Zůstat Ženou i na mateřské

janager
19. únor 2018

Zdravím všechny maminky na mateřské 🙂 Můj příspěvěk asi někomu bude připadat malicherný a zbytečný, ale začíná mě to trápit a nevím, jak z toho ven. Nikdy jsem nepatřila mezi skupinu žen, která nevyjde bez líčení ani vynést koš. Líčila jsem se nevýrazně, občas, ale jen přece jsem se líčila. Co se týče oblečení, nenosila jsem ty nej in kousky, ale oblékala jsem se vždy tak, že jsem se cítila jako žena dobře. Prostě celkově starání se sama o sebe šlo na mateřské stranou. Žiletka na mě kouká ve sprchovém koutě už docela smutně. Obnos peněženky se značně tenčí po návštěvě drogerie, kdy vykoupím gumičky do vlasů, kterých mám vždy nedostatek díky frekvenci používání. A takhle bych mohla vyprávět dál...Měl/má to někdo taky tak? Jde z toho vybruslit nějak ven nebo to je proste takový úděl? Mám suprového manžela, který mi říká, že ať tohle nereším. Slovy, jak jsem krásná a přitažlivá nešetří. Takže, manžel je spokojen. Ale já ne. Dnes jsem byla v jeho práci a připadala jsem si tam mezi jeho načinčanými kolegyněmi hrozně. Jenže po probdělé noci, celodenním maratonu jsem večer ráda, že se rychle vysprchuju, vyčistím si zuby a jdu se alespoň chvilku věnovat manželovi a brzy spát, než se cvrček probudí. Podělte se, jak to máte vy?

jahodi
19. únor 2018

@janager já si zase účes typu podkova "natočím" žehličkou na vlasy - možná o něco kratší proces než ranní mytí, ale taky to nedám každej den. Udělám si tím takovej vlnitej rozcuch. Jinak experimentování s účesem mě taky baví.... přesedlala jsem natrochu kratší vlasy takže odpadl culík... dřív jsem si s kratšíma nevěděla rady... teď mám v plánu příště ještě trochu ubrat 😀 tak jsem zvědavá

pavlina26
19. únor 2018

@jahodi jo, bylo to docela dobry. Ale byla to skryta reklama na mary key kosmetiku. Jinak s make-upem poradila, to jo.

lenkacerm
19. únor 2018

Určitě nemohu říct,že sem super upravená. Ale vždy sem se držela zásady vypadat dobře i doma,abych manželovi nedávala důvody se poohlížet po jiný. Každý den se sprchuji,mám hodně mastící vlasy,takže obden si je musím umýt, učesat i kdyby jen do culiku a použiji aspoň řasenku. Nenosím vytahaný tepláky. Vždycky sem to stihla i s prckem, brala sem ho sebou i do koupelny. Každý den mi prořval od 17.00 do 2.00 byl jak hodinky.Pak to přešlo a bylo líp,ale přibylo zase druhý mimčo.Ono se to zlepší,stačí 15 min každé ráno,aby člověk vypadal slušně.

loc
19. únor 2018

Ja si zrovna nedavno rikala to same. Driv jsem se denne malovala, planovala si, co si vezmu na sebe, travila i dost casu upravou vlasu (od prirody je mam kudrnate, ale melirovanim a asi i hormonama behem 2 tehotenstvi a kojeni jsou spis uz jen “rozcuchane”), takze foukam do hladka, bez toho des bes a absolutne nestiham, za svoje vlasy se permanentne stydim, nosim vetsinou culik, ze ktereho mi vypadavaji nove dorustajici vlasy, ktere vypadaly po porodu... Navic jsou vetsinou mastne, ale vecer uz jsem strasne lina vlasy myt a foukat (kdyz je necham volne uschnout, kaatstrofa), takze pouzivam suchy sampon. A nez jdu ven, potrebovala bych na upravu jenom vlasu tak 15 minut denne, coz absolutne nestiham. Ad liceni, s prvnim to jeste slo, to jsem se nemalovala casem akorat na prochazky s kocarkem, ze se mi nechtelo, kdyz jsem zrovna ten den nikam jinam nesla a nikoho tam nemela potkat, ale pak s druhym jsem mela obdobi, ze jsem se nemalovala kolikrat ani do obchodaku, kdyz jsme jeli cela rodina, ale asi pred par mesici jsem si rekla, ze se o sebe zase musim zacit lip starat a maluju se uz (temer) denne, je to teda kolikrat o nervy, i kdyz jsou obe deti kluci, berou mi sminky a sypou to, malujou se s tim. 😂 Akorat ty vlasy nejak nezvladam udrzovat tak, jak bych si predstavovala 😅

dora13
19. únor 2018

@hlasimse takhle to bohuzel nefunguje😅 nebo jaksi ted uz jo, kdyz kluci maji skoro 4 a rok a pul, ale v takovem tom obdobi separacni uzkosti by nepomohlo nic, ani disneyland s Mikimousem v zivotni velikosti, proste rev. A ono jako relaxovat, kdyz vis, ze ve vedlejsi mistnosti rve nepricetne dite, jaksi nejde😀

Jinak k tematu, staram se o sebe umerne svemu momentalnimu zivotnimu stylu, urcite se jinak oblekam — pred materskou jsem pracovala v kancelari s predepsanym dress codem, takze hodne sukne, saty, podpatky, to ted samozrejme nejde, v pouzdrovy sukni se na pisek leze fakt blbe😀 Dokud jeste kluci byli v kocarku, furt jsem hodne nosila sukne, ted nejcasteji nosim leginy, delsi tuniku/top a conversky, balerinky nebo valenky, to je takova moje mum uniform😀 Kdyz jedeme nekam na vylet do civilizace, tak klidne v satech nebo sukni.
Co se tyce liceni, tak bych asi klidne zaslouzila vic, jsem takovy ten hodne svetly typ, co by se mel malovat denne, ale neprijde mi to moc prakticke, tak si denne maluju rasy, zbytek jen kdyz nekam jdeme. A naucila jsem se pouzivat cervenou rtenku, namalovat si pusu trva par sekund a vypada to dobre. Jo a velka finta, nosim hodne slunecni bryle, za ty se skryje leccos😀
Vlasy nosim v culiku pripadne nakym drdolu nebo uzlu cely zivot, rozpustene vlasy me privadeji k silenstvi a vlasovy produkty typu lak, gel, vosk dvakrat tolik. Ale hlavu si myju pravidelne, nechodim s mastnymi vlasy.

Musim rict, ze co bylo pro me naprosto zasadni, abych se zacala citit dobre, bylo vratit se na predtehotenskou vahu, s kily navic jsem se necitila dobre — u prvniho mi to trvalo devet mesicu, u druheho sest. Prijde mi, nebo aspon ja to tak mam, ze kdyz se clovek citi dobre ve vlastnim tele, tak se pako sebe s vetsi radosti stara🙂

bayt
19. únor 2018

@janager Já jsem zatím ráda, že jsem ráda. Dříve jsem se líčila každý den a ted jen když jdu víc mezi lidi 🙂) Na procházku s kočárkem ne. Oblečení staré zatím neobléknu. Akorát žiletku používám, mám to spojené se sprchováním, nedovedu si představit vynechat. Taky jsem si domluvila kadeřnici do domu. Stojí to prakticky stejně a udělá to hodně, asi víc než líčení (už mám odrosty a přerostlé vlasy)

martinato1989
19. únor 2018

Já mám naštěstí vcelku hodné mimčo, takže se zvladam každý den nalíčit i když nikam nejdu...jsem ještě v sestinedeli a stihla jsem i kadernici a manikuru. Nechci prave být ta mamka, co sebe hodí na druhou kolej a chodí ve vytahané podprsence s mastnou hlavou a v manželovo triku🤷‍♀️ Teď se jako nechci nikoho dotknout, chápu ze to proste někdy nejde, ale mám kamarádky které by to zvládly ale proste na to kaslou. Mám po porodu ještě 12kg nahoře a už kvůli tomu věnuji větší péči sobě, abych se aspoň trochu cítila dobre a v neposlední radě to dělám taky kvůli partnerovi, abych se mu neprestala líbit a nestyděl se za mě...

aklin
19. únor 2018

Ja neresim jak vypadam. Nelicim se, koupila jsem si pred 5 mesici rasenku. Dokonce jsem na ni zapomnela. Dvakrat jsem si oci smncla. Vlasy neresim, jak se mi po umyti ususi tak je mam. Jen si zakladam na spravne peci o plet. Uz jsem slysela chvalu na mou plet. Coz me tesi. Manzel nema zadne pripominky, zkratka je mu to fuk.

normalnimatka
19. únor 2018

no asi tu údržbu sebe sama zvládám tak nějak rychle a mám asi štěstí, že jsem prostě neskromně řečeno pěkná holka:D postavu neřešim ( i když cvičit bych měla kvůli zádům atd), vlasy mám dlouhý, pěkný a vypadaj prostě upraveně, jednou za čas obarvim (doma, u kadeřnice jsem byla jednou v životě na stříhání), vlatně jsem si našla dobrej systém toho barvení, že odrosty neřvou a je to prostě na údržbu lepší, než když jsem leta jela na blond melíry. mytí mě teda sere, trvá mi to hrozně dlouho, ale co je dítě na světě, dělám to jen když je muž doma a mrně pohlídá (která stejně pořád leze do vany za mnou..ale aspoň mě už nechá a neječí:D), nosim to částečně sepnutý do skřipce, do culíku, občas drdol.. úplně rozpuštěný vlasy jen občas, dkyž někam jdem, je to nepraktický s dítětem. i když aspoň už nepřebaluju, tak to je taky lepší🙂
na kosmetice jsem v životě nebyla, nemysim si, že potřebuju. vytrhat obočí si umim sama a starat se o pleť. akorát to moc nedělám:D
každej den se snažim udělat aspoň tu základní "fasádu", korektor+pudr a docela jsem si zvykla,, že se i sobě líbim i tak. když se vidíme s někým jiným, než s obchodem, tak e snažim se namalovat. je fakt, že muž na mě pak většinou kouká jak na obrázek, ale nevadim mu ani se zákaldní fasádou.
občas na sebe znechuceně koukám do zrcadla, že vypadám hrozně, a muž k nezaplacení se na mě zadívá s tou jeho vráskou na čele a říká "no...ještě to de. někdy vypadáš i hůř" :D to potěší
jo a nohy neoholený neřešim, to nemá cenu v zimě:D s manželem si z toho děláme srandu, ale jako v pohodě, nijak z toho nezvrací:D
kupování oblečení teda vůbec neřešim. když potřebuju sehnat třeba boty, vyloženě trpim tím sháněním. jinak ale moje nákupy vypadaj následovně. v blízkým sekáči je jednou za měsíc akce pár dní, tak tam naběhnu, zpravidla něco koupim, většinou hlavně pro děcko, ale občas stihnu něco i sobě. mám krásný hadry za pár kaček. chodit někam nakupovat do obchodů, to bych umřela. trvá to, je to drahý a hlavně ty hadry jsou dneska fakt hnusný, nekvalitní materiály, debilní barvy, střihy, všecko...
základ je asi nesrovnávat se. buď svá a pokud tě manžel miluje takovou, jaká jsi, proč v tom hledat složitostě🙂 s tím trávením času ve třech to mám podobně. mám teda dítě už trochu větší, ale ani teď ho nehlídá někdo jinej moc často a na moc dlouho. on by teda asi ani nebyl úplně komfortní s tím, donedávna jsem furt kojila atd.. ale tohle bude dobrý asi za hodně dlouho. než se první trochu osamostatní, tak budu zas 2v1 a bude zase sranda🙂))

normalnimatka
19. únor 2018

jo jen poznámka ještě k těm vlasům.....mně přijde, a několik ženskejch mi to potvrdilo, že vlatně s krátkejma nebo polodlouhejma vlasama je víc práce, než s těma dlouhejma... ty prostě stačí nějak učesat (ani to nedělám:D nelze), sepnout, dát čelenku, i ten culík vypadá upraveně, a je to. zato ty polodlouhý nebo krátký je potřeba mnohdy nějak krotit, aby se nekroutily tak, ale onak, nebo vůbec, je potřeba už víc žehlička, foukání atd... to by mě mrdlo tohle řešit každej den. když si jdu mejt vlasy, tak je to teda maraton s tou úpravou na tři čtvrtě hodiny, ale mám na tejden klid:D

janager
autor
19. únor 2018

Holky koukam, ze nemusim byt z toho opravdu nestastna.Tesim se teda az prijede babicka a ja si zajdu ke kadernici a vymyslime neco novyho, ale snad i praktickyho. A za muze jsem fakt rada, jak jste nektere psaly, ze nekterym muzskym to vadi...snad to zustane u nas, tak jak to je, ale jen prece se musim snazit, aby se mi neotacel za jinou. 🙂 Nic jineho, nez trochu preorganizovat satnik, mi nezbyde, holt 15kg dole je znat.A s jakym suchym samponem mate dobre zkusenosti? A co permanentni makeup?

janager
autor
19. únor 2018

@normalnimatka ja mam problem v tom, ze mi dlouho vlasy plihnout a po masti a praminkovati a vypada to blbe

bonavoxa
19. únor 2018

K vlasům. Jak teď na ně nemám čas, tak je mám po zadek. Což už je celkem extrémní délka. Si říkám, že nějaký vzdušný střih by nebyl k zahozeni. Nosím drdol nebo cop kolem hlavy. Kdysi v létě jsem si nechala natočit a obarvit řasy, vypadalo to pěkně a řasy mi nepadaly. Za mě asi lepší než umělé řasy, které je nutné doplňovat.

margaritta1987
19. únor 2018

@janager suchy sampon pouzivam uz dlouho. Musim si myt vlasy nejlepe denne, ale to ted nezvladam. Pro me jeje nejlepší zn. Batiste. Maji i různé barvy, ja pouzivam tmavě hnědý, hezky vlasy i nadzvedne a přidá objem. Taky si co dva tydny doma nabarbarvim obočí. Jinak si pripadam takova vyblita. Barvu pouzivam zn. Delia

normalnimatka
19. únor 2018

@janager zkus no poo metodu🙂 po ní maj mnohý krásný vlasy, který se vůbec nemastěj🙂

drzticka81
24. únor 2018

Tak mam tri deti 6,4,osm mesicu- citim se dobre-hlavne se mam rada a jsem se sebou spokojena 🙂))) Udrzuju se takto: mam kratke vlasy,ke kadernici chodim co 2 mesice-dela mi super strih-takze jen umyt a trochu vyzehlit, kosmetika-jsem tmavy typ-takze jen upravit oboci-5 minut 🙂))) rano si vycistim zuby,namazu niveou oblicej,trosku makeupu-jinak se nemaluju-neni treba......zaklad je obleceni:rada nakupuju,nakupuju v orsay-mam tento obchod rada,vetsina veci mi sedijak stylem,tak strihem......ted jsem mela materskou,takze jsem si ozivila svuj satnik-miluju saty (ty ted kvuli kojeni nenosim),sukne-takze jsem si poridila asi 5 novych sukni,cerne strample,cerny vrsek (mam jich hodne)jen sukne stridam 🙂))) nove kozacky(stare doslouzily),jezisek donesl kabat,salu,cepku......pak mam cerne slim rifle,k tomu par sik halenek.....v tomto obleceni se citim dobre.......oblikam se jako do prace-jsem ucitelka 🙂)))) i na hriste-proste ven jdu ve vecech,ve kterych je mi dobre (boty na podpatku nenosim-neumim,ale i tak jsou proste v mem stylu)-coz neni styl sportovni 🙂))))) nakupovat umim velmi rychle-jde to i se tremi detmi,ktere orsay nesnasi 🙂)))) vzdy si na netu vyberu,co by se mi mohlo libita pak si to jdu do obchodu vyzkouset-vel.38-bud to sedne nebo ne-behem 5 minut jsem venku-at s prazdnou nebo s taskou 🙂)))) aLE ABY TO NEZNELO JEN RUZOVE-dnes jsem mela po dlouhe dobe svych 15 minut o samote v koupelce,ktere jsem travila odchlupovanim.......nastesti pres zimu to neni tak akutni,jako pres jaro a leto 🙂))))