Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
1. čer 2011

@anta : drzim palce, urcite vsetko dopadne dobre. 🙂

prchalka
autor
1. čer 2011

Tak dneska jednu schytala. Nikdy to nedělá a pořád jí to připomínám, ale jak je vidět, marně. Prostě stála na chodníku, já jí jako vždy na dosah a v zorném poli, ale.. skočila doprostřed silnice! Naprosto v pohodě. Jsem tam za ní vlítla a ještě tam jí jedna přilítla na prdel! Fuj, jak jsem se lekla, naštěstí NIC nejelo, ale kdyby jo... 😠 😠

hancazivocich
1. čer 2011

Mně právě teď rozmlátila tři lentilky těžítkem a zalila pitíčkem.. Přišla - teče kev, bebí... A to, co po ní teklo byl ... výsledek jejího výtvoru.... Jdu si dát asi ledovou sprchu,.... tady prší - nebo pršelo...

prchalka
autor
1. čer 2011

Spíme hodinku, opět jsem celou dobu žehlila - no musím na etapy, ale rozhodla jsem se nebýt líná. Tady už bouří, tak jsem zvědavá, kdy jí to vzbudí. Odpolko už si venku asi nepohrajem 😝

anta
1. čer 2011

Tak holčinky, dítě bylo statečný. S tátou je to trochu jinak, dneska v 11 hodin zemřel, takže jsem to nestihla 😢 😢 😢

prchalka
autor
1. čer 2011

Tak jsme spaly 1.20, vzbudila se sice s mamííííí, mamíííí, asi fakt bouřkou a paradoxně... žádná blbá nálada, žádné vztekání a řvaní 😕
@anta
1) Honzík je velkej borec! My jedině s plnou narkózou 🙄
2) Upřímnou soustrast ☹ To bylo opravdu rychlý ☹ ☹

hancazivocich
1. čer 2011

@anta - upřímnou soustrast! Aspoň ho nic netrápí a nebolí...
Ach jo....
Nestihla - no, to si nevyčítej! V nem jsi za ním byla, ne?

anta
1. čer 2011

@hancazivocich - děkuji. Byla jsem tam jednou a i tak to asi stačilo. Jsem v pohodě, divný, asi šok nebo co. Nebrečím, nevyvádím 😔

gina333
1. čer 2011

@anta : uprimnu sustrast z celeho srdca. Chapem ako sa citis, ja som bola natom rovnako, vsetko akoby slo mimo mna, neplakala som ani na pohrebe, az potom po case. Nikdy som s otcom nemala mimoriadny vztah, vsak dcera a otec, mama bola ta s ktorou som vsetko riesila, ale odkedy odisiel velmi casto nanho myslim aj si poplacem. 😖 Drz sa. 😨

anta
1. čer 2011

@gina333 děkuji ti, holčičko, jsi hodná, zatím se netrápím, trochu se bojím pohřbu, je mi hodně líto mámy, byli spolu skoro 40 let ☹ ☹

gina333
1. čer 2011

@anta :nemas zac, tvojej mamine teraz bude velmi tazko, moja sa ani po olkych rokoch z toho nedostala, nasi boli spolu 34 rokov, je to strasne, ked ti odide najblizsi clovek a ty tu zostavas na vsetko sama. 😒 😒

U nas poo prsalo, tak sme boli na kave u babi, Sophi ma sopliky, natrela som ju Koalkou a lezala pri nej vyse hodinu kym zaspala. 😲 Natali zajtra idu na skolsky vylet, dufam, ze im vyjde pocasie. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
2. čer 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak dítě zase vstávalo jak na směnu do pekárny 😀 😀 , ale jinak dobrý. Trochu se vztekal, ale já ho uklidnila velmi rychle 😀 😀 😀 U mě to nějak není nic moc a tak jsem ráda, že Honzíka mám, protože mě svým chováním doslova vytrhuje ze smutku 😉

prchalka
autor
2. čer 2011

Dobré ráno,
u nás taky dneska 5.44 - ještě lepší, než včera. Nevím, jestli sama od sebe nebo jestli jí probudí buntošení MM dole.. Je tu zataženo a celkem zima, no snad se to vybere.
MM včera dovezl z Ikea 3 dortíky, tak to byl hezký den dětí 🙂

hancazivocich
2. čer 2011

Dobré ránko...
Tak - dítko spalo dobře, ale já prostě nějak nespím. Holky - mně asi hrabe či co....

Včera den krásný - MP přijel dřív, vzal nás do cukrošky, madam baštila šama pohár a šlo jí to krásně - lžičkou.. Ani nekecala kolem...Tak mi udělala radost.. Nevím, ale sama bych si s ní tam asi netroufla.. Nevím proč..
Možná z toho pramení i ty její vztekance - že třeba cejtí, jak mě to startuje - jak si říkám sakra, co dělám špatně..

gina333
2. čer 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : 3 dortiky ? no krasne, my sme presladeny este z tej oslavy, stale mam kolace v chladnicke. 😉

@hancazivocich : my zasadne chodime iba do takej cukrosky kde je detksy kutik, ja si v klude kavickujem a ona sa hra. 😵 😵

@anta : posielam vela pozitivnej energie. 😉

U nas sa spalo ako vzdy do 6:15, spala celu noc,takze sa na nu nemozem stazovat. 😵

hancazivocich
2. čer 2011

@gina333 - tam mají taky dětský koutek, ale pobavila jsi mě - já si v klidu kávičkuju 😀 😀 😀
To u ní jaksi dost dobře nejde. Páč madam se šla zeptat včera i prodavačky - paní - doneseš mi zmzlinku? Pak jí zas zajímalo stoupající dítko vedle v kočárku.. Tak na sebe hejkaly.. Apod...

gina333
2. čer 2011

@hancazivocich : tak asi mam stastie, ze si tu kavu mozem v klude vypit. 😀 Do tej cukrosky kde chodime je uplne super vybaveny ten kutik, zo smykackou, hradom, preliazackami, vzdy su tam deti ktore Sophi moze, takze nema cas vsimat si okolie, samozrejme, ked tam sedim skoro hodinu, tak ju to tam prestava bavit, a beha okolo, vtedy zaplatim a ide sa dalej. 😉 🙂

gina333
2. čer 2011

sherry uz tu davno nebola, ktovie ako sa maju ? 😲 😉

anta
2. čer 2011

Dostalo mě dítě v obchodu, říká mi "mámo, já nechci být blbej" 😀 😀 😀 Tak jsem ho ujistila, že jemu blbosti zrovna nehrozí 😀 😀 😀

prchalka
autor
2. čer 2011

Tak jsem měla telefonát s bráchou. Krom všeho jiného jsme se dostali k režimu dítěte.
No jedni mě obdivují, že mi ještě chodí spát (ovšem to moje úsilí za tím vším, že.....), druzí - že to asi přeháním a měla bych jí zvykat na dospělý režim (tam patří asi brácha, ten by to nehrotil) a třetí se diví, že se jí spát nechce, že na to je dost malá, že by jí dali bez debat ve 12 spát (sousedka). Někdy si vážně připadám jak hňup 😖
@gina333 Sherry má asi dost práce, vystěhovali je z bytu, ani nevím, kam se poděli, ale snad měli kam jít. Bůhví, jestli tam má net a jestli už má vše na svém místě! Však jsem tu to psala.
@anta To je myslitel 😀
@hancazivocich U nás chce zase strašně platit v krámě, bere mi peníze, že to zapatí a zdržuje frontu, klábosí s prodavačkama, no je to sladký 😅 😀 😀

anta
2. čer 2011

@prchalka - no jo, co člověk, to názor. Nepřipadej si jako hňupka a řiď se svými smysly ohledně malé 😅 😅 😅

prchalka
autor
2. čer 2011

A udělalo se nám venku hezky, svítí slunko. Asi vyjedem dneska na kolo.
Jinak jsem se vám zapomněla "pochlubit". Konečně už zvládla tu provazovou průlezku v pondělí, takže trochu vypilovala stabilitu brambora 😀 Fotky pak dodám! Do nástupu do školky jsem s tím ani nepočítala, tak huráá! Jako sice s dopomocí, ale aspoň se tam vydrápala a měla snahu 🙂

prchalka
autor
2. čer 2011

@anta Však jsem mu to taky řekla, že dělám to, co si myslím, že je pro ni správný! Aspoň do toho nástupu do školy, tam už to pak neovlivním! Akorát mě má pak každej za divnou, že si prostě stojím za nějakým řádem! 🙄

anta
2. čer 2011

Honzík zase umí sám vylézt na klouzačku, já teda vždycky trnu strachy, ale on je si tak jistej 😀 😀 😀 No vidíš, jak je Jů šikovná brambora ééééééééé holčina, chválím 🙂 🙂

anta
2. čer 2011

@prchalka - hele, my máme doma taky režim, jak to šlo, tak jsme ho nastavili a každý nechť si trhne nohou. Po večerníčku se zavelí a Honza běží do postele i kdyby měl usnout až za hodinu, tak tam prostě leží, ať si každý blemcá co chce, je to tvoje dítě a ty máš ty starosti a ne oni. Ony dětičky jsou roztomilé, když jsou cizí anebo na fotkách, že? 😉

anta
2. čer 2011

Ještě jsem se tedy zapomněla pořádně pochlubit, jak to Honzík včera krásně zvládnul u té zubařky v Praze, proti očekávání jsme přišli na řadu skoro až za hodinu a byl tam asi 10 minut. Nechal se ošetřit v klidu a bez oblbováku. Super. Paní doktorka to s ním koulela krásně. Jo a sumárum zní - kazíky žádné, jen počínající z nějakého povlaku, tak mu to obrousila a seškrábala či co. Byli jsme i pochváleni, že čistíme zoubky, že je to krásně vidět, že se mu z té pasty ten vápník sice usazuje na zoubkách, ale to stačí jen oškrábat (manžel to má taky, nemá sice kazy, ale o to větší zubní kámen, u mě je tomu naopak 😀 😀 😀 ). Prostě jsem strašně ráda ale strašně, že nemá ty zoubky zkažené, to mi opravdu zvedlo náladu 😵 😵 😵 😵 Na pískovišti potkáváme holčičku a ta má ty zuby úplně černé a má to jak ohořelé frantíky, rozdrolené, ulámané, ta když se na jednoho usměje, tak se fakt lekne. To není hezké na pohled u tak malého dítěte. Jsem ráda, že jsme vše podchytili včas 😵 😵

gina333
2. čer 2011

@prchalka : vsak ja viem, ze si to pisala 😉 len ma napadlo, ze sa neozvala odkedy su prestahovani.

prchalka
autor
2. čer 2011

@anta Honzík je fakt machr! Já s ní taky chci k zubaři, ale řev bude už od dveří. Přitom by jí NIC nedělal, jen by se podíval! Já taky drhnu jak vzteklá povinně a pravidelně, klidně jsem na ní i lehla, když to nešlo jinak a kazy nemáme žádný, jen občas ten povlak, co jde setřít, ale musí se fakt zabrat! By mě zajímalo, z čeho se to dělá, když to neflákáme!!
No už jsme vzhůru, tak poletím.

anta
2. čer 2011

@prchalka 😵 Děkuji. Já vždycky, když vím, že nás čeká něco "příjemného", tak do něj prostě hučím a hučím a hučím, vím, je chudák vedle mě, ale většinou to pochopí a je v klidu. Přijde mi docela dost rozumný no 😉

gina333
2. čer 2011

@anta : zabudla som pochvalit Honzika u tej zubarky, je to pasak. 🙂 My by sme dopadli rovnako ako prchalka, s obr revom. 😉

Dnes moja hviezdicka zaspala bez vacsich problemov, idem k Natalke nech mi podrobne porozprava ako bolo na vylete.

Pekny vecer prajem. 😔 😔