Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
1. bře 2010

gino: tak přeju také rychlé zakolejení do běžného režimu bez mamky 😉 A Natalí je šikulka.

prchalko: jj, to je jasný každýmu nošení sednout nemusí. Mě to sedělo - první tři měsíce jsem Aduš ze zebe prakticky nesundala 😀 Ona v těch nosítkách a hlavně v šátku byla spokojená jak želva.

U nás už probíhá koupačka - je zapojen tatínek 😉 Nevím ale čím to dělá, že jen co přijde z práce domů Adelí začne mrčet, nebo přímo řvát kvůli něčemu 🙂 Než přišel byl tu klídek a mír a jen co otevřel dveře tak Adu začala. Ona asi tímto způsobem chce získat veškerou pozornost jeho pozornost jen pro sebe 😒

katzi
1. bře 2010

jéé prchalko pošli mi sem taky jeden toustík. Děláš mi chutě 😀

prchalka
autor
1. bře 2010

katzi: Já jsem chtěla být strašně alternativní matka, plínky, nošení.. ale to brečení mě prostě vyčerpávalo na všech stranách, tak jsem jí ani nikam už pak nervala a díky za papírovky - výčitky sice mám, no ale jinak se snažím chovat, jak nejlíp to jde. Zas aspoň udělám radost někomu jinýmu 😉
Dobrý byly toustíčky, ale udělala jsem jen 2 pro ní a trochu jí je okousala 😀
Jinak u nás taky dobrý posun - už několikrát si uvědomila bobek a upozornila na něj, třeba zrovna před chvílí, ovšem zatím to nejdřív pustí a pak hlásí 😀 😀 Byla jen máznutá plínka, do nočníku už nic..
Tak pá všem, myslím na vás. Zítra nám je už 5 měsíců, jupííí, další meta za námi 😀
Tak všem 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

gina333
1. bře 2010

prchalka: toustiky aj my s Natalkou lubime 🙂

U nas zatial ziadne naznacenie, ze je pokakana, obec jej to nevadi. 😉

Idem ju skusit uspat, krasnu dobru noc vsetkym. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sherry28
1. bře 2010

ženy: tousty mají kluci taky rádi, akorát teď je u nás trošku hrůza, bojím, bojím noci....malej má strašnou rýmu ☹ (chytl ji od Lukase, ten jak přijde do školky, tak je hned nemocný, já tomu řikám sanatorium a ne školka, těch dětí co tam smrkají, kýchají, kašlají....) a teď večer pořád brečel, až se z těch hlenů 2x poblinkal(vyhodil celou véču), jednou ohodil taťku a podruhý mě 😅 vůbec nemohl zabrat, odsávačka by musela být napojená neustále na vysavač a jet, aby mu to pomohlo 😒 tak jsem mu udělala aspoň vyvýšenou polohu 😢 jsem zvědavá jak dlouho bude spát, teplotu nemáme....doufám, že aspoň čtyři hodinky naspím

gina333: gratuluji Natálce k vítězství 🙂

matova
1. bře 2010

Ahojte, u nás sa spalo na obed 1:40, tak som bola rada,
predsa napriek vetru sme boli von hodinu. Inak nič mimoriadne sa nedialo, až na večerné kúpanie, už som myslela že odkväcnem pri vani a malý vo vani-hrozne tam zíval ale von z vody ísť nechcel 😅. Zabával sa s prázdnou fľašou-naberá vodu a pritom robí bublinky 😀, to isté s obráteným lievikom...pritom si "rozpráva" bublbublibubl. Zaspával celkom dobre, už sa dokonca dočkať nevedel, o 19:15 a zasa som odkväcla na chvíľu s ním...žehlenie fakt už zas nebude 😒.zasa sa mi to tam riadne kopí 😝

sherry: chudáčik Marek, tá nádcha je fakt svinstvo, deti kôli tomu nevedia vnoci dýchať-však aj dospelý má čo robiť keď ju dostane ☹ tak veľmi na vás myslím, nech tú noc zvládnete a nádcha sa berie kade ľahšie 😲

gina: fíha, blahoželám k Natálkinmu úspechu 🙂. recitovať som chodila aj ja ako decko😀, teraz by ma nikto už takto nevytiahol rečniť 😝 😉

prchalka: ja fakt neviem čo je to šmakoun- toi bude nejaký váš zlatý český názov niečoho čo šmakuje 😀

ined: tak nech si zajtra spokojna s novým účesom 😉

katzi: ja som si stále predstavovala že budem malého nosiť, ale nejak to nebolo potrebné, večer dosť plakával ale to ma už potom ani nenapadlo že by to mohlo pomôcť, lebo náruč mu nepomáhala...tiež mám rešpekt voči "poskladaniu" dieťaťa 😀, ja pri svojej roztržitosti by som ho tam nevedela asi poskladať 😕, neviem...Za to teraz by sa malý nosil rád, keď začína priberať 😀

gina333
2. bře 2010

dobre rano,
dakujem za gratulacie 🙂

sherry: ja tiez vravim, ze pre tych drobcov je nadcha asi najhorsia choroba, koli tomu, ze si nevedia vyfukat nostek. Rychlo sa z toho doatante. 😲

matova: s tym zehlenim nie si sama, ja tiez zacinam zehlit ked uz mam radnu kopu. 😉

Takze noc: prvykrat o 22:00. to som ju uz musela nosit + mlieko, potom o 02:00 takisto nosenie a mlieko a od 5:50 je hore. 😠 Dala som jej Vibrucol ale nechapem ako to ucinkuje. Ved ked je to na lepsi spanok, tak by dita malo spat a nie uz o desiatej - po 2 hodinovom - spanku plakat. ☹ Ved ked dospeleho cloveka boli hlava, da si napr. Ibalgin, zaberie po istom case a je pokoj. Nezda sa my, ze by ten cipok extra zaberal. 😠 😠 Od rana sa my straaaasne toci hlava, normalne na odpadnutie, neviem ci je nizky tlak alebo co?
Takze zatial pekny dnik 🙂

jarus1
2. bře 2010

dobré ráno...tak minulá noc - 0,30-4.00 hore...táto noc 23-2,00 hore....môže byť aj toto zubami? mám skôr pocit, že má strach byť v postieľke? vrieska a ked si ju dám ku sebe, tak je ticho...učiť 13 m dieťa spávať v manželskej posteli??? hrozná predstava...

sherry28
2. bře 2010

ženy: u nás noc utrpení ☹ radši bych tu rýmu měla sama 😒 nejdelší spánek od 0.00-1.45 a jinak pořád vzhůru, dušení, dávení, brekot(spíš řev) 😢 dnes jsme ani do školky nejela, nechtěla jsem je tahat do té zimy 😖 já spala na dnešek asi dvě hoďky, takže po O jdu spát s malým (Lukasovi pustím Jak se krotí krokodýli, aby vydržel koukat a nechal mě spočnout) 😅

gina 333, matova: rýma je fakt svinstvo 😠 nejhorší jsou první tři dny ☹ naštěstí vstal celkem s náladou takže snad nebude tak zle(jen to spaní se nedá, no) díky za povzbuzení 😉

sherry28
2. bře 2010

jarus1: malý mi býval také vzhůru od zubů od jedné do půl páté ráno ☹ já spaní v manželské posteli zatím vůbec neřeším, pro mě je teď důležité, aby jsme se vyspali 😉 naučit spát v pokojíčku nebude časem problém, starší synek tam usíná, ale stejně třeba ve tři hodiny ráno přijde 😀 je mu tam smutno, až tam budou spát dva bude to jiné 🙂

sherry28
2. bře 2010

jarus: jak jim není dobře, chtějí být s maminkou 🙂 usíná se tak lépe 😉 , no to uteče a bude se nám stýskat jak s námi spávali 🙂

janulkama
2. bře 2010

gina333 -my sme to s tým nosíkom mali doteraz,tlačia sa nám stoličky a vždy máme nádchu a soplíky.Momentálne berieme Biseptol,výter ukázal v nosíku nejakú potvoru ☹ Ale chcela som za to točenie hlavy...ja som na tom podobne od včera,mávam to v tedy,keď sa dobre nevyspím,tlak mám vždy v poriadku.Včera som si poobede lahla so synom,potom mi bolo fajn,dnes ráno zasa nanovo.Točenie a podobne...dúfam len,že to rýchlo prejde,je to dosť nepríjemné,keď sa chcú deti hrať a ty myslíš,že sa zbláznš 🙂

jarus1 -my sme malému vymenili postielku,keď mal rok a pol,spával dobre,potom sa to zmenilo,teraz spáva vačšinou s nami,vobec to neriešim,ak sa chceme vyspať,nechám ho pri nás.Dosť bolo už prebdených nocí,radšej sa vyspím aj ja,aj za cenu,že bude s nami,veď raz príde čas,kedy bude na svojej,nie?Teraz mal 2,je ešte malý,nech si to užije... 🙂 🙂 🙂

janulkama
2. bře 2010

sherry28 -až etraz som si uvedomila,že som napísala vlastnbe to isté... 🙂 🙂 🙂

gina333
2. bře 2010

jarus: presne ako sherry pise, mi sme tiez mali obdobie ked mala dokazala byt hore aj 3 hodky, je to na palicu, obcas som si aj poplakala. ☹ Moja starsia dcerka s nami nikdy v jednej posteli nespala, ale ked chcem aby Sophi spinkala a ja samozrejme tiez, veru spi so mnou. 🙂

prchalka
autor
2. bře 2010

Dobré ráno,
dnes jsem oka nezamhouřila, hrůza! Probrala se už 22.50 a od té doby sice jako spala, ale nezastavila se, vzdychání, motačky.. No jelikož jsem vlastně nespala, tak ani nejsem rozespalá, akorát netuším, kdy to na mě sedne. Bez čípku jsme prostě marný ☹ Jestli mě tohle teď čeká každou noc.. 😖
matova: Šmakoun je www.biomatej.cz/smakoun-natur_z337/

prchalka
autor
2. bře 2010

A tedy opět BEZ mlíka jsem ještě chtěla napsat, ale fakt na prd. Asi 3x se napůl probrala a nakonec se posadila v 6.50!

sherry28
2. bře 2010

janulkama: 😉 🙂

katzi
2. bře 2010

ahojte po ránu,

u nás taky noc na prd 😒 porvé už v 22.30, pak v 23.30 to už šla ven z postýlky, pak jsem se dívala na hodiny až do 4h každou hodinu a po mlíku v ty 4h spala do 6.30. Jesti to takhle půjde dál, najedem zas na čípky. Minule zabraly, tak snad.....

prchalko: a jaktože jste bez mlíka? Nechceš už dávat,nebo Čorí už ho nechce? U nás je pořád mlíko jediná záchrana.

sherry: chuďátka ☹ Přeju ať se té rýmy brzo zbavíte.

gina333
2. bře 2010

katzi: bez mlieka ani neskusam, bolo by to este horsie. ☹ A ja som si myslela, ze ty si uz za vodou, ved ti uz Adu tak krasne spinkala. 😒 😒 😒 Ja neviem co tym detom chyba, clovek robi vsetko mozne aj nemozne, predtym ani tolko liekov nebolo ao homeo ani nehovorim, a vsetko je akosi naprd.

lenulin
2. bře 2010

tak my to máme podobné jak píšete Malý spí ale hází sebou kňučí škrábe se no hrůza a to dnes nezabral moc ani paralen leze nám druhý špičák no des ten první byl to samé.O půl11je u nás v posteli i když už má svou myslím v noci.

katzi
2. bře 2010

gino: u nás je to pořád nahoru - dolů. Střídá se nám to. Jsem ráda i za ty krátký lepší období, že vždycky naberu trochu sil do zásoby. Za vodou budu až bude Adelí tak 15let jak to tak vidím 🙂

katzi
2. bře 2010

teď jak jsme byly u mamky tak jsem se jí ptala, jestli jsme se taky tak budívali s bráchou. A prej že ne až tak, ale celý noci jsme prý taky dlouho nespávali. Nebo tak střídavě oblačno taky. A budili jsme se třeba na pití, pak později na čurání a tak. Spávat celý noci dlouhodobě jsme začali tak nějak těsně před nástupem do školy. Takže tak 😒

gina333
2. bře 2010

katzi: to si fandis, ze 15 rokov 😀 😀 😀 to uz zase nebudes spat, leo Adu bude chodit na diskoteky, za chalanmi, s kamoskami a tak. 😉 😉
Moja mama vravela, ze ja som bola tak ista ako Sophi, tiez som nespavala v noci a bola som strasne tvrdohlava. 😉

prchalka
autor
2. bře 2010

Holky, ona se mi na to mlíko jednoduše neprobudí. Pokud si nesedne, neprobere a nezačne mručet mezi 3-5h, tak mlíko prostě není. No a když to zkusí po 5.hodině, tak jako dneska jí položím, hladím a ona zase usnula. Já to taky nechápu. Samože když by se mi vzbudila a nešlo to jinak, mlíko jí dám.
Teď jsme byly před obídkem na hodinku venku, vypadá tam hezky slunečno, sníh všude slezl - hurááá, ale je tam ještě docela vítr a kosa a má se ozimit víc 😖 Půlku cesty chtěla nýst - a že jsme se vydaly docela daleko 😅 tak myslím, že kočáru ještě neodzvonilo, normálně natahovala ruce 😨
V místní lékárně jsem si objednala čípky - radši.
Jinak čmárá propiskou po podlaze, takže jdu.. zatím pá..

prchalka
autor
2. bře 2010

Tak já chci jen napsat k tomu, jestli spát s mámou nebo ne..Vždycky jsem byla proti, ale teda neleží s námi v manželský, ale od doby nástupu zubů jsem prostě vyčerpáním vyměkkla a fakt si nedovedu představit, co by dělala v postýlce, když i u mě se celou noc nezastaví. Trápí jí to ve spaní vlastně stále, takže si říkám, že kdyby to byla vyčůranost, usne u mámy a bude tuhá a spokojená. Takhle jí fakt lituju, že se pořád trápí. Až ty zatracený zuby vylezou, tak snad pak budou spát klidněji! 😉
sherry: Chudák malej, mě stačilo to soplení u zubů. Rýma je pro ně fakt hrozná ☹ Tak ať je z toho brzo venku šmudla!
jarus1: Je jen vzhůru nebo i brečí atd.? Já třeba nemůžu spát vůbec, když se malá vedle mě bez přestání motá, ale zase nebrečí bolestí třeba - zatím.. ☹
gina: Nějak jsem přehlídla dcerky úspěch, takže dohledám a gratuluju!
katzi: No v 15ti už to taky nebude moc klidný asi 😅 Tak do 10ti možná.. 😎 A pak maminko nazdar a neotravuj 😅

sherry28
2. bře 2010

malej spí už hoďku: v zadečku má po odečtení 37,3°C a v podpaží 36,5°C, tak teda nevim 😀

jarus1
2. bře 2010

včera počas tých 4 nočných hodín čo bola hore, aj plakala, aj dnes, ale iba v postieľke, ked som si ju dala ku sebe do postele, tak sa mrvila, ale neplakala, neviem čo si mám o tom myslieť, môžu ju trápiť aj zúbky, ale má vonku 8 + 2 dolné stoličky a pri tých nerobila žiadne nočné scény, bola nervozna cez deň, ale spinkávala...toto mám pocit akoby sa bála, možno si iba namýšľam...no a samozrejme, ked je pri mne v posteli, tak o spánku nemôže byť ani reč, nezaspím ked sa vrtí

katzi
2. bře 2010

gino: jj, je to řehole stát se matkou - nevyspím se vlastně už pořádně nikdy 😀

prchalko: to je super, že se ti tak malá sama odnaučila od mlíka. Až jí přestanou zuby bude ti už spávat v kuse jedna báseń. To jen my budeme pít mlíko ještě leta 😠 A to spaní v manželské posteli - taky jsem nikdy nebyla pro, ale teď razím postup, že pro klid v noci cokoli 😉

sherry: jaktože jsi tady a nespíš s malým? Šup šup do postele 🙂 Měla by sis taky trochu odfrknout po takových nocích

jarus: no to je na tom nejhorší, že člověk neví, co těm děckám je - jestli jen vymýšlí a zkouší, nebo jestli jim fakt něco je 😒 Se docela těším až už Adu začne mluvit a řekne jasně co jí je 🙂

Jinak jsem si uvědomila, že Adel teď poslední dny nevečeřela krupici, tak než nasadím čípky, zkusím dnes zase uvařit krupici, jestli ji to neuspí alespoň do té půlnoci 🙂

prchalka
autor
2. bře 2010

Vyřizovala jsem ještě maily, teda včera jsme si jich povyměňovaly snad 40! To byla smršť.
katzi: Jj, navař kupici 😀 😀 😀 😀 😀 😀 My teda měly dneska změnu, ale moc to nepomohlo. Měla poprvý Tesco plínku na noc a druhý overálek - asi bylo změn moc 😀 😀
Jinak nevím, jestli se odnaučila od mlíka, třeba si ještě dá - ještěže nemám zásoby a dodělávám pixlu Nutráče, ale na pár dávek tam ještě je.. 😖 Co pije Adeli, taky Nutráč?

sherry28
2. bře 2010

katzi: už jsem spala a vytuhla jsem jako dřevo 😀 Luky byl hodný a nechal mě, ani o něm dnes nevím, že je doma 🙂 vstala jsem a mám náskok před malým, což je dobře 😉 Nerada vstávám s ním, fakt ta hoďka pomohla, jsem jiný člověk 🙂