Notebook pro jedenáctiletou dceru, prosím o váš názor

papalinka
19. lis 2014

Ahoj, prosím o váš názor na to, kdy pořídit dítěti notebook. Nejde o peníze, ty jsou, ale o vhodný věk. Naše jedenáctiletá dcera si notebook přeje už rok. Nám pořád připadá, že je ještě hodně brzy. Jak je to u vás?

tarra27
21. lis 2014

@lenicka07 děkuji....mě to ani nevadí....většinou to jsou zakomplexované nespokojené ženské....
ale potešilo mě, že jste se mě zastaly....to jsem opravdu nečekala 🙂 děkuju

jarunkaxyz1
21. lis 2014

@tarra27 - to je normálka se zastat, mě takovéto reakce prostě nenechají v klidu. Promiň za ten výrok, ale kdyby napsala, že jsi blbá (což ale stejně nejsi, protože máš jasnou pravdu), tak je to pořád pochopitelnější než to, co napsala.....

luciebx
21. lis 2014

@tarra27 tak tak.. v uk jsou potraviny uplne nekde jinde.. to mliko taky... to v cr jedine z tech automatu co stoji litr 15 korun.. a to je uz mliko... z krabice se mi chce blit... necapu jak se na tom mohla vyrust.. kdyz sme v cr.. do huby to krabicovy proste nedam... jak muze mliko vydrzet treba pul roku??! co je v tom za sajrajt.. je vseobecne znamo ze cr je stredem evropy odpadistem kde se setkaji vsechny nechutny jidla.. plny srancu..

ale jinak k tematu.. v 11 letech proc ne... seetkavam se v praci normalne ze prijdou rodice a chteji poridt svymu 8letymu laptop pac proste deti jsou nekde jinde v dnesni dobe nez my..

pisisvori
21. lis 2014

@luciebx ale my jsme na tom nevyrůstali...odpadiště Evropy je ČR až po revoluci, těsně po ní se sem z okolních státu jezdili "nažrat" dobrého kvalitního laciného jídla...je hrozné jak krátkou a ovlivnitelnou mají lidi paměť

marketa233
21. lis 2014

@lenicka07 Nejde o názor, jde tu o to, že tarra27 lže, jak když tiskne.

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Není přeci tak těžké si zjistit něco o úpravách mléka, aby vydrželo. Není v tom vůbec žádný sajrajt, to tvrdí jen takové, jako jsi ty.

luciebx
21. lis 2014

@marketa233 no ty woe.. ja netusila ze se tu hned takhle urazi... 😨 😨 to clovek musi upadnout hodne pod uroven ze hned nekoho nazyva blbkou za jiny nazor.. booozee... ty woe na MK mesic I s cestou a dela tady hrdinku 😀 😀
@tarra27 holka.. sme v hajzlu... dalsi co nas odhalila.. sme proste ulhane blbky pac mame jiny nazor 😀 😀 😀

tarra27
21. lis 2014

@marketa233 no tak ještě že tu máme tebe, která to moje lhaní odhalila a uvedla na pravou míru 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Ještě jednou, abys to pochopila. Vůbec nejde o názory. Ty píšeš, že je mléko plné sajrajtu. Nemůžeš to dokázat, protože není. Lžeš. To je jediné, oč tu běží.

Máš pravdu, nazývat někoho blbkou je fakt pod úroveň, to bych nikdy neudělala. 😀

luciebx
21. lis 2014

jinak k te trave v Nemecku.. to nevim.. ale v uk je urcite jina.. ja si pamatuju jako mala ze jen sem doma na zahrade sla na 4.. hned sem mela zeleny kolena a neslo to vyprat.. to same pameliskyyy atd... v uk mi tu malej leze v bilych kalhotach v parku.. kalhoty ma max cmouhaty a to neni ani zelena.. a vyprat jde vse v poho a pameliska mi nikdy neudelala na zadnym obleceni neplechu.. takze ono na tom neco bude..ale jak uz tu nekdo psal... je tu tema o pocitaci...

malej dostal prvni tablet ve 3 letech.. ale od dvou si hral hry na smartphonu... a nevvidim na tom nic spatnyho.. vseho s mirou neuskodi.. ba naopak

tarra27
21. lis 2014

holky klid, jak jsem psala...někdy se za takovým nickem skrývý jen neštasná žena....tak kope, uráží atd.... 😉

přejme ji vše dobré...

tarra27
21. lis 2014

@luciebx já si taky mysllím....navíc když máš s deckem dobrý vztah, od mala se bavíte o čemkoliv, znáš ho jak svý boty, rávíš s ním čas, pc není hlavní náplní celeho dne....proč ne 🙂

naše holky (2 a 3) používají muj tabblet a zvažujeme, zda na vánoce nekoupit každé svuj - na pohádky...tak uvidíme...

luciebx
21. lis 2014

@marketa233 tak mi chces rict ze krabicove mliko je stejne kvalitne jako co si prave doneses z kravina co ti prave kravka podojila?? hmmm asi sem vyrustala na vesnici.. babicka delala v kravine.. a proto vim ze by mi do huby tehda krabicovy nedala.. meli sme domaci cerstvy.. bohuzel pak se vse zlomilo a musela sem prejit na krabicovy pac mati na nic jinyho nemela.. a meli sme toho plny sklep pac se jelo do obchodu kde se koupi karton.. muj muz kyz sme vcr to poznal uz podle chuti a toho jak je to rozredene.. vodnate... poznal.. ze to je divny mliko...

marketa233
21. lis 2014

@tarra27 Diskutuj věcně. Jenže to nemůžeš, protože ty lži nejdou obhájit. Smůla, co?

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Krabicové mléko je upravené mléko z kravína. Je zahřáto na vysokou teplotu a tím konzervováno. Není v něm žádný sajrajt a o to běží.

luciebx
21. lis 2014

@marketa233 tak jo.. ja udelam doma pokus.. az budu v cr.. zajdu do mistniho kravina.. doma zahreju mliko na max teplotu a pak to necham vychladnout a narvu do krabice.. a uvidime jak dloho mi takovehle zdrave mliko vydrzi bez chemie nez zacne smrdet.. v lete ti dam vedet 😀

tarra27
21. lis 2014

@luciebx luci nemá to smysl, market dává jasné argumenty 😀 😀 😀 😀 😀 to by přesvedčilo každýho 😀 😀 😀 😀 akorát nevím, zda o tom, že market má pravdu 😀 😀 😀 😀

tarra27
21. lis 2014

@luciebx a já si s tebou přastanu psát neb to dopadne jako cca před měsícem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

to byla diskuze na úrovni a k tématu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciebx
21. lis 2014

@tarra27 😀 😀 😀 me spis dostava na kolena jak se nekdo tady kvuli tomu bude hadat.. v dnesni dobe clovek vi ze bez chemie a uprav proste zadna potravina nevydrzi nekolik mesicu byt konzumni.. ja si dovezla z cr majku pastik ne..muz na to kouka a rika a to je co prosimte.. rikam pastika.. aon.. ty woe co je to za sracku ze to ma trvanlivost rok... rikam.. no nevim.. tak to tu zeru sama.. pac muz to proste jist nebude.. koupi si tu co ma vydrzet 2 tydny a vi ze je to proste jina kapacita.. a ma v tom pravdu.. takovy ty konzervy kde jidlo vydrzi rok a vic.. mam zakazano davit malymu .. tchyne by me tu uskrtila 😀 😀 😀

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Že něco neznáš, neznamená, že to neexistuje. Jsou na světě i chytřejší a vzdělanější lidé, kteří něco vymýšlejí.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultra-high_tempera...

tarra27
21. lis 2014

@marketa233 "Že něco neznáš, neznamená, že to neexistuje. Jsou na světě i chytřejší a vzdělanější lidé, kteří něco vymýšlejí."

konečně pravda....pro Tebe platí několikanásobně 😉

luciebx
21. lis 2014

@marketa233 ale ja to znam.. ale dam prednost cerstvymu.. nez tomu co lezi pul roku v krabici nekde ve skladu.

apollo11
21. lis 2014

Podle mě ani tak nejde o přístroj jako takový, jako o to, co s ním dítě dělá a jestlli to bere jen jako prostředek, nebo "věc" co je in a musí ji mít. Na různé vzdělávací aktivity je to ok, ale social networking a podobná nebezpečenství bych v tomhle věku striktně zatrhla. A na to občasné použití nebo shlédnutí filmu či pohádky přece vlastní nepotřebuje. Nedělala bych ale tabu z počítače, co mají rodiče normálně doma - sama na něm doma pracuju a využívám ho, takže nemůžu dceři tvrdit, že je to pro ni tabu, tím bych jen podpořila ten fenomén zakázaného ovoce 😉 Dovolím jí podívat se na pohádku, prohlédnout si spolu stránky o zvířátkách a podobně.. Prostě brát to jako užitkovou věc a nedělat z toho něco, kolem čeho by se měl točit svět. Je pravda, že to musíme zajistit jinými způsoby a pokud to nedokážeme, tak se pak nemůžem divit, že se dítě upíná na náhražky.

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Ale není tam žádná chemie.

luciebx
21. lis 2014

jdu odtud.. zase to tu spamujeme.... tema je o necem jinem... takze lovu zdar a ja si jdu nalit sklenici moooc dobryho mlika ktery ma trvanlivost 2 tydny... a to co ma babicka v krabici dam mozna kocce 😀 ale ja se nedivim... pac ono v cr.. cemu se clovek muze divit. .. prezident si mluvi jak hulvat.. vypada jak kdyby vysel z hospody.. ja su tak rada ze sem utekla.. pac kdyz mam nekde rict odkud sem.. tak se stydim 😝 a to ze tu nekdo obhajuje krabicovy mliko me dostava na kolena... 😅

paaaaaaaaaaaaa

marketa233
21. lis 2014

@tarra27 Samozřejmě.

lenicka07
21. lis 2014

@marketa233 (Taky si myslím že v něm nic škodlivého není (alespoň dle testů byla mléka v pořádku), z chuťového hlediska se musím přiznat, že dříve (i to krabicové) bylo lepší. Mě to tedy tak připadá). Ale vůbec to do této diskuze nepatří. A už vůbec sem nepatří některé věci co jsi napsala. Shazuješ tím akorát sama sebe. Stačí napsat, že to není pravda, že máš jiný názor a bez urážek. To je podle mě věcná diskuze. Tahle diskuse o notebooku, kde se diskutuje o mlíku a kvůli tomu se uráží, tak ta není vůbec věcná...

luciebx
21. lis 2014

@marketa233 no tak ti dam za pravdu ze tam nemas chemii ale mas tam radu tech dulezitych veci ktere se diky tomu tvymu rychlymu prevarovani vyparili.. a proto kdyz to otevres.. za 3 dny ti to smrdi.. cerstvy mam otevreny tyden a nic.. ale jak sem rekla paaaaa

tarra27
21. lis 2014

@luciebx nemužeš diskutovat s někým, kdo hned uráží....nespokojená žena, chudák....chce mít pravdu alespon tady na diskuzi, protože když takhle mluví a chová se ve společnosti, tak ji nikdo neposlouchá....navíc s tímhle přístupem nemá nejspíš ani kamarády....ani fungující vztahy....

no nic, mejte se krásně, jdu něco delat.....market, přeji Ti vše dobré a ani se na Tebe nezlobím 😉 opatruj se a hodně štěstí v životě....a lásky taky 😉

a Luci, spolu si pak písneme 😉 pa

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Já jen píšu, jak je to s mlékem doopravdy. Nikdy jsem netvrdila, že to v krabici je stejné jako to z kravína. To jen ty nemístně srovnáváš. Ty jsi lhala, tak jsem napsala pravdu. Stydíš se za prezidenta, který lže stejně jako ty. 😀