Líčení na svatbu. Líčily jste se samy nebo jste měly vizážistku?

johan7
17. zář 2019

Dobrý večer, moc prosím o Vaše zkušenosti se svatebním líčením - líčily jste se samy nebo jste měly vizážistu/ku? Běžně se moc nelíčím a dnes jsem byla na zkoušce a jsem z toho dost nesvá, tvrdila mi, že na fotky musí být líčení silnější, což chápu, ale necítím se v tom dobře a to mi nedělala nic moc výrazného, ale i tak. Slzí mi oči a celkově mi to přidalo tak 10 let. Ale trochu se přeci jen bojím, že když se nalíčím sama, že to tolik nevynikne. Děkuju, J.

klea81
17. zář 2019

Tak tam jdi znovu, ať vymysli barvy, co ti sednou. Souhlasím, že na focení musí být líčení výraznějsi. Já ho měla, ale stejně není na fotkách skoro poznat.

johan7
autor
17. zář 2019

@klea81 Chtěla bych to s ní ještě probrat, ale nejsem si jistá, jestli mi sedne i to “jemnější”, které je i tak na mě asi moc výrazné...vůbec nevím, jestli si nakonec nenechat udělat jen řasy (zvýraznit oči). A když říkáš, že na fotkách to stejně nebylo znát, tak možná bude lepší, když se budu cítit dobře a vypadat přirozeně a fotky budou tak, jak jsem 🙂

odula
17. zář 2019

@johan7 já měla jednu , naprostá katastrofa. Obočí mi udělala hnědý (ale já mám opravdu úplně černý obočí - ne ne, to se vám zdá, uděláme ho o ton světlejší - kdepak , prosím já se znám, mám ho černý - ne ne, vím co dělám..... No jo, opravdu, mate ho černý - Já vypadala jak debil s zihanym obocim.... :D ) pak vytvorila dvě takovy černý skvrny na očích, A přesně "že prý to musí být výraznější " . Já vypadala spis jak obet domácího násilí než jako nevěsta. .... 🤦‍♀️ Jestli se v tom necítís není nic jednodussiho než změnit vyzazistku. Já nakonec šla k jiný, ta mi udělala velmi decentní makeup - s tím že nevěsta má vypadat křehce a ne jak nejaka transka :D no a na fotkách sice nevypada, že jsem nalicena, ale že prostě vypadám pěkně "sama od sebe", že. Idealni ;) Takže jestli s necítís dobře v tom co ti vytvořila, tak změň. A pokud ti slzi oči tak i pozor na tu kosmetiku. Zrejme není kvalitní nebo ti nesedí. Jo a - pozor na avony a mary kay atp.

jituli84
17. zář 2019

Bejt vámi vezmu si sebou kamarádku, má na to jinej uhel pohledu, mě se většinou nelíbí žádná změna a pak po nějakým čase musím uznat že to bylo super rozhodnutí

odula
17. zář 2019

@johan7 urcite je dobrý mít makeupem sjednocenou pleť a trochu zvýrazněný tváře . To dělá na fotce dost. A pokud ti stačí jen jemný stíny a rasy tak ok, nejdulezitejsi je opravdu aby ses cítila dobře ;)

evawest
18. zář 2019

Hlavni je, aby ses citila dobre ty. Je pravda, ze na fotkach lepe vynikne vyraznejsi make up, ale co z toho, kdyz se budes citit nesva a na fotkach nebudes vypadat jako ty? MUA by mela poradit, ale nakonec by stejne mela umet vytvorit make up podle tvych prani, tedy i velmi jemny a prirozeny. Takze bud to zkus s ni jeste jednou, ale bud durazna, jak presne chces vypadat (treba si stahni fotky z googlu pro referenci) nebo jdi k jine, ktera te nebude do niceho nutit. Ja jsem chtela velice vyrazny make up, na zkousce super a ve svatebni den hodne ubrala. Ale stale jsem byla spokojena.

2hanah
18. zář 2019

@johan7 pokud se v tom necítíš, určitě do toho nechoď a řekni vizážistce, že to takhle nechceš nebo ji změñ, zruš, zeptala bych se na to líčení ještě aspoň nějaké kamarádky, pokud ses vyfotila. Jinak dnes se preferuje přirozenost, takže já nevidím nic špatného na jemném přirozeném svěžím líčení i na svatbu, každá nevěsta nemusí být jako plakát. Já jsem měla to štěstí, že mi vizážistka sedla a fakt přesně trefila mou představu, což se rovná zázraku, jinak bych se asi taky malovala spíš sama. Zkus to s ní ještě pořešit.

dzogobela
18. zář 2019

Ja se normalne taky skoro nelicim, ale mela jsem spickovou vizazistku a ac jsem mela umele rasy, tak mi to liceni vyrazne neprislo a podle reskci vsech mi to fakt sluselo 😀 a ja se v tom citila skvele. Nemas fotku treba? Podle me, kdyz se v tom necitis, neni to uplne ok. Bud se s ni domluv nebo zkus jinou, nevim, kolik mas casu.

widowblack
18. zář 2019

Ličila jsem se sama - žádnej makeup - jen BB krém , pudr abych se neleskla ( takový ten matující - má bílou barvu) udělala sem si linky a světlý stíny - kombinace růžové a hnědé ) řasenku a co teda musím vychvalit tak 16 hodivý lesk s rtěnkou - ale značku teď nevím a výskedek ? Paráda - fotky parádní přirozený. Tak jak ty - zkoušela jsem se nechat nalíčit a fuj - makeup těžkej a umělej atd .. muž se mě lekl a říkal že takhle si mě nevezme . Takže za mě ti radím nalič se tak aby ses cítila dobře 😉

jane46
18. zář 2019

Hele ja se nelicim vubec, ani do prace. Vrchol pro me je BB krem a rasenka, kdyz jdu nekam na akci.
Ale na svatbu jsem se nechala nalicit. Chtela jsem decentni, aby vynikla rtenka co jsem si na svatbu koupila kvuli chlapovi Ja bych se takhle nenalicila, aby to cely den drzelo, neteklo, ja se neleskla atd. A bylo to super 😉

dura175
18. zář 2019

@johan7 Silnější líčení na fotky má opravdu smysl, i když na živo si připadáš starší. Ale je důležité natrefit na schopnou vizážistku, co umí najít balanc. Klidně se s ní ještě sejdi a prober to. Třeba někde ubere, kontury, oči, obočí... A budeš se cítit lépe. Já třeba citelně vidím rozdíl mezi fotkami, kde jsem se líčila sama a kde jsem prošla vizážistkou. Navíc profi make-up mě držel mnohem déle a potom i při odpolední focení nebylo nutné nic opravovat.

tulikiss
18. zář 2019

urcite bych zkusila jeste nekoho jineho. ja s licenim na svatbu byla hodne nespokojena. pri zkousce to slo, ale pani si jaksi zapomela sesit kde mela napsane co jsme zkousely a co chci, takze me nalicila jinak a uz nebyl cas to menit. Od te doby jsem se jinde nechala licit nekolikrat( svatby, oslavy, 2x promoce) a vzdy naprosto super. Hlavni je rict svoji predstavu a nebat se ze clovek vypada trochu jinak nez je zvykly.

lenkajan
18. zář 2019

Líčím se každý den, ale jen lehce. Na svatbu jsem měla vizážistku. Zkušební líčení se mi líbilo, ale partner se lehce zděsil, že jsem "zmalovaná". S vizážistkou jsme se domluvily, že ve svatební den trochu ubereme na intenzitě. Co je ale důležité...svatební líčení bez upravených vlasů a svatebních šatů prostě nevypadá tak, jak bude vypadat ve svatební den. S účesem a šaty bude líčení provedené zkušenou vizážistkou vypadat skvěle.

martaskaaa
18. zář 2019

A nemáš fotku, jak to vypadá? Popravdě kdysi jsem se taky necítila v tom, co mi udělala, vůbec mi to nesedělo na můj typ a dělalo mi to děsně kulatý oči. Kdybych se namalovala sama, udělala bych líp 😆

vineta
18. zář 2019

@johan7 A hledalas vizážistku podle stylu líčení, který se ti líbí? Já tedy na svatbu měla skvělou vizážistku, hledala jsem podle stylu práce- výsledek vypadal přirozeně, ale samozřejmě já (a lidi, co mě vídají denně) poznala, že toho na sobě mám ve skutečnosti opravdu hodně- jenže mě to nevadilo, naopak, vypadala jsem super. Na fotkách pak už vůbec nebylo poznat, co mám na sobě naplácaný, jen to, že vypadám prostě dobře- líp než normálně 😀. Přitom všechny barvy byly normálně v přirozených odstínech, jen si pohrála se stínováním a konturováním.
Jestli ale nejsi zvyklá se líčit skoro vůbec, hledala bych vizážistku, která tě nalíčí opravdu jemně (sjednotí pleť, rozjasní ta správná místa atd.) a nebude ti cpát svojí představu. Ale sama bych se nepokoušela, zvlášť pokud se normálně nelíčíš- na fotkách se to může docela vymstít.

kikimas
18. zář 2019

Souhlasím tady s holkama. Pokud se ti líčení nelíbí, osobně bych do toho určitě nešla. Ve svůj svatební den se máš cítít nejkrásnější. Řekni vizážistce že to chceš jemnější a pokud se ti to od ní nebude líbit, vyměň ji. S fotkami měla pravdu, je lepší být výrazněji namalovaná. Ale tak, aby se ti to líbilo. A také to líčení vynikne potom úplně jinak s těmi bílými šaty a účesem. Vezmi si sebou kamarádku a po líčení se vyfoť.🙂

johan7
autor
18. zář 2019

Holky, jste skvělý, moc děkuju za tipy a zkušenosti. Přítel se mě zeptal, jak se v tom cítím, řekla jsem, že vůbec a on, že pokud chci jeho názor, tak vypadám jak klaun a transkoštětka 🤦🏼‍♀️ Prej - co to z Tebe udělala? Vždyť Ty jsi taková hezká 😀 Nicméně asi teda obětuju další tisíc a zkusíme to znovu a lépe. Používala YSL kosmetiku a MAC, takže kvalitní to snad bylo, jen můj obličej a oči vyjadřoval nesouhlas 🙂 ani ten make-up nebyl těžký, jen mi to dost zvýraznilo vrásky kolem očí, ale to v mým věku už není o make-upu 😀 Jen co, tak se trochu bojím, že už na říjen nikoho jiného moc neseženu...

misicka1988
18. zář 2019

Taky s vizážistku na svatební líčení nemám dobrou zkušenost. Když jsem byla na zkoušce, po nalíčení jsem se sama sebe lekla. Vypadala jsem jako nějaká arabka, tmavé obočí ( a to mám svoje docela dost výrazné, a nikdy nedobarvuji), tmavě orámované oči, chtělo se mi brečet. No prostě katastrofa, vůbec jsem se sama sobě nelíbila. Tak jsem jí řekla že se mu to moc nezdá, a ona že až přijde ráno ve svatební den, tak to dopilujeme. No dobře. Nechala si zaplatit, a dohodly jsme se v kolik má na den D dorazit. Měla jsem smíšené pocity, ale věřila jsem že to nějak dopadne. V den svatby jsem na ni čekala, ale vůbec NEDORAZILA! Ani nereagovala na zavolání. Naprosto neprofesionální. Jelikož jsem si to chtěla užít, tak jsem se nenechala vykolejil, a prostě jsem se nalíčila sama. A prý mi to slušelo. Myslím že to nakonec dopadlo mnohem lépe než kdyby dorazila, a líčila mě ona. Možná to tak mělo být 😁

ladyhacek
18. zář 2019

Zkusila bych někoho jiného. Dobrá vizážistka ti poradí jak se nalíčit tak aby jsi vypadala přirozeně. Pokud ti slzeli oči mohlo to být i značkou. Mě z jedněch linek slzeli a to se lícím ( i když teď na mateřské méně)
Byla jsem zvyklá se líčit téměř denně. Teď když se nalíčim jen decentně hned si připadám jiná a hezčí 🙂.
Na svatbu to líčení chce ale takové ve kterým se cítíš dobře. Pokud ti makeup sedne na sobě ho ani necítíš jen když se koukneš do zrcadla 😉

lv
18. zář 2019

Já se líčila sama (ale umím to, školení, kurzy v rámci práce v parfumerii), zkus jinou, jen řasy je málo

johan7
autor
18. zář 2019

@misicka1988 No tak to je šílené, ale na druhou stranu je opravdu všechno zlé pro něco dobré. Hlavně, že jste to vyřešila, ale asi to byly nervy, že?

johan7
autor
18. zář 2019

@ladyhacek Moc děkuju. Ten make-up byl ok, ten bych asi neměnila, jen tedy asi nejsem zvyklá na výraznou rtěnku a oči zároveň a zvýrazněné obočí 🙂

johan7
autor
18. zář 2019

@lv Tak to máš obrovskou výhodu 🙂 to je super. Myslíš tedy, že prodloužené, případně nalepené řasy nebudou samy o sobě bez líčení vypadat hezky? Nebo třeba jen s tenkou linkou a jemným stínem...?

johan7
autor
18. zář 2019

@odula Moc děkuju. Přesně takhle jsem si připadala, ale mám trochu strach, že ať to udělá sebejemněji, pořád to bude na mě moc 😀 ale s tou transkou naprostý souhlas, přišla jsem si podobně. Jen už nemám moc času, svatba je za měsíc a asi jsem na toto moc spoléhala...není to naštěstí nic, co by se nedalo nějak vyřešit.

dzogobela
18. zář 2019

@johan7 ja mela Lucii Pruzkovou z Prahy, nevim, odkud jsi a je fakt jednicka. Jako neni levna, ale je to fakt super, dela i krasne ucesy...

lv
18. zář 2019

@johan7 umělé řasy jen ke komplet líčení, řasenku ve více vrstvách jo, ale i tak - bb krém (když nejsi zvyklá na make-up), korektor, rozjasňovač, tvarenka.. Zkus jinou, podle fotek

hojda
18. zář 2019

Co tohle?

https://www.youtube.com/watch?v=BsLgefBU3uo

Jen bych nedávala ty černé linky, to je hodně výrazné. Jezdí líčit i nevěsty. Asi záleží na termínu a místě.

hojda
18. zář 2019

Tohle je možná ještě jemnější líčení

https://www.youtube.com/watch?v=irdawDgxreI
g_m
18. zář 2019

Jsem fotografka a jde opravdu velmi poznat, když se nevěsta líčí sama a kdy ji nalíčí vizážistka. Nejde jen o to, jak vypadáte bezprostředně po nalíčení, ale aby vám make-up vydržel celý den - slzy štěstí, objímání od svatebčanů, poprchání nebo totální hic, kdy jsou všichni celí upocení. Na odpolední focení něco obyč nevydrží a fakt to nevypadá hezky. Pokud se Vám nalíčení od vizážistky nelíbilo, tak jí to máte říct rovnou na zkoušce, že to opravdu ne a chcete to jinak popř. jít někam jinam. Ale pokud se sama neumíte hezky a dobře nalíčit, svěřte se odborníkovi, budete ráda a vydrží to! O víkendu jsem fotila nevěstu, která se normálně vůbec nelíčí max. řasenku a měla krásné decentní líčení. Fotky z předsvatebního focení, kdy přijela jen s řasenkou a ze svatebního dne jsou 100 a jedna. 🙂

makronka222
18. zář 2019

Urcite to chce poradnou vizazistku