Notebook pro jedenáctiletou dceru, prosím o váš názor

papalinka
19. lis 2014

Ahoj, prosím o váš názor na to, kdy pořídit dítěti notebook. Nejde o peníze, ty jsou, ale o vhodný věk. Naše jedenáctiletá dcera si notebook přeje už rok. Nám pořád připadá, že je ještě hodně brzy. Jak je to u vás?

marketa233
21. lis 2014

@tarra27 Koho jsem urazila? Opět lžeš.

marketa233
21. lis 2014

@luciebx Sláva.

marketa233
21. lis 2014

@lenicka07 Já o mléku nezačala, to si stěžuješ na špatné adrese.

jarunkaxyz1
21. lis 2014

@marketa233 - bez jakýchkoliv emocí - nechte si někdy někým zavézt třeba z Německa čokoládu nebo mlíko 😉

irena1111
22. lis 2014

Mě to přijde hodně brzy. V tomhle věku dítě nepotřebuje ani svůj tablet ani svůj notebook. Lepší je věnovat se sportu, pohybu, četbě atd. PC nebo notebook bych kupovala až ve chvíli kdy ho bude potřebovat kvůli škole a i potom bych dost přísně dohlížela co na tom PC bude dělat.
Dnešní doba mě v tomhle stále udivuje. Na jednu stranu se plno mamin snaží o co nejzdravější styl života, bio stravu, neočkování a další věci ale na druhou stranu místo aby rodiče hnali děti na čerstvý vzduch a k manuální zručnosti tak dětičky vysedávají u techniky a pak mají pomalu problém se i podepsat jinak než klofáním do klávesnice.

vanessa_housinova
25. lis 2014

mým dcerám(trojčatům)je 12,vloni jsme jim dohromady pořídili notebook,myslím si že není moc špatné,určitě není důvod kupovat nejdražší notebook,ale hlavně aby fungoval a nesekal se.Naše dcery mají,ale na notebook vyhrazený čas,jelikož není dobré aby na něm trávily všechen čas.

mishell56
30. pro 2014

@ange_de_la_morte já si notebook koupila před 2.lety (ve 21 letech) taky za své, dítěti bych to nekoupila minimálně do 15.ti let...já se bez toho taky obešla....ale včera jsem slyšela známou jak koupila 3.letému synovi tablet, protože prý autíčka na dálkový ovládání jsou vyhozený peníze...to jsem fakt koukala

mishell56
30. pro 2014

@tulikiss No já na tom vidím že je to brzy, asi nebudu moc oblíbená ale maminku co to nemohla rozdejchat chápu...na tvary existujou stavebnice, na barvy existuje maminka a pexeso si s ním taky můžete hrát vy. Na počítání existují počítadla (koupíte je v hračkářství) a raději teda investuji do hraček než do tabletu. S hračkama s ním aspoň budu v kontaktu daleko víc, naučí se všechno daleko líp a rychleji...neberte to jako útok, jen můj názor

116luca
30. pro 2014

S příspěvkem souhlasím.Malé dítě má být s rodiči.Ty ho mají učit barvy,počítat,hrát si s ním,poznávat tvary,chodit na procházky a povídat mu pohádky...zpívat písničky.Internet je pro děti jed kor pro tak malé.pak neumí ještě ve 4 letech pořádně mluvit,proč taky,když si ho doma nikdo nevšímá.nezná říkanky,pohádky,neumí si hrát ,nemá kamarády,je agresívní...má svůj svět pc a rozhodně to už není to roztomilé dítě co by mělo být.Děti si mají umět hrát a využívat své vrozené fantazie,ale to dnešní ,,moderní" maminky kazí jak mohou.Nechte děti žít jak mají,hrajte si s nima,povídejte,učte je,jen je neodbývejte počítačema,dvd atp.....na to vše je přece času dost.když jste miminko čekaly,chtěli jste být ty nejlepší maminky těch nejlepších dětí nebo matky robokopů?Nikoho tu nenapadám,jen prosím,zacházejte s nima jak si zaslouží,věnujte se jim jak se vaše matky věnovaly vám,vzpomeňte si na to jak to bylo krásné,když jste si hráli člověče nezlob se,nebo když maminka večer ležela u vás v posteli a četla vám pohádku....to je dětství a ne pc a podobné věci na to mají času dost až to bude potřeba ve škole.Mám 8.letého syna a pokaždé když bylo krásně a šli jsme na hřiště,byl tam sám,děti radši seděli u počítače a stříleli si tam,myslíte,že takhle je to v pořádku?

lyra2000
16. únor 2015

No nevím teda v 11 letech podle mě dost brzy. Mám 12 letou dceru na počítači skoro není a když už tak o víkendu max. půl hodiny a už jí to nebaví 🙂 nejradši čte nebo je venku se sourozenci. a to je asi jediná výhoda 4 dětí 😀

matilda111
15. bře 2017

Moje kamarádka dostala notebook v 10ti a myslím si ze na něm je závislá. Mě je 11, mam mobil a to mi stačí. Myslím ze v 11ti je ještě brzo a proto místo o notebook skemram o pejska😁