Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
20. kvě 2010

sherry 🙂 ...že jo 😨 😲 ...

matova 🙂 ...strašíš s velkým bříškem ani vidět nejsi 😝 😀

matova
20. kvě 2010

ja zas nevidím fotoblog u vász cz, u giny hej 😅

no bodaj by už nespal po včerajšku vnoci, to už by som mu dala ozaj dajakú makovicu cmúľať 😀

matova
20. kvě 2010

bola som ho mrknúť, on má pootvorené oči 😒

ined77
20. kvě 2010

matova 🙂 ...já si včera říkala jestli to nebude ouško 😕 ,protože po necelé hodince spánku spustil strašný pláč...takový nezvyklý 😨 a zaboha ho nešlo uklidnit ☹ .zklidnil se až jsem začala zpívat 😅 (to je zážitek 😀 ).
ale to by si to ouško třeba tahal ne?nebo nějak žmoulal?s ouškem si nedělá nic,ale postel byla celá oslintaná,fakt 😕

ined77
20. kvě 2010

matova 🙂 ...matýnek také někdy spinká s pootevřenýma očima a celkem tvrdě 😉 .
tak dej fotečky ne do alba,ale přímo sem 😉 🙂 😵

gina333
20. kvě 2010

matova: chcela som pozrite tn fotoblog ale vypisuje my, ze je prazdny. 😒 Neviem preco, ved predtym som tvoje fotky videla.

ined77
20. kvě 2010

prchalka 🙂 ...???pořád fanfárie? 😨

matova
20. kvě 2010

ined 🙂 :ale choď, tak ja som tam šmykla ešte 1fotku, ale dozajtrabude určite preč 😝
práve neviem ako to je- napr. pri zápale stredného ucha- vraj sú to hrozné bolesti a deti nevedia normálne spať, vraj sa to dá aj ľahko prehliadnuť, človek nevie čo tým deťom je---kdesi som to minule čítala, tak asi pri tom z. str. ucha si ucho nechytajú- fakt neviem 😔

ined77
20. kvě 2010

u giny 🙂 fotoblok vidím 🙂

matova 🙂 ... 😠 ,že ty jsi ho nechtě smazala 😀 😀 😀

ined77
20. kvě 2010

áá už se ozývá 😕

matova
20. kvě 2010

ined: 😀 😀 😀 😀 neviem prečo to blbne 😅

prchalka
autor
20. kvě 2010

Tak samozřejmě se HNED ozvala a ještě dospává.. 😅 😝

matova
20. kvě 2010

prchalka: naše mamy majú rovnaké hlášky- vidno- generačné názory 😀

katzi
20. kvě 2010

ahojte,

tak já až dnes. Od 11.30 - 12.30 jsem uspávala Aduš 😝 Musím sprdnout MM - ráno odešel do práce a nevzbudil nás, teda hlavně Ádu, takže vyspávala do 7.45 a pochopitelně teď po o nemohla usnout. V noci spala vcelku OK - kolem půlnoci jsem tam šla na dudel, potom až v 4.15 na mlíko, jenže se jí podařilo nějak úplně probrat, usnula znovu až po 5h. Proto ráno tak vyspávala 😠 Jdu vás zkusit dočíst.

gina333
20. kvě 2010

u nas dospane, dnes spala 1:20. 😉

prchalka
autor
20. kvě 2010

Spala hodinu a teď se se mnou tak divně převalovala, že jsem si říkala, že z toho nic nebude, taky pootevřené oči a jak se uvelebila v poloze "na pejska", zadek nahoru, tak už dobrý 😉

prchalka
autor
20. kvě 2010

A konec, tak pá 1.50 asi 🙂 🙂

ined77
20. kvě 2010

u nás spánek 1.50,ale vzbudil se s teplotkou 😨 ..ještě nevím kolik,ale dala jsem už léček.má úplně skleněné očička 😢 .
obídek nechce 😒 ... 😢 ani pít moc ne...chjo 😢

katzi
20. kvě 2010

dočteno tak nějak letem světem, půlku zas nevím, začnu si u čtení fakt dělat výpisky 😅

sherry: jj, fotky určitě zkreslují - myslím, žes psala, že máš jen něco kolem metru a půl a na fotkách vypadáš větší. Šatky působí romanticky 🙂 Na tvojí drobné postavě v reálu vypadají určitě fajn. Bezva usínání jste dnes měli, třeba se to mazlení začne Márovi líbit a budete mít nový, pohodový uspávací rituál 😉

matova: teda s těma šimonkovýma očkama - to věřím, že jsi musela být vystrašená 😖 člověk fakt nikdy neví, co s těma prckama zažije a pořád ho něco překvapuje - v dobrém i ve zlém slova smyslu 🙂 Snad se to už opravdu u šimiho nezopakuje. A já taky nevidím tvůj fotoblog 😕 A tak jsem byla zvědavá jak s prckem rostete 🙂

ined: teda noc hrůzy u vás 😒 Vypadá to opravdu na nějaké nachlazení, no není divu v tomhle počasí 😖 Přeju ať je to brzo dobré a hlavně ať se zas trochu vyspíte. Pobavil mě borůvkovej hamánek u vás na zdi 😀 Aduš má kolem své jídelní židličky aktuálně na zdi špenát, nějak jí nechutnal či co 😀

gino: vaše noc naprosto úžasná - 6 hodin v kuse, to je úplně jiná liga 🙂 Zkusím po tvém vzoru Adélce dělat to mlíko řidší, víc vodové, třeba se bude taky budit míň. No když nic, tak alespoń ušetříme za mlíko 😉 😀 A Sophi má v noci dudel, nebo je nedudlová? Adeli se budí kolem té půlnoci na ten dudel, fakt s tím musím pomalu asi začít něco dělat....

katzi
20. kvě 2010

jééé, vy už mi pomalu všichni odcházíte 🙂 😢 Tak jdu kuknout na MMB a Aukro 🙂

ined77
20. kvě 2010

matova 🙂 ...náhodou máš pěkný domeček pro mimíska 😵 😵 😵 .
já jdu volat dr.ohledně toho ouška..jestli se to dá nějak poznat 😨
teplotka 37,8 ☹ ,ale spapkal tvarohovou actvii...chtěl ji 😵

katzi 🙂 ...jejda,ten váš tatínek 😅 ...on to myslel určitě dobře 🙂 ...dál dočteno nemám 😅

ined77
20. kvě 2010

tak nic,dr.už tam dnes není,spletla jsem si den 😒 ...
máte někdo zkušenost s ouškem? 😨 jak to poznat? 😨

katzi 🙂 ...jj,dnes už se také bavím,ale v tu chvíli mě tenkrát málem vzali čerti 😠 🙄 😀

sherry28
20. kvě 2010

ined: Mareček brečel při zánětu ucha hlavně v noci a držel si ho a hlavně si na něj nenechal šáhnout 😕

sherry28
20. kvě 2010

matova: je vidět, že jsi o nějakký týden napřed 😉 ale také není nijak veliké 😕

gina333
20. kvě 2010

Ahojcek,
tak sme doma, boli sme trocha na nakupoch. Kupila som Nati krasne letne, saty, sebe suknu a kabelku. Skusala som aj saty, ale mali hrozne hlboky vystrih a kedze hore som skor po Tatovi 😲 tak som ich tam nechala. 😒

matova: krasne brusko 🙂

ined: daj vediet co vravela doktorka.

katzi: Sophi nedudlikuje, vyskusaj to mliecko pridat menej, mozno, ze to zaberie. 😉

prchalka
autor
20. kvě 2010

Tak jsem odpol stihla poštu, mini nákup, návštěvu tchánů a vylezli jsme všichni na zahrádku, bylo hezky teplo. Ale dítě už tu stojí a je ukňouraný 😝
PS: Máme je 😀 Tchýně přivezla. Sice když mi řekla, že to jsou 21 a menší neměli, tak jsem si řekla, no nazdar, ale jsou jí. Sice nejdřív s hysterákem, ale pak už je chtěla 😉

gina333
20. kvě 2010

prchalka: krasne crocsy 🙂 Ja som dneska kupovala presne modre pre Nati a pre Sophi mam vyhliadnute na MMB. 😉

sherry28
20. kvě 2010

prchalka: taky máme 😉 teda jenom zatím Luky 😒 prodává je babička dělaný jako auto a Márvi taky vezmu, ale u vietnamců, mamka nemá tak malý 😉 už jsem na ně koukala 😀

prchalka
autor
20. kvě 2010

Tyto jsou taky od ťamanů, jinde tchýně nenakupuje skoro, ale vyřešila naše dilema, že si je čorina nechce zkusit v krámě a dělá scenérie! Jenže č.21 mi přišlo malý, ostatní botky už aby měla 24 skoro 😝 ale to jejich číslování 😖 - no prostě hurá že jí jsou! My jsme pro ni nákup těchno botek asi před týdnem zavrhli 😅
Jsme ve vaně, loučím se a přeji všem brou 😔
Zítra jedem s našim!
PS: Dostala jsem nádhernou hrnkovou kalu tmavě fialovou 🙂 🙂 Jo a čorí má asi v koutku pusy aft nebo nějaký bebí, protože se tam drží a měla 2 výlevy breku 😢

prchalka
autor
20. kvě 2010

Před spaním objevila "vajíčko" tak si tam vlezla s mlíkem 😀 a MM trochu pohoupal...