• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Proč máte doma malé miminko?

28. ledna 2013 
andykov: no jako neteče to samo..ale ta savička je měkkoučká, takže to nemuset tak drtit a sílně tahat :wink: savičky jsou 0+,. 3+ a 6+..větší už nedělaj :wink:
8. zář 2009 v 18:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, bezva téma a jsem ráda, že nejsem s trápením se s váhou a s jídlem sama :wink: Nám je 14 měsíců a vážíme 9kg. V půl roce měl 7kg, tak jsem byla vcelku spokojená (porodní 1970g), pak začal lézt a být dost aktivní a jídlo šlo stranou :cry: Je boj snad s každým soustem. Něco mu zachutná, běžim to koupit s radostí znovu a pak to můžu vyhodit, nebo si sníst sama (ale to budu koule já)
Klasická reakce: dneska jsem byla venku a Páťa si běhal a nějaká paní ho děsně chválila, že je tak malý a tak šikovný, že už chodí. nemám síly lidem vykládat, že ve 14 měsících je to zcela normální. Ale to asi taky znáte, co?
8. zář 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja mám tiež takého prcka. Narodil sa veľký - 3700g., teraz má nejakých 8500g. Papá pekne, len je drobný. Nejako to neriešim.
8. zář 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
atrami- já už to taky neřeším, jenom vždycky říkám, že je drobnější. Co můžu taky dělat :wink: Já věřim, že mě přeroste (168cm) a jednou budeme vzpomínat, jak byl mrňavý. Jinak v 10m má váhu pěknou, my měli v roce 8800g a za dva měsíce teď přibral jenom 200g.
8. zář 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svokra hovorí, že malý je celý tatino, keď bol bábo. Aj on bol taký drobček. Teraz je z MM tiež riadny drobček- 110 kg :grinning:

Syn chodí do školy s dievčatkom. Je veľmi baculatá, až moc. Chlapčeka majú tiež buckoša. Chodia po doktoroch, aby zistili prečo tak hrozne priberaju. :unamused:
8. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se s dalším malým miminkem :sweat_smile:
Porodní váha byla krásná 3310 a 50 cm, v roce 70 cm a 8 kg, ve 2 letech 80,5 cm a 10,2 kg :sweat_smile:
Ale u holky to nevadí že?
Je spokojená, zdravá, krásná, chytrá, prostě naše :dizzy_face:
8. zář 2009 ve 21:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO a na kontrole ve 2 letech nám dr. řekla, že má krásné roční míry :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2009 ve 21:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky můžu vám říct, že nejvíc mě naštvalo když jsme vyrazili s kamarádkou do centra chodov to bylo verušce něco kolem 3 měsíců krásně držela hlavičku a rozhlížela se kolem a nějaký dvě baby na mě vyjeli cože je to za nezodpovědnost tahat tam novorozence. Megery jedny novorozenec by určitě takhle držel hlavičku a koukal kolem sebe.

jinak aby se najedla tak se neustále četlo prohlíželi knížky říkali říkanky. Takže naše verunka v roce a půl uměla říct 100 slov (kamarádka se se mnou vsadila, že určitě umí tolik slov tak jsme to při vínku večer počítali a fakt jich 100 uměla :grinning: ) začala chodit taky brzo takže všichni se rozplívali jak se strašně šikovná taková malinká a tak dobře mluví a chodí.

no a dneska jsem zjistila další výhodu nemusíme kupovat nové oblečení na podzim. Je jí všechno oblečení z jara :sweat_smile:

jinak obě holky mě přibírají mezi 100 a 150 gramy týdně. Rozhodně ne víc. Doktorka má minimum 100 gramů za týden takže v pohodě.

no a když porovnám mojí první hubenonkou holčinku a druhou oplácanou tak mě přijdou ty drobnější děti roztomilejší. Ta druhá je samozřejmě taky hezounká, ale už ty rysy v tom obličejíku nejsou tak hezounký jak má ty tváře nařvaný
8. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sisstin, jj, to je přesně ta lovi, ta je taky krásně měkkoučká, a když měla ještě lepší sací reflex, tak ji úplně jako stáhla do sebe :grinning:
petamarketka, nejdůležitější je jestli jsou prcci zdravý a pak je jedno jestli jsou malý nebo velký :wink:
irasku, mýho syn z prvního manželství byl třeba velkej už od narození a právě kvůli tomu začal chodit až na roce a 4 měsících, měl porod.délku 60cm a jak tam měl ty nožičky hodně skrčený v bříšku, tak trvalo než se to srovnalo... Jen mě by zájimalo po kom je ta naše holka tak malá :astonished:
8. zář 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani, to je fakt, můj říkal, že má Kikina krásnou hlavičku, že se mu nelíbí, když maj děti velkou hlavu :grinning: Mě zase přijde, že ji má malou, ale já jsem hrozná, furt ji sleduju :confused: Ale mně se náhodou buclatý tvářičky líběj a Kikina je nemá :unamused:
8. zář 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
andykov- začal chodit opravdu brzy, cca v roce to již šlo chůzí nazvat a přitom se narodil o pět týdnů dříve a každý nás strašil, že bude pomalejší... Známá má kluka 6 týdnů a má (pro mě) neuvěřitelných 6,5kg a je fakt, že to prostě neni roztomilý malý miminko. A jí zase každý lituje, že tak velký chlapeček a ještě nepase :wink:
Nejsi hrozná, já ho taky pořád sleduji, to je prostě normální :slight_smile:
8. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
irasku, jo, to pak už je extrém, to zase jo. Hlavně si toho miminka vůbec neužije :unamused: Já si představovala, že se mi narodí mimi pře 3kila, hezky budu kojit, každý měsíc mi přibere tak kilčo, pak třeba míň už a na roce bude mít 12kg jako jsem měla já :grinning: A tak, že to prostě bude pohoda... Ale to by to bylo moc jednoduchý. Nemůžu mít vše, aspoň, že to je teda spáč a je hodňouš :slight_smile:
8. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky Andy, s příkrmama je na tom malá mnohem líp, už mi sní k obědu skoro 200 g zeleninky, takže super. Ono to fakt možná bylo tím, že jí lezl první zoubek. Sotva vykoukl, začala krásně jíst. S mlíkem je to horší, ale ona už jiná nebude. :wink: To bude mít po mně, mlíko nesnáším. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ovoce jí teda tak nejede, ale těch 100 g na dopolední svačinku sní. :slight_smile:
9. zář 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
evi, jj, ten můj taky říká, že je po něm, že mlíko nesnáší... :unamused: U nás bojujem, sní tak 100g max, ale spíš tak 80g, ale je čas pořád, aby si zvykla :slight_smile: Nejraději má masíčko a taky ji chutnala kukuřice s bramborem :slight_smile:
9. zář 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy, však jasan, ono to chce čas. Já jsem na ni zezačátku taky chvátala, ale pak jsem konečně dostala rozum, dávala jí jen to, co sní a je to v pohodě. :slight_smile: Malé zase hrozně chutná rýže, ale dnes jí dám brambor, tak uvidím. Moc ho dřív nechtěla, tak třeba ji oblbnu. :grinning:
9. zář 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
janinka3: Tím, s čím ses setkala Ty, jsem si prošla taky. :unamused: Malé bylo něco málo přes 3 měsíce a já s ní šla i s přítelem nakoupit jen tady do Šumperka do Hypernovy a dvě babky si tam začaly na nás ukazovat, že tahám dítě snad přímo z porodnice do obchodu. :confounded: No zuřila jsem pěkně, ale nechala jsem je být. Možná bych řekla něco, čeho bych mohla litovat. :wink: Ale je fakt, že jsem s malou chodila nakupovat brzy. Ono nic jinýho nezbývalo, přítel v práci a někdo holt musel zajet s malou k dr a nakoupit....
9. zář 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mqalá když se narodila měla 2640g a 48cm, takže taky nic moc, když já mám 180cm a Manža 186cm :cry: Ted má ve 4,5měsících 5900g a 63cm takže to dohnala slušně, jsme na MM.
9. zář 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, myslím že malé miminko pokud prospívá a je mu dobře není na škodu. Kubíček má v 16 měsících 7,9 kg (předčasně narozený) a má to i výhody třeba při nošení, ta malá váha je opravdu znát. Naopak vidím třeba problém v tom, že větší autosedačky jsou od 9 kg, aby mohl sedět čelem dopředu. My v ní ale sedíme zhruba od roka, kdy se naučil sedět a dosáhl 7 kg. Do vajíčka by se i vešel, ikdyž už pokroucený a váhou by tam bylk asi až do dvou let :unamused: ...což tedy s ohledem na jeho záda i mentální vývoj možné není. Takový extrém kdy některé maminky strkají své obří prcky do velké autosedačky už třeba v 8 měsících (mají na to váhu, sedí a nevejdou se do vajíčka)...a já bych ho tam sptávně ani nesměla posadit. A s jídlem to je boj neustále. Odmítá mi uplně čerstvé ovoce na okusování i nakrájené...přitom kouše a příkrmy už má s kousky, ovoce sní jen rozmixované....proč to netuším.
9. zář 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plienky pampers Sleep and Play 4 maxi (7-18 kg) 50ks, mám na predaj 4 balenia , cena za balenie 9,50EUR pripadne dohoda
9. zář 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem dnes jela schválně za kamarádkou a vyfotila jsem teda jejího 7-týdenního chlapečka a moji půlroční Natálku vedle sebe, tak mrkněte do mého alba, je to poslední fotka. :grinning: Rozdíl je patrný. Jo a to nalevo je naše Natálka. :wink: :sweat_smile:
9. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
evi, no fakt je menší, ale je vidět, že chlapeček je ještě miminko a Natálka je rozumná holčička půlroční :slight_smile:

Jinak u nás dnes děs zase s jídlem, ve 4 vypila 60ml, v 7 50ml, v 9 nechtěla nic, tak to už jsem byla na prášky a trochu ji donutila a samo mi to vyblinkla :unamused: Takže na to prdím už ji to nikdy v životě nebudu takhle nutit, nemá to cenu. Dnes u dr.měla přesně 6000g :unamused: Za týden 135g.
9. zář 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj andy, moje obe dcérky boli malé miminká a obe z dôvodu rýchleho metabolizmu, inak papajú obe za dvoch :wink:
1. dcérka Miška vážila v 12 mes. len 7000g (teraz má 7 rokov a 17 kg, zjedla by aj mňa :confused:)
Lucka vážila v 12 mes. 7900g (teraz má 16 mesiacov a váži 8600 g, takisto veľká jedáčka...)

Takže u nás je to genetické. Teraz po 2. pôrode už nepatrím medzi najštíhlejšie, ale ešte ako 25 ročná a v 3. mesiaci tehotenstva som vážila 45 kg :confused:
Aj pediatrička skonštatovala, že sú dcérky modelky po maminke...že to nebudeme ani riešiť...keď pekne papajú. Miška bola dokonca v škôlke vždy najmenšia, ale aj najviac zjedla, vždy dala aj repete :wink:
9. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evinkaa - takhle nějak to vypadalo, když jsem byla v poradně, akorát chlapečkovi byly 4měs. a Madle 10 :sweat_smile:

Andykov - však to není tak málo, ne? Madla má o pět měsíců víc a váží necelých 7kg, vždyť Kristýnka je vlastně veliká :grinning:

Kikimaruska - taky právě řeším problém s autosedačkou, ve vajíčku zatím má ještě trochu místa nad hlavičkou, ale pásy už jí jdou jakoby zpoza ramínek, jsou moc nízko uchycené, to asi není zrovna OK. Asi koupíme 0-18kg a alespoň do těch 9kg budem vozit proti směru, pokud nebude moc protestovat? Protože těch 9kg současným tempem bude mít tak v 18měsících, tak dlouho ve vajíčku určitě nevydrží. A dávat 7kilové dítě do 9-18 sedačky se mi taky nechce, ach jo.
10. zář 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne sa pred tyzdnom narodila dcera jeden den po termine, 45cm a 2.5kg. Ze genetika? Ja mam 180cm a manzel 185 :wink:
Ja hovorim, ze velke zeny maju male deti a drobne zeny cvalikov :slight_smile:.
Nasa mala je drobunka, ale ma uz teraz dlhe nohy aj prseky ako taky pavucik.
10. zář 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
briket, tak, já mám taky někde 173cm jak jsem psala a náš taťka 203cm :astonished: a taky máme takový pidimímo, ale zase je o 16dní dřív, kdyby byla v termíně, tak určitě ty 3kg má.
pipet, no to proti Vám je, to je fakt, ale včera dr.řekla sestřičce, když se ji ptala a jakou hexu? Druhou? Tak dr.povídá, ne třetí, to ja takové drobné miminko :grinning: S tou sedačkou to je docela pech, já doufám, že do těch 10měsícu aspoň kolem těch 8kg mít bude a na roce těch 9kg.
10. zář 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, vidíte, s tou sedačkou to fakt bude pech... Když má teď 5,85 kg.... :unamused: A ve vajíčku se jí už moc nelíbí. Až bude sama sedět tak doufám, že ji už budu moct dát do sedačky po směru jízdy.
10. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
evi, třeba když teď víc baští příkrmy, tak bude přibírat to kilčo měsíčně :wink:
10. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Andy, to asi těžko. Je to holt prcek malej... :wink: Na další vážení jdeme ale až v druhé půlce října, tak uvidíme...
10. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jdem 9.října, tak jsem slíbila Kikině, že až bude mít 7kilo, tak půjde do sporťáku, dřív ne :sweat_smile:
10. zář 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Tak tomu se říká vydírání!!! :grinning: Já jsem Natálce vytáhla sporťák za první zub. Samo, zatím v něm jen leží, ale je z něj líp vidět. :wink:
10. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek