Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
31. kvě 2011

@gina333 - no vždyť je taky vyprovázíme 😀 😀 😀 Asi Honzíkovi seženu práci v pekárně, tam takoví ranní ptáčata přesně potřebují 😀 😀 😀 To mi věř, že jsem vždycky teda dost naprdlá 😉

gina333
31. kvě 2011

@anta : ten tvoj humor ma vzdy dostane, skoda, ze sa osobne nepozname. 😀

prchalka
autor
31. kvě 2011

@hancazivocich No já se vysekám taky dost často, v minulosti jsem radši ani nejezdila, ani jsem svoje kolo neměla, ale když se s ní chci rychle někam dostat... Dneska mám namířeno na hřiště, tak za chvíli jedem. Copak na kole, to jde, víc mě trápí to mý auto. Obdivuj mě, až začnu s ním 😔

anta
31. kvě 2011

Tak holčinky, nová zpráva o mém tatínkovi. Mluvila jsem se ségrou a prognóza je taková, že při životě ho udrží nanejvýš jaksi několik hodin, vypadá to na prohraný boj 😔 😔 😔

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - tak to mě hrozně moc mrzí! Pojdedeš k němu? Nebo je tam maminka? Vím, že se to umožňuje - být s ním. Do konce 😔 😔

anta
31. kvě 2011

@hancazivocich - holka, nepojedu. Jsem na tohle srab 😢 . Když mi umřel ten přítel, tak jsem taky do nemocnice nešla, abych si ho uchovala v hlavě jako živýho a ne jako mrtvolu, když to řeknu takhle drsně 😔 😔 😔

anta
31. kvě 2011

Jo, bude tam máma 😔 Chudák měli by 40 let spolu 😔

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - já to chápu, já zažila něco podobnýho - když mi zemřel kluk, kterýho jsem taky měla moc ráda 😔 😔 😔 Bohužel si ho pamatuju jak vypadal v nemoci.. Chjo..
Držím pěsti - ať to zvládnete

anta
31. kvě 2011

@hancazivocich - já si ten pohled na tátu chci ušetřit teda. Zas tak silná opravdu nejsem, dokážu si to přiznat 😔 Tak koukám, že jsi si prošla taky peklíčkem, bohužel tyto smutné zkušenosti nás dělají silnějšími, to je zvláštní 😔

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - prošla, neprošla - o mně teď vůbec nejde! Kéž bysme ti tu mohly nějak pomoct!!

anta
31. kvě 2011

Pomáháte mi, že se mnou o tom komunikujete, necítím se na to tak sama, jsem ráda, že vás máááám 🙂 🙂 🙂 . Rok 2011 se mi nelíbí už od ledna, nějak mi není sympatický, co ještě přijde? 😖 Hele, co se má stát, to se stane, my to nezachráníme a nezabráníme ničemu, jen se vezeme. Akorát mi přijde ta smrt nějak moc blízko, divný. Ale já sama věřím v převtělování, tak třeba se táta převtělí v žábu 😅 😅 😅

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - mně se též tenhle rok nějak nezdá - i kvůli těm úmrtím - co byly u nás... Však víš...
Za chvíli bude probíhat pokus o uspání - haha... Pak mám ještě nějaký domácí úkol - pro kámoše...

anta
31. kvě 2011

@hancazivocich - tak držím palce, ať tě to uspávání tolik nenaprdne. Je to vysilujcí 😀 😀 😀

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - už spí! Je dneska nějaká divná... Nevím jak to mám říct.. Prostě divná...
Opět tu vykramařila šuflátka, nějak to tu posbírám. Včera by šla možná taky dřív - kdyby ji netlačil bobek.. Dycky v tu nejméně vhodnou dobu, že..
Dnes ji zdrželi popoláři - obávám se, že nejnej dárek k Vánocům u nás bude popelářské auto.. MP to vzdal a říká, že k svátku jí koupí bagr na písek.. Jako panenky a kočárek ano, ale auta jsou prostě auta... A dnes na hřišti - zážitek číslo jedna - stará tatrovka sundavala balkony - no - 😲 😲 😲 😲 😲 takhle nějak se koukalo.. První Vánoce

gina333
31. kvě 2011

@anta : je mi to strasne strasne luto 😒 Pred 8 rokmi presne v den mojich narodenin zomrel moj ocko, dostal infarkt, tiez som sa nedokazala na neho pozriet, nastastie som si ho uchovala usmiateho, veseleho a nelutujem to.

anta
31. kvě 2011

@gina333 - tak to je taky drsný 😒 děkuji vám holčinky za přízeň 😔

anta
31. kvě 2011

Teď jsem mluvila s mámou, šance na přežití jsou minimální 😔 Teď jen čekáme, to je děsný 😢

prchalka
autor
31. kvě 2011

@anta ☹ No však víš...
U nás se spalo snad ani ne 1.10, zpátky lehnout už nechtěla, já jsem celou tu dobu žehlila a ani nedožehlila, takže kopyta nahoru jsem si dnes nedala 😒 No přespalá není a stejně dělala protivný scény jako vždy.. To vstávání - už jsem z toho fakt na nervy, ale držím se v klidu. Hlavně, že pak okamžitě chce svačinku, nepočká ani 20 minut, prostě scény jak z hororu, je schopná se úplně rozložit 😝 😠 To miluju!!

prchalka
autor
31. kvě 2011

Výbornej rok opravdu všude ☹

anta
31. kvě 2011

@prchalka - to znám s těmi scénami, než Honza přestal pravidelně spát přes den, tak to bylo taky na denním pořádku a pak už mě to vážně žralo až s*alo, to už jsem řvala i já 😝

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - jestli...jestli je to opravdu to, co si myslím, tak to bude rychlé...

@prchalka - u nás jsou též scény, ale hlavně kvůli tomu, že by odpo chrněla ... Musím ji nejdýl po dvou hod budit a to je pak ... Vrrr...
Teď scéna - že nechce domů, že chce domů, umejt ručičky, koupat, nekoupat, atd... Ujela mi ruka a trefila jsem futra..

anta
31. kvě 2011

@hancazivocich - a můžeš mi napsat do IP, co si myslíš? 😉

hancazivocich
31. kvě 2011

@anta - máš IP

gina333
31. kvě 2011

Dnes som konecne zohnala pre Sophi crocsy, su krasne s takymi ruzoymi jahodkami. 🙂 Dnes sme boli na prechajde v meste, behala okolo fontany, namacala si tam ruky ako kazdy den a v nepatrnej chvili don skocila. 😵 Nastastie je tam voda iba sotva po kotniky, mala sandalky, tak som jej iba stiahla ponozky a bolo. 🙂 Konecne zaspala, dnes bola cely den akasi ujacana, tak som rada, ze je vecer. 😲

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
31. kvě 2011

@hancazivocich - již jsem odepsala, díky 😉
@gina333 - jak uječená, jako rozjuchtaná čili veselá až moc? 😅 😅

anta
31. kvě 2011

Honzík mě dnes rozesmál, říká:"Mámo, ty jsi prdelka hezkááááá" 😀 😀 😀

gina333
1. čer 2011

dobre rano 🙂

@anta : praveze bola taka zlostna, za vsetko hucala. 😲

Sophi ma sopliky, v noci spala, ale od rana kycha, no radost. 😝

prchalka
autor
1. čer 2011

Dobré ráno,
poslední noci a rána jsou fakt nějaký nakřivo 😅
Sice buzení dneska jen jednou, čekala jsem to horší, ale když už bych konečně spala, tak MM vstává ve 4.45, takže od tý doby už nespím a čorí se dneska rozhodla v 5.45 😝
@anta Aspoň, že ty naše děti nás milujou, když nám to nikdo jiný neřekne, viď 😀 😔
Všem dětičkám všechno nej přejem 🙂

hancazivocich
1. čer 2011

Dobré ránko všem,
u nás dítě celkem dobrý - akorát to usínání se fakt posunuje po desáté. Jsem celkem vyšťavená, páč dítě prostě ožíje a dupe tu jak zajda Duracel.. 😠
Podívat z okna na mráčky, na měsíc, vyčůrat, možná bude bobek, atd... Pokud leží a je pět, šest vteřin ticho, tak to vypadá nadějně 😅

@anta
@prchalka - jo milujou, akorát včera MP vytáhl nějaký medvídky, fikaně za ním přišla - jak ho má ráda, že je tatínek milovanej, dala mu pusu, otočila se jako že půjde pryč a pak mu řekla - dáš prosím bomboneK? 😲 😀 😀 Tak kapánek čuměl, chlapec

anta
1. čer 2011

Ahoj holčiny. Nejsem moc zde, protože se pomalu chystáme s Honzíkem na zákrok (zoubky) do Prahy, budou mu to dělat pod oblbovákem, pokud to nepůjde jinak. Když bude pak Honza v pohodě, což nevím, tak se stavím ještě za tátou, protože novinky nejsou žádné, tak snad to stihnu 😉 Budete se divit, ale já jsem již vcelku v pohodě 😉