Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
12. únor 2010

momin-jej, tak to si teda užíváte se zoubky☹. ale zas prý všechny zuby tak nebolí, tak nevím, m o prvních ani nevěděli. dvojky,tak ty v noci trochu blběji spal(ne že by spal někdy líp), a teďka lezou nějaké další a ty jsou fakt na mrtvici 😅

gina- přesně jako u nás😀, co mu do ruk nepatří,s tím si rád hraje. a tak si rád hraje s takovou kostkou,která hraje melodie,to si pouští pořád,nebo robota Tomáška od Fisher price, ten tu taky pořád zpívá😀
Mi ten mundisal poradila kamarádka,že je dobrý,no ale nám asi nějak neleze☹

lehna
12. únor 2010

gina-jo a já si večer s pocitem,že kdy se zase vzbudí. už mám z toho hrůzu každý večer☹. mamka mě uklidňuje,že ještě půl roku 😅 , skvělá představa 😝 .

momin
12. únor 2010

lehna ja sem slysela ze ta prvni boli nejmin.... tak fakt nevim..... 🙄 asi prorve 24 hodin az mu pujdou ty stolicky...
Je pravda ze mu jdou hodne spatne ven ty zoubky.. uz v 6 mesicich nam lekarka rekla ze mu za chvili vylezou,dasinka mel fakt natekle a mel i vsechny mozne priznaky.. no a prvni zoubek byl venku az v 9 mesicich. Cim je to? Ma nekdo ty dasne tvrdsi nebo co? 😒

gina333
12. únor 2010

lehna presne ako pises: tiez si myslim, ze do 2 rokoch to bude trvat, ale kedze uz mame viac ako rok za sebou do vitazneho konca uz zostava menej 😀 😀 😀

prchalka
autor
12. únor 2010

gina: Viburcol... no možná, kdo to má taky vždycky poznat. Někdy to může být tím, někdy může mít klidnější noc, já sama fakt nevím.. ale ve skrytu duše si myslím, že tomu napomohl. A nový medvědí overálek asi taky 😅 😀
lehna: Mně je taky blbě pokaždý, když si lehnu, nemůžu zabrat a čekám... ale teď ty 3 klidnější noci mě trochu uchlácholily..
Musím jít, přišel balíček a nejde jí to vyndat, tak tady vyvádí..

lehna
12. únor 2010

prchalka- taky mi pokaždé trvá zabrat minimálně hodinu,a jak zaberu nebo už konečně zabírám,tak se Štěpi probudí☹, pak jsem naštvaná,nervní a pak se to opakuje každou hodinu,nebo než usne,tak je to o nervy. však to znáš 😉
taky čekám balíček,ale nejspíš se dočkám až příští týden, pošťák nás minul☹

manža si dneska místo práce užívá na horách. jeli celá frma. měli koncem ledna ISO, tak že ho dobře zvládli,tak jim firma zaplatila lyžování. tak jsem zvědavá v jaké alkoholové náladě přijede 😅.

na víkend máme jet ke tchýni, ještě dooslavit Štěpánkové narozky a tchán měl narozky ve středu,tak to spojíme. je to taky skoro v horách, jdem tam na 17h na bazén,tak jsem zvědavá jak se Pipovi bude líbit 🙂

gina333
12. únor 2010

lehna: tak to budete mat pekny week. 😵

U nas stastne uspate, ale zas zjedla len 3 lyzicky polievky a vypila 120ml mlieka. Uz my je z toho do placu, clovek kazdy den vyvara, vymysla a on furt nic. To mlieko ako drahe ako slak, ani nestiham kupovat, ved ta krpana nas normalne zruinuje. 😝 😝

katzi
12. únor 2010

ahojte

vítam taky všechny nově příchozí.

Naše noc: klasika: do 0.20 spala bez probuzení, pak uprostřed noci se budila tak co hodinku a půl, ale naštěstí stačil dát jen dudel a bez motaček spala dál. Pak po 4h mlíko a zas spala dobře. Takže vlastně fajn 🙂 Co se mi teď 2 dny po sobě osvědčilo je, že jsem ji na večeři dělala klasickou krupici (nakopla mě myslím Sherry s těma teplýma večeřema). A fakt jednak krásně usíná a jednak spí pak v kuse aspoň do té půlnoci, takže když jdu spát tak kolem 21.30 mám už docela slušně naspáno 🙂

Jo Prchalko: a včera jsme i my dali první den Viburcol. Zatím se zázrak nestal, ALE jak jsem psala- sice se budila,ale stačil jen dudel a zas spala klidně dál. Tak že by na tom fakt něco bylo? Jsem zvědavá co bude dál. A taky jsem zvědavá na vaši noc až čípek nedáte. Pak musíš poreferovat.

katzi
12. únor 2010

Momin: jak píše Lehna, já taky myslím, že všechny zoubky tak nebolí. U nás spodní dva byly v poho. Pak ty horní dva horší a teď lezou ty horní čtyřky a ty taky blbý 😒 Tak doufám,že pak třeba něco zas vyleze v pohodě.

Lehna: jak přišla tvoje mamka na to, že ještě půl roku? Pak už to jako bude dobrý? 🙂

sherry28
12. únor 2010

my po O, jdu uspávat 😉 co se týká hraček, tak mára má nejradši můj mobil a veškeré kabely co vedou do elektriky 😨 Když dopoledne vařím, tak si hraje s hrncemi a vařečkami a kramaří v lince 😀

prchalka:tak u vás mě ani 52cm nepřekvapuje 😀

u nás na zuby pomáhá ten calgel nebo paral.čípek, ten calgel mu mazám a ještě mu ho strčím do ruky a on ho saje 😀 za chvíli mu ho seberu, aby ho celej nesnědl 😀 a pak vytuhne, tak jdu uspávat 😒

prchalka
autor
12. únor 2010

Uspáno 11.50 - na tuto chvíli jsem se opravdu těšila. Né že by byla extra protivná, ale dělá prostě samý blbosti, všechno roztahá a nechá ležet. Když to sbírám, začne pištět, že to chcéééé! 🙄 My oběd v pohodě, dnes zbytek těstovinové rýže se zeleninou a kouskem ryby. Přišel nám další overálek, takže už máme aspoň 2 odpovídající velikosti, kdyby bylo potřeba převlíknout! Jo a bundička na jaro-podzim 😉 Nic nemáme.
katzi: Krupičnou kaši jsi udělala? Jedla to? U nás jsme si to dali asi před měsícem k snídani o sobotě, člověk myslí, jak jí neuctí, i s kakaem a máslem... a prd, nechtěla, pár lžiček a konec ☹ nechápu!
lehna: Alkoholové dýchánky miluju, to pak přijede v pátek odpol a nejradši by se dospinkal 😖 Bazén - šla bych, ale nejsou plavky ani odvaha 😀 Asi by tam muselo být liduprázdno, ale jaro-léto bych si dala říct!
matova: Prosím tě, že se vracím k tomu avokádu - rozloupnout, naškrábat a natřít na chleba? Jsem to nikdy neslyšela tuhle variantu 😕 Musím si udělat seznam na dnešní nákup 😉 😉

sherry28
12. únor 2010

jo ještě, u stoliček malej vůbec nebrečel 😉(aspoň u těch prvních čtyřech) , teď mu lezou špičáky a řekla bych, že jsou nejhorší ☹

prchalka
autor
12. únor 2010

sherry: A bůhví, jak to v tý porodnici měří, všechny děti mají kolem 52cm mi připadá 😅
Stoličky jsou zajímavý! Nám se teď klubou snad všechny 4 a malá začala v noci líp spát - nechápu! I když 3 noci nic neznamenají, to je mi jasný, ale je to zvláštní!!

katzi
12. únor 2010

Sherry, nestraš,že jsou špičáky nejhorší. Mě už ty čtverky přijdou jako maso 🙂

Prchalko: jo jedla. Posunula jsem jí čas večeře až tešně před koupačku v 18h. Dřív jedla už tak po 17 h a pak v 19h ještě mlíko. Teď ty dva dny měla teda tu krupici, ale pak před spaním jen čaj, mlíko už nechtěla. A tu krupici jsem jí ochutila trochou medu a navrch trochu jahodovýho Hamánka. Manžel si dával s ní a prý že mňam, Adélce to taky šmakovalo. Nevím teda, já krupici od malička nesnáším - nás tím jako děcka taky furt doma ládovali 🙂

lehna
12. únor 2010

u nás taky uspáno v 12.15.

gina-jj, week bude fajn, hlavně se nebudu muset jen starat já,ale bude kolem něj skákat thcýně a švagrovka🙂.

katzi-no já nevím, říká prostě ještě vydrž půl roku, pak to bude dobré i se spaním. už se těším až bude mít Štipa 1,5 roku a pak jsem zvědavá co mi řekne 😀

prchalka-jj, přesně tak, přijede staršně unavený a matko starej se ještě o mě. taky to nemám ráda. no co se dá dělat. chlapi. bazén to není úplně klasika, je to dětská léčebna,kde je bazén a my si ho na hodinu zaplatíme a jsme tam jen my, jako rodina, takže mi je celkem jedno jak vypadám. sice pravda,trochu se stydím,ale když tam nejsou cizí lidi,tak je mi to taky celkem buřt 😉

a já objevila dneska při blbnutí,že se nám neklube čtyřka,ale trojka dole vpravo!

katzi
12. únor 2010

Lehna: 😀 Já sama sobě taky říkám vydrž do tří let a bude to dobrý. Taky myslím pak přijdu o iluze 🙂

sherry28
12. únor 2010

tak spí 🙂 pral se se mnou asi 5 minut, ale těch pět minut bylo strašně dlouhých 😅 váží 11 kilo a měří 80cm 😝 mám co dělat s ním. Mám takovej pocit, že mě v první třídě přeroste 😀

ined77
12. únor 2010

ahojky 😎 ,

noc svařovací ☹ ...ve 21h jsem si s ním musela jít lehnout,plakal a plakal.v noci nejméně 10x vzhůru se strašným křikem ☹ ,nad ránem horečka,po páté chtěl vstávat 😨 .pak ještě nakonec na chvilku usnul,ale to už začal rachotit tatínek 😖 .tak jsem ho maličko beze slova zpražila pohledem a zhasla v kuchyni světlo 😖 .prosvítá do pokojíku.potřebovala jsem aby se aspoň trošku dospal a neusnul mi po cestě od dr..mm se za celou noc jaksi ani neobtěžoval přijít,že by tam s malým třeba hodinku zůstal 😒 ...no,pravda,bylo by to překvapení.
večer mě celkem vytočil...koupal mlého a při mazání spadla na matýnka z poličky nějaká škatulka či co.tn samozřejmě ječel jako na lesy a můj mm místo aby ho trošku utěšil,tak slyším jak mu říká...že se zase tak nic strašného nestalo a ještě něco v tom smyslu a pak,že se on se z toho už zblázní a že se na to může vy... 😠.
tak jsem tam šla,jemu řekla,že malého dodělám sama 😠 ...on se z toho zblázní a já co???já už bych musela viset někde na konári 😠 🙄 ...no nic.
ráno jsme byli na ko...ACC už brát nemáme,místo toho stoptusin a večer 2 ml AEIRUS(nějaký sirup na zklidnění kašle,neznám zatím 😅 )a pak jště nějaké homeopatika,které jsou prý na kašel také dobré...
mmch...když jsem u těch homeo...ptala jsem se dr.za jak dlouho by měli homeo zabrat a říkala,že v podstatě ihned,že pokud nezaberou do 3 dnů,nemá smysl je brát 😅 .
tak uvidíme,malý zatím kašle docela hodně,ani rýma nepolevuje a teplotku měl před spaním 37,8 ☹ .
obědu zase nedal nic...
a pláče,tak letímmmm...spinkal 30 minut 😨 😖 ☹

katzi
12. únor 2010

Ined: ach jo. Drž se ☹ Ať už je líp!

sherry28
12. únor 2010

katzi: já si myslím, že každý dítě snáší jinou bolest u každýho zubu 😕

jinak malej taky večeří těsně před vanou o půl sedmé, pak se jde koupat a na osmou nějak usínáme 😝 , šoupla jsem mu časy spaní na dýl, aby spal dýl v noc 😎 i a pokud mu zrovna nelezou zuby nějak drasticky, tak spíme dobře 😔 budíme se asi 3x za noc, ale stačí jen chvilu houpat a spí dál 😵

katzi
12. únor 2010

jo a s těma tatínkama: mě taky dostal MM teď kdysi když šel s Aduš na dětský hřiště za barákem (asi podruhé v životě) a vyjádřil se v tom duchu že jako je to stereotyp a nuda a co by tak jako mohli dělat ještě. Co mám říkat já, když ji tam chodím větrat pomalu každej den, že 😒

gina333
12. únor 2010

ined: nic moc noc moja, len dufat, ze uz bude lepsie 😒 😒

My uz spime vyse hodky, som rada, Natali obeduje a letime na kruzky ked mala vstane. Dnes ma Nati basket aj tanecnu, tak sa zatial drzkajte. 😉

prchalka
autor
12. únor 2010

ined: Ti naši MM 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 jsou to slabý povahy a někdy jsou fakt jako děti. Bychom už všechny tady musely viset!!! A oni se hroutí po 5-ti minutách 😖 😖
Se nedivím, že Maty spí tak blbě, musí toho být na něho moc ☹ ☹ ☹ Snad bude spát aspoň na mamce klidně! 😔

katzi
12. únor 2010

Sherry: asi jo s těma zubama. Těžko říct jak to vlastně mají. No mě Aduš taky asi před 14 dnama spávala fajn ( tak 2x vzhůru) a pak vždycky z ničeho nic hrůza. Já vždycky nevím jestli jen vymýšlí a něco zkouší, nebo jestli jí fakt něco roste.

sherry28
12. únor 2010

holky mě přišlo,že nejhezčí věk, aspoň u Lukáška byly dva roky až do tří let 🙂 byl hrozně sladkej, žádný noční brečení, hrál si a já byla v tu dobu nejšťasbnější 😎 po těch třetích narozkách už i vzdoroval a projevovala se jeho osobnost. Teď už umí bejt i drzej 😠 , ale stejně mi přijde, že je hrozně rozumnej na kluka 🙂

katzi
12. únor 2010

Sherry: začal vzdorovat až po třetích narozkách? Já čekám období vzdoru právě mezi tím druhým a třetím rokem a pak jsem myslela, že se to bude lepšít 😅

sherry28
12. únor 2010

náš MM má od včera volno a snad lepší, kdyby byl v práci 😅 malej na něm furt visí a ječí, když je doma 😠 nenechá ho ani si vypít kafe 🙂 já se jen potiše směju 😀 řikala jsem mu, když byl malej, ať ho netahá furt a nechá ho taky na zemi chvíli, teď to tady má. A ještě mu odešla teď před olympijádou telka, tak je na nervy 😝

sherry28
12. únor 2010

katzi:tak ti nevím, každý dítě je origoš, tak je to asi u každýho jiný a nebo se náš Lukas vymyká tabulkám 😅

sherry28
12. únor 2010

taky jsem někde četla, že by to mělo bejt kolem druhých narozenin

sherry28
12. únor 2010

ale když to tak vezmu, tak náš mladší Marek se projevuje osobnostně už teď 😀