icon

Vyplatí se nákup v Makru na rodinnou oslavu?

avatar
mabs
18. čer 2026

Chystáme velkou rodinnou oslavu. Kamarádka mi nabídla kartu do Makra, že bych nakoupila tam. Původně mi to přišlo jako super nápad, ale teď si nejsem tak jistá. Nakonec toho nebudeme potřebovat tolik (nějaké nealko, klobásy, a hlavně ovoce a zeleninu). Tak si říkám, jestli se vyplatí tam jezdit? Když si dám vedle sebe úsporu za benzín + časovou úsporu (nemusím nikam jet, nebudu hledat zboží v krámu, který neznám) a nižší cenu zboží, tak mi pocitově vychází lépa nakoupit normálně v Kauflandu. Nebo jsou tam ty ceny tak výhodné, že opravdu stojí za to tam jet?

anonym_bfc395
18. čer 2026

@mabs jak co no a hlavně se to vše většinou bere po balíčkách ,sušenky ,třeba nebo mouka ..atd...někdy je to stejné jako v krame chce se tam podívat

avatar
zvalentova
18. čer 2026

Tak jestli se vám to vyplatí či nikoliv si musíte srovnat doma. Je to jako u všeho. Pokud je to tzv. v akci, bývá cena dobrá, u některých věcí skvělá. Ovšem je to pořád velkoobchod, takže ne všechno je možné vzít po kusech, ale musí se celé balení. Některé výhodné ceny platí např. až od 5/10 ks. Nejezdíte tam každý týden, je to fakt nákup v řádech tisíců.

Cenu za benzín bych do toho nepočítala (100km tam nepojedete), do Kauflandu pro velký nákup pěšky také nepůjdete.
Já tam ráda jezdím pro maso, alkohol, jogurty, šunky, čistící prostředky, protože to vezmu najednou.

avatar
hojda
18. čer 2026

@mabs mrkni pro inspiraci do letáku a pak se rozhodni. https://www.makro.cz/aktualni-nabidka

avatar
kakba
18. čer 2026

Byla jsem tam jednou za celý život a ne nejela bych tam znovu. Pokud toho nepotřebuješ kvantum tak bych to koupila v normálním obchodě. Nejsem sběrač a nepotřebuju od každé věci mít doma 10 kusů.

avatar
mabs
autor
18. čer 2026
@kakba

Byla jsem tam jednou za celý život a ne nejela bych tam znovu. Pokud toho nepotřebuješ kvantum tak bych to koupila v normálním obchodě. Nejsem sběrač a nepotřebuju od každé věci mít doma 10 kusů.

@zvalentova Jeli bychom 60 km. Kaufland máme 6km. Takže to rozdíl je.
@anonym_bfc395 Já právě na jejich webu nikde ceny nenašla.
@hojda Děkuju.
@kakba Já právě myslela, že už se to nemusí kupovat po balících. Proto jsem o tom uvažovala.

avatar
hojda
18. čer 2026
@mabs

@zvalentova Jeli bychom 60 km. Kaufland máme 6km. Takže to rozdíl je.
@anonym_bfc395 Já právě na jejich webu nikde ceny nenašla.
@hojda Děkuju.
@kakba Já právě myslela, že už se to nemusí kupovat po balících. Proto jsem o tom uvažovala.

@mabs za mě ne, já bych si nakoupila věci které chci a nejela do makra a hledala tam, co se vyplatí.

avatar
1pomnenka
18. čer 2026

60km do Makra bych nejela, to se ti nemůže vyplatit.

avatar
zvalentova
18. čer 2026
@mabs

@zvalentova Jeli bychom 60 km. Kaufland máme 6km. Takže to rozdíl je.
@anonym_bfc395 Já právě na jejich webu nikde ceny nenašla.
@hojda Děkuju.
@kakba Já právě myslela, že už se to nemusí kupovat po balících. Proto jsem o tom uvažovala.

@mabs @1pomnenka vyplatit možná... ale jet na nákup a zpět 120 km je bull shit. Nenapadá v tu chvíli jediný reálný důvod

anonym_532ec3
18. čer 2026

Záleží, kolik toho budete kupovat. Jestli je to klasická rodinná oslava třeba pro 10-15 osob, tak bych nejela, těžko budeš brát asi věci po balíčkách.
Ale my teď třeba pořádáme o víkendu jeden turnaj a zařizujeme občerstvení, bude celkem 5 týmů, v průměru po 10 hráčích - dětech, k tomu dospělý, počítáme cca 50 hráčů, aspoň 80 dospělých a k tomu nějaké další děti (sourozenci hráčů). Kamarádka má zlatou kartu a bydlí od Makra cca 5 km, takže se to vyplatilo tam vyrazit.
Na normální rodinnou oslavu bych se na to vykašlala.

avatar
kakba
18. čer 2026
@mabs

@zvalentova Jeli bychom 60 km. Kaufland máme 6km. Takže to rozdíl je.
@anonym_bfc395 Já právě na jejich webu nikde ceny nenašla.
@hojda Děkuju.
@kakba Já právě myslela, že už se to nemusí kupovat po balících. Proto jsem o tom uvažovala.

@mabs 120km kvuli Makru? Vubec. Kup to v obchode.

avatar
sigyn
18. čer 2026

Byly jsme tam párkrát a nikdy mi nepřišlo, že by tam něco bylo levnější než v normálních obchodech. Možná, kdybych sháněla mořské plody a ryby, tak by to stálo za návštěvu, jinak ne.

avatar
rayasisu
18. čer 2026

Nevyplatí. Lepší Kaufland nebo něco poblíž... Kdybys to měla za rohem, tam třeba, ale projedes... Zas tak levno mě tam teda nepřijde....

avatar
jojka_124
21. čer 2026

@mabs určitě do Kauflandu. Nedávno jsme v makeu byli a vyplatí se to jen když toho kupujete opravdu hodně. Navíc samozřejmě ani ne všechno. Převážně se to vyplatí jen na trvanlivé potraviny. Jinak hodně štěstí s oslavou