Pojďme se pozitivně povzbudit - snažení o miminko

maikkynna
4. říj 2013

Ahoj snažilky, rozhodla jsem se pro založení diskuze, která bude sloužit k tomu, abychom si předávaly rady, jak napomoci k tomu, abychom se konečně dočkaly miminka. 🙂

Je mi 25 let a s přítelem se snažíme už pátý měsíc a já jsem se rozhodla trošičku napomoct. Začala jsem pít kontryhelový čaj a čaj z maliníku… do toho beru kyselinu listovou a snažím se zdravě stravovat. Doktorka mi doporučila nosifol, ale ještě jsem si ho nekoupila, říkala jsem si, že vyzkouším čajíky a pak by třeba přišel na řadu. Brala jsem antikoncepci od patnácti let a před rokem jsem vysadila. Měla jsem hodně nepravidelnou MS a stále není ukázková, tak se snažím o nápravu. Moje gynekoložka to vůbec neřeší. Vždy pronese něco ve smyslu… NO JO, NÍZKÁ DĚLOŽNÍ SLIZNICE, ALE TO SE STÁVÁ. V podstatě mi nikdy neporadila.
Naivně jsem si myslela, jak se hned zadaří, jenže tak lehce to nejde. Vím, že pět měsíců je krátká doba, ale všechny mi určitě rozumíte 🙂 .

Tato diskuze bude sloužit pro ty, které se snaží a popřípadě něco užívají, aby si napomohly. Prostě si budeme předávat rady a zkušenosti 🙂 . Budeme se povzbuzovat a sledovat, jak jedna po druhé přispěje tím, že se povedlo  Vím, je tady už spousta diskuzí na toto téma, ale už jsou dost nepřehledné, tak zakládám nové 🙂 .

Budu ráda, když se připojíte 🙂 .

prdelka123
4. říj 2013

Ahoj potřebuji poradit včera jsem byla u doktorky jsem 38,5 a říkala že je vše v pohodě a ja jí ríkam ze byh htela už rodit tak ona mi rekla ze mi s tím muže pomoct tak do mě šahala a neco tam pry uvolnila pry az se neleknu že mužu začit špinit...tak špíním a dnes mám bolesti do zad ledviny jako bych to mela dostat a takový tlak pod břiškem není to zaroven se zadama jen občas muže mi někdo poradit jestli to jsou kontrakce děkuji moc

eliza2
4. říj 2013

@prdelka123 Mohou to být poslíčci,ale i ty se mohou proměnit v kontrakce, kontrakce jsou pravidelné a zkracují se zapisuj si čas. A jestli se chceš ujistit že to jsou kontrakce. vlez do teplé vody.teplá voda vše uvolní.Když se bolest bude pravidelně vracet i po teplé vodě je to začínající porod, ale jestli voda bolesti uklidní či se pomalu budou vzdalovat jsou to poslíčci.
@maikkynna Mohu se zeptat jestli si užívala nějakou hormonální ochranu a jakou? V čaji určitě pokračuj. Čaj se pije od měsíčku do ovulace a pak se přestává a začíná zas v den ms.

maikkynna
autor
4. říj 2013

@eliza2 Ahoj, užívala jsem pouze antikoncepci, kterou jsem vysadila před rokem. Měla jsem vždy problém dostat MS, tak jsem během těch let, co jsem třeba na chvilku vysadila, musela jít na injekci agolutinu, abych dostala MS. Za ten rok, co ji neberu, mi MS chodí sama, ale jak říkám, je docela nepravidelná :(

Ráda bych se dozvěděla o jiných přípravcích, které jsou volně v prodeji a můžou pomoci k početí 🙂

dora13
4. říj 2013

@maikkynna ja muzu vrele doporucit gynex -- otehotnela jsem prvni mesic, co jsem ho uzivala, po zhruba pul roce snazeni. krasne mi srovnal ovulaci, podporil plodny hlen, plus jsem si cely mesic pripadala mnohem klidnejsi a vyrovnanejsi. za me fakt zazrak 🙂

maikkynna
autor
4. říj 2013

@dora13 O gynexu jsem četla a dokonce jsem obešla tři lékárny a nesehnala jsem :/ Také by mě zajímalo, jestli je možné gynex užívat spolu s čaji...

eliza2
4. říj 2013

Moje sestra měla nízkou sliznici kvůli injekcich sayana. Začala brát soju a sliznice začala růst. Přeptám se ji a dám ti instrukce. 😉

maikkynna
autor
4. říj 2013

@eliza2 Díky 🙂

eliza2
4. říj 2013

Jen jsem přečetla články že by se neměla užívat přímo před početí. Ale na růst sliznice pomáhá. To poznáš i podle síle ms. Ale první počkej co udělá čaj.

maikkynna
autor
4. říj 2013

Čaj piji už druhý měsíc a vždy jsem měla MS hodně silnou a bolestivou.. Ted byla poslední MS slabá a bez bolesti, tak nevím čím to může být...

krausule
4. říj 2013

@maikkynna Ahojky -mne je 35 a taky se snažíme o miminko-už od března..před rokem dva potraty to jsem otehotnela hned..behem mesice..a ted od března pořad nic..taky beru gynex prvni mesic musela jsem si ho objednat z netu..mnela jsem cyklus leta po 28 dnech..a ted prvni mesic jsem to dostala o tři dny dřiv..četla jsem že skracuje cyklus..a u mne tedy rozhodne ano..taky doufam,že mne pomuže k otehotnení..a je pravdou,že jsem vždycky mnela MS dost bolestivou-bez Brufenu ani ranu ty prvni dva dny..a poprve jsem si ho nemusela brat..protože jsem nemnela vubec žadne bolesti..jestli je to tim Gynexem-tak u mne prvni pozitivní vec 🙂..taky piju Kontryhel..a beru Femibion-kuli listovce..tak uvidíme..snad se brzo zadaří a tentokrat už to dopadne vše o.k ☹

eliza2
4. říj 2013

Jestli si měla ms silnou, tak to značí že sliznice je dost. Jedině ta poslední mohla naznačovat nízkou sliznici. Protože ms je vlastně ta sliznice která vždy odchází, když se vajíčko neuhnízdí. Měříš si bazální teplotu? Jo a čaj se pije jen do ovulace pak už ne.

maikkynna
autor
4. říj 2013

@krausule Ahojky, četla jsem už hodně příběhu o tom, jak holky potratily a pak jim delší dobu trvalo otěhotnět, ale jak se to povedlo tak vše dobře dopadlo. Říka se, že vše má svůj čas i v tomto případě to platí. Jenže všechny jsme v tomto případě stejné a čekat nechceme. Já už se strašně moc těším a říkat si, že na to nesmím myslet, rozhodně nejde. Dost mi tedy pomáhá si tom tady psát. Doma se o tom s přítelem nebavíme. Kdyby věděl, jak to hrotím, tak by měl ty svoje vtipné průpovídky :D. Já jsem ta, co to tak řeší. Když jsem se ho včera ptala, co podnikneme o víkendu, tak jeho odpověď byla... co asi, budeme dělat děti... no a tak je to pořád :D Jsem ráda že to tak bere.

@eliza2 Bazíální teplotu jsem si nikdy neměřila, ale hodně holek to tak dělá, takže asi začnu Jen nevím, jestli mohu i týden po MS.

maikkynna
autor
4. říj 2013

@eliza2 No a ty čaje piji jen do ovu, teda aspoň myslím. Ovu poznám tím, že mě trošku bolí břicho, ale na 100% si jistá nejsem.

eliza2
4. říj 2013

@maikkynna klidně začni měřit, já ti poradím jsem v tom zběhlá. Mám 5 dětí. První dvě mám z prvního manželství bez problémů.V druhém manželství jsem čekala 9 měsíců.Trpěla jsem kvasinkami, takže ovu jsem nepoznala.Začala jsem měřit a další cyklus jak jsem to poznala jsem byla těhu. No a pak další děti byli hned na první pokus v plodný den.Jinak jsme tu od toho abychom si pomáhali a mohli se vypovídat, když to doma nejde. 🙂

eliza2
4. říj 2013

Tak už vím co užívá sestra estrovone. Tak se na to podívej.

maikkynna
autor
4. říj 2013

@eliza2 To budeš moc hodná 🙂 Budu si muset stáhnout nějakou tabulku, kde to budu zapisovat že? Jak říkám, vůbec se v tom nevyznám.

Téda pět dětí. to je krásné 🙂 Taky bych chtěla velkou rodinu.

eliza2
4. říj 2013

@maikkynna já používám tyto stránky, doufám že to sem mohu dát http://www.womenzone.cz/ tady si můžeš vše zapisovat je to v češtině.Ještě si mladá, takže velkou rodinu ještě můžeš mít 😉

krausule
4. říj 2013

@maikkynna tak to mame doma stejne ,myslím s chlapama..muj to taky nehrotí..za to ja ano,každym mesícem vic a vic..a muj ten se tomu jenom zasmeje a řekne-nestresuj se..co blbneš a tak dále..no jo,my ženske že..nenadarmo se říka,že chlap je z Marsu a žena z Venuše.. 🙂...v tomto nam bohužel rozumí málokterej chlap..jsem taky moc rada,že je tady nekdo s kym si človek o tom muže promluvit..moje mati mne taky řikala,co furt delame..že my to mame v rodine tak-že chlap ješte pořadne nesunda ani trencle a žena je v tom..vím,že to myslela nejak odlehčene-ale človeku to na optimizmu taky moc nepřida-ted ty reči kolem toho..tak co mimi??Už je neco na ceste?Ja to taky s doktorkou skoušela naplanovat-injekcí..mneli sme na druhy den na to vlitnout-pry tomu popomužem trochu..a ja cela nadšena čekala..že snad se to zadařilo,doktorka byla optimisticka že..a pak opet nic..mne nevychazi ani plodne dny..takže na ne spolehat taky nemužu,když mam pozitivni ovu test stejne to zatim nikdy nevyšlo..tak nevim kde je tentokrat chyba..

eliza2
4. říj 2013

@krausule ovu testy nejsou spolehlivé, vedla jsem jednu dobu klub snažílek a vím že testy často ukazovali i třeba dvakrát ovulaci nebo i třeba tři dny a čárka byla stejně či více sytá než kontrolní.A teplota jim pak ukázala přesně kdy byla ovulace.Ono se to jednou povede 😉

krausule
4. říj 2013

@eliza2 No já si teplotu nikdy nemeřila..ale asi taky budu muset začit.. 😀 ja mám doma 12 leteho syna-a když se mi narodil mnela jsem 23..a vubec nejak neřešila plodne-neplodne dny..ted když mne je 35..tak je človek z toho nejak víc rozhozeny..zvlašt když si uvedomi že je mu už 35-a plodnost klesa.. 😀

maikkynna
autor
4. říj 2013

@krausule
@krausule Taky jsem vždy ovu testy měla pozitivní a kolikrát s myslím, že mimo ovu, takže jim taky moc nevěřím.

To ti doktorka dala injekci na podporu ovulace? Já dost přemýšlím o změně Dr. ta moje mě vždy jen vyšetří, ale čas si na to, aby se mnou prodiskutovala, že se snažím a potřebuji upravit cyklus a tak podobně nemá...

eliza2
4. říj 2013

@krausule @maikkynna Základní pravidla měření teploty, měřit stejným teploměrem celý cyklus, vždy zhruba ve stejnou dobu na stejném místě nejlépe v pochvě , hned po probuzení.Teploměr mějte u postele.Mějte aspoň 6 hodin spánku a alkohol v hojné míře může ovlivnit teplotu, takže když budete mít nějakou oslavu tak ta teplotu nezapisujte anebo si ji poznačte určitě bude vyšší než by měla být. jestli ještě něco vás napadne tak se ptejte. já používám teploměr s měkkou špičkou je rychlí a nikdy mě nesklamal.

eliza2
4. říj 2013

@maikkynna Ony právě testy na ovulaci jsou na bázi hormonu LH a ten hormon je nejvyšší v době kdy má dojít k ovulaci.On totiž zapříčiňuje folikulu aby praskl a tím se vajíčko dostane ven, po prasknutí se začne vstřebávat a mizet.Jenže test je nastavený na určitou hladinu, ale ne všechny ženy jsou stejné a ne u všech praská na stejném množství a určitě neroste v těle každej stejně, proto jsou spíš jenom vodítkem že by mělo brzo dojít k ovulaci a ani to neznačí že k ovulaci může nastat, protože nemusí vyrůst do takového množství, aby zapříčinil prasknutí. Teplota je přesnější v tom že vajíčko praská v nejnižší teplotě, aby přežilo žije jen necelý den pak teplota roste nahoru a už zůstává nahoře do příchodu ms v den nebo den před teplota padá dolů.Někdy teplota padá až v době ms. Někdy teplota klesá v době zahnízdění zhruba 7-11 den nejčastěji 7-8 den, ale ani to není pravidlem.

kronecka007
4. říj 2013

Ahoj holky, my se snažíme první měsíc a přestože se na to snažím nemyslet, je to najednou zvláštní, když po 10ti letech neberu HA a vím, že to může přijít 🙂 Bojím se toho, aby mi nastartovala MS, má přijít až za 14 dní tak uvidíme. Jinak zatím to nějak nehrotím. Nasadili jsme trochu častější frekvenci a beru jen kyselinu listovou už asi 3 měsíce. Ovulační testy zatím v plánu nemám a čajík začnu pít případně, kdyby mi MS nechtěla nastartovat. Tak snad se nám všem brzy zadaří 🙂

uztotakbude
4. říj 2013

@prdelka123 hemilton. Většinou se do pár dní rodí.

uztotakbude
4. říj 2013

@maikkynna Taktéž mám nepravidelnou MS. Kvůli snažení mi lékařka nasadila ultrogestan, prý mi srovná cyklus.

maikkynna
autor
4. říj 2013

@uztotakbude Já bych něco takového také potřebovala. Jedná se mi o to, jestli těmi čaji něčemu pomůžu. Jinak bych hned zvolila něco od Dr., ale to bych si u té mojí musela vyloženě říct.
@eliza2 Ty se teda vyznáš 🙂 Od zítřejšího rána začínám měřit 🙂

uztotakbude
4. říj 2013

@maikkynna Já si taky řekla. Přišla jsem za ní, že mám celiakii, že mívám ty cysty a záněty, což ona ví, že mám brutálně rozházený cyklus, od 24 dní až po 38 dní a že se chceme snažit o dítě, tak co s tím. Ona okamžitě reagovala. Nasadila Duphaston, po tom mi bylo zle tak, že jsem skončila na pohotovosti, tak mi to hned vyměnila za globule Ultrogestanu, které se zavádějí poševně od 16tého do 25 dne cyklu a pak se vysadí. Srovnávají cyklus a používají se jako podpora při těhotenství, takže když bych do toho vlítla, tak by měli udržet těhotenství.

lucie211
4. říj 2013

Ahoj holky, jsem tu nová. O miminko se snažíme 3 měsíc, ale teprv první používám ovulační testy. Antikoncepci jsem nikdy nebrala, tak jsem doufala, že otěhotním hned. 3 měsíce jsou nic, ale stejně se děsím, že to prostě nepůjde. Oba jsme teď dost vytížní a tak pokusů otěhotnět není moc... Snad nám to ale brzy vyjde. Držím palce i ostatním!

elisafabri
4. říj 2013

Ahoj holky, my se snažíme už dlouho o mimi, ted to bude dva roky. Mám zasebou 2xIUI a 1x IVF a druhý pokus nevim jestli se to počítá, když rozmrazili embrijka a nepřežilo žádné. Ted jsme to nechali osudu, zakázali jsme si na to myslet. Jenže manželovi se to řekne. Já si to neumím zkázat. Jsem si ted koupila kntryhelový čajík a ktomu listovku, ale tajně. Jinak já už naději ztratili, že jednou budu mít miminko.