Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
1. bře 2010

Vítejte v březnu, jarní měsíc je tu 😉
No už jsem se chtěla ptát, kde je lehna?!?! Tak už to vím..
U nás noc BEZ čípku srovnatelná jako s čípkem - naštěstí. Jen nemohla chvilku zabrat, když šla ke mně, ale pak celkem v klidu a dnes opět bez mlíka, vstávala 6.15 😉
Ke snídani snědla celou vafličku - MM včera udělal moučník 🙂 Teď si přitáhla hračky k televizi a hraje si, kolem ní jak když to bouchne no a teď přesedlala do křesílka a čte si 😀 No a jinak musím jít zkontrolovat, jestli není ee, páč je nějak v klidu 😝

gina333
1. bře 2010

prchalka: zavidim tu noc 😵 😵

Ja tiez rozmyslam, ze uz ked som minula falsticku Chamo skusim teraz zase cipky. Na striedacku, co vy nato????

ined77
1. bře 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc fajn 🙂 .akorát že se už po dvě noci opět pročůral,no co se divím,když jsem převlékala že 😅 ...
a ještě...plakal už ve 20.30 a nechtěl ležet v postýlce,tak šel ke mně do postele,kde jsem čekala až zabere,neboť jsem jaksi nebyla ještě sprchlá.učila jsem se 😒 ...
naštěstí jsem to pak stihla a ve 21.15 šla za ním 😉 .
už si sem za mnou zase vylezl,žárlifka 😀 .
jo a včera si u babi řekl,že chce kakat!!!tak jsem letěla pro nočník a udělal krásného kulicha 😀 .to už je po 3x v poslední době,kdy si řekl a začal si sundávat punčocháčky 😀 ...
v 9h posvačíme a razíme ven,je mokro,ale sluníčko svítí 🙂 .
snad vás stihnu dočíst 😉 .
zatím všem krásné pondělní březnové ránko 😵

ined77
1. bře 2010

lehna 🙂 ...móóóóc gratulujeme štěpánkovi k prvním krůčkům 😵 😵 😵

katzi 🙂 ...vítej zpět 😵

matova 🙂 ...super neděle 😵

prchalka 🙂 ...vidíš,ono to až tak o tom viburcolu nebude 😉 .tatínek pekl 😕 🙂 ?šikulka 😉

gina 🙂 ...chuďátko 😢 .neboj,ono to zase přejde a bude lépe 😵 .

jdeme svačit a šviháme ven a nakoupit 🙂
po O páááá 🙂

jarus1
1. bře 2010

ahojte ☹ je to podľa vás normálne...malá spí cez den hodinku a v noci je hore od 00,30-4,00???
chorá nie je, teplotu nemá...

gina333
1. bře 2010

jarus: tak normalne to nie je, ale stava sa to. 😉 Niektore deti nepotrebuju vela spanku, bohuzial je to tak, nic sa s tym asi neda robit, len vydrzat.

prchalka
autor
1. bře 2010

Tak spíme od 11.30 😅 Dnes už tady kolem začaly asi práce, jezdilo tu dopoledne rypadlo, tak jsem se modlila, ať toho po obědě nechají, protože v tom se spát taky nedá. Tak naštěstí jsou už pryč, ale asi to tu teď budem mít denně. Gumáčky dorazily, ale co byste řekly... stěží je natáhnem přes lehké punčocháčky a chodit by v tom stejně nemohla, táhne to - prostě slovanské lýtko, hmm, tak máme po žížalkách ☹ A takový krásný jsou! Mrk do alba, stačila jsem je aspoň vyfotit!

prchalka
autor
1. bře 2010

Klukům hubeňourům by určitě byly 😀 😅 😅

prchalka
autor
1. bře 2010

To psal zase nějakej debil: www.super.cz/bulvar/hvezdne-kauzy/37899-smatano...
Pak mají ty puberťačky mít normální myšlení! Mě by třeba nevadilo tak vypadat, vám jo?

katzi
1. bře 2010

ahojky,

to je milý, že mě vítate doma a zpět 🙂

No u nás noc: slabší model. Jsem namlsaná z lepších časů. 😒 Byla vzhůru 3x, ale po mlíku nemohla asi hodinu zabrat, motačka,sedačka atd. 🙂

lehna: taky přeju ať jsi brzo úplně fit

prchalko: super noc. Jen tak dál! Gumáčky pěkný, no tak je budete mít třeba jako novou pěknou hračku, nebo dekoraci do pokojíčku 😀 Néé, to naštve no. Tak je zkusíš prodat někde?

gino: ach jo ty noci teda ☹ Ale všem se to tady postupně zlepšilo, tak už jste taky na řadě. Vydrž 🙂 A čípky zkus, za to nic nedáš.

jarus: jak píš gina, normální to není, ale my jsme taky takový noci mívali 😝 teď je taový trochu lepší období (ťukám na dřevo), tak se to určitě i u vás zlepší. Ale vydržet to co? 😒

Jinak my jsme celý dopoledne s Adeli uklízeli bordýlek, který tu za ten týden nakupil tatínek. Adelí mi chodila pořád za zadkem, ale naštěstí byla hodná - jen jsem jí chvílema musela půjčit smeták, nebo prachovku, a tak 🙂 Taky je fajn, že ji u nás v bytě nemusím tak hlídat jak u mamky - ona má v baráku schody, kam Adu pořád chodila. U nás může všude, takže když se chvíli někam ztratí jsem jen ráda 😉

lenka.dv
1. bře 2010

Ahoj holky!
Mám na vás dotázek. Adámek už má první 4 zoubky vyklubané a teda daly nám pěkně zabrat, nespalo se u nás, brečelo se... No děs, však to znáte. Chvíli byl klid. Ale na dnešek noc zase šílená, dvě hodiny řevu... Tak se chci zeptat, kdy rostou další zoubky? Teď je ale ke všemu nachlazený, kašle a má rýmu, tak teď fakt nevím, co ho tak může trápit. ☹ Zvýšený teploty má, řidší stoličku taky, ale těžko říct, jestli od nemoci...

katzi
1. bře 2010

lenka.dv: to je hrozně individuální kdy rostou další zoubky. My tady s holkama máme stejně starý děcka a každý má jinej počet zubů.

holky jak stříháte dětem nehtíky na nožkách? U nás je to vždycky boj. Teď jsem to zkoušela ostříhat ve spánku - Adu trdě spí, ale nohou mi i ve spánku uhýbá a kope 😒

ined77
1. bře 2010

ahojky 🙂 ,
také spinkáme,od 11.45,byl k.o.,spápl obídek a už se žuchlal 😀 .ani se nedivím,neboť řádil venku 2h s kámoščinou malou 😀 .
dnes mi uletěl z balkonu košík s kolíčkama na prádlo,no našla jsem ho dole,ale úplně napadrť,dopadl na beton 😅 .tak jsem šla koupit nový,ale měli jen růžový 😅 ...no máme ho,aspoň něco že 😀.

prchalka 🙂 ....jééééé,tak to fakt naštve 😒 ...tak asi prodat někomu co jinak 😉 .
odkaz jsem ještě nezkoukla,ale tohle ani nečtu takové krávoviny,přesně...pak se má člověk divit že slyší pořád někde o nějaké anorexii a bulimii 😠 ...normálně bych takové krávoviny zakázala psát s tím,že je to zdraví škodlivé,třeba stejně jako cigára 😝 .
u nás se hned vedle bude zateplovat činžák,v létě dělali ten zprava,teď budou dělat levý 😖 ...rachot jak blázen.akorát nějak dodržovali ten polední klid,tak doufám,že se do něj se spánkem pak vlezeme ☹ .

katzi 🙂 ...jj,doma je doma.taky to tak máme,matýnek může téměř kamkoliv.tam kam nesmí jsou zavřené dveře a v podstatě nic mu nehrozí.u babi a pod je to děs..pořád hlídat..ubrus na stole a pod.
taky jsem ráda,když ho chvilku jen slyším 😀 .

jarus 🙂 ...jj,bohužel je to tak ☹ .každé dítko má jinou potřebu spánku a jsou i takové,kterým stačí fakt málo 😒 .jinak možná bych nějak zkusila ''donutit'' malou víc spát přes den,třeba v kočárku 😉 .obecně platí,že čím lepší spánek přes den tím lepší pak i v noci 😉 .

lenka.dv 🙂 ...to se ptáš těch pravých 😀 .kdy lezou?různě holka zlatá,jak komu.např zrovna nám lezou pomalu...první zoubek vykoukl v 10m. a teď jich máme 6,vlastně už 7 😅 ,ale další 3 se klubou.
to je vážně hodně indivudální ☹ .
jestli ti teď malinký pláče,tak to může být i proto,že mu prostě není dobře z toho nachlazení.a jestli ještě k tomu lezou zoubky,tak se není čemu divit ☹ .
mně stačí nachlazená,abych byla protifka 😅 ,natož pak mimísek 😢 .
držím moc palce ať je brzy zdravý 😵 a se zoubkama také,je to holt běh na dlouhou trať 😒 .

ined77
1. bře 2010

katzi 🙂 ...já matýnkovi nehtíky na nožkách stříhám záśadně ve spánku.jinak to prostě nejde ☹ .to bych ho musela asi svázat 😔 😅 .a také mi uhýbá a kope.musím pomaličku a nožku držím v jeho ponožce,abych ho zbytečně nelechtala 😉 .sice bych mu raději stříhala pěkně důkladně,ale to nejde,tak vždy rychle šmik šmik,aby si spoň nehtík nezatrhnul třeba 😒.

ada80
1. bře 2010

ahoj holky u nás pořád nic moc.Malá má pořád rýmu z nosu jí teče jak z vodovodu ale nechce si ho nechat utřít hned řve jak tygr.Zoubky už má prořízlý,ale úplně ještě ne takže máme veselo 😝

katzi
1. bře 2010

ined: já jsem se teď u té "operace" bála, že si ji normálně vzbudím a vzledem k tomu, že jsem po tom úklízení natěšená na kafe, tak jsem neriskovala a odložila druhý pokus na zítra 😉 To je dobrej tip, vzít nožku do něčeho abych nelechtala - zkusím, díky 🙂

sherry28
1. bře 2010

ahoj ženy 🙂 : noc nic moc neustálé mrčení ☹ až do rána 😢 dnes jsem od rána v autě pořád jsem někam někoho vozila a malej z toho nebyl taky odvařenej (a to ještě povezu MM do práce až se vyspí malej)a teď při spaní se vztekal, dostala jsem dost ran 😅

prchalka: ani nám by nebyly, takové úzké holiny 😒 nechápu proč je nedělaj nahoře širší, když se dají stáhnout 😅 tak vystav na aukru 😀

lenka.dv: klidně zuby zase 😒 od zubů může mít i rýmu, bolest hlavy, průjem nebo zácpu, teploty i horečky, ale jestliže i kašle, tak to bude nachlazení, nebo vše dohromady ☹ to taky jde 😅

katzi
1. bře 2010

ada: jj známe - utírání nosu je i u nás s protestama 🙂

ada80
1. bře 2010

katzi:u nás řve jen vidí že nesu kapesník.

matova
1. bře 2010

ahojte, my sme spali celkom dobre zasa, šimonko bol hore od 23:30, vypil mlieko a potom bol hore zas, bola ešte tma a kýval že chce mlieko ale ja som bola tak hrozne unavená, že som ho zakaždým ukladala spať a on vstával a liezol a zápasili sme takto ale asi nie dlho lebo ani neviem ako a zrazu zvonil budík o 5:50 😅. Tak sme všetco vstávali.
obed: bez polievky- pangas na panvici+zemiaky

prchalka: super noc 😉

gina: asi by som tiež skúsila pre zmenu niečo iné.

ined: super že sa takto krásne vypýtal kakať 😵. U nás bol dnes ráno prvý bobek do nočníka-ale nepýtal sa,posadila som ho tam a strážil ho tata 😅. A jasné že si pritom pozerali knihu 😀.

katzi:fíha, tak to máš doma super pomocníčku 😉

lehna: jeeej, gratuluijem ku prvým krôčikom 😵

jarus1:
chúďatká ste obaja, čím skôr nech sa to už upraví, už by nemala vnoci byť takto dlho hore. A spávať chodí ešte dvakrát do dňa, či len raz?

lenka.dv:
ťažko povedať či to plače od zúbkov, uško si nechytá? my sme mali prvý zub v 9mes.,do konca 1 roku mal všetky jednotky a dvojky len horné. u každého dieťaťa rastú úplne iným tempom a niekedy aj v iných poradiach ako je obyčajné. Ale nádcha môže byť od zúbkov, u nás je to tak a pokašliavať začína pár dní od začiatku nádchy, asi kôli stekaniu soplíkov na priedušky vnoci.

jarus1
1. bře 2010

dakujem za názory...dnes to bola fakt makačka noc s nervami, ale vôbec nič nepomáhalo, nakoniec som o 4 hod zarobila mlieko...vôbec nie som na toto zvyknutá...spinkávala od 5 mesiaca celú noc a papávala až ráno...neviem čo sa to deje ☹

sherry28
1. bře 2010

katzi: já stříhám ve vaně, u Lukase jedině ve spánku a u Marka normálka ve vaně i ruce i nohy, na nohou ho držím za jeden prst, aby ho to nešimralo 🙂 jinak on docela hezky drží, i když furt chňape po nůžkách druhou rukou, vždycky ho okřiknu bebí a on se toho bojí, tak dá na chvilku pokoj a takhle dokola dokud to nemá vše 😀

ined77
1. bře 2010

ada 🙂 ..jj,rýma 😖 .u nás co chvilka,tak už mi to ani nepřijde,ale náš malý už aspoň smrká,ale zase teda do všeho 😀 .přejeme ať je malá brzy fit 🙂 .

katzi 🙂 ...já jdu na nj vždy po 10 minutách po usnutí,zatím se (ťuk ťuk)nikdy nevzbudil 😅 .
jo,ponožku vyzkoušej,myslím,že je to tak lepší 😉.
taky jsem to kolikrát odkládala,když jsem se ''necítila'' 😀 .

sherry 🙂 ..a jéje,tak to máte divoký den ☹ .tak snad to bude odpoledne klidnější 🙂 .

lenka.dv
1. bře 2010

Děkuji holky. Takže zoubky, klidně můžu očekávat 😅 Do pusy si nechtěl nechat šáhnout, za ouško se občas chytá... No uvidíme, co z toho bude. Jsme nachlazení oba dva, mě je teda celkem mizerně, k tomu nespací noci, tak se cítím fakt bídně.

ada80
1. bře 2010

ined ona má vždycky rýmu když jí rostou zoubky 😒 smrkat nechce vždycky frkne ale jen pusou.děkujem snad jí to přejde,teď spí

ined77
1. bře 2010

matova 🙂 ...jééé,tak veliká gratulace ke kulíškovi 😀 .vidíš,šimonek si na to přijde 😉 .
včera jsem na matýnka fakt koukala 😕 ,jak se začal sám rychle vyslékat a jak byl potom spokojený,když jsme mu všichni zatleskali a náležitě výtvor pochválili 😀 😀 😀 .
kámoška dává malé za zavolání na čurání gumového medvíka a dnes dávala jeden matýnkovi(ještě nikdy nic takového nejedl)a just že ho hned vyplivnul 😀 .za to ale dnes vyzkoušel bebe sušenku a ta mu jela hodně 😀 .
no to jen tak od věci 😉 .
zítra na vás budeme myslet 😉 😵

sherry 🙂 ...a lukášek nožičky nedá? 😀 u nás ručky vždy u tv v pohodě a teda s tyčinkou v druhé ručce 😉 .ale nožičky ani zaboha 😖 .a to jsem myslela,že se to věkem poddá!? 😅

katzi
1. bře 2010

matova: tak to je fajn, že u vás ty vcelku fajn noci pokračují. No pomocníčku nevím - spíš sabotérku. Co už uklizený bylo, tak po mě zase rozházela 😀

ada: 😀 Potvůrky jsou to.

jarus: no u nás je mlíko taky jediný co ji uklidní. Vždycky jsem šťastná, že mám alespoň tuhle zbraň 🙂

sherry: to je Mareček šikula, že tak u stříhání spolupracuje. To by tipuju u nás neprošlo - taky by šla po nůžkách a pak by vztekla kdybych jí je nedala 🙂

ined: když ses "necítila" to je dobrý 😀 Jo a zapomněla jsem pochválit Matýnka za ten bobek, to je fakt dobrej. A jak to řekl, že se mu jako chce? Učilas ho to nějak, nebo sám? Jak bude tepleji , chci na to s Adu taky najet

ined77
1. bře 2010

lenka 🙂 ...no jasně,to se není čemu divit ☹ .náš malý si také tahá ouško,ale zatím vždy myslím z únavy...pokaždé,kdy mu dr.ouška prohlížela byly v pořádku 😉 .

ada 🙂 ..jj,někdo to tak má ☹ .u nás se smrká až z radostí 😅 ,protože ví,že se tím vyhne odsávačce,kterou z duše a po zážitcích z nemocnice nesnáší ☹.a je to pak fajn,i ta rýma je rychleji pryč.
musíš jí říct ať fouká nosíčkem 😅 .

sherry28
1. bře 2010

ined77:teď už jo 😀 když byl mimi, tak jsem musela jen ve spaní 😀

sherry28
1. bře 2010

ined77. přiznám se, špatně jsme to napsala 😀

katzi: 🙂 chápu