Plně kojené dítě. Můžu dát příkrmy již od 4. měsíce?

elzik
29. led 2010

Zajímalo by mne, zda jsou tady maminky, které začaly dávat příkrmy již od 4měsíce a přesto, že dítě plně kojili. Já syna dá se říci plně kojím (jen ráno UM). Zda se mi, že už mu to mléko nestačí. Ani po UM nevydrží déle než 2 hodiny. Kamarádka mi říkala, že plně kojila a začala dávat příkrmy již od 4 měsíce? Může se to? Proč vlastně nekojené dítě od 4m. a plně kojené až od 6m? Děkuji

renat2
7. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska byla premiéra, krmil taťka a zvládli to...měl mrkvičku s bramborem, a dobrý. Jak je nemocným je sice víc unavený, ale zdá se mi i tak spokojenější....
Jen teda to kakání...zkusím zítra zavolat dr.

elzik
autor
9. bře 2010

Renat2 - tak co ti řekla doktorka. Také by mě to zajímalo. Malý nejprve kakal i 3x denně, dnes ještě ani jednou, tak doufám, že to nevadí. Mám strach, aby ho příkrm "nezacpával". Každopádně jde vidět, že se už musí u kakání více snažit, už to není taková ta "řídká kašička" 😉

renat2
10. bře 2010

Ahoj...
elzik: tak dr. řekla, že asi všechno spotřebuje. Že asi moc "Kadící" nebude, ale ptala se, co dáváme a já, že mrkev a ona, že staví, ať zkusím dát švestky, meruňku, broskev...(já chtěla ale to ovoce dávat až dýl...).
dnes měl brokolici (a málem mi snědl i ruku...je to vděčbnný strávník, jí tak 1/3 malé sleničky.... 🙂

Jinak ale to kakání je třeba hlídat, prý je důležité, aby prděli....(tj. mají průchodná střeva)....my dávali během kojení baby calm...a ten pomáhal, vždy se po něm vyprázdnil, ale ted zatím nic...

cacenka_d
20. kvě 2012

To je fakt dite od ditete Lucias kaka 3 krat za den minimalne, ale treba pres noc behem 10 hodin spanku nic a zase znamych holcicka od mala kaka jednou tydne od narozeni a ted jsou ji 4 roky a porad

lukasov
25. črc 2015

ahojte mamini mam misicniho klucinu kojime i prikrumujeme ale i tak mu to nestaci budi se kazdi dve hodini a jeci tak jako bi nejt celi den porate neco
😖

lucia1604
22. říj 2015

@bara78
Koukam, ze uz je to 5 let stara diskuze, ale kdyby to nekdo jeste cetl, tak kojeni po 2 hodinach je naprosto normalni! Neni to nic divnyho, spis jen vyjimky maji delsi intervaly. Matersky mliko je lehce stravitelny... A navic, kdyz mimco pribira na vaze, tak rozhodne neni duvod v tomhle veku davat cokoliv navic... Mam ted tretiho prcka a vim, ze se tohle obdobi proste nejak musi vydrzet, stoji to za to... V zivote toho jeste naspime, ale kojit budeme, kdyz to prezenu tak cca 2 roky, nekdo teda i dyl, ale i tak to rychle utece.. A vratit se to neda, tak proc odstavovat tak brzo, kdyz neni duvod.. 😉

klllarinka01
6. únor 2017

Me doktorka rikala ze kdyz malej bude koukat jak mi jime a bude se o jidlo zajimat muzu mu dat prikrm uz ve 4 mesicich. Dala mi vzorek prvni lzivku od Hami mrkvovou. A to plne kojim..

mikes79
15. led 2018

Ahoj .. malému budou příští týden 4 měsíce .... teď jsme byli u dětské lékařky, která nám o příkrmech řekla .... zdá se mi to taky dost brzy ... malý je plně kojený, má krásných sedm kilo, hlady nepláče, nevidím tedy důvod, asi ještě ten měsíc počkám .. a pak se uvidí. Budeme si držet palce.