Syn ma zubní kazy, nevím proč. Mají je i vaše děti?

evulinkab
13. kvě 2012

Ahojte holky, tuhle diskuzi základám proto, že me zajimá, jak to maji vase deti..Muj syn má totiž dost kazů-má 3 a pul roku.Jsem normálni máma, nepřekrmuju ho sladkostma, ale ani mu je neodepiram..Proste mu je dávám tak nejak normálne.Zoubky si cisti malej pravidelne, já mu s tim pomáham(vim ale, že presto je nemá vyčištené dokonale, nedostanu se mu všude..)Má nejaké malé kazy na stoličkách, co je ale horší, má kazy na prednich zubech-řezákách.Chápala bych, kdyby se krmil denne sladkostma a nečistil si zuby, ale takhle..?Říkám si jestli to treba nemuže být i dedičné..já když jsem byla malá, tak jsem mela taky dost zkažené zuby-i ty predni.Tak se vás chci zeptat co vase deti...maji kazy nebo jen my jsme takove vyjimky??..Ted malého ceká vrtáni, čisteni zoubku ,no chudák..

lu777
9. lis 2015

jinak moje babička si zuby NIKDY nečistila 😅 😅 a nepamatuju, že by měla kdy potíže se zuby, je jí 95 let, sem tam jí něco vytáhli, ale investice z její strany nula nula nic a zuby na ten věk v pohodě...
vždycky se mi smála, když jsem si čistila u ní o prázdninách zuby a já nechápala, že se jí nekazí... a dokonce jí ani netáhne z pusy...
holt každý jsme jiný, my čistíme si myslím dost (já i v práci), ale beru to tak, že máme horší startovací čáru, tak se musíme víc snažit 😝

ezoterra
7. led 2017

Prosim Vas, resim taky otazku kazu u syna - 2,5 roku, zniceho nic se mu objevily male kaziky v prohlubnich na stolickach, prislo mi, ze tam jsou ze dne na den. Cistime o 106, sladky neji ani nepije a ted tohle. Sli jsme ihned za zubarkou - moji kamaradkou, syn ji uz znal, byl tam predtim 3x na perevenci. Proc ale pisu - moc by me zajimal nazor nekoho, kdo je z oboru stomatologie, na vypln mlecnych zubu. Nechtela jsem, aby mel vypln z amalgamu. Kamoska me ale presvedcila o tom, ze lepsi vypln pro mlecne zuby neni a ze jakakoli jina vypln by nemusela dobre drzet, nebot by se neudrzelo sucho pri aplikaci. Ted bohuzel zjistuju, ze skloinomerni cement je pro vyplne mlecnych zubu vrele doporucovan a ze jeho aplikace muze byt zvladnuta do 3 minut, pricemz neni nutnost zachovavat sucho jako v pripade pryskyrice, ktera vim, ze se aplikuje dlouho a chapu, ze pro dite v tomto veku neni pouzitelna. Dost me tohle mrzi, protoze jsem kamaradce verila a ted mam pocit, ze na 2. plombu, na kterou mame jit ke konci mesice, snad pojedem nekam jinam, kde nam nebudou podsouvat amalgam (obavam se samozrejme rtutovych vyparu). Moc by mi pomohlo, kdyz by se tu nasel nekdo, kdo tomuto rozumi a kdo by se k tematu vyplni u mlecnych zubu byl ochoten vyjadrit...

katkasofie
30. led 2017

@evulinkab
@leiladelly no nas ted uz 4 lety syn ma problemy se zoubky od te doby co si ustipnul kousek jednicky v cca 1,5 ☹ . A nejspis od toho se mu zoubky zacly kazit na prihlidce ve 2 letech jsme uz blombovaly stilicky ktere teprve rostly ☹ ... Presto ze poctive cistime 2x denne , sladke moc nedavam , od mala pije jen cistou vodu , z lahvicky nikdy nebumbal nic protoze to neumel , dudlik taky nikdy nemel , lzicku jsem mu nikdy neolizovala na to jsem hrozne hakliva ☹ ! Dnes uz ma asi 5 plonb a 1 nahore venku ☹ ... Na prohlidky chodime pravidelne od rocku co 6m . Starsi dcera 7 ma zoubky naprosto zdrave ! Nase p.zubarka prohlasila ze podle stavu zuby nejsou ani jako sourozenci ze to neni mozne ☹ ! Nejmladsi ma 16 m a dnes jsem mu mezi jednickama obevila malickou hnedou tecicku a uplne se desim toho ze b to mohl byt zacinajici kaz ☹ !!! Podotykam ze taky nebasti sladke , pije jen vodu , nemel nikdy dudlik ... Hned zitra volam p. zubarce at se na nej hned podiva ! Dnes jsem cetla o osezreni pomoci ozonu u zacinajiciho kazu tak v to doufam pokud je to teda zacinajici kaz , nechcu aby dodek zazival to co jeho braska a my spolecne s nim zase ☹ !

petruci6
10. srp 2017

@katkasofie boli ste na osetreni ozonem? ako to dopadlo?