Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
27. únor 2010

gina 🙂 ...natálce držíme palečky 😵 a přejeme příjemnou cestu 🙂 .

jarus1
27. únor 2010

ahojte...zdá sa mi, že táto téma je nám teraz najbližšia ☹
malá mi tak krásne v noci spinkávala, prespala celú noc asi od 5 mesiaca...no to čo sa deje za posledný mesiac či dva, som z toho už zúfalá...večer zaspí, o hodinu sa zobudí s táááákym revom, ale zaspí a v noci niekoľkokrát takto hore a ráno už od 5 či 6 ako kedy úplne hore...máme 8 zúbkov a 2 dolné stoličky, nikdy žiadna teplota, ale teraz je okrem toho aj taká upišťaná a pritom to bolo také kľudné dieťa...ja už fakt neviem ☹
som tu dobre? 🙂

matova
27. únor 2010

Ahojte ženy,
my ešte stále nespíme 🙄 , vstával síce až o 7h, ale teraz už ani chodiť nevládze, no hýbe sa stále, smeje sa bezdôvodne,...už je v ošiali a ja tiež 😠 😀 . Obed odignoroval, stiahol 150ml mlieka a NIČ- nezaspal...zlostí sa keď ho ukladaám zas. Mám pocit že prešvihol dnes svoju prvú únvu- totiž bolo ešte len 10h a akurát k nám prišla svokra...Tak snáď sa ešte ukážem dnes...
jarus1: myslím že si tu veľmi dobre 😉

jarus1
27. únor 2010

dakujem matova...a čo s tým??? zdá sa, že vy ste sa s tým už nejako zmierili a ja som na pokraji šialenstva 😀

matova
27. únor 2010

ahojte, no tak sa už konečne spí od 14:15 🙄 .
Noc bola celkom super až na ráno, škoda že som išla spať o 23h, malý sa od tej 20h zobudil až o 4:30!!!, dala som mlieko, škoda však že do 6h sa motal po posteli, tak som jasne nespala a dávala bacha aby nespadol, a keď zaspal od 6h do 7h, automaticky som odkvecla aj ja, len škoda že na úplne zmuchlanom vankúši, takže som vstala dolámaná.
Cez deň ako vždy, mm je doma, tak sa dalo aj navariť...ale šimonko mi úplne odignoroval svoj obľúbený obed:zemiaky+ paradajk. omáčka 😕 😕 , nakoniec si dal aspoň banán, potom to mlieko a neúspešné uspávanie. No najhoršie že po ňom chodil zas ako bludný, sadol si na postel a pozeral si knihu,ja blbá som mala byť bližšie-nestihla som ho už chytiť-vyvrátil sa dozadu a spadol-najprv síce na chrbátik ale hneď buchla aj hlávka ☹ ☹ ☹ . MM až zdola počul ranu tak pribehol ☹ . je mi z toho zle. Nakoniec stiahol ešte trochu mlieka a zaspal...spinká ako anjelik teraz. dala som mu viburcol a dúfam, že zaberie aj kôli večeru, aby neišiel spať príliš neskoro.

ženy- vy ste akčné s tými karnevalmi. U nás síce jeden bol, ale len pre škôlkárov 😀 .
Vonku sme neboli. u nás stále prší a dokonca asi od 10h fúka úplne hrozný vietor 😠 😒

sherry:tiež som milujem nočnú oblohu, ale keď nám tie závesy zabezpečia aspoň hodinku spánku navyše- tak to rada oželiem 😀 tiež teším na fotky 😉

ined: a brokolicový krém robíš s mliekom a múkou, alebo aj smotana? 😕 . sa mi páčilo ako si matýsek zväčšil otvor na pláštenke 😀. a kupuješ priamo na daný typ kočíka alebo sú aj univerzálne? nevieš kde by som mohla kúpiť- tá naša bez otvoru na hlávku je fakt zbytočná-nikdy ju nedávam lebo inak má záchvaty.

jarus1: čo iné nám všetkým už zostáva? musíme len vydržať. Ja mám úplne premenlivé stavy, raz kľud inokedy poriadny záchvat. je to hrozne únavné. Možno idú malej aj horné stoličky, hoci ich ešte nevidieť- veľakrát mám pocit že tie zuby idú návalovo, raz akoby kľud, a zrazu nával...Niektoré ženy tu dávajú aj homeo na lepší spánok pri prerezávaní zúbkov, ja tiež Viburcol čípky, ale úplne nepravidelne, keď to vyzerá divne ako dnes, tak mu to šupnem.

prchalka
autor
27. únor 2010

Tak jsme doma. Tam teda jedla všechno, plnej talíř polívky a přijdem domů a svačinka nééé, jednu buchtu rozďoubala, rozpatlala po sobě, vánočku nechtěla, ani malý Hipp kalíšek přesnídávky.. no tak bude o hladu!
Cestou tam spala jen 20 minut a zpátky 45, no nic moc, ale snad to vydržíme, půjdem třeba zase dřív.
Akorát jsem si vyslechla chytré rady, že děti se vyspí všude, proč jako musíme jet, aby spala v autě.. 😝

matova
27. únor 2010

prchalka: tak to by som dopriala tomu múdremu radcovi deň s mojím synom-či by ho dokázal uspať 😠 😀 😀 😀

ada80
27. únor 2010

Ahoj holky můžu se k vám přidat.mám 19ti měsíční holčičku a má teprve 6 zubů.Doteď je snášela docela v pohodě,ale dnešní noc byla katastrofa.Usnula ve 20:00 ve 21:00 už byla vzhůru se strašným řevem ukazovala si na pusu a říkala tam tam bolí,tak jsem jí dala kartáček ten nechtěla nic nic nezabíralo jen mlíko a nošení na rukou to se vždycky uklidnila a usnula a za chvíli opět řev a takhle to bylo celou noc takže já byla cellou noc vzůru a jen jsem číhala na to až začne zase řvát.ke všemu k tomu má rýmu jako vždycky když í rostou zoubky tak si umíte představit to divadlo.Fakt jsem hotová 😝

prchalka
autor
27. únor 2010

jarus1: Jo, jsi tu dobre 😅 U nás taky od 11m buzení a breky, někdy i buzení za hodinu po uložení - naprosto to chápu. A do té doby jsme taky byly v pohodě 😖 A trvá to už skoro půl roku uff 😝 Celou dobu se to u nás táhne tak nějak stejně, žádné moc návaly nepozoruju!
matova: Achjo, zase nehoda! A tak pozdě šel spát, ten musel být přetažený!! ☹

prchalka
autor
27. únor 2010

matova: To říkali táta a brácha, hned jsem si vzpomněla na naše děti! Protože nevědí, jaká s nima je práce a jak nám debilně spí, tak to můžou říct. Aspoň mamka to chápe! Proč taky někdo nemyslí na mě, abych někdy něco "nemusela"? Ono se krásně radí, když chlapi neví, o co go.. 😠 ☹

matova
27. únor 2010

ada80: vitaj 🙂
chudinka malá, na svoj vek má dcérka naozaj málo tých zúbkov. Tak budete trpieť ešte dlho, pokiaľ jej nezačnú rásť viaceré naraz. Nám išli tri prvé stoličky naraz tri mesiace, a potom sa pridala štvrtá. A dcérke sa práve prerezáva nejaký zúbok keď už má takéto bolesti že sa budí- alebo vido už miesto kde to bude? U nás sa teraz chystá jedna trojka hore, sú dni keď mám pocit že to ešte potrvá a zrazu prídu dni alebo noci keď si myslím že už už musí ten zub konečne vyrážať von...ale nič zatiaľ, len vypuklé ďasno.

prchalka
autor
27. únor 2010

ada80: U nás to bylo někdy to samé, brečela už za hodinu po uložení. To bývá ještě uspatelná, při druhém probuzení už ne a pak si ji beru k sobě na postel, tam zaspí, ale když jí nedáme nic od bolesti, tak se motá, vstává, kleká si, zase padá a takhle pořád dokola, ale teda nahlas nebrečí, vzdychá a kňourá - některé noci jsem oka nezamhouřila. Ale teď dávám potřetí Viburcol čípky a spí opravdu klidnějí a ani se teď 3x neprobudila na mlíko k ránu, což je úspěch!

prchalka
autor
27. únor 2010

Jo a matova, špatně jsi to pochopila, my nemáme venku nic, žádná stolička. Jen jedna špička jedné stoličky nahoře a jedna špička jedné stoličky dole už je opravdu špičatá, jen protrhnout dásno. Teda dneska jsem nezkoumala a nemazala, tak nevím, ale žádný moc posun tam asi nebude.. 😕

ada80
27. únor 2010

matova:díky 🙂 no dolní dáseň má nateklou je tam vidět boulička ale ona mě do pusy nechce pustit tak jen tu bouličku jsem zahlídla.první zoubek jí yrostl v 10ti měsících.Já doufám,že už brzy ten zub vykoukne

prchalka
autor
27. únor 2010

Tak já zase jdu chvíli od pc 😉 Ať spí Šimonek v klidu 😉

matova
27. únor 2010

prchalka: u nás zasa nechápe mama 😀 😢 😕 . jasné keď mala štyri a jedno za druhým- mňa by porazilo asi ale ona- ona je proste veľký kľuďas no navyše s nami asi vážne takéto problémy neboli- teda až na toho prvého čo cez deň nespal, že? ale zasa prespal celú noc. Takže mama sa čuduje keď malý kadí často alebo má teploty, alebo mu chce brať zakaždú cenu cumlík-no potom si chudák hryzie rúčky...a keď už má teploty a dám mu sirup tak sa čuduje a nahovára ma aby som nedávala, že si na to zvykne...no ako sa však dá ťahať deň a noc bez spánku že???
takže je to fakt tak, nás málokto poľutuje- niesme už také zázračné ako tie naše deti 😀

ada80
27. únor 2010

prchalka:my jsme ji zkoušeli dávat panadol sirup ale ona ho vyplivne a řve dál.Beru si jí i k sobě do postele,ale ona řve stejně nebo se kroutí,naříká a do toho ta rýma....

gina333
27. únor 2010

ahojky,
tak Sophi zjedla na obed hustu polievku s masom s cestovinami aj so zleninou. Odvtedy len zobe zo vsetkeho. 😒 Spinkala skoro dve hodky v kociku, teraz sa v pohodicke hra. Ja idem cvicit, aspon sa trocha odreagujem. 😉 😉 Noci sa desim uz teraz, lebo je spln a ona je vzdy vtedy umrncana. 😖

Vitam nove spolutrpitelky, 🙂 🙂

jarus1
27. únor 2010

no to ste ma teda potešili 😝 vraj to trvá už pol roka, no to aby som si začala šetriť na kúpele alebo sanatorium, ked sa náhodou z toho nedostanem 😀 😝
aj niečo pomáha zmierniť toto trápenie? ved ak tie detičky takto plačú a budia sa už po hodine od uloženia, tak to v prvom rade musí byť peklom pre ne, až potom pre nás ☹
ideme v pondelok na homeo vyšetrenie, beriete niektorá homeo a pomáha to aspon k pokojnejšiemu nočnému spánku či si nemál robiť ilúzie 😕

katzi
27. únor 2010

Tak zážitky z maškaráku - no úplně nám to nesedlo: prostředí začouzený od hospody, která byla hned vedle sálu a otevřený dveře, hudba strašně nahlas,...Bylo mi Adélky úplně líto, měla oči navrch hlavy, bylo vidět,že se tam necítí. Takže jsme za chviličku šli. Venku bylo krásně, tak to byla alespoň fajn procházka.

Jinak taky vítám nově příchozí 🙂

matova: ty brďo, super noc. Je to myslíš těma čípkama Viburcol, nebo jsi přestala v noci úplně kojit? Každopádně ať je to zlepšení čimkoli, je to bezvadný a přeju ať to vydrží! S těma dětma je hned nějakej úraz - u nás taky ☹

prchalko: takový různý řeči od rodiny a znáných - jedním uchem tam a druhým ven 😉 I když někdy je to těžký, mě se u nich taky někdy zvedá adrenalin 🙂

Nám už přijel tatínek, už mu visí Aduš kolem krku a já honem relaxuju 🙂 Zítra nás odváží zpět domů - návrat do každodenní reality. Ale docela se zas už těším.

katzi
27. únor 2010

jarus1: my máme dobrou zkušenost s homeo čípkama Viburcol. Svýho času nám pomáhala i Chamomilla Vulgaris, teď už ale ne 😒 Pak napiš co vám řekli na homeo vyšetření, třeba poradí něco nového co ještě neznáme. Nebo spíš mě by vždycky zajímalo jak to u těch homeopatik je s užíváním, jestli se to může brát třeba i dlouhodobě.

jarus1
27. únor 2010

napíšem pravdaže...možno aj nám navrhne Viburcol...ved už nevládzem cez deň nič robiť, ked sa vôbec nevyspím

prchalka
autor
27. únor 2010

ada80: Mlíko už na noc nedáváte, že bys jí to dala do něho? Malá taky někdy nechtěla z toho dávkovače, ale vždycky jsme ji přemluvili, ale to jsme ještě neobjevili čípky, tak jednou za čas, když už to bylo neúnosný, byl sirup! A hlavně - taky to moc nezabíralo, budila se stejně!
jarus1: Já když to trvalo u nás měsíc, tak jsem byla naprosto hotová, říkala jsem si, kdy tohle skončí, jestli to bude trvat dýl, že to nevydržím... hmm.. a ono už půl roku, ale člověk otupí 😖 Já jsem vděčná za každ nový měsíc navíc, vrátit bych nechtěla absolutně nic ☹ A bohužel přes den taky někdy nefunguju ☹
katzi: Tak ten karneval by čoríz taky asi nevydejchala 😝 😖 😖 A ty řeči - je těžký si je nebrat, jsem z toho vždycky fakt znechucená. Nejvíc radí ti, co o tom ví prd. Já bych s ní jela ven do kočáru, ale bojím se jedný věci, že až bychom jeli navečer těch 50km domů, že by mi v autě stejně skápla a jako do 22h s ní být vzhůru fakt nechci, spíš to chci stahovat na tu 20h!!
Poslední věc - žehlila jsem dnes 😉
Myslím na všechny! Pá 😔

sherry28
27. únor 2010

ženy dorazily jsme o půl sedmé, malý se napapal, vykoupal a šel chrnět 🙂 byl vykarnelovanej, až dost 😀 vydrželi jsme téměř dokonce, půl hodiny před koncem se nám pročůral 😅 tak jsme šli domů 😒 děda zůstal s Lukasem, ten ještě dom nechtěl, tak soutežil 🙂 Mareček také soutěžil házel míčkem na kuželky a na třetí pokus shodil dvě 😀 teď tu piju vaječný likér, děda má v pondělí narozky tak trošinku pijeme 😎

gina333
27. únor 2010

aj my uz spime, zaspala celkom v poho. Hlavne, ze som bola cvicit a zerem pizzu. 😀

katzi: chuda Adelka,nie kazde dieta znesie frmol. 😒

prchalka: ja sa chystam zehlit uz druhy den, stale to odkladam, snad zajtra. 😉

jarus: aj my teraz mame tu Chamomillu, budi sa ale v noci minimalne 2x, Vibrucol nam moc nezabral. 😒

sherry: fajn dnik ste mali, dedovi vsetko naj, neprezente to dnes.
Este dopozeram Eurovisiu, tesim na hokej, dufam, ze nasi chlapci to dnes daju. 🙂 🙂

Krasnu nocku 😵 😵

sherry28
27. únor 2010

gina333: děkujeme a fandím vám 😉 ať ten bronz máte doma 🙂

dočetla jsem vás a soucítím s novými tvářemi 😢 jinak fotečky už jsou v albu 😀 a také krásný večer 😉 🙂

matova
27. únor 2010

ahojte, u nás sa spí od 20h, ale dlho som s ním ešte ležala lebo stále vzdychal...celý deň obhrýzal čo našiel, sliny sa valili...ešteže nakoniec dopapal aj obed, aj večeru ešte dal, mlieka sa mu vošlo už len máličko 😀 . Vonku sme neboli lebo dnes tam bolo úplne hnusne-pršalo a silný vietor.

katzi: chúďa Adu, hlavne že potom ste sa aspoň ešte prešli v peknom počasí 😉. Môj malý bol raz na skupinovej oslave a bol z toho úplne mimo- ja som to síce vedela že to tak bude, ale poznáš- 60-tka-musíš tam prísť, to predsa nejako zvládneme a tak. no, a nakoniec v tom srabe zostane len malý a mama musí ratovať 😒.
Tá naša noc by bola ešte lepšia, keby po mlieku o 4:30 spal ďalej a nie sa motal ešte 1,5h a až tak dal ďalšiu hodinu 😖 . ale to už by som veľa chcela 😀 . A čím to je?
1. možno tým že išiel spať neskoro od poobedňajšieho spánku
2. a to je asi reálnejšie: sused odvčera uvadil psa dozadu, ten tam celý deň v jednom kuse brechal, ale vnoci sa utrhol z reťaze a voľne si behal po záhrade, takže prvý raz nebrechal aj ráno 😅 😀. Ale už je zas privadený 😠 😢
sherry: idem kuknúť fotky, mala by som ešte žehliť, ale asi to zas raz nechám niekomu nabudúce😀
gina: tak ten tanec ja veľmi nemusím-som totálne drevo, ale zato pizzu by som si dala aj ja 😀

sherry28
27. únor 2010

matova: já chodím žehlit už asi týden a nic...... 😀

matova
27. únor 2010

sherry 🙂 :vzhliadla som fotky, peknééé, chlapci budú mať peknú pamiatku 😉 . No a úplne najviac sa mi páčila fotka, kde supermana už zasa volajú zhora a tá ako prišiel po tvojho Lukáša pod stôl 😀 . Tak dúfam budú dnes dobre spinkať- jejda- len ak sa im tie zážitky budú snívať a do toho ešte spln 😕 - no, som zvedavá čo zajtra napíšeš 😅

sherry28
27. únor 2010

matova: přesně tak, doufám, že nemá těch zážitků moc 😀