Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
6. bře 2010

zabudla som napísať že malý maá teraz ekzémy dosť zhoršné 😢 .

a už by som mala ísť chrápať, ale ja som stále hladná 😕

gina333
7. bře 2010

dobre rano,
takze noc: prvykrat sa prebrala o 22:00, to sa len pomrvila, poplackala, ponosila som ju a dala spat. Dalsi budicek bol o 03:00 to uz som jej dala aj mlieko, kaslala trocha ale zaspala do 4:30, zase mlieko a kasel a budicek o 7:00. Takze nato ako kasle a smokli celkom fajn. Az nato, ze mne sa nedalo spat, furt som ju pocuvala ako dycha, ci nie je tepla, zakryvala ju. 🙂

sherry: tebe velike DAKUJEM za tu koalku, bez nej by to urcite nebolo ono. Nemala ani nostek upchaty, pekne dychala. 😵 😵

Co sa tej vychovy a odnaucena deti tyka tak ja som nic nesilila. Natali sa sice nikdy nebala nikoho, my sme boli velka particka mamin z rovnako starymi detmi, takze na deti a dospelych bola zvyknuta hned od zaciatku. Ked isla do skolky na zaciatku za mnou plakala, ale len trocha, zadne cirkusy. Trvalo to mozno tyzden. Ona je celkovo strasne samostatna, je to aj tym, ze ma o 4 roky starsiu sesternicu, s ktorou su ako sestry 🙂 stretavame sa skoro denne u svokry. 😉 Takze si kludne vychutnajte, ze na vas tie deti visia, nebude to dlho trvat, vyrastu a nebudu chciet aby sme ich za ruky drzali. 🙂 Mne sa uz stalo, ze ked som s Nati isla na basket a boli vonku chlapci, pustila my ruku a povedala, ze som jej sestra a nie mama, alebo aby som isla za nou a nie vedla nej. No koza jedna. 😀
Prajem peknu nedelu. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
7. bře 2010

Dobré ránko,
u nás to šlo, usnula ve 20, probouzí se teď tak kolem 23, lehly jsme a v podstatě jsem o ní nevěděla do 5.40, kdy se začala trošku probouzet, tak jsem jí ještě chytla za ruku a ona i vytuhla 😉 jenže v 6 začal v pracovně MM burcovat a cinkat mobil s nějakýma upomínkama 😠 😠 😠 A bylo po odpočívání 🙄 No hlavně, že to nebylo v 5! Noc klidná, až se divím!
Ještě mě napadlo, že teď vlastně nepije to ranní mlíko, ale tím ty bobani asi nebudou.. Dostane na svačinku za hodinku vínko, ať má vlákninu. A právě těch posledních pár dní dostávala i jablíčko, ještě předtím, než měla ty bobky, tak nechápu 😖
Mamánek - ona je mamánek jen, když mě má nadohled a vidí mě mezi ostatníma lidma. Kdybych jí nechala na hlídání švagrový nebo babičkám, tak bude v pohodě, ale můj odchod musí být zakamuflovaný. Né jako když jsme jeli s bráchou pro ten koberec a přivezla jsem jí švagrový a předaly jsme si jí mezi dveřma, tak to prý chvíli dost rozdýchávala a řvala ☹
Tak zase jdu, možná dneska budu dělat to tofu 😉

sherry28
7. bře 2010

ahoj ženy: jsme vzhůru od sedmi, ještě jsme stihli taťku než pro něj přijeli 😉 a jsme sami ☹

gina333: jsem ráda, že vám koalka zabrala 😉 🙂

jinak bych řekla, že holky jsou mnohem víc samostatnější než kluci, také vyspívají dřív 😉 ale samo, tak najde se nějaká výjimka, která potvrzuje pravidlo 🙂

gina333
7. bře 2010

A este k tomu jedeniu som chcela, mi nastastie v rodine alergiaka nemame, jeme vlastne vsetko. 🙂 Sophi davam jedla ktore jedavame my, zvlast nevarim, menej solim, korenim. Cokoladu uz samozrejme jedla, Kinder tycinku, odhryzje od Nati ked ju ona papa, ale to je len take hryzkanie. Ja zboznujem sladkosti, kazdy den si dam cokoladu, takze zakazat to nemozem ani Natalke, ale nejak to ani ona neprehana. Do skoly jej dam nekedy napolitanku, obcas tu Kinder tycinku, to je vsetko. A kazdu nedelu vypekame u svokry, zakusky tiez mozem 😀 😀 dnes pecieme Vranovsky kremes, ved zajtra je MDZ 😀 😀 😀 😀 😀

K tej vychove este: neviem ako bude so Sophi, kedze sa malo stretavam s dievcatami, ktore maju rovnake deti ako je ona. Moja kamosky uz maju velke deti, my sme sa na stare kolena 😀 rozhodli pre krpca, ale kedze svagrina teraz caka druhe bude sa mat s kym hrat a zacneme chodit aj do materskeho centra, ked bude kusok starsia. 😉

katzi
7. bře 2010

Dobré ránko,

u nás noc o ničem 😒 Zase mockrát vzhůru. Hodně prděla, tak třeba to bylo tím, nevím....

Jinak ještě k té závislosti dětiček - u nás je to teď fakt opačný extrém a to závislost na tatínkovi. Třeba čerstvý zážitek z dnešního rána - Adu u táty v náruči, chtěl mi ji dát ať ji přebalím a jak mi ji podává tak taaaakový řev jak kdyby šla k někomu cizímu ☹ Až mě to někdy mrzí, i když se nad to samo snažím poznést 🙂

No nic jdu chystat tu rodinnou oslavu, mám na to alespoň klid - Adu je s tátou venku 🙂

Pa a všem pohodovou neděli.

prchalka
autor
7. bře 2010

Holky, čorí se nějak rozkecává, normálně drmolí nějaký dlouhý věty v ugročínštině nebo co 😀 sama pro sebe a jede! Dopol u nás v klidu, za chvíli půjde věšet prádlo, už na to čeká půl hodiny, kdy ta pračka dopere 😀 😀
Venku krásně svítí, ale je pod nulou, tak nevím, jestli půjdem odpol aspoň na chvilku vysmrádnout 😅

sherry28
7. bře 2010

u nás se peče kuře, kluci si hrajou a Marek od rána dost zlobí a mrčí 😅 nebaví ho nic a přitom vstával s úsměvem na rtech ☹ už se těším až půjde spát

prchalka
autor
7. bře 2010

U nás bez brblání a pohoda, krámuje špinavé prádlo 😝
Ráno teda bobky, teď dopol už hovňous, takže jakž-takž dobrý 😉 a včera jsem jí implantovala tlustý ponožky s protiskluzem a zatím drží, má to jak kozačky 😀 😀 Byli na nich ještě na sucháč sobíci, ale ty jsem teda odstranila, protože jednak by je stejně pořád sundávala a druhak by tím ty ponožky zničila a vytahala nitky, tak jsem ráda, že je nesundává! Možná jí tamty ostatní už tlačily.. 😅 😕

gina333
7. bře 2010

Aj u nas je relativny klud, vyhadzala skrinu Natalkinych obleceni, takze spokojnost. 😉 My nosime doma papucky, ale kazdu chvilu si ich dava dole, takze vacsinou chodi v ponozkach.

sherry: my mame na obed u svokry vepro, knedlo, zeli, to zboznujem. 😀

sherry28
7. bře 2010

gina: to se chystám upéct příští víkend 😉

matova
7. bře 2010

ahojte, u nás bola už kľudná noc, taak som rada a teraz neviem či je ten zúbok prerezaný,alebo je to nejaký medzičas-niejeto príliš vidieť a dlhé štúdiá mi malý nedovolí.
takže po blbom uspávaní a zaspaní asi o 20h (s Panadolom) bol šimonko hore až o 2:30, nijak neplakal a bol dosť ospalý, chcel len to mlieko. Ale neodkväcol po ňom a motal sa ešte vyše pol hodiny po posteli, dala som mu Mundisal a nakoniec zalomil do 6h, takže môžem byť veľmi rada 😅 , ale-neznášam ranné vstávanie 🙄 , jak píše prchalka: lepšie než o 5h 😀 😝 .
Doobedu sa hral s mm aj so mnou a mm ho tak kvalitne vyničil, že bol šimonko unavený už o 10h- chcela som mu dať na desiatu polievku, ale vybral si druhé a celkom pekne spapal-asi fakt už nemá bolesti 😅 ,chvíľu sme sa ešte hrali a zaspal po mlieku už o 11h 😕 ,dúfam že pospí aspoň tú hodinku a pol.
U nás druhé ryža+ bravčové mäso na cibuľke- robila som lebo mm kúpil mäso,tak som musela, hoci ja bravčové ani neochutnám, nejak som to len spravila a mm povedal že je to výborné 😅 😀 😀 😀 .

sherry: asi sa Markovi zasa rozhýbali tie trojky 😕
gina: to om sa pobavila, že Natali už chytá také puberťácke stavy 😕 😀 😒 . Na to sa asi môžeme pripraviť všetky, dnešná mládež nieje ako my 😕 katzi: a u vás teraz idú nejaké zubáky? 😲
prchalka: tak to je čorí fakt dobrá, u nás sa to s rečou príliš nehýbe, síce malý rozširuje repertoár pomaličky, ale vôbec neartikuluje, tak tie nové slovká vyznievajú nakoniec všetky rovnako 😀

matova
7. bře 2010

ined: ja sa až bojím aké správy z dnešnej noci prinesieš 😕, keby už bolo lepšie s tými stoličkami 😉

matova
7. bře 2010

a katzi: je to sila ako sa Adi upína na tatíka 😅 , nič si z toho nerob, aj keď úplne to chápem,ako to vie zabolieť- to sa namňa raz malý pohneval keď som ho zavesila mm na kontrolu na rehabilitáciu a potom vôbec ku mne nechcel ísť- pri takom prívesku neskutočnom ako je šimonko to bol pre mňa úplný náter 😨

prchalka
autor
7. bře 2010

Tak jsem ji teď uložila a sousedi začli bouchat kladivem do zdi a vrtat 🙄

sherry28
7. bře 2010

už spíme 😝

matova: u nás se asi opravdu rozhýbaly ty trojky ☹ dnes je to poprvé od 4. měsíců co snědl jen 5 lžiček oběda, to u něj není zvykem, vždycky všechno snědl celé 😅 celý den pobrekává a teď před usnutím pořád kousal do polštáře, takže nejspíš nastane posun ohledně zubů 😅 už aby to bylo 🙂

sherry28
7. bře 2010

mě malý trestá za to, že ho třeba dám taťkovi a sama ho nevezmu (mám teď tu nohu), když si řeknu pusu (Marečku, dáš mamince pusinku?), tak se rozeběhne a běží ji dát tátovi 😠 a po mě jen tak hodí okem a řekne nene 😒 😀

matova
7. bře 2010

sherry: s tou pusinkou 😢 jooj. Malá hlavička, tie deti sú ako zvieratká, chovajú sa úplne inštinktívne chudáčikovia nechápu čo musí mama ešte okrem nich postíhať...
tak nech sú tie trojky čím prv von-a idú mu viaceré naraz? 😕 fúúúú 😒 ☹ .

prchalka: dúfam že susedia čím skôr prestanú 😠

sherry28
7. bře 2010

matova: bělají se dvě, jedna dole jedna nahoře, úhlopříčně (levá, pravá), ale kdo ví, co nakonec vyleze 😀
jinak Mareček je pěkně vyčůraný zvířátko 😀

matova
7. bře 2010

lúčim sa ženy, šimonko spal 1:15, chcel ešte zaspať ale už sa to nepodarilo 😢 . Tak všetkým pekný zvyšok nedele 😎

ined77
7. bře 2010

ahojky 🙂 ,
dočteno,ale teda...dobře půl hodiny to tady pečlivě louskám 😀 .ženy..... 🙄 😀
noc...já nevím,proč si pořád myslím,že to horší už být nemůže,protože MŮŽE 😢 ...
co 15 minut vyloženě křik,takže jsem chovala a pochodovala 3/4 noci ☹ .nakonec jsem podala nurofen,ale že by nějak extra zabral se říct nedá..snad jen v tom,že jsem nad ránem už mohla aspoň ležet a stačilo hladkat a dělat ššššššššššš 😅 .
uložila jsem v 11.50 a jako na povel začal někdo mlátit do zdi a teď zase,takže můžu čekat za chviličku pláč 😖 .
obídek...pangas na másle s br.kaší a zeleninová polévka 🙂 .
včera jsme přijeli domů a v 19h.cesta do zlína trolejbusem v pohodě,ovšem nazpátek matýnek ztropil parádní cirkus 😖.ještě že jsem nejela sama,musela jsem být rudá až na zadku 😅.no jo,my jednou za uherský rok něco malinko protáhnem a matýnek to nerozdýchá 😅.

mamináč...jo,to matýnek je.já bych ho i někomu dala třeba také na 1,5 dne,ale nemám jaksi komu 😅 .teda někomu..myslím třeba tchýni že 😉 .
taky mi někdy oříšek jeden dělá,že mně pusenku nedá 😠 ..říkám,dáš mamince pusinku? a on buď nic,nebo uteče a potutelně se usmívá nebo udělá nenenenene 😠 😀 .ale pak jsou dny,kdy jich dostanu nepočítaně 😵 .

ještě k těm sousedům...on totiž hošan má zálibu v reprobednách,takže když to rozbalí,vypadá to,že přijely kolotoče 😖 .je fakt,že ty stěny jsou snad z papíru.to i dřevěná králíkárna je snad izolovanější 😀.

jídlo...uzené 😕?no to je vydatná mňamka 😀 ...někdy asi raději nečíst 😉 .

gina 🙂 ...tak super,že jste nakonec nemusely jet 😉 .a říkáš koalka zabrala?matýnek začíná také soplíkovat,takže brzy asi i já vyzkouším 😅 .
a natálka 😅...jj,dnes jsou ty děti samostané mnohem dřív 😨.prý koza jedna 😀.

matova 🙂 ...s tím spaním,tedy spíš příkazem spi,to už mi jednou říkala jedna maminka,že se jí stalo to samé...jj,mají z nás ty dětičky asi prču či co 😖 😅 .
já mám někdy dojem,že je matýnek nahluchlý 😠 ...říkám matýnku nedělej to..a nic 😝
zoubky..než vylezou,já budu plešatá 🙄 ,protože si asi za chvíli zoufalstvím začnu rvát vlasy z hlavy 😀 .

sherry 🙂...tak malincí a už tak zákeřní 😀.jsou to filutové 😀.
chudáček mareček,ty trojky musí být strašné 😢.

jo,holky,zapomněla jsem...sestra mojí švagrové je zrovna v porodnici,tak čekáme...má to být adélka 🙂.
chuderka ale,toto dítko už je druhé,ale při prvním si odbyla porodní bolesti a pak jí nakonec museli udělat narychlo císaře,takže si to teď prožívá jako poprvé ☹.je tam od včerejšího večera a pořád nic 😕...úplně mě bolí břicho 😅

prchalka 🙂 ...vím já co s těma botkama 😒 .třeba nechce nějaké zavřené a letní sandálky si oblíbí 😅 .
a ty bobky...u nás je i 3x denně kakání různé konzistence 😅 .
u nás se aspoň nevrtá,ale buší také 😠 ...chjo

katzi 🙂 ...to věřím,že tě to mrzí ☹ .já jsem obrečela i to,že u mě matýnek kdysi v noci plakal a plakal a utišil se až u mm 😢 .ale tak se to brát nedá že...ale tenkrát mě to docela vzalo,přitom to bývá zpravidla naopak 😅.
fakt je,že tatínkové jsou holt vzácnější,maminku mají za prdítkem pořád že 😀

ined77
7. bře 2010

tak u nás už se dospalo,1.10 a šlus...mě už fakt asi klepne 😖
pěkný zbytek neděle všem,papa 🙂

sherry28
7. bře 2010

my jsme také vzhůru, spal 1.30 tak uvidíme, ale je už protivný teď 😅 tak ať přežijeme do večera, pa

prchalka
autor
7. bře 2010

Tak u nás přes hodinku a půl s uspáním, dobrý!
ined: Noc hrůzy ☹
Tak se jdu věnovat a dneska přijde návštěva zase k nám.. 😉

ined77
7. bře 2010

holkýýýýýý,adélka je na světě a teď pozor 😅 ...3,8 kg a 53 cm 😕 😀 .
akorát museli dělat zase císaře ☹ .ale jinak je maličká v pořádku 😵 ...no,maličká 😀

sherry 🙂 ...u nás durch to samé,to bude den 😅
páááááá 🙂

sherry28
7. bře 2010

ined77: to je fajn, že je vše v pořádku 😀 zas je na světě o jeden pěkný kousek ženský navíc 😉 🙂

ined77
7. bře 2010

sherry 🙂 ...jj,to je pravda 😵 .já jsem z toho zase naměkko 😀 .

prchalka 🙂...to jo a jestli dnes ještě k tomu bude horečka a rýma,tak už fakt nevím 😅

tak jsem vypravila kluky ven a já se pustím do žehlení.šli jen na chviličku.matýnek má totiž 37,6 ☹ .
už při probuzení se mi zdál teplejší a opravdu 😢 .a taky mu začal pěkně téct soplík 😖.
ale poslala jsem je,už i kvůli tomu,že do večera daleko a trocha čerstvého vzduchu neuškodí 😉 .
navlékla jsem ho jako medvídka a bude pěkně v kočárku,žádné létání 😉 .
já jsem jako praštěná po hlavě,chodím a zívám 😔 .
jdu si k tomu žehlení pustit aspoń pelíšky ať se zasměju 😉 .
pak mě čeká zhotovení toustíků,ale to si dám ráda,neměli jsme ani nepamataju 😝 😀 .
tak se zase loučím,možná ještě nakuknu,ale vy vlastně všechny skoro slavíte nebo návštěvujete že 😀 ...

gina333
7. bře 2010

Ahojky baby,
idem vas rychlo docitat, za chvilu pride svokra lebo idm dnes cvicit. 😉 Spinkala poo 1,5, kasle riadne 😒 a je este menej ako predtym, i ked to uz ani nie je mozne. 😖 😖 Upiekli sme fajny kolac, taka som najedena, ze ledva dycham. 🙂

ined: gratulujeme k malinkej, nech su obe v poriadku. 😵 A citam, ze nie som sama s tymi pekelnymi nocami 😠 😠 hadam sa co najskor dockame lepsich.

jarus1
7. bře 2010

no maminy, ahojte 🙂
dnes noc - od 00,00-01,30 a od 3,00-5,30 hore!!! to sa dá vôbec považovať za nočný spánok?

ined77
7. bře 2010

jarus 🙂 ..já bych to i brala 😅 ...ale máš půravdu,v noci by se mělo spinkat jinak ☹ .

gina🙂...kéž by jsi měla pravdu,už by to vážně chtělo .ale dnes teda změnu k lepšímu fakt nečekám
😅 .tak třeba aspoň u vás...
🙂

holky,tak matýnek soplí stále více,teplotku má zvýšenou,tak už chystám koalku a mobilizuju síly 🙄 .
všem přejeme co nejlepší noc
🙂 ,páá