Těhulky v zahraničí. Podělte se o zážitky

kocurek
22. lis 2006

Ahoj tehulky, jste nektera mimo CESKOU CI CLOVENSKOU REPUBLIKU???? Pokud ano a chcete se podelit se svymi zazitky....ozvetese. Zdravim ze Spanelska.papa

rketka
13. črc 2007

Kocurku a proc jste se rozhodli krtit v CR? Ptam se proto, ze vim, ze Spanele na to docela jsou, co tomu rikaji rodice a rodina Rubena nebo prijedou? A taky, ze jeste nevideli maleho, to musi byt pro ne docela drsny a jak to vlastne snasi Ruben, ze jste mu jeste neprijeli, ja vim, jezdi, ale stejne. Juan Carlos je vzdycky docela hotovej, kdyz mu odjedeme, docela blbe to snasi, ale chape to.

johanka_
14. črc 2007

doubek - ptam se jestli to vite vy 🙂 ja to vim, a proto jsem syna krtit nedala, to je o rozhodnuti kazdeho cloveka, a miminko se rozhodovat nemuze...krom toho krest je smyti hrichu a ty jeste mimi nestihlo spachat.. 🙂

rketka
14. črc 2007

Pokud vim, tak krest je mimo jine smyti prvniho hrichu - tzv. pecado original, coz souvisi s Adamem, Evou a jablkem a taky ta voda je symbolem noveho zivota spojeneho s cirkvi. A pak je tam i spoustu dalsich symbolu - pomazani olejickem na hrudnicku, krizek na cele, na usich a puse a dalsi obradnosti. V kazdem pripade je pravda, ze pokud se dite pokrti, rodice se tim zavazujou, ze ho budou vychovavat ve vire, coz se dnes uz ve vetsine pripadu nedeje a spoustu lidi jde do kostela jen na bautismo, primera comunion a boda.

kocurek
autor
14. črc 2007

rketka : tak maleho R rodice nevideli, jelikoz chteli prijet hned po porodu, coz jim R rekl, ze prece budu mit dost sama se sebou a malym natoz jeste prekladat mezi myma rodicema, jeho mati a sestrou, rekl jim, at prijedou po tydnu a to ony ne, ze chteji hned a ony,ze teda nepojedou...fakt to enchapu.po tydnu doma je clovek zabehany, ja mela plno vyrizovani, vsak to znate, tak jsem si puerperio ani neuzila a ted, stale cekam, kdy mi oznami, ze prijedou a nic. Ja se vnucovat nebudu, jen me to trosku mrzi za R. Rozhodli jsme se tady, jelikoz se zde maly narodil, tak i krtiny chceme zde.

Holky, vedra nam zacinaji opet v CR, v sedm rano bylo 26st a ted se radeji ani na teplomer nedivam a to hlasisi vedra az od pondelka., hezky vikend!!!!!!!!!!!! 🙂

mishita
14. črc 2007

Kocurek: ke svatbe v kostele staci kdyz jeden z paru je krteny, a plati to celosvetove, jsou to pravidla z Vatikanu, takze si kazdy stat nemuze delat co che. Jde o to, ze maloktery farar ti to rekne. Me tu taky nepred chteli krtit a delat i svaty prijimani a nevim co jeste a kdyz jsem na ne vyrukovala s tim, ze pokud vim staci kdyz manzel je krteny tak jim nezbylo nic jinyho nez to pripustit, ale i tak me chteli krtit, ale ja se nedala. Slo pak jen o to ze ceremonie nemuze byt dohromady se msi a papirovani jsme museli vyrizovat na arcibiskupstvi kde jsme zaplatili 50 eur a zaptali se nas na nejaky veci a i svedku a musela jsem podepsat to o te krestanske vychove deti.
Meli jsme dve "svatby" v Cechach a ve Spanelsku a protoze nemuzou byt dve oficialni tak v Cechach v kostele jsme meli ceremonii zasnoubeni, ale nikdo nepoznal, ze to nebyla opravdova svatba 😀 .A taky nevadilo, ze nejsem krtena, dokonce ani farar nechtel videt Juanjuv krestni list. Vetsinou asi zalezi na koho clovek natrefi, ale nejaky presny pravidla jsou, jen je vetsinou nezname.
Se krtem nevim jak to je, ale svagr tu resi stejny problem, z enevi jestli jejich malyho co se narodi v rijnu budou chtit pokrtit kdyz oni nejsou svoji. Myslim si ale, ze cirkev rada nakonec privita dalsi ovecku 🙂 .
Co planujete na leto holky? Bude dovca??? Ja za 10 dni odjizdim tak s etu asi pak nejakou dobu neobjevim.

doubek
14. črc 2007

Mishita- ja taky nejsem krtena a meli jsme svatbu v kostele. Taky jsem musela podepsat ten papir, ale to vsechno zaridil nas farar, ja jsem podepsala a nic jsme neplatili. Ja se budu krtit spolecne s Amalkou.
My jedeme na dovolenou do CR. 😉

mishita
14. črc 2007

My do CR jedeme na mesic v polovine zari a pak znova na Vanoce takze tam budu pomalu vic nez tady 🙂 . Vsak co, maji tam o nas vetsi zajem a vetsi radost nez sp. rodina 😠. En fin....

rketka
15. črc 2007

Me prijede za dva tydny mamka s tetou, budou tu do poloviny srpna a pak s nima jedu zpet do Prahy na mesic, aspon mi pomuzou v letadle s malou.
Mishita, taky mi obcas pripada, ze je tam o nas vetsi zajem. Lauru tchanovci vidaj tak jednou za tri tydny, kdy tam jdeme na obed, no venuji se ji tak deset minut a konec. To kdyz ji ma mamka, to je o necem jinym, venuje se ji, uci ji veci, mazli, jede s kocarkem atd atd. Nemyslim si ale, ze je to mnou ci Laurou, oni jsou proste takovi, JC, kdyz k nim jede sam na navstevu, tak je za dve hodiny zpatky i s cestou (bydli 60 km od nas), to nechapu, ja kdyz se vidim s mamkou, tak prokecame den a to i kdyz jsem bydlela v Praze.

Mmchodem, vcera jsem kupovala letenku u smartwings a uz si zacali uctovat i za mimi, sice malo, ale stejne, jedna cesta 8 euro, no ale mame to tentokrat primo z malagy, stejne ale celkem 330 euro, to je sila, nevim, proc si rikaji nizkonakladovy.

kocurek
autor
15. črc 2007

rketka: vyuzij litani z Malagy, je to charter, ktery cestovky vyuzivaji v letnich sezonach, ja tim sem tam letela, jak pruvodcovala v Malaze. Jinak CSA maji letenky z Madridu do Prahy za 190 EUR! Jo a nizkonakladove si rikaji, ale v dobe sezony letni si vsechny letecke spolecnosti pridavaji, tak jako ve fiesty, puentes atd. V tyto dny stoji letenky x krat vice.

kocurek
autor
15. črc 2007

Jo a ze nase rodiny a pribuzni o nas maji vetsi zajem, to poznavam na vlastni kuzi. Tchyne byla ok, ale po narozeni mimca je divna. Predstavte si, ze se me telefonicky po porodu zeptala, zda se vratim s malym, az budeme moci oba, teda po sestinedeli nebo az bude maly bude moci. Logicky je prece normalni, ze musime byt v poradku oba dva.

kocurek
autor
15. črc 2007

HYCE, JAK V AFRICE, holky, dnes 32st ve stinu a na zitrek davaji minimum 35 st, u nas ve FM ma byt az 39st ☹

mishita
15. črc 2007

Rketka: od te doby co se Smartwings spojili s Aireuropou jsou letenky dost drahy. Ja si skoro pred mesicem kupovala letenky pro nas na vanoce za nejnizsi cenu tj. za 140eur a to byla mala jeste zadarmo. A to je to vic jak pul roku dopredu!!Pred 2 lety jsem mela zpatecni za 90e. A CSA z Madridu jsou dost drazi. Skoda ze ostatni nizkorozpoctovy litaji jenom do Barcelony. Zitra mi uz odjede manzel na Mallorku a my tu budem tyden samy...snad bude mala hodna a zvladnem to v pohode i bez sp. rodiny...musime si zvykat...

rketka
15. črc 2007

Ano vzpominam si, kdyz jsem letela poprve se smartwings, snad mesic po jejich vzniku, ze jsem platila taky kolem 100 euro tam i zpet. Jinak Kocurku, tato letenka je to same jak ta charterova, travel service = smartwings, ceny maji na cele leto stejne, zadne kdo driv prijde, ma to levnejsi. Letos uz jsem koukala, ze to prodava jen smartwings, minuly rok to prodavali za 7500 vcetne tax a uplne stejna letenka do stejneho letadla se dala koupit jako charterova pres cestovku nebo pres operatory (studentagency atd.) od travel service za 12500, docela sila.

Ta letosni cena je docela sila, za stejnou to prodava i treba lufthansa nebo alitalia, v normalni hodinu a ne v noci, ale bylo by to s prestupem...

mishita
16. črc 2007

Task uz jsme s Amcou osirely. Asi naznala, ze je se mnou nuda a tak dnes porad spi 🙂 . Snad bude hodna cely tyden a rychle nam to bez tatky a bez babicky utece. Zatim se jen snazim uklizet a mam pocit, ze to neni nikde videt. Jsem zvedava jak zvladne jeji prvni let na Mallorku. Je to jen necela hodka tak diufam, ze ji celou neprorve. A taky jak dopadne kocarek, vezu ten hlubokej tak se obavam, co mi s nim udelaji. Letim se Spanairem, tak to na ne zkusim s tim, z ejsem byvala kolegyne tak at se mi o to hezky staraji....

kocurek
autor
17. črc 2007

rketka: vim, ze smartwings a travelservice jsou jedni a titez, osobne se s nima znam, jak v Madridu, Praze ci Budapesti. Co se tyce letenek s CSA, tak pokud se kuk, tak zjistite, ze treba na vanoce stoji zpatecni letenka Madrid-Praha 192 EUR behem listopadu,prosince a ledna.

mishita: Spanair je taky charterovy let. Jediny, ktery k nam do CR lita je Iberia a CSA, coz jsou statni lety. Samozrejme Lufthansa atd., ale mam na mysli lety, kde se nemusi presedat.

Holky, my uz jsme z Matrixe vyrostli, uz mame kapazo, vcera jsme jej koupila, uplne novy pres net za 1500 korun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Normalne v prodejne stoji 6000,- 🙂 Nemáte některá zkušenosti s nánožníky? Chci si jej pořídit na zimu.

anddy
17. črc 2007

Ahoj Rketka, muzes mi prosim poradit s cestovanim s miminkem. Letim k nasim za 14 dni. Nechaji me dojet z autosedackou na podvozu az k letadlu, nebo budu vlacet autosedacku v ruce 😒 ? A jak do letadla? Pusti te prednostne? Jestli mas jakoukoliv dobrou radu, budu za ni rada. Hezky den 😵

mishita
18. črc 2007

Ja poletim s hlubokym tak jsem zvedava co mi s tim provedou. Hlaven aby to moc nezaspinili, ale v lete snad ne

rketka
18. črc 2007

Anddy, s kocarkem te nechaj dojet az ke dverim letadla, tam jim ho musis slozit a oni ho odnesou do zavazadloveho prostoru. Pri vystupu z letadla si o nej rekni letusce, neni uplne automaticky, ze ti ho prinesou nahoru.
Jinak ohledne praktickych rad, kocarek musis skladat krome u letadla, taky u rentgenu a nikdo se nehrne, aby Ti podrzel dite, takze pokud letis sama, vycihni si nejakou sympatickou pani, co ti mimi podrzi (kdyz uz se nekdo nabidne, je to vetsinou matka od deti, ktera vi, co to je cestovat s ditetem). Ja uz jsem se naucila mit v jedne ruce dite a druhou skladat kocar, letusky se taky moc nehrnou, kdyz skladas pred letadlem, to se mi stalo jen jednou, ze sama priskocila. Ja uz taky na tvrdo vrazim dite do ruky tomu policajtovi u rentgenu, naposledy to byl nejakej mladas a byl z toho vykulenej 🙂 Jinak vem s sebou dostatecne mnozstvi plen, nahradni obleceni pro mimi atd., letadlo muze mit zpozdeni, to ale snad ani nemusim psat. V EU neni povoleno brat do tranzitu vodu, dovoli ti ji jen v kojenecke lahvi, ja beru vzdy dve plne a nikdy nebyl problem. Taky si vem nejakou podlozku, deku nebo staci i latkovou plenu - v letadle i na toaletach na letisti mas prebalovaci pultiky, abys to dala pod dite a taky se hodi, kdyz polozis dite na sedacku, vetsinou, kdyz je misto, tak ti nechaji celou trojsedacku pro sebe. Ja si taky vzdy reknu o misto v ulicce, je to praktictejsi.
S prednostnim odbavenim moc nepocitej, to bejvavalo, kdyz jeste moc mimca necestovala, ted uz se to ale stalo samozrejmosti, tak je to asi prestalo bavit, ale asi taky zalezi na spolecnosti, se kterou letis, na nalade personalu atd.
Pokud potrebujes ty na zachod, bez problemu vjedes i s kocarkem na zachod pro invalidy.
No jinak me nic nenapada, snad jsem ti alespon trochu pomohla.

anddy
18. črc 2007

Rketko, dekuji moc, snad to nejak zvladnu. 😝 to bude horor. Puvodne jsem chtela letet taky s hlubokym kocarkem, ale u segry mam skoro novej po synovci, tak beru jen autosedacku, tu potrebuju do auta.

mishita
18. črc 2007

Az poletim v zari do Cech tak si vezmu uz golfac, ale zatim ej mala moc malinka a tak musim brat hlubokej. To teda nevim jak si poradim, -drzet dite odejmout korbu a slozit kocar to bude zahul. No snad nekdo pomuze. Uz je nam tu bez tatinka smutno ikdyz chodim po navstevach a musim uklizet celej barak mezi kojenim, tak mi to rychle utika. Uz se tesim na plazicku, jen aby nebyly meduzy jak vyhrozuji............

anddy
18. črc 2007

No prave, Kevos je taky jeste malinkej na golfacek, ale hlavne tam kocarek mam. Jen nevim jak to je, kdyz mi nepujdeme k letadlu, ale pujdeme tim rukavem primo do letadla 😒

rketka
18. črc 2007

andy, to je uplne stejny, kdyz jdes k letadlu z autobusu, nechas kocar pod schodama, kdyz jdes tim rukavem, nechas pred vstupem do letadla

mishita
19. črc 2007

my jsme vcera oslavily 2 mesice a dnes jdeme na kontrolu a vazeni jeste pred odletem na Mallorcu tak snad bude vsecho ok. Na vaze uz dohani co nachlazenim ztratila tak z ni bude za chvili peknej macik 🙂
Rketka: Smartwings ti taky v Praze daji kocarek pri vychodu z letadla? Kamoska mi rikala ze ji vzdy vyjede bud spolu s kuframa a nebo ze si ho musi jit pak nekam vyzvednout.

mishita
20. črc 2007

Tak uz mame 4700g a 57 cm a jsme zdravy jako rybicka!!!

mishita
23. črc 2007

Vidim, ze to tu nejak vazne, to budou ty dovoleny. My uz dneska odpoledne taky letime tak se chci rozloucit a poprat vam krasnej zbytek leta a at ty deticky pekne rostou a jsou hodny. Treba budu mit moznost zajit nekdy nekam do netkavarny tak bych se ozvala. Jinaka paaaaaaaaaaaaaa

rketka
23. črc 2007

hezky si uzij dovcu na Mallorce, taky bych jela 🙂

me prijede v nedeli mamka a jedeme do Almunecaru, je tam ale na me pekne studeny more oproti Mallirce, tak se asi moc nevykoupu. A pak v pulce srpna hurá do Prahy na mesic.

S tim kocarkem, vzdy si o nej rekni letusce pri vystupu z letadla a bez problemu ti ho prinesou, abys nemusela vlacet dite pres cele letiste. Me se stalo jen jednou, ze mi ho odvezli a to tenkrat v Madridu, kdyz jsme letely spolu, jak byla ta stavka letistniho personalu, pamatujes, to jsem videla z okynka, jak ho odvazi s kuframa 😠 .

mishita
23. črc 2007

To byla fakt dobra nahoda z ejsme se tak sesly v tom letadla a pak tady.To jsem byla v 6. mesici a tak jsem si vsimala vsech miminek 🙂 a zaujaly me ty Lauriny obrovsky modry oci. Amalka ma "bohuzel" hnedy po tatinkovi, ale to se dalo cekat. Ale i tak je ma nejkrasnejsi na svete 😅. Dival ajsem se konecne na ty tvoje fotky ze krtin a z narozek a ty s tim dortem me uprimne rozesmaly! Hezky si dal uzivejte a ja uz za chvili valim. Nesnasim ty posledni momenty pred odjezdem. uz abych byla na Mallorce a hlavne aby nebylo zpozdeni. pa paaaaaaaa

rketka
23. črc 2007

Hnedy oci jsou taky krasny 🙂
Ja taky nesnasim dobu pred odletem, ulevi se mi vzdy, az kdyz vylezu ven z letiste. Letis sama?

kocurek
autor
5. srp 2007

Ahoj holky, tak po delsi odmlce se ozyvam, byla jsme 3 tydny na chalupe v Jesenikach amuzu vam rict, ze jsem si skvele odpocinula v mezich normy, byla to pro me dovolena, i kdyz materske povinnosti jsou prece jen povinnosti, ale v prirode, na cerstvem vzduchu je hned hej, ne jako ve meste a to si vubec Madrid nedovedu predstavit, samy beton. Hlavne jsme ty vedra prozili mimo mesto.
Pristi nedeli mame krtiny, tchyne se sestrou prileti v sobotu a pritel ve stredu, tak jsme zvedava, jak se budou chovat-v cizi zemi, s neznamymi lidmi.....doufam, ze to nebude same tutu, nunu....mam z toho obavy. Vcera jsem byla na 1. priprave na krtiny a pristi sobotu opet,je to velice zajimave, posezeni s knezem, pripravy, necekala jsem to.
Hezky zbytek nedele.
Jo a ja poletim taky sama do Madridu s malym, teda spise velkym, maly roste, jako z vody a to jen porad kojim. 🙂

kocurek
autor
5. srp 2007

rketka : co se tyce HEXAVAKCINY, tak se davaji 3 davky po mesici a pak v roce a pul a pak v peti letech, jak mi bylo receno.

Musíme se pochlubit 🙂 🙂 🙂 🙂 , ve 4,5 mesicich se nam vyklibal 1. zoubek a po 4 dnech hned dalsi 🙂 🙂