Bydlení v jednom pokoji i s miminkem

katka9184
22. únor 2018

Je tu nějaká maminka/rodina, co čeká na svůj domov a zatím bydlí u rodičů v jednom pokoji i s miminkem, jak to zvládáte?
S přítelem a skoro tříměsíčním synem bydlíme u tchánojc, jelikož čekáme na změnu územního plánu. Po změně si konečně postavíme baráček, na který tak dlouho čekáme...
Jenže změna bude trvat dva roky, možná více a mně přijde, že tu nejsme jako rodina... tchánojc jsou skvělí, ale moc bychom chtěli do vlastního...a konečně si plně užívat malého.

katka9184
autor
1. bře 2018

@priefi tak malému jsou tři měsíce, takže doufám, že ještě nějaký měsíc kojit budu a doufám, že do toho, jak dlouho budu kojit my nikdo mluvit nebude:/

katka9184
autor
1. bře 2018

@priefi No doufám, že do toho nám mluvit nebudou. Nechci aby mi pořád někdo diktoval, co a jak mám dělat :/

priefi
1. bře 2018

@katka9184 Ja kojila 18m a uz od 6m jsem poslouchala, kdy uz prestanu...

Popremyslej, jestli opravdu nebudou Vam kecat do zivota a do vychovy, kdyz postavite dum hned vedle 😉 ted bydlite dal, ale co bude, az budete hned vedle... nebudou tam taky peceni vareni?

blahova_andrea
2. bře 2018

@priefi já třeba docela doufám, že ač stavíme vedle, tak to zásadní problém nebude. nebude to jako žít jinde, co se týká třeba pohybu po zahradě, budeme na očích. ale doma jsme doma. oni nejsou ty typy, co by chodili jen tak vysedávat a tlachat, takže toho se nebojím, že by u nás byli mimo pozvání nějak často. no a při blbých řečeš a komentářích...slušně, ale jasně...vy si to doma dělejte jak chcete, tady jsme doma my a uděláme si to po svém! hauk 😀 prostě už to nebude, žijete u nás, tak podle našich pravidel 😉 snad i zakladatelka to nějak ustojí. ale my jsme kombinace méně vlezlých rodičů a ostřejších dětí. u nich mám pocit, že je to opačně...což může být horší i na tu bydlení vedle sebe. kdo je fakt vlezlej a proti strana moc měkká a poddajná... ☹

blahova_andrea
2. bře 2018

@priefi teda, tak to muselo být výživný. já to občas slyšela od mámy, ta nás nekojila. ale tchýně mohla být profi kojná, takže to, že jsem kojila do dvou let ji nijak nevykolejilo 😀 ale máš pravdu...začít to nemusí až příkrmy, ale klidně už u přebalování, praní, kojení...

priefi
2. bře 2018

@blahova_andrea Ja jen,.ze zakladatelka psala, ze z nich ma bolibricho, takze to asi ma nejaky duvod... a mam takovy pocit, ze to nebude zrovna ruzove...

Tak ja to kojeni mela oboustranne. Mamka kojila jen v sestinedeli, pak o mleko prisla (mela silene stresy, ale to je jiny pribeh), ale mamce jsem vzdy rekla sve a byl chvili klid, nejhorsi to bylo pri spurtech, to vzdy bylo doporuceni, ze mam malo mleka a chce to prikrmy, nednim uchem sem a druhym tam.. tchyne co navsteva, tak od urciteho obdobi pokazde se ptala kdy prestanu kojit, ale jako bych na to neodpovidala.... proste mohla jsem rikat co jsem chtela, pristi navstevu zase stejny dotaz... tchyni jsem pak rekla,.ze az skoncim, tak ji to pak reknu a pak jsem vypenila na manzela,.ze uz toho mam plne zuby, pristi navsteva zase stejny dotaz, tak az manzel rekl, at uz toho necha, tak pak uz dotazy skoncily... a tak to tady funguje... dokud manzel nerekne, tak ja muzu si rikat, co chci 😅 manzel za mnou stoji... jedine stesti

blahova_andrea
2. bře 2018

@priefi tak já mám bolibřicho z tchánovců taky, ale kde kdo by mohl říct, že se mám vlastně i dobře. což jako ano. oproti třeba hladovějícím špinavým africkým dětem...rozhodně! každý máme nějaké potřeby a jejich neuspokojování nás více či méně deptá a frustruje a reakce jsou taky různé. někdo začne pít, jiný se přejídat, jiný hubnout...mě třeba trápí, že jsem zatím jediná, kdo stojí o postavení plotu mezi pozemky ☹ při myšlenkách na různé věci je mi taky opravdu fyzicky špatně, psychosomatika, no. ale já se jen tak nehodlám vzdát 😀

blahova_andrea
2. bře 2018

@priefi máš štěstí, že za tebou aspoň stojí muž. já jsem často sama proti všem. včetně muže. a pokud nejsme proti sobě, tak se mě veřejně stejně nezastane. no a pokud se o to pokusí, tak on to vnímá jako zastání a já jako podpásovku

priefi
2. bře 2018

@blahova_andrea ja bych do plotu sla taky 😅 urcitym zpusobem by to vyjadrovalo TADY JSME MY, TAM JSTE VY 😆

priefi
2. bře 2018

@blahova_andrea no... nekdy se hadame docela dost, nez pochopi o co mi jde... a nekdy to nepochopi a nezastane se 😉 nekdy to musi vygradovat fakt hodne, aby se ledy hnuly... ale taky nekdo jiny by mi mohl rici,.na co si stezuji, ze to mam luxusni a co chci vic... ano, muzi byt rada za to, co mam 😅 A jelikoz pred tim jsme bydleli v jednom pokoji u moji mamky, tam opravdu oproti tomu je to mnohem lepsi 😉 ale i kdyz jsme v samostatnem byte,.zacatky byly hodne krusne, nez se nastavily s tchanovci hranice

blahova_andrea
2. bře 2018

@priefi no přesně. nejde mi o třímetrový beton, ale i jen obyč pletivo nebo třeba jen tůje. prostě jen vyhrazení prostoru. zatím jsem pro tůje středem, aby okolo se procházet dalo a děti mohly třeba hrát na schovku a hoňku 😅 ale odstínit si trošku náš výhled, raději budu koukat do tůjí, než na rodiče okopájící zeleninu. a jde i o to vymezit, že tu už je to naše a tudíž tam nic sázet nemají, my chceme trávník pro děti, trampolínu...no a taky i tu fyzickou zábranu, aby se ječelo, že děti hrají fotbal a když jim míč uletí, tak to láme rajčata...no nemyslím, že chci něco divného 😀

priefi
2. bře 2018

@blahova_andrea myslim,.ze to je super napad 😁

katka9184
autor
6. bře 2018

Nevím proč...ale nechodily mi od vás zprávy holky, až dneska...
Ten bolabrich si taky klidně můžu způsobit sama, že na to pořád myslím, že ještě pořád nejsme ve svém...
Každý den projíždím reality, zatím nic, co by se nám líbilo a přítel do pronájmu nechce...