Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
28. únor 2010

sherry 🙂 ...ale ve finále ten kostýmek vypadal jakoby koupený 🙂 .super 🙂 .
my jsme včera po o usínali s medvídkem a ještě s malým kopačákem,matýnek ho chtěl mít v ručce 😅 .
takže jsem chovala jeho,medvídka a ještě přidržovala balonek...mít někdy 4 ruce,uživím je 😀 .
no zatím ty značky... 😔 ...se učit se učit se učit 😀

sherry28
28. únor 2010

matova:malý si chytal hlavu hlavně ze začátku ☹ měla jsme strach, aby neměl třeba od ucha(měl zánět středního ucha v prosinci) ještě nějaký zbytky tam 😨 ale bylo to k zubům, no u nás určitě horší než stoličky 😢 vůbec nechtěl spát a byl vzhůru i tři hodiny(hlavně zpočátku) a pofňukával 🙄 usínal mi vyloženě únavou vždycky odpadl a za půl hoďky zase 😅 teď je to lepší, už prosvítají, ale nejsou ještě nad dásněmi 😖

matova
28. únor 2010

sherry- no ja sa práve tiež bojím lebo chytá občas aj uško a očko, alevšetko na tej strane kde by mal liezť ten prvý očný. tak asi fakt z toho.
tak prajem nech sú čím skôr vonku. mne sa zdá že sa to vydutie nejak ani nezväčšuje-pripadá mi to tiež pomalé...
a dúfam teda že nebude také dlhé hodiny vnoci bdieť-to je fakt des. zaspávame aj my len s úplnou únavou- a hlavne nesmie to prekročiť tú únavu ako včera....

ined77
28. únor 2010

jejda,holky,nestrašte s těma trojkama 😕 ☹ ...ale je fakt,že mi říkala i jedna maminka z kroužku,že o ostatních zoubcích ani nevěděli,ale s trojkama si také užili 😢 .

matova 🙂 ...to by se ti rozjelo,ta pláštěnka.našla jsi tam vhodnou?
člověk se pořád učí.já se té int.BKM strašně bála ze začátku,jak matýnek trpěl na bříšo,už jsem si říkala,že to není možné a vsadila všecno mléčné.teda já jako při kojení.no naštěstí to byli ''jen''prdíky 😅 ...jen...to se musím fakt smutně pousmát,protože na to nezapomenu nikdy 😨 .

prchalka
autor
28. únor 2010

ined: Prdíky a zuby, že... 😝 ☹ ☹

sherry28
28. únor 2010

ined77: díky 🙂 ještě k tomu řidičáku, přemlouvala jsem sestru, ať jde se mnou a ona, ať ji to vyjednám a tak jsem ji to vyjednala a vzala přihlášku 🙂 a stejně nakonec nešla 😅 teď bude mít za měsíc druhý (termín 28.3.) a už těžko si ho udělá a pak bude potřebovat vozit starší do školy a školky a nebude mít kdy ho dělat, takže opravdu je lepší jít do toho při jednom 🙂 já jezdila 2-3x do týdne, MM vždycky hlídal 🙂

ined77
28. únor 2010

prchalka 🙂 ...jj,zážitky na celý život 😅 😒 ...toho se bojím,že to bude u dalšího mimi to samé.to prostě už znova nedám 😅 ,ani mm,taky si toho užil,chování a tak 😒

sherry28
28. únor 2010

prchalka:jojo vyčistit autíčko a pěkně ho projet, ať se trošku někam podívá 🙂

matova
28. únor 2010

ženy, lúčim sa, malý je hore. spal 1:35, tak fajn 😉 , pekný deň všetkým 😎

ined77
28. únor 2010

sherry 🙂 ...no právě.u nás je to jedině na mě.a my kdykoliv něco potřebujeme,nedej bože třeba na pohotovost,ta je ve zlíně,od nás dobře 20km,tak musíme shánět kdo nás odveze.auto k dispozici je,sice omezeně,je totiž firemní,ale aspoň přes víkendy nebo odpoledne se dá půjčit.
bez auta se žít dá,ale někdy je to prostě složité a pořád se někoho doprošovat mě nebaví.navíc jsme odkázáni při jakýchkoli akcích na bus či vlak,což má své kouzlo,vlaky miluju,ale je to pak záležitost na celý den.
plus to,že mám ve zlíně taťku,který už má také roky a leckdy by potřeboval odvézt třeba k dr a pod.nebo i k nám a od nás že 😉 .takže váhání už bylo dost,je potřeba jednat 😉 .a dobře vím,že se dvěma dětma už by to bylo daleko daleko těžší.

sherry28
28. únor 2010

ined77:jojo, teď to ségru mrzí, že do toho nešla 😅

ined77
28. únor 2010

sherry 🙂 ..jasně,no pozdě bycha... ☹ .já jsem do toho taky měla jít dřív.jenže opravdouvou potřebu cítím až teď s malým 😉 .předtím bylo času dost 😝 😅 ...

matova 🙂 ...krásný den i vám 😵 .a šimonkovi hudlánka 🙂 .

sherry28
28. únor 2010

ined77: také jsem předtím neměla potřebu, až když jsem se nastěhovala do této prdelky 😀 ale teď už si to bez něj nedokážu představit 🙂 tak přeji pěkné učení a ať to máš rychle hotový 😉 🙂

ined77
28. únor 2010

sherry 🙂 ...moc děkuji,večer začnu značkama 😉 .

jsme vzhůru,spinkal 1.45,tak aspoň tak 😉 .
pěkný zbytek neděle všem 🙂
pááá

prchalka
autor
28. únor 2010

Spaly jsme asi 1.40 a nějakou minutu 😉
S teď snědla celý ten bio tvaroh s ledním ovocem 🙂 Prostě super neděle!!
Nj, řídit je potřeba, já si to opakuju každý den 😔 Jenže když máte doma takovýho řidiče, který na každé pomaleji jedoucí auto nadává, tak s tím se asi bude těžko začínat.. Je mi z toho šoufl! 🙄

prchalka
autor
28. únor 2010

S lesním ovocem, že... 😅 😅 😝

sherry28
28. únor 2010

prchalka: normálně jsem přemýšlela co je to za novinu "lední ovoce" 😀 napadlo mě jen zamrazené ovoce 😀
jinak my spíme jěště stále, ale pomalu asi půjdu budit 😅 spíme od 12.30 a potřebuji, aby malej šel spát na osmou, neboť ten starší také zítra vstává brzy, tak aby se vyspal 😉

sherry28
28. únor 2010

tak jsem nebudila, vstával v 15.10, tak by mohl na půl devátou usnout 😒 teď pojedeme na menší výlet do obchodu, došlo pečivo 😉 tak se mějte a přežijte ve zdraví a v pohodě do večera 🙂

gina333
28. únor 2010

ahojte,
uz sme doma, boli sme u svokry na obede, potom mama bola vonku s malou, spinkala 2 hodky. Zjedla na obed hustu polievku, po spani nechcela nic, tak ju este svokor zobral von. Pobehala skoro hodku, prisla az ledva chodila 😉 nastastie vypila 180ml mlieka. 🙂

matova: spicky myslim stolicky, citim, ze uz je vonku zub a nema iba opuchnute dasno. Pozrieta my samozrejme nedovoli. 🙂

prchalka: hadam sa aj ja dockam, ze moja opica zje tolko ako corizo. 🙂 🙂

katzi
28. únor 2010

ahojky,

tak se hlásíme, že jsme zpět doma - návrat do reality. Z hotelu "Máma" jsem si odvezla tak 10kilo navrch 😝 🙂 Jsem zvědavá jak bude Adu jednak spát a jednak jaký to s ní bude - jestli konečně nastane zlepšení když spolu budeme jen samy dvě. Taky budu zas častěji chodit zase sem plkat a budu víc v obraze, teď jsem dost OUT co se u vás všech děje 🙂

No nic pro dnešek končím a jdu alespoň prohrnout cesty tím bordelem, který tu v bytě panuje 😀 Pa a dobrou všem.

prchalka
autor
28. únor 2010

Holky, mě se navečer udělalo zas tak blbě, jako při tom vstávání, už mám nervy v kýblu předem ☹ Dnes už došly čípky, tak mám strach ještě větší..achjo! Za chvíli jdu napojit a uspávat. Držte se! pá

gina333
28. únor 2010

katzi: vitaj doma 🙂 🙂 , ale urcite to zvladnes doma, ja som dokonca najradsej sama vo svojom, tu mam najvacsi klud. 😉

Ja sa akurat snazim do nej dostat mliecko, chcela by som ju cim skor uspat, lebo my treba ist po Nati do tanecnej. Ale ako ju poznam, dnes to bude tazke uspavanie. 😒 😒

sherry28
28. únor 2010

tak už spí 🙂
katzi: vítej zpátky doma a mezi námi 🙂

gina333
28. únor 2010

aj u nas sa nastastie spi, len dufam, ze to bude pokojne a dlho. 😉 Uz aby som aj Natali mala doma, kazdu chvilku by mali prist.

matova
28. únor 2010

ahojte,
my spíme od 19:30 asi. Spravili sme si celkom fajn nedeľu, vytiahla som mm do mesta 😀- aj s malým-keď sa zobudil, šup šup napapať a rýchlo sme sa zbalili a šli....boli sme v Baumaxe a ešte jednom nábytku, našli sme si skrinku do kúpelne-ale bola vypredaná 🙄.tak možno v utorok-to máme ísť na gastro s malým...Skočili sme narýchlo aj domov, kde sa malý vybláznil s rodičmi, porozdával pusinky a bežali sme nazad. Malý spapal večeru (kašu) ale mlieko sa už do ňho nevošlo-len trošku a zaspal bez problémov,a aj ja 😀. jak sa mi nechcelo vstať z tej postele 😝, ale večeru si nenechám ujsť 😀.

prchalka: dúfam že ti malá zaspinká dobre, musíš si nejak oddýchnuť-to sa dobre hovorí že- fakt keď je niečo fyzicky náročné, tak to ide potom veľmi aj na psychiku 😒. tak ti dúfam aby tie zlé pocity z uspávania prešli čím skôr a nabrala si ňové sily 😉. Čípky si zoženieš hádam už zajtra?
katzi:vitaj nazad! 🙂
ined: po ceste som mm referovala ako sa volajú všetky značky čo som videla- úspešnosť 99% 😉, ako deti sme si to s bratmi stále po ceste rozprávali, mali sme aj knižku-rozum do vrecka 😀. ale u mňa by bol problém fakt s jazdou samotnou- ja nedokážem ovládať rukami volant a páku a zároveň pedále nohami 😢 😲 😀. Hrozne ma to bolí (čo som kedysi skúšala), úplne som ako v kŕči. fakt by to chcelo veľa cviku-keď ovládam šijací stroj tak hádam aj toto by šlo 😅....no to sú prirovnania 😝. to je problém že sme tak ďaleko od mesta, ako to skĺbiť s malého strážením keď mm chodí do práce...a už zasa výhovorky.

matova
28. únor 2010

prchalka: oprava: nie tak ti dúfam, ale ti prajem 😉 . A tiež som si myslela ako sherry, že ti malá papala mrazené ovocie 😀

gina: gratulujem k stoličke 😉

sherry28
28. únor 2010

matova: také jsem si přirovnávala jízdu auta k akordeonu, řikala jsem si, že když zvládnu toto, tak musím i umět jezdit 😀 když umíš šít, tak by ses i naučila jezdit, pouze praxi to chce a také odvahu si dodat a jít do toho😉 🙂

jinak přeji všem klidnou noc, obzvlášť prchalce a gině 😉

matova
28. únor 2010

tiež všetkým pokojnú nôcku 😎

sherry:ďakujem 😵

lehna
28. únor 2010

ahoj holky,

omlouvám se za lehčí neúčast. byla jsem nachlazená, manžel byl dva dny doma,ať se vyležím(stejně jsem moc neležela), ale bylo to fajn,že mi s malým pomohl i přes týden,ne jen o víkendu.

U nás zuby nic,stále stejný stav. aspoň co jsme si tak po očku všimla🙂, do pusy mě pořád nepustí🙂.
ALE včera nám ukázal první své krůčky, máme radost, že začal chodit 😵 😵 . když ně zuby, tak aspoň chození😀

koukám tak letecky, bavíte se o autoškole. no já mám řidíčák 8 let. do auta sednu jen když musím s malým k dr.,nebo jedu o dvě vesnice dál ke kamarádce na pokec🙂. Mojí noční můrou je parkování,to nějak nedávám,hlavně couvání-to je horor. ale jinak jízda mi nevadí,to si užívám🙂
Kamarádka ta má taky z řízení strach,jak vše zkombinovat,nohy,ruce,šaltr páka,tak jí manžel koupil automat a jezdí jak Schumacher 😀 , jen má problém,že pak neuřídí normál auto,kdyby se jí to její pos..., tak radši pojede MHD, protože to neuřídí.

gratuluji všem k novým zoubkům. dobré noci taky snad máte. u nás je to po týdnu taky celkem v pohodě. budí se max 3x, to je úleva🙂, jen já chodím spát pořád kolem půlnoci,tak stejně moc vyspaná nejsem, protože Štěpi vstává kolem 6, maximálně v 7,ale to je jen 2x do týdne 😅 .

tak zatím pá,snad se ukážu teďka trochu více zase. 😉

gina333
1. bře 2010

bre ranko 🙂
tak my sme mali zase o nicom noc. ☹ Prvykrat sa zobudiala az 23:20, ale potom sa budila skoro kazdu hodku, vyzera to tak, ze to nebolo koli splnu. 😒 Teraz este spinka, ale veru som z toho riadne smutna. Uz bolo fajn, budila sa 2x a teraz zas toto. Neviem, ci ta Chamomilla neprestala ucinkovat alebo co.
Idem vychcystat Natalku spravim si silnu kavu nech ma preberie. 😉

lehna: rychlo sa uzdrav. 🙂