu u ní sedět a stejně to nezvládnu korigovat, jak do toho zasáhnu, bude zase zle! Ale asi jí to tak začnu dělat, nakrájím a ať se obslouží..
katzi: No jsou si hodně podobný ty naše breberky! A kdypak už jí uvidíme?

matova
18. únor 2010

lehna: tak malo: boze vy ste chudatka obaja 😢
cherry: 😀
ined. na normálny chlieb-šimonko má rád tmavý, kôrku orezávam a jem ja 🙂 .ja som na to veľmi zvyknutá, a vyzerá že aj jemu chutí, ale prvé dva razy sa nadšene netváril 🙂
takže pätička do oka? 😢
a k tej šiestej nemoci- tiež sme mali aj hnačky- asi až 5x za deň, radšej sme sním išli kôli tomu na pohotovosť, lebo vtedy pil len odo mňa , nič iné som do ňho nedostala, hnačkoval druhý deň a bola nedeľa...taksom sa bála aby to nebol rotavírus.....a ATB sme nebrali

ined77
18. únor 2010

tak jen jsem nahlédla a ...
ACONITUM NAPELIUS...extrémní bolest doprovázená neklidem
často zanícené dásně,dítě si je tře pěstí
zhoršení chladným vzduchem a nápoji
(dávkování 9 CH 1-3x denně 1 dávku roztoku)
PHYTOLACCA DECANDRA...bolestivé prořezávání zubů
úleva stiskem dásní a zubů,kouše matku(zkoušeli jsme u nás nic ☹)

CALCAREA CARBONICA...opožděný vývoj zubů i kostí
pocení na hlavě,řídká,kyselá stolice
baculaté dítě

CALCAREA PHOSPHORICA...opožděný vývoj zubů a kostí
spíše hubenější dítě

SILICEA...pomalý vývoj zubů,pocení na hlavě,drobné dítě

MAGNESIA PHOSPHORICA...onemocnění u dětí,kterým rostou zuby-bez teploty
střevní kolika při plynatost(toto jsme měli na prdíky,nepomohlo ☹ )

CHAMOMILLA VULGARIS...podáváme podle bolestí i jedenkrát za 30 minut!!!
přecitlivělost na bolest,jedna tvář rudá druhá bledá
teplota při prořezávání zubů,průjem
záněty stř.ucha a průdušek při růstu zubů

dávkování podle zájmu doplním,ale v lékárně to vědět budou 😉

katzi
18. únor 2010

sherry, matova: s tím uklízením: my bydleli v bytě 2+1, teď jsme necelej rok v 3+1 a taky se mi to zdá jakýsi velký na úklid 🙂

ined: to usínání - já se toho nemůžu nabažit - vidím celý zprávy na Nově 🙂 Jak běží sport uklidím ještě bordel a v osum už zase můžu lehnout k TV. Nemá to chybu 😉 Ale v sobotu jedeme s Adélkou na týden k mojí mamce, takže myslím idylka skončí. Tam sama usínat nebude, jiný prostředí,....Takže si na to zvykne a zas nějakou dobu zprávy vídat nebudu 🙂

lehna: ☹ to je teda fakt slabej výkon.V kočáru by ještě neusnul?

katzi
18. únor 2010

prchalko: já vás napínám co? 🙂 Už brzo, slibuju. Potřebuju odchytit MM a udělat s ním technické školení ohledně zmenšování fotek atd. atd. 🙂

matova
18. únor 2010

ozaj, baby CZ, gratulujem k víťazstvu 😉 - aby sa nepovedalo že ani neviem ako sme dopadli 😀

lehna
18. únor 2010

katzi. no půjdu s ním za hodinku ven, tak uvidím, je nehorázně protivnýýýýý 😠

katzi
18. únor 2010

matova: děkujeme 🙂

lehna: to by bylo abys ho ještě nezlomila. To půjde 😉

ined77
18. únor 2010

a ještě...NEKLID A PORUCHY SPÁNKU

LACHESIS MUTUS...dítě je ospalé,ale nemůže usnout
dítě je vzhůru do noci a ráno dobře spí

OPIUM 😕 ...pokud byl porod císařským řezem

BORAX...usíná na rukou a budí se při ukládání do postýlky
vadí změna polohy těla

COFFEA CRUDA...dítě je rozrušené velkým množstvím lidí a zážitků

ARSENICUM ALBUM...dítěti vadí změna prostředí a režimu,chlad

SULFUR...dítěti vadí horko v místnosti,je příliš oblečené

BELLADONA...nespí kvůli horku,vedru(např.u moře)

SILICEA...žízeň ve dne i v noci,vypije až 3 láhve čaje za noc

LYCOPODIUM CLAVATUM...má v noci hlad

ACONITUM NAPELLUS...nespí po úleku a strachu

STRAMONIUM...strach ze tmy
dítě potřebuje světlo při usínání

PULSATILLA...DÍTĚ POTŘEBUJE KONTAKT S MATKOU(musí ho uspávat)!!!

lehna
18. únor 2010

doufááááám, bo mě asi odvezou 😅

matova
18. únor 2010

lehna: želám nech zaspí ešte!!!

sherry28
18. únor 2010

ined77:to by mě zajímalo co je to za drogu 😲 když pak nebude potřebovat k usínání matku 😀

sherry28
18. únor 2010

já teda moc pro užívání léků (jakýkoliv) nejsem 😝 jen v případě nutnosti podávám 😉