Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
7. bře 2010

a děkuji za přáníčka,adélce přepošlu 😵

jarus1
7. bře 2010

ided77...to je niekto aj horšie na tom? dve nočné prestávky sú málo? 😕

katzi
7. bře 2010

tak máme po rodinné oslavě - zvládla jsem to , uff 🙂 Oběd se mi povedl a věškeré pohoštění taky. Adu usnula i přes šrumec v bytě, po probuzení nebyla protivson,...takže vše fajn 😉 Akorát usnula později jak tu byla ta návštěva - vytuhla až v 13.00 a spala do 15.00. Tak nevím jestli jako půjde spát v 19.30 jako každý den, nebo dnes později? To bych ale nerada....

ined: my to měli s tou nocí dnes podobně - nevím jestli co 15 minut, ale prostě bylo to fakt často. Ozývala se fakt ze spaní - zavřený oči a pláč. Rostou jí zaráz všechny čtyřky (horní i dolní) tak je v toleranci 😀

taky gratuluju k Adélce - hezké jméno vybrali 😉 🙂

gino: jdeš cvičit? Máš můj obdiv, já se fakt nedonutím a přítom bych to potřebovala jako sůůůůl 😠 Raději zkouším tu dietu - po 18hodině nejíst, nicméně zatím výsledek nula 😠

sherry28
7. bře 2010

jarus: já myslím, že všechny jsme na tom stejně někdy je líp někdy hůř 😉 🙂

gina333
7. bře 2010

jarus: tie noci su desne, skusala si aj Vibrucol, aj Chamomillu? Alebo skus aj tu Sedaliu, ja by som to urcite vyskusala, aj ked je to pre starsie deti. 😖

ined: aj ja uz malej odsavam sopliky, riadne sa jej pustaju. ☹

katzi: sikulka 🙂 🙂 Ja vlastne ani necvicim, zumba je tanec spojena s aerobicom a je to uplne super. Totalne sa tam clovek vystavi, nepripada to vobec, ze cvicis. Ale ked pridem domov riadne sa naladujem. Ja vlastne ani necvicim koli schudnutiu, ale aby som sa spevnila.
Idem dat malej mliecko a lieky, juj bojim sa dalsej zlej noci.
Tak dobru nocku kazdej prajem. 🙂 🙂

prchalka
autor
7. bře 2010

Tak zbytek neděle byl takový utahaný, nemastný-neslaný 🙄 Nemám ráda neděli, protože začíná zase pracovní týden a tudíž mám po náladě, když nebude moc hezky ☹ Návštěva odešla, hned koupem, nějak ten víkend utekl.. To začínám pozitivně, co? 😖

prchalka
autor
7. bře 2010

Tak se dnes držte, já půjdu asi taky hned zalízt 😔 😔

jarus1
7. bře 2010

dakujem vám, som rada ked viem, že nie som v tom sama, je to únavné v noci sa nevyspať a cez deň zostala malá taká, že s nikým nechce nikam ísť, ani sa hrať, stále sa ťahá iba ku mne a ked ju odmietnem, plače o dušu, neviem nebola taká ☹

sherry28
7. bře 2010

už spíme, neděle přímo nesnáším 😠 zase ten kolotoč, školka, domů, školka, domů 😅 jsem nesmírně ráda, že dnešní den je za mnou 😀 Mára byl fakt fest protiva celý den, tak doufám, že ten další bude lepší 🙂

sherry28
7. bře 2010

jarus: u nás dnešní den byl stejný, furt na mě visel, nemohla jsem mu ani nalít čaj do flašky 😅 celý den ukňouraný, nejspíš zuby a ty zlobí každé děti, ty zuby jsou svinstvo...když už konečně vylezou, tak se pak zase kazí ☹ a když vypadaj na dobro, tak si zase jdeme dělat nové, aby jsme měli čím jíst a nešišlali 😀

prchalka
autor
7. bře 2010

jarus: U nás to bylo někdy to samé! Třeba totální několikadenní nevyspání a do toho malá záchvaty! Je to výživné 😝 Ale přijdou zase lepší dny!
Stejně sem sem vlezla. Chtěla jsem se zeptat, nakoukali jste někdo v týdnu na Kouzelnou školku? Na ten díl, jak stavěli ohradu pro zvířátka a utekla jim činčila? Nevíte, jak se to jmenovalo nebo kde by byl díl nahraný? Dnes jsem to hledala a NIC nenašla 😖 Nejste někdo schopnější? Dík! A už jdu.. 😔

ined77
7. bře 2010

tak já jsem tady trošku ztvrdla,kukla jsem na ten nový pořad vizita v archívu,ale teda... 😢 ...

matýnek usnul v 19.20,ale motanice před tím veliké a taky pořád cosi kafral 😀 😅 ...no uvidíme a ještě já trouba je mu zapomněla zvednout matraci.no ale stejně půjde brzy za mnou že 😅 ...
mléčka vypil 30 ml 😖...dělala jsem krupici,ale plival mi to a ani obvyklou kašičku nechtěl ☹.
to na něj jasně něco leze chjo 😢.

jarus 🙂 ...to samozřejmě není málo...ale každá tady dobře víme o čem mluvíš ☹ .já jsem minulou noc skoro celou prochodila a malého utěšovala...takže ráno jsem byla jako po maratónu 😝 ...
to je ale určitě všechno kvůli zoubkům,vylezou a malá bude zase miláček jako dřív 😉 😵

sherry 🙂 ... 😀 ...jsem pro celoživotní protézu 😀 ...

no,mažu do sprchy,kdo ví co bude 😉
tak všem 😔 😔 😔
páá 🙂

ined77
7. bře 2010

prchalka 🙂 ...zkus to tady 😉
http://www.ceskatelevize.cz/program/1096128096....
ale zkuknout to musíš sama,to by ti řekl možná matýnek kdy co...já u toho lítám jako fretka 😀
a už jdu,fakt 😀

matova 🙂 ...neponocovat!!! 😀 😵

matova
7. bře 2010

ined 🙂 : už dom tu 😀

matova
7. bře 2010

malý spí asi od 19h, ale asi hodinu potom už chcel dole z postele 😒 , natlačila som ho nazad-ešteže som tam už vytuhnutá ležala a mohla tak vzburu v zárodku potlačiť 😀. Poobede to bol des, šimonko okrem toho už asi klasického bláznenia po posteliach bol inak v poho, ale my s mm sme boli obaja nejakí úplne unavení- len škoda že malý visel takmer stále na mne 🙄 ...Do večera sme sa prepracovali vďaka svokre, inak by šiel asi spať hádam už o 17h, hotofka malá. Zasa všetko hrýzol a podarilo sa mi zistiť, že zub ešte vonku nieje, a ďasmo na povrchu má malinkú bodku,takže to najhoršie asi príde. Bodajbyto prespal, dala som mu zasa Panadol.
Skúsim dočítať 😉

Ozaj-tá nádcha asi ide cez internet 😅 už ju mám aj ja 😖

matova
7. bře 2010

ined: joooj, tak to bola u vás hrozná noc ☹ , a ty vysánkuješ mužov vonku a ideš žehliť???? kde berieš tú energiu??? 😕 😕 😕 😲 alebo sa ti proste práve vtedy nechcelo spať? 😒
my sme vonku nešli, hrozne by mi to pomohlo keby malého mm vzal a aj ho chcel zobrať, ale malý nechcel nikam, asi sme sa ho nemali pýtať 😠 ale bola tam dosť kosa zasa ako inak, a tuná kde už by šli zas ak nie len do lesa? 🙄

jarus1: je to des aj u vás ☹a dávaš nejaké homeo??? 😕
gina, katzi, sherry: vlastne aj vám môžem len zaželať rýchly obrat a lepšie noci, nech tie zuby čím skôr vylezú 😖 😉

prchaka: vám želám aby tie pokojnejšie noci u vás vydržali 😉 . A snáladou som na tom asi podobne, už naobed som sa strachovala čo zas bude zajtra, keď tu budeme sami a vonku tá desná kosa ☹

voky
7. bře 2010

Ahoj, vím, že už jste tady asi řešili stejný problém, ale nemám čas dočítat. Dnes večer jsem mé skoro 16 měsíční holčičce nakoukla do pusy a nechápala. Měla dosud jedničky dole a jedničky a dvojky nahoře. Už dva večery má rudé tvářičky a sahá si na jednu z nich a tak jsem se podívala proč...přeskočila dvojky a trojky a někde vzadu už má vylezlé dva hrbolky a místo třetího hodně zarudlou dáseň...to budou asi 4ky? na 5tky je ještě čas ne? Co vy na to? 🙂 Díky

matova
7. bře 2010

voky 🙂 , ahoj. Je to tak, že spravidla najprv idú štvorky, potom trojky a na záver päťky. Môjmu synovi vyšli všetky štvorky a jedna dvojka dole mu stále chýba 😅 . Momentálne mu ide prvá trojka, po dvojke stále ani stopa. Tak u Elišky sú vlastne asi zabudnuté dole dve dvojky 😀

gina333
8. bře 2010

Dobre rano,
tak my sme az na ten kasel spali celkom dobre. Velmi tazko zaspavala, dost ju budilo ako kaslala. 😒 Ale na mlieko sa budila o 01:00 a potom az o 5:20, budicek dnes o 6:40. Takze vcelku ok. 😉

matova: aj nasa mala strasne rada beha v spalni po posteli, ale len ked si ju niekto vsimame. Ked nema publikum len tam sedi, chodi si k postielke, takze radsej sa tam ani nepozeram co robi. 😉

prchalka
autor
8. bře 2010

Dobré ráno,
začínám mít pocit, že v sobě máme taky asi hodinky, což jsem si doteď nemyslela.
Budí se kolem té 23h a pak spí u mě až do tak 5h, kdy se začne převalovat, už to není nic-moc spánek, vstává tak v 6.. Koukala jsem, že za 14 dní bude zase změna času, tak to jsem zvědavá.
A docela čučím, jak poslední dobou spí v klidu.. 😕

jarus1
8. bře 2010

Dobré ránko,
baby malá bola hore od 0,45 do 4 hod rannej ☹ Je to už normálne?

gina333
8. bře 2010

prchalka: tie hodiny mame aj my 🙂 kazdy vecer sa budi o 22:00 presne, to si sadne pomrnci, niekdy si sama lahne, niekedy si ju mousim zobrat na ruky. Ale opakuje sa to kazdy vecer, bez vinimky. 🙂

jarus: asi to nie je normalne. ☹ ☹ Fakt si uz vyskusala cipky alebo homeo lieky?

jarus1
8. bře 2010

tie homeopatiká ste si kúpili v lekárni? nie, nedávala som jej ich

gina333
8. bře 2010

jarus: jasne, su na volny predaj. Bez nich by nespala ani moja Sophi, ale myslim si, ze je nas tu viac ktore si ich pochvalujeme. Mozu sa pouzivat dlhodobejsie, nezaberu sice hned a stale, ale stoja za vyskusanie. 😉

sherry28
8. bře 2010

ženy krásné zimní ráno ☹ brr tam je teda kosa, to není nic moc pro Máru s rýmou 😒 půjdu zapnout pračku a uklidit celý byt, mám toho hodně před sebou a ve dvanáct chci sjet pro mamku do města jede sem k zubaři, tak aby tam nemusela čekat a pak ji zase odvezu na objednanou hodinu 😅 nevím teda kdy bude malej spát, ale snad to stihne mezi půl jednou až půl druhou, v půl druhý tam musí zase bejt 😖

jarus:a malou něco nebolí? 😒 nemá teploty? 😕 když je vzhůru tak brečí nebo jenom nechce spát 😖

ined77
8. bře 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc celkem šla,kupodivu a navzdory rýmě spinkal téměř v klidu až na 2 záchvaty pláče 😉 .
snídaně ale nic 😖 ,ale podařilo se mi do něj dostat alespoň frutapuru 😉 .
řekla bych,že ho bolí i v krčku ☹ .
před chvilkou jsem volala dr.-zítra máme 18-ti měsíční poradnu a s rýmou...
ale sestřička říkala,že pokud bude bez teploty ať dojdeme.
akorát je to na 12.30...čas na prd.tak dám asi obídek brzo a zkusím ho uspat v kočárku.pochybuju že by to s ní šlo vydržet do 12.30.nevím proč dělají čas té poradny tak na prd 😖 .a ještě ta kosa do toho,ach jo 😒 .

matova 🙂 ...já bych přes den stejně neusnula 😉 .tak jsem si naddělala práci na večer a dnes jen peru.včera jsem stihla i navařit 🙂 .
ta rýma mě mrzí ☹ ...se omlouvám 😅

voky 🙂 ...jj,to je přesně jako u nás 😉 .dolní dvojka nám vylezla teprve asi před týdnem,druhá se snaží.
přitom 4 už lezou snad 3 měsíce 😅 .

jarus 🙂 ...taky bych šla do homeo 😉 .a co děláte když nespí?nepomohlo by dělat že spíte?

prchalka 🙂 ..jéjda,změna času???no to tady ještě chybí 😕 😅 .
jo hodinky,to taky známe...taky to nechápu 😅

gina 🙂 ...noc super na naše poměry 😉 😀 .

jdu si usušit vlasy a věnovat se matýnkovi,tváří se opuštěně,chudě moje malé 😀
a teď pčíkl...tak je to pravda 😀
všem pěkné ránko

sherry28
8. bře 2010

voky: zuby si rostu jak chtějí, každý to má jiný 😉 🙂

katzi
8. bře 2010

Dobré ráno,

naše noc vcelku dobrý - kolem půlnoci dudel, ale ve 4h mlíko a nemohla po něm přes hodinu usnout. To moje nervy dostaly zas zabrat - zkoušela jsem i metodu, která platila na šimonka a zavelela jsem :Adélo lehni už a spi! A výsledek nula 🙂

Teda my jsme snad zatím jedíní kdo nemá rýmu ani kašel - doufám,že se to teda nešíří přes počítač, to bych musela od koníka abstinovat 😀

prchalko: u vás teda rapidní zlepšení. Hlavně že jste pořád bez mlíka, to nemá chybu! A berete čípky? My teď asi čtyři dny berem.

jarus1
8. bře 2010

u nás je to tak...ked sa v noci zobudí postaví sa a začne plakať a naťahovať sa za mnou...plače kým si ju nevezmem kuu sebe, a to býva vždyhned, aby sa nerozobrala, aale aj tak pri mne hned nezaspí. Neplače, nemá teplotu, leží, vrtí sa, sedí, prehadzuje sa,aj stojí, lozí po posteli...no viditeľne aj aktívne hore ☹

ined77
8. bře 2010

sherry 🙂 ...jj,kosa jak z nosa.také nejdeme dopol ven.až ospoledne,snad se trošku oteplí 😉 .
ale máte dnes nabité 😅 .tak a´t to zvládnete na 1 a mareček ať se prospí co to půjde 😉 .

katzi 🙂 ...matýnek včera usnul bez dudlíku!normálně ho zahodil 😅 .ale asi proto,že se mu s ním špatně dýchalo 😅 .
u nás lehni a spi také nefunguje 😠 😀 .
ale jinak noc až na tu hodinku celkem fajn 🙂 .
a s rýmou atd...to je dobře 😉 ,snad se vám to vyhne.u nás co vím je zasoplené každé druhé dítko ☹ .