Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
5. bře 2010

ahojte ženy 😎
u nás sa pokračovalo v nočnom štýle, takže takto: 🙄 . Môj spánok naobed sa nekonal, nezaspala som a navyše sa malý prebudil krátko na to ako som si tam ľahla, štekajúc pritom ako štekal vonku pes 😠 . Spal 1:15, takže hore bol vlastne už o 11:45 😒 . Vonku sme nešli, je tam snáď zasa víchrica či čo to má byť. Zjedol obed, hrali sme sa....až kým nezačal byť ako šialený-úplne sa hádzal po našich posteliach, vstával a bežal na opačnú stranu....a ja v strese som zakaždým bežala na opačnú stranu ho chytať aby nespadol-tak toto fakt neznášam- nepomáha ani krik ☹ . O 16h som si zaumienila ho uspať- stiahol mlieko a fakt už už zaspával, keď zrazu sa zdvihol napodobňujúc zvuky keď fúkame do flauty- bežal do šalšej izby a už ju aj bral. no škoda rečí, o chvíľu na ňu spadol a rozťal si dolnú peru 😢 . Doklepali sme to do 18:45 (vtedy zaspal), dobre že mm prišiel o 16:45,lebo by ma asi už hodilo.
A zasa som mu nedala nič na spanie, pri prebaľovaní a krémovaní tak sťahoval (intuitívne?) zadok, že som mu nakoniec čípok nedala...

sherry28
5. bře 2010

gina333: já vařím také normální krupici z normálního mléka a musím říct, že ho opravdu zasytí 😀 občas to prostřídám s koupenu kaší

sherry28
5. bře 2010

gina333: jo a jsem normálně hrozná máma 😝 dám mu tam lžičku másla a posypu lehce grankem 😀

gina333
5. bře 2010

sherry: tak zajtra to fakt vyskusam, ja som totiz kasu robievala do misky nie do flasky. Krasne my to spapkala vzdy, az pred mesiacom tym sekla, ked vlastne prestala normalne jest. Aj dnes som uvarila, aj vcera a nezjedla ani lyzicku 😠 😠 preto chcem vyskusat flasu. My sme sa uz okupali, vypila skoro celu flasu, ale to jej este dam dopit ked bude zaspavat. Bojim sa noci, len aby nebola horsia ako minula. ☹

matova: ja tiez nikdy po obede nezaspim aj v noci sa my stane, ze mala spi a ja cumim do plafona. 😒 😒 Moja je obcas na nevydrzanie, to ale je riadne na palicu. ☹ Neznasam, ked je upistana, nechce sa s nicim hrat, len vymysla, uf uz aby bola o trochu starsia. 😉 😉

matova
5. bře 2010

ined: keď vám malý vnoci nebude spať niekedy, urobte si aj vy koncert pre susedov 😠 😉 😅
u nás sa chystá jeden horný očný,ale ktovie ako dlho to potrvá 😒

jarus1: keď máte dve štvorky, mali by výjsť žvyšné dve štvorky. ale fakt to nieje úplne isté. my napr. stále ešte nemáme jednu dolnú dvojku 😅 a štvorky už všetky.

gina: aj mne to mama hovorievala, ale nie je to aspoň nie v našom prípade pravda. Niekdy má malý večeru už o piatej a krásne spí a niekedy o šiestej a prd. aj sa nám stalo nedávno že poslednýkrát jedol už o 15:30 v meste u mamy a kým sme dorazili domov tak nechcel vôbec jesť, len spať ja som sa bála že bude vnnoci hladný a vtedy tiež spal nakoniec celkom dobre.

a prosím ťa, kde si si kupovala tehotenské rifle?? 😕 . V meste síce majú dva obchody, ja mám dvoje ale každé ma vyšli okolo 1000SK, jedny sú už v zlom stave....

alebo aj ostatné baby, neviete mi poradiť niečo lacnejšie??? ja mám brucho pomaly ako v piatom mesiaci, a to som práve začala nosiť pri šimonkovi teh.nohavice. tak mi treba, po porode som sa neovládala a len jedla a jedla,tak sa mi brucho vobec nestiahlo 😔

matova
5. bře 2010

prchalka: dúfam, že koberec sa bude páčiť aj tebe 😉
a únava- fakt hrozná- aj pri prvom teho to tak bolo...teraz sa musím navyše za malým naháňať, vláčim ho po schodoch, začínam sa teraz už skutočne báť ako to zvládneme 😔 .
Pri malom som síce bola vkuse unavená, ale ja trúba som nechodila spať- teda cez deň som vstávala o 6h do práce, a po práci som šla na prechádzky až dovečera-cca 20h, no a do takej 23h som každý deň čítavala, chcela som sa na všetko s bábätkom dopredu teoreticky pripraviť- a takto to dopadlo 😀 teoria je teoria prax je prax 🙄 .
A od 7 mes. som vnoci nemohla spávať,hrozne ma boleli triesla či ako sa to nazýva... ráno som bola dolámaná....takže vlastne odvtedy nespím, ale aspoň "žerem" 😀

gina333
5. bře 2010

My uz spime, bojim sa noci ☹ ☹ ☹ ani sa my nechce ist spat, ked za chvilu bude hore. 😒 Joj, nech je uz radsej rano. 😉 😉Dobru nocku vam prejem, uz my ide Panelak. 😀 😀

matova
5. bře 2010

sherry: ja tiež dávam maslo-do varenia, aj na chlieb trošku pod džem. hádam to nieje horšie ako nejaká náhražka masla? aj granko by som dávala, ale malý má tie ekzémy a zdalo sa mi že po granku viac, skúsila som ním tiež posypávať kaše, aj ho dvakrát pil v mlieku - ale...a teraz keď zbadá krabicu tak mi tam na ňu chudáčik ukazuje prstom a kyvká áno a ja vysvetľujem že ho bude svrbieť pod kolienkami... 😲

sherry28
5. bře 2010

už spíme 😝 malý vyloženě odpadl 😨

gina333: já teda do flašky kaši nedávám, ale dělám do misky takovou řídkou, že když se to zamíchá, tak by se to klidně mohlo dát do flašky, a když ti to malá Sophinka nechce z misky, tak bych zkusila obalamutit do té fláši 😀 to by v tom byl čert, aby nespala po kašičce déle 😉

matova: já jen, že pročítám některá fóra a tam se ženský úplně zhrozily, když jsem tam napsala, že dávám granko a máslo 😀 malýmu po něm nic není, tak v tom nevidím žádný důvod proč mu ho nedat, má tolik vitamínů 🙂 a když nemáme to mléko, tak aspoň něco, ale u Šimonka je to něco jiného 🙂

prchalka
autor
5. bře 2010

matova: Já s tebou tak cítím. Já už bych asi vypustila duši ☹ ☹ Ještěže je Šimonek relativně lehký, mysli na našich 14 a něco, to bych jí těhotná teda asi tahat nemohla, dává to zabrat! Než budeš mít bříško, tak už třeba bude za půl roku taky lepší situace 😉 To co Šimonek předvedl, to je teda masakr a ještě si pak ublížil, truhlík! ☹
A co máte s tím máslem? Já teda teď v tv slyšela nutriční terapeutku, že by děti měly přijímat asi tak 1/4 másla a jinak rostlinné tuky, že je to prý pro ně lepší. No já dávám máslo docela často. Vyjímečně jsme minule koupili i Ramu nebo co to bylo, někdy to chce změnu.
Škoda, že krupici by mi asi nejedla. Jak už jsem tu napsala, byla onehdá ke snídani a čorí na to ohrnula ret, vůbec ani ochutnat - nj, odpor k bílé barvě 😀 😀 a to jsme jí to i okakaovali.. nic.. je marná!
Tak pá všem a držte se! 😔 😔
Jo a já malou měřím, až když se mi zdá jó teplá, kdyby měla lehce nad 37, tak to ani nevím. Ona se hlavně ani nenechá změřit, ani 2 ji nezvládnem změřit v zadku 😝 😝 Zato čípku si někdy už ani nevšimla, ale teď nedávám, uvidíme bez něho. Na dnešek ani nechystám mlíko (doteď jo), tak doufám, že mě nevyšplouchne a nebudu se pro něj muset hnát dolů k ránu!

prchalka
autor
5. bře 2010

sherry: Aha, to máslo! No já teda do roka radši vše dodržovala, ale po roce pomalu všechno.. s citem!
To miluju, jak napíšeš, že dáš děcku to či ono a někdo z toho padne do mdlob! Copak to jsou drogy, aby mu to ublížilo??
Znám teda z vyprávění extrém, kdy malýmu dávali asi od 6m hranolky a ostrý omáčky a masa a on teď má veliký problémy, ale na druhý straně, aby někdo nedal dítěti tvaroh nebo Pribináčka v roce a půl např., tak to už je taky na palici. Stejně tak s tím máslem. Jasný, něco jinýho je alergie dítěte, ale pro zdravý dítě, proč ne.. ne??!

prchalka
autor
5. bře 2010

Jééééééé fotky Adelíííííí 😀 😀 😀 😀 😀

prchalka
autor
5. bře 2010

Týjo, fešanda! A vlásky má 😉
Jo a katzi, pod čím jsi hledala tu bundošku? Já taky hledala něco málo, ale nic mě neuchvátilo - no spíš zase nevím...
Já už ale vážně jdu.. 😔 chrrrr pššííííí

sherry28
5. bře 2010

prchalka: já také nic nehrotím, dávám vše s rozumem a jsou věci, které zatím nedávám vůbec, ale některý ženský mě fascinujou, tak třeba jedna žena pořád všude píše, že malýmu zatím nic nedává jen čistou vodu že ještě maso ani šunku neměli a dneska tam hodí odkaz, že dává uzené 😨 😅 😀

kouknu na fotky Adelí 😉

sherry28
5. bře 2010

katzi: typická modrooká blondýnka 😀 jednou z ní kluci budou šílet 😉 🙂

matova
5. bře 2010

sherry: áno, asi tak ako píše prchalka-kým nejde o nejaké extrémy v strave a dieťa to v pohodičke znáša, tak by hádam nemal byť problém.

prchalka: no, ja už sa začínam modliť aby mi šimonko už príliš nepriberal 😀, teraz má necelých 10kg a zdá sa mi už aj ťažký 😀 , ale za pol roka neviem či po schodoch bude vedieť chodiť aspoň za ruku- sú dosť vysoké na také krátke nôžky.
a nezjedla by ti čorízo krupicu takú hustú ako stuhnutý puding? nám to tak robievali ešte v škôlke- bola to vlastne taká kocka na tanieri- s mandarinkovým kompótom navrchu 😅

katzi: fíha, zrazu po bábätku je tam Adu už okatá modrooká slečna 😵. A to ona fakt takto dá aj dva cumle a nechá si ich v puse? 😕

sherry28
5. bře 2010

matova: jojo, souhlasím 🙂

sherry28
5. bře 2010

ženy krásnou dobrou a klidnou noc 😔 😔 😔

katzi
5. bře 2010

gino: krupici vařím z normálního mlíka. Sladím ji medem a navrch dám na ozdobu trochu jahodovýho Hamánka. Zasytí to určitě dost, ale myslím,že to funguje na spaní spíš pro mladší děti. Na ty naše zlobidla nevím nevím - nebo u nás to funguje jak kdy 😒 Držím palec ať Sofince kaši chutná 😉

matova: Šimonek je opravdu nezmar. Tak snad tě odmění za dnešní výkon dobrou nocí 🙂

sherry: jak hrozná matka? Takový dobrý to děláš s máslem a grankem 🙂 Já bych to vařila stejně tak. Máslo dávám normálně. Ne teda po kilech, ale tak na nějaký to dochucení no problem u mě.

prchalko:bundošku jsem hledala normálně ve vyhledávači na MMB kategorie Dospělí bundy, kabáty, zadala jsem svoji velikost a jela jsem 🙂

No a v albu máte teda Adelíííí 🙂 Je to jen pár fotek, foceno mobilem, takže nic moc kvalita. Něco aktuálního foťákem musím teprve nafotit 🙂

Tak dobrou klidnou všem. Páá

katzi
5. bře 2010

sherry: nic se nemá hrotit. A myslím, že tady ty děcka, který jsou vychovávaný tak přehnaně sterilně a pře pře zdravě se v pubertě budou ládovat hambáčama v Mekáči aby dohnaly co jim matky odpíraly🙂 Jj, Adu to s těma kukadlama umět bude, na tátu tady ty "hry" hraje už teď a má ho ochočenýho 😀

matova: ty dudle to byl jen její takovej úlet, to nedělá běžně 🙂

gina333
6. bře 2010

Dobre rano,
tak u nas bola hrooooozna noc. Zobudila sa uz o 21:00, ale len pomrnkala, ponosila som ju a spala do 01:00: Vtedy sa napila dala som ju naspat do postielky ale uz o 02:00 bola hore az do 04:00. Pit moc nechcela, natrela som jej zuby, nosila som ju, ked som polozila do 5 minut bola hore. ☹ Aj dobre dychala, ani nesoplikovala len nespala. 😝 😝 Aj Chamomillu som jej dala, uz som si nevedela rady, 😖 😖 no tie 2 hodky boli fakt des. Vstavala o 7:10. Teraz uz aj kasle, taky suchy kasel ma, neviem ci nepojdeme na pohotovost, lebo nemam doma ziadny sirup na kasel. ☹ ☹ ☹
Kuknem Adeli, tak vam prajem pekny weekend. 😉 😉

prchalka
autor
6. bře 2010

Čauky,
píšu v rychlosti, razíme pak do města, až se vykopem.
Noc dobrý, po dlouhé době spala s tatínkem a v pohodě až do asi 4.30, pak jsem jí slyšela kvíkat, pak už ne, tak jsem myslela, že zase usíná, ale v 5 jekot, tak jsem tam šla a rozhodla jsem se mlíko nedat. Myslím, že by to stejně nevyřešilo, protože i po něm mi někdy usínala hodinu a už bylo fakt hodně hodin.
Kdybych si jí tam korigovala celou dobu sama, věděla bych, jestli je čas na mlíko nebo ne, MM ani neví, jak dlouho se tam mrvila, tak jsem si řekla, zkusíme bez něj..lehla jsem k ní, ale točila se mi tam a vstávala až do 5.45, pak začala vytuhávat a probrala se až v 7 něco.. což je sice fajn, že jsme zvládly usnout, ale měla jsem fakt bobky, že snad od 4.30 nebude vzhůru. Ale taky mám bobky z toho, aby šla chrupkat poo tak, jak jsme si teď zajely, snad se nám to nerozhází.
Takže noc fajn, že jsem si ležela jednou sama, ale zas když jsem s ní, tak vím, co se děje a byla by uspatelná dřív a rychleji nebo by se ani neprobrala, poslední dobou mi totiž až vstávala - bez probuzení a následnýho uspávání. Tak nevím, co je lepší 😅 😝 😀
Hezkou sobotu všem. Po spaní pak jedem k MM ségře gratulovat.

gina333
6. bře 2010

katzi: krasna modrooka blondinka je Adeli 🙂 🙂

prchalka: dobre oslavte. 😉

sherry28
6. bře 2010

krásné ráno přeji: u nás v poho, byl vzhůru asi 3x za celou noc (nic velkého), ale spal až do půl osmé 🙂 od rána u nás hustě chumelí 😅 a takovou radost jsem měla, že už je vidět sluníčko a všechen sníh slezl 😖

katzi: 🙂jojo ani zdravé věci se nemají přehánět 😉

gina333
6. bře 2010

Baby moja Sophi je zvyknuta spat vonku, mozem ist s nou von ked pokasliava, teplotu nema, slniecko svieti ale je -6 °C????? 😒 😒 Na obed dufam, ze bude teplejsie, ale neviem ci ist, poradte mi prosim.

sherry28
6. bře 2010

gina333: když nemá nějakou vysokou teplotu, tak bych ji nabalila, zachumlala a šla s ní 😉 já jdu i když kluci mají něco málo přes 37°C, ven nechodíme jen pokud je teplota na 37,5 a výš 😉 důležité je, aby jim do kočárku nefoukalo a byly krytý (házím přes golfák slídu, když fouká nebo je mráz) 🙂

prchalka
autor
6. bře 2010

Ahoj,
moje zážitky z města 😅
Na poště jsem si připadala trochu blbě, páč když mi spočítala paní poštovné, já zjistila, že nemám peněženku - ještěže tam byl MM i s malou a nezůstali v autě a ještěže měl drobné, což jindy nemívá 😅
Další byl na řadě Globus. Čorízo - nevejde se do jejich košíku, je tam už v takovým polodřepu 😅 😅 No taky je to jen do 15kg, že.. Dále tam zase vyváděla scény, za prvý jsem se nemohla hnout nikam a za druhý chtěla všechno kolem sebe do ruky 😖 😖 To zas bylo divadlo.
A vrchol všeho - chtěla jsem jí koupit další bačkůrky, ty první už jí jsou malé a i když je moc nenosila, chtěla jsem to risknout. Měli jen na zavazování - do nich jsme její barokní nožku nedostali a pak ty jen s gumičkou přes nárt, ale to už větší čísla no a stejně, zas ta noha v nich vypadala nateklá, jak když jí štípne vosa, takže opět nic, bude chodit bosa 😝

gina333
6. bře 2010

sherr: ja mam dokonca taky vacsi sportovy kocik este, mam tam aj fusak, deku aj kryt, takze zababusena bude dost. Takze pojdem s nou na obed von. 😉

prachalka: no to musela byt ina podivana v Globusu. 😀 😀 A bud rada, ze Cori je taka baculka, ved to je zlate. 🙂 🙂

marky29
6. bře 2010

Ahoj holčiny,nemám Vás vůbec přečtený,tak se nezlobte ,že se budu ptát na něco co jste tu už dávno asi řešili.
Mám 18 měsíční dceru a poslední dobou jenom řve (píšu to hnusně ,ale nervy už pracujou na plný oprátky),nic jí nebaví,hrát jí nebaví,venku jí to nebaví,i s nočníkem který před měsícem ovládala vcelku dobře prostě nevydrží a ani nic neudělá,rostou nám horní špičáky,aspoň si to tedy myslím má to nalitý,tak na proříznutí,v noci se budí kolikrát a i přes den spí velice špatně a pak se budí s brekotem protože je nedotažená. Jediný u čeho vydrží je pohádka s krtečkem ale to je na chvíli. Síly fakt dochází ,budu vděčná za každou radu. Mám už starší dítko,ale tohle neznám,u malý vim o každym zubu a přitom to do 10.měsíců bylo zláte dítko,teď mi to ale dává náležitě sežrat 😝

prchalka
autor
6. bře 2010

marky29: Tak to asi všechny tady známe. Nevyspalé a protivné dítě nebo jen protivné dítě - to stačí. Holky určitě taky poradí. Špičáky jsou asi hrůza největší.. Mojí malý teď lezou první stoličky. Zlatě spala do 11m, a jednu noc jako když utne a od té doby se budí, brečí, motá se.. každou noc!
Všechny zkoušíme, co se dá. Co sirupy na bolest nebo nějaké homeo? Nurofen nebo Panadol bych dávala jen v krajních případech, ani nám to moc nepomohlo, budila se stejně. Ale zkus homeo. Někde o stránku dvě zpět jsem vkládala odpověď homeo doktorky, tak si ji přečti.
Dobré zkušenosti jsou s Chamomilla, sirupem Sedalia nebo čípky Viburcol - dávala jsem je na noc a nám zabírají, sice se vzbudila, ale dál spala fakt v klidu. Teď pár dní zkouším bez nich a i to jde 😉