Čáp přiletí potřetí...

saminomimino
18. led 2012

v našem případě to tedy vypadá že podruhé vrána,ale k tématu 😵
Hledám tu maminky,těhulky co čekají třetí děťátko nebo více,ráda bych si povídala o radostech i starostech a všem kolem dlašího těhotenství a přípravy na už třetí dítě.
Naše třeťátko je neplánované ale chtěné,otěhotněla jse 5 měsíců po porodu dcery,takže v celku brzy a tak mě starost o dvě malé děti a těhu zmáhá,nicméně se těším a zatím podle všeho vypadá miminko zcela zdravé.
Je tu na tom někdo podobně?? pojďte si povídat 😵 😉

vesmilka
6. dub 2012

@edeltraut asi jo asi se na ty naše holky tak těšil. 😉

edeltraut
6. dub 2012

@sarkav no poprvé to bylo 20kg + těch 5 co jsem prvně shodila a pak během měsíce nabrala 😀. U druhého těhu to bylo "jen" 18 kg. Ale protože jsem teď startovala s váhou o 15kg vyšší než poprvé, tak mám hrůzu kam až to dotáhnu. Po prvním jsem do roka byla na svém až na 2kg, po druhé mi zůstalo 10kg... tak uvidíme. Mám to v genech a nerada bych byla "Míša kulička " 😀

edeltraut
6. dub 2012

@vesmilka Doufám, že naše mimi se taky bude těšit 😀, taky bude mít na co, máme doma pěkně veselo 😀. Rodí se nám zvířátka a já si říkám, že budu taky tak pokorná a porod bude brnkačka 😀

vesmilka
6. dub 2012

@edeltraut my těch zvířátek zase tolik nemáme, (tedy těch co by rodili) vlastně jen králici a ta porodila minulý týden v pondělí. Tak jsem jí říkala tak a teď je Baruško řada na mě. 🙂
Přála bych ti tak rychlý a pohodový porod jako jsem měla já. Je pravda, že doktor i PA byli užasní a užili jsme si i legrace. Třeba když jsme čekali na manžu až se vrátí s tím papírem o zaplacení, nebo když mě přešli kontrakce. Nebo když jsem je přemlouvala, že už vážně budu tlačit.
A nejvíc se bavili když jsem se už asi posté omlouvala že jsem nebyla po celou dobu ta nejvzornější pacientka. Já se styděla za své občasné chování a oni mi říkali jak jsem byla hodná a statečná. 🙂

edeltraut
7. dub 2012

@vesmilka JJ, to znám. Když jsem rodila Elu,tak jsem propadla trošku panice, protože mě táhli bosou v andělovi přes půl nemocnice, sestra panikařila a já krásně s ní 😀. Bála jsem se, že porodím cestou na sál 😀. No a kupodivu na sále když se situace uklidnila jsem ještě rodit nechtěla 🙂, ale už se nedali a z "kozy" mě už nepustili 🙂.
U nás zatím porodila koza a ovce. Koza byla vzorná mamina, kdežto ovce byla pěkná "koza", vůbec jehňata nechtěla. Teď čekáme kůzle od druhé kozy a selata.... 🙂. Já "maminy" obdivuju s jakou pokorou čekají až to bude a zvládají to skvěle. Jsem manžovi říkala, že to klidně zvládnu sama doma 😝. Ne, dělám si legraci 😀.

sarkav
7. dub 2012

@dludli ahoj, já mám kluky "relativně" velké, skoro 8 a skoro 4, takže je budu mít defacto všechny od sebe o 4 roky 🙂 ale taky to nebude lehké, starší je ve škole a jelikož má poruchu pozornosti,tak se mu musím víc věnovat a víc se s ním učit, mladší je zase totální závislák na mě, pořád se chce mazlit,hladit....takže mám fakt strach jak to zvládnu,ale nic jiného mi nezbyde než se s tím poprat 😉

hankamisa
7. dub 2012

ahoj.jsem tu nová a právě jsem vás objvila.máme doma dva kluky 7,14 a dvě andělské holčičky.chceme ještě jedno a skoušíme najít nejlepší dobu pro početí holčičky,ale zdraví miminka je přednější.chci se zeptat jestli je mezi vámi maminka ,která ma manžu staršího a počala mimi ve svých 35 nebo 36 letech,a jakého je mimi pohlaví?moc díky

hankamisa
8. dub 2012

sarkav-koukám,že máš mezi všemi dětmi stejný věkový rozdíl.to třetí bude taky chlapeček?dík

saminomimino
autor
8. dub 2012

Ahoj vše,člověk tu chvíli není a vy se mi rozrodíte 😀
moc moc gratuluji knarození chlapečka a holčička Vám šikovná děvčata a tiše závidím že už to máte zásebou a ještě takové rychlé porody 😵 😵
já konec konců zase tak nespěchám už teď mám doma veselo naštěstí stěhování je za náma,no děs,vyhořet lepší,ale jsme tu,je to moc dodělávek,jako doskládat nábytek dodělat kuchyň, světla,zasýt trávu ale to nejhorší máme zasebou...

holky a těším se na foto novorozeňátek,šup šup 😉

sarkav
8. dub 2012

@hankamisa ahoj Hani, no pevně doufám že to kluk nebude, strašně moc si přeji holku od prvního těhotenství, zatím se 2x nepodařilo, tak doufám a modlím se,aby to ted vyšlo, to bych byla nejštastnější 🙂

sarkav
8. dub 2012

holky tady je nějaká nuda, nahodte nějaké téma 😀

hankamisa
8. dub 2012

sarkav-aha,já myslela,že to víte.někde jsem četla,že maminky co měli mezi dětmi stejný věkový rozdíl měli až na několik málo vyjímek všechny děti stejného pohlaví,tak se ptám.no já už to naštěstí nestihnu,tak uvidím.

janalinh
8. dub 2012

tak já zjistila v týdenu,že jsem těhotná. mám dvě děti, a jedno nám zemřelo ve 37. týdnu. Takže teď jsem šťastná,že to přišlo druhý měsíc po vynechání antikoncepce. můžu se k vám přidat?

hankamisa
8. dub 2012

janalinh-ahoj.já jsem tu taky nová,od včeara.koukám,že máme taky něco společné,a to andílky.mám na živu 2 děti a taky se chceme pokusit o další ale uvidíme co můj zdrav.stav,nebude to jednoduché.

janalinh
9. dub 2012

@hankamisa ahojky,tak držím pěstí. my čekali asi 4 měsíce abych se úplně psych srovnala, a po měsíci se to povedlo. Tak jsem šťastná . Tak držím pěstí ať se to brzo povede i vám

januzza80
9. dub 2012

@hankamisa Ahojky ten vek 35-36 jako vek manzi nebo moje?
Jinak holky a tehulky preji pekne Velikonoce

hankamisa
9. dub 2012

januzza-myslím věk maminky 35-36 let při početí,která ma manžu nejlépe o 2-3 roky staršího.pohlaví miminka,které se narodilo.chci si ověřit pohlaví podle krve .

janalinh-no my začnem až tak příští rok,protože ted by z toho byl nejspíš další kluk,což pokoušet opravdu nechci.ale pokud bude tak to nějak taky zvládnu.

sarkav
9. dub 2012

@hankamisa jéé to snad né, doufám že u nás to tak nebude, to třetí dítko nebylo plánované,prostě to tak vyšlo,tak SNAD to bude jinak 😉

hankamisa
9. dub 2012

sarkav-tak držím palečky,určo to vyjde.

januzza80
9. dub 2012

@hankamisa Aha,tak to ja bohuzel mam jen 32,tak nemuzu poradit.Ale urcite jsopu maminky co maji tady 35-36roku a maji holcicku.A i starsi

janalinh
9. dub 2012

tak mě je pohlaví úplně jedno. Hlavně,když přežiju a budu ho mít v postýlce

samelia
9. dub 2012

Zdravím. Já vám tu teda do toho nechci skákat. Každej si něco přejeme, ale věty typu "ale když to bude zase kluk, tak snad to nějak zvládnu", to je děs 😠 Je mi jasný, že máte své touhy a že po 2 dětech stejnýho pohlaví si třeba přejete to druhé, ale hroutit se, když to nevyjde??? 😝 No, nic, přeji vám upřímně hlavně ZDRAVÉ děti 😉 PS: Mám dva klučíky a chceme třetí miminko (klidně zase klučíka), ale budeme šťastni i za holčinu a budeme rádi, že bude i to třetí dítko spokojené a zdravé a rozhodně se nesesypu, že to bude jiné pohlaví, než jsem chtěla, toť moje přání. Ahoj

pepibubu
10. dub 2012

Ahoj, tak u nás došlo k posunu, Honza se pořád tak trochu myšlence na třetí bránil, z ekonomických důvodů, ale včera přišel, a sám se zeptal - a dáš mi ještě jedno miminko? (jeho otázka, kterou mi položil vždy než jsme zadělali kluky), takže si teď dám očistnou kúru kopřivovým čajem, pak listovku, a v létě se třeba rovnou povede...

A k otázce pohlaví, to víte že bych byla ráda, kdyby se aspoň trochu síly srovnaly a já tu holku měla, ale kluka do babyboxu neodložím 🙂

janalinh
10. dub 2012

@samelia já to teda nechtěla napsat ale máš naprostou pravdu. Nám na podzim zemřel chlapeček, a věty tohodle typu,když čtu,tak mi běhá mráz po zádech. Protože tohle vůbec neni důležitý. Dneska jsem těhotná,modlím se a prosím ať mi miminko vydží a je mi úplně fuk jestli to bude holka,nebo kluk. klidně i dvojčata. Mě už je to fakt jedno.

samelia
10. dub 2012

@janalinh Já si právě včera u Tebe ve vizitce přečetla, že máš andílka 😔 , tak už s ohledem na Tvoji mrazivou životní událost mi to přišlo značně nevhodné. Mně se tohle, zaplaťpánbůh!!!, nestalo, ale každý den se modlím a děkuju, že mám zdravé a čiperné dětičky a i když jsem o něco víc chtěla klučíky (prostě si s chlapákama víc rozumím odpradávna 😉 ), tak bych v případě, že čekám holčinu, nenapsala něco ve smyslu "no, snad to nějak ustanu", ale byla bych vděčná, že ji donosím, porodím a bude šťastná a zdravá. Ona se z toho slova "zdraví" stala bohužel spíš taková fráze. Jinak vám všem upřímně přeji opravdu zdravoučké a pohodové dětičky a buďte šťastné, že je máte a je jedno, co "tam dole" mají 😉 🙂

sarkav
10. dub 2012

@samelia nejsem si jistá, jestli narážka nebyla na mě, tak jsem se rozhodla reagovat. Ano, moc si přeji holčičku, ale je jasné, že když budu mít kluka, že ho budu mít stejně ráda,tak jako mám ráda své 2 syny. Určitě jsem někdy napsala "snad to zvládnu" ale tím bylo myšleno 3 děti, ne jestli zvládnu to, že to bude další kluk. Zdraví je vždy nejdůležitější a na prvním místě o tom není žádná řeč......tak jen jsem chtěla uvéset na pravou míru co tu bylo psáno, krásný den 🙂

hankamisa
10. dub 2012

sarkav-to bylo jistě na mě.

samelia-to jsi myslela jistě mě.jestli to zvládnu pokud to bude další kluk?popravdě nevím,ale snad jo,budu muset.
já sama jsem byla z dvojčat holčiček ale bohužel zůstala jsem jediná,a pořád mi něco chybí,hlavně v dětství.mám bratra ale s tím si nerozumím dodnes.už od dětství jsem věděla,že chci alespon jednu holčičku.takže když mi řekli,že mi z dvojčátek holčiček zbyla už jen jedna tak jsem byla hodně smutná ale věděla jsem ,že budu mít aspon tu jednu-splnil se mi životní sen.a když mi krátce po porodu zdravá holčička zemřela na akutní leukémii tak jsem byla na samém dně.a věř,že přesto,že mám zdravé kluky tak jediné co mě drží nad vodou je,že ji budu mít znovu.

samelia
10. dub 2012

@sarkav, @hankamisa Děkuji, že jste se vyjádřily 😉 Já už jsem na tuhle pohlavní separaci naprosto alergická. Zažila jsem ve svém blízkém okolí, že se jedno pohlaví okatě upřednostňovalo nad druhým a jak moc to ovlivnilo psychiku toho "utlačovaného". Stejně tak si vzpomínám na sebe, já vždycky byla "ta druhá" (tam snad ani nešlo o pohlaví, ale prostě jsem byla druhá v pořadí a navíc jsem nebyla tak bezproblémová jako první potomek - můj brácha). Já prostě jen z principu nemám ráda tohle rozlišování. Ono to má neskutečnej vliv právě na to dítě, vycítí to. Jedna známá zase chtěla chtěla holku a měla kluka a zezačátku ho oblíkala jako holku a tak nějak z něho i holku dělala a můžu říct, že ten kluk je tím docela poznamenanej. Takže chápu vaše touhy, ale myslím, že je třeba taky brát v potaz ten důsledek, jaký může být na případné sourozence. To je prostě můj pohled a nikomu to nevnucuju. Taky zdravím a přeji hodně štěstí 😉

d.aniela1
10. dub 2012

Ahojky holky,,,dodala jsem fotecky,,jsme doma a jsem stastnaaaaaaaaaaaaaaaaa mam HOLCICKU,,,, je uzasna 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hankamisa
10. dub 2012

samelia-já jsem s kluků holku nikdy nedělala.a víš co nejvíc staršímu synovi skazilo život?když se pak narodil bratr ,místo ,,nové ,,ségry.4 roky trvalo,než ho začal brát jako sourozence.a můžu říct,že ty 4 roky byli hodně těžký néli peklo.a co vím,tak oba kluci by si přáli holčičku.takže nemám strach z toho jak dopadne těhu a porod ale z toho jak by na holku reagoval starší kluk i když je o několik let starší než tenkrát.vše si totiž pamatuje i ten strach o ní když byla v nemocnici.a můžu říct,že i ted po letech říká jak mu chybí.

daniela-moc gratuluji a přeju hlavně zdravíčko.tiše ale v dobrém závidím.