Velké miminko

karpisek
27. kvě 2009

Ahoj holky.
Vašíkovi ještě nejsou ani 3 měsíce a už má 7 kg. Body nosíme už velikost 80/92 - je strašně dlouhý. Nožičky a ručičky má ale oproti tělíčku kratší, tam nám stačí velikost 72 (trička, kalhoty). Do korbičky v kočárku se mi už skoro nevejde (a to máme Jané Slalom Pro, která je celkem veliká). Musím říct, že mám co dělat (hlavně moje záda), když malýho celý den přenáším po bytě. Pravda, nikdy jsem nebyla žádný "Rambo"... Jste na tom některá podobně? 😅

marcelapetrikova
23. led 2010

tak to ona ela sní co jí dám teda až na řepu to se tvářila že kdyby mohla umlátí mě tou lžičkou a chlustala to kolem sebe 😀 nejvíc jí šmakovala špěnátová polívka a v tom žloutek uvařenej a rozmočenej rohlík 😝

tanka72
23. led 2010

Ahoojik holčiny 😀 ,to nezávidím teda ty noci,ale u nás to vypadá tak,že na noc vymlaskne 230ml mléka a pa jako spí 😀 ,chodím tak třikrát nahoru dávat dudlík a kdýž jdu po čtvrté,tak tam už zůstanu 😖 😠 a spím s nimi,to pak usne raz dva 😖 ,jak je to možné??Asi ví že jsem tam,lumpik jeden.A pak tak do půl čtvrté dávám dudlík,pak kojíme,krmíme UM a po tom kolotoči usne a spí do osmi,mezitím se občas ještě pokajdí,tak tak.

Say to malá fakt papá dost,asi to budeten zvyk na kojo 😠 😀

Marci jsme z hlubčáku,bydlení super,všude dojdu,jen ten sníh 😖 😠 ☹ .

pikusa
23. led 2010

Ahojík....
marcel,asi budeš muset vydržet....Mates se taky budil tak 3krát na kojo...ještě nedávno
A ted???v 7 dostane kaši a v 8 spí....vzbudí se na dudel,cucne si čaje a spí...to tak 2krát za noc....a mlíčko už nedostane...
A chtěla jsem mu dát teda cucnout ráno a ani nechtěl...takže to buzení nebylo hlady,ale asi spíš tím,že prostě chtěl potulit.Tak zkus ještě vdržet.
Jinak my jíme....
ráno jogurt--Activia nebo Holandia
V půl 12 oběd---bud sklenička velká,nebo uvařím+čaj
Kolem půl 3 přesnídávka+ čaj
Kolem 5 mu "nutím"MM někdy si dá,někdy ne....
V 7 kaše....+ čaj.....ale on ten čaj pije tak nějak běhěm dne pořád.
Někdy cumlá mrkev,někdy přes den cumlá i housku....

rkk
23. led 2010

Ahoj Say tak my ty holky mame opravdu podobne mě taky nechce papat taky papame jen zeleninku a kojo a to dost často hlavně v noci 😠 Jak často se ti mala budi v noci?My stavame tak po dvouch hodinach už to asi dlouho nevydržim ☹ Poradte jak na to?

pikusa
23. led 2010

RKK a ani kašičku nechce????
ono holt to mlíčko v noci je "prý výživnější"tak nevím.....
jestli to fakt není jen touha po mamince....
ale jak jsem psala...kolem 7-8 měsíce to Mates měl taky tak....

marcelapetrikova
23. led 2010

tanka hlubčák znám bydlela tam segra a bydlí tam i švara naproti špice jak začínaj ty bytovky 😀
rkk po dvou hodkach to je zlate ela trhla rekord od pul 1 do pul 5 byla vzuhu 7 x to jsem ji tehda malem uškrtila potvoru 😠 a do toho se vzbudil junior a řekl mi jestli bych laskavě nechtěla s elou něco udělat protože on ráno vstává do školky a potřebuje být odpočatej 😲 no mě málem šlak trefil 😀 rozumbrada jeden 😀

pikusa
23. led 2010

Marcel....teda to je šikulka....holt potřebuje spát 😀 tak mámo něco dělej 😀

marcelapetrikova
23. led 2010

piku no musela jsem se odstěhovat do obýváku 😀 nebot v jeho pokoji spí chlap a já spím s dětma v ložnici

pikusa
23. led 2010

No jo chlap....musí spát přece 😝

xzaje01
24. led 2010

Ahoj zenske, no co to vidim - spadly jsme az na 2. stranku, no to ne totoooooo! 😀

U nas se uz pomalu chystame do pelechu, prcek spi, otazka je, jak dlouho 😅

Chtela jsem se zeptat, jak to mate s jidlem? Koukala jsem, ze treba u Piky uz basti rohlik - jak to delate? Das mu rohlik a on uzdibuje? Nezakuckal se ti? Ja jsem ted zacala s testovinami, ale jen takove malinke kulicky to jsou (1mm, fakt pidi) a kdyz mu dam neco co neni vylozene pomlete, tak to na me prska a desne se tomu smeje. Nejak si nedokazu predstavit, ze za 3 mesice by teoreticky mel jist to, co my.. ?!

Davate detem nejake syry? Ja se ted v tydnu stavim za Dr., chci se ji na to zeptat. Ten atopicky ekzem se mi nezda, beztak to bylo neco jineho.

Jo a dalsi vec, vodu mi moc nechce, pije vicemene jen mliko. Zkouseli jsme i caje a dzusy (vse neslazene) a nic. O pitku nemluve. Pritom od 9. mesice by se melo upustit od dudlikovych lahvi. Ach jooooooo! 😕

A co mate na planu pridat jako dalsi potraviny?

No to by pro dnesek stacilo, tak zatim papa, dobrou noc a sladke sny (hlavne detickam)! 😵

marcelapetrikova
24. led 2010

xzaje normálně ji dám menší pulku rohlíku a ona tak dlouho žužle až se jí rozpadá, ale poslední dobou jí jedou bebecka oplatky a třeba včera jsem položila juniorovy na stul v obýváku svíčkovou s knedlíkem (neosolená jen tak)a ona mu pulku ujedla tapala to prstama a ten knedl se jí rozpustil v puse ,(byla v choditku)a jak jí šmakovalo, takže když jsem ji pak cpala ten její masozeleninovej oběd tak tak dlouho řvala až dostala taky porci majdy a jak byla spokojená 😀 a víš jak to je za nás takove specialitky jako skleničky nebyli a jsme tady 😀 😀 😀 😀 snad mě tady neukamenujete 😀
jinak když jsou to kousky akorat tak polkne sice to v pusině převaluje ale sní to
a ohledně syru nemá se dávat později? protože je v něm hodně soli?ale zkus třeba žervé nebo lučinu ty nejsou tak slané 😉

pikusa
25. led 2010

Ahojík baby 🙂
Mates dostane celý rohlík,nebo celou housku a to si žužlá...on totiž ještě pořád nemá čím kousat.Takže asi jako u Marcelky....
Jinak...čaj a vodu pije jak z pítka,tak z lahve s dudlíkem,to má v noci....
Dnes se vzbudil v 1 ráno cucnul si čaje a spal dál...asi do čtvrt na 7.Pak jsem si ho vzala k sobě...já usnula,ale on asi ne---nevím 😝
A perlička......
byli jsme venku a potkala jsem známého,ted je děda asi 3 měsíce a říká----ukaž mi toho tvojeho chlapa,jsem slyšel,že to je nejtěžší a největší miminko ve městě 😲 😝
Jo sýry asi ne,ale lučina je dobrá....

marcelapetrikova
25. led 2010

piku a taky mu pak ty drobky taháš snad až z plenek?ela je má všude a já je mám po celelm byte jak s tím rohlem trajdá
v pá jsem ho našla zašitej u juniora v pokoji a víte kde?no za postelí tam se toho vejde 😀

pikusa
25. led 2010

Marcel....no Mates je na převlečení,ale on ho jí jen v židličce,jinde ne 😀

sayast
25. led 2010

dobre ranko 🙂
ja davam pul rohliku a nejak ho ozuzla 🙂
tekutiny do ni stale nedostanu. ani flaskou,nicim.
syr muzou lucinu,tu mi neji a nebo zerve,tu si na chlebu trochu da. taveny nesmi,je tam sul. tvrdy nevim.
jinak kousky mi ji dobre,nema s tim problem 🙂

pik,to by me nastvalo 🙄

pikusa
25. led 2010

Say....už jsem si asi zvykla 😒

xzaje01
25. led 2010

Diky - ja jsem syrem myslela takove to zerve 😵 dat mu treba parmezan, to by me nenapadlo. Jdu dnes k DR., tak se ji na to zeptam. Protoze se mi ta nase dieta zda takova monotonni. Zeptam se ji i co za pecivo, protoze tady rohlik neexistuje, vsechno je to takove krupave suche (za pul dne jak bota tvrde). Jo, zlate ceske rohliky. Vazte si jich, holky!

Ale s tim bincusem, to se teda netesim. Uz ted mam pocit, ze porad vytiram 😀 Zrovna dneska k snidani mel banan - jen si ukapnul na body a uz to nevyperu! 😠 Nebo mate na bananove skvrny nejake triky, co neznam? Ja si jich nemuzu zbavit!!!

Jo, holky, a predstavte si, dneska nam tu nasnezilo! Takze pro nas prvni snih 😅

pikusa
25. led 2010

Tak skvrny od banánu máme taky...i od pomeranče,to on cumlá rád 😀
tak ted chci objednat z Dedry sprej na skvrny....a uvidím,stojí 145 kč,to zase není taková položka...
stejně tady mám objednávku,tak si to vezmu k tomu

marcelapetrikova
26. led 2010

zdar ženy 😀
piku a zkoušela jsi ten odstranovač skvrn dr backham či jak se to píše?maj to v každe drogerce

pikusa
26. led 2010

Marcel nene nezkoušela,ty ano???a kolik stojí????

sayast
26. led 2010

se skkvrnama bananu neporadim, ten ja do juli totiz vubec nedostanu ☹. spis bych potrebovala radu jak na skvrny od mrkve?

dnes se chystam pect, jsem zvedava jak dopadnem 😅. jsem na to leva ☹
http://www.mimibazar.cz/recept.php?strana=2&id=...

pikusa
26. led 2010

Say,tak proč si vybíráš tak "složitý"recept????
najdi něco jednoduchého,když jsi na to levá 😀
Objednám si to od Dedry a dám vědět,jak na skvrny od mrkve

xzaje01
26. led 2010

Ahoj ahoj,

tak ty odstranovace skvrn, co pisete, tady nesezenu, ale pry na to pomaha hodne vyprani a soda bikarbona (sul na skvrny). Takze budu trpeliva. Mrkev asi to same? Ale zkusila bych to vystavit na slunicko, jestli se ukaze. Ja mivam taky spinu od mrkve na obleceni, ale nejak mi prijde, ze se to po 3 vypranich vypere..

Ten Say-in recept nevypada zrovna jednoduse, ale proc si neklast vysoke cile? 😀 Dej pak vedet, jak se povedly!

Holky a doktorka mi rekla, ze s tou kuzi vsechno v poradku, ze to byla asi rekce na tamni vodu a ze mam malemu normalne davat jidlo bez omezeni - jen ho sledovat. Tak hadejte, co dostal dnes k veceri? Koupila jsem pecivo a mazla to syrem, to bylo radosti! 😀 😀 😀 A hlavne pak ten bincus.. Ale co, hlavne ze chutnalo.

sayast
27. led 2010

dobre ranko 🙂
recept vypada slozite,ale ve finale to bylo docela jednoduchy 🙂. povedlo se 🙂. jen jsem dala asi vic rumu,ale to nevadi 🙂

X, skvely ze to mate v poradku 🙂

helulicek
27. led 2010

Ahojky holky, 😀
say, to je super, že se ti to povedlo a víc rumu určitě nikomu nevadí 😀
say, co Julinka a spánek, je to lepší? a co zoubky??
x, tak je po exému? tak to naštěstí byla jen reakce na jinej vzdoušek 😉 To je dobře, že malej je bez problémů 😉
Holky a zkoušely jste na skvrny žlučové mýdlo?? nepomůže to?? My zatím žádný velký fleky neměly, ale teď jsem malýho párkrát utírala po jídle plínama, tak jich mám pár pořádně zaprasenejch v koši. Tak nato zkusím hodit žlučák, snad to pomůže...

pikusa
27. led 2010

Ahojík...
Say,tak jsi šikulka 🙂
Helu,to mýdlo jsem teda nezkoušela,tak nevím.....dej pak vědět,jo??

sayast
27. led 2010

hel,dekuju za optani. no, ted posledni dny do 21 hod spi,ale je v noci nekolikrat vzhuru a dudla 😒 . zub jsem zatim nasla jeden (takze celkem uz jich ma 5), ale jeste tam nejaky roste. mozna uz je i venku,ale berus nechce ukazat 😀

ja mam od prikrmu znicenych spoustu bodycek a plinek 😒

evena
27. led 2010

ahojte holky 😵 tak já zatím řeším jen skvrny od pokakání, peru přes dvě hodiny na 60 a na světlým to jde přesto malinko vidět ... to sem nevěděla že banám dělá skvrny 😕
včera sem neodolala syrovýmu zelí tak sme měli zajímavější noc 😒 😒

evena
27. led 2010

say díky za typ na zákusek možná ještě dnes zkusím 🙂 akorát nevím co je to sulko, předpokládám že kondenzované mléko?

evena
27. led 2010

teda salko ...