Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

fire85
6. srp 2011

dnes uvařím zeleninovou polévku a brambory zapečené s masem

@terioza1 to je síla teda, 😀 není nad domácí jídlo

janca_dobi
6. srp 2011

Karbanátky, bramborová kaše a okurkový salát. 🙂

reruna
6. srp 2011

@terioza1 No jo no, my co jsme doma na RD holt vaříme, ale teda občas mi mm donese jídlo ze školní jídelny, co máme blízko

fire85
6. srp 2011

@reruna já třeba na s prckem doma nejsem, a vařím taky.v týdnu teda jen tak 3x ale o víkendu oba dva dny.
jasně že občas zajdem do restaurace taky,ale cpát se tím pořád je pěkněj hnus 😉

zítra budou brambory a kuřecí stehna,zeleninový salát

eriska
6. srp 2011

my si dneska dali výborné lečo s brambůrkem, na zítra se peče králíček s kančím bůčkem, k tomu asi špenát a brambor a potom buchta z kysaného mléka se švestkami a tvarohem

my taky zajdeme občas do restauračky, ale jako výjmečně, pro změnu, když není doma prcek, mě by to asi nebavilo, pořád chodit do restaurací, co si tam stále dávat..a jak už tu holky píšou, domácí je domácí😉

peroli
6. srp 2011

HOLKY CO ZAVAŘUJETE... v jakým poměru děláte lečo? já dělám 2 kg paprik, 2 kg rajčat a 1kg cibule a připadne mi to jakýsi (vzhledově) moc paprikový 😕 😕 😖

moudivlacek
6. srp 2011

na zitra delal lilkove lasagne

moudivlacek
6. srp 2011

@peroli ja nezavaruju,ale kdyz delam leco,tak davam v pomeru urcite vic rajcat

babulinkab
7. srp 2011

zapečená kuřecí prsíčka se šunkou, sýrem a broskví a hranolky v troubě

samik2008
7. srp 2011

kuř.řízek a bramborový salát

ines22
7. srp 2011

Dnes čína s rýží, zítra nás čeká snad candát, jestlI se podaří nějakého ulovit.

Nemáte někdo nějaký tip jak na candáta? Minule jsem ho dělala se slaninou tak bych brala nějakou změnu.

andrissek
7. srp 2011

Máme pečené kuře s rýží 😉
@peroli Dávala jsem od oka ale o něco více rajčat 😉

zuzi82
7. srp 2011

@reruna Prosím, dej recept na broskvový dortík, mám tu čerstvé broskve a nevím, co s nima. 😉

zuzi82
7. srp 2011

Tak my si v pátek dali ledvinky na cibulce s kolínkama, včera grilované kuře a dneska kotletka na rychlo s pečeným bramborem a tzatziky 😉

reruna
7. srp 2011

@zuzi82 Broskový dortík pod krémovou peřinou - korpus: 75 g pol. mouky, 75 g pískového cukru, 1 vejce, 1 lžička prdopeč, 60 g rozehřátého másla, 15 g tmavého kakaa, vše smíchat, péct ve formě 26cm vymazané a vysypané 15 minut při 180 st. Po vychladnutí potřít džemem např meruňkový...a dát korpus zpět do dortové formy.
8-9 broskví oloupat, rozpůlit, podusit se 150 ml b. vína (já jsem použila jen vodu kvůli dětem) a 2 lžícemi cukru, po vychladnutí rozložit na korpus potřený džemem, ve vlažném rozvaru z broskví nechat nabobtnat 1 sáček želatiny v plátcích 10 minut, pak zahřát, až se želatina rozpustí, nevařit. Po zchladnutí želatinu nalít na broskve - nechat ztuhnout. Nahoru natřít krém -1 tvaroh promíchat s 1 rozpuštěnou hořkou čokoládou, nesmí být moc horká a pak lehce vmíchat 1 ušlehanou šlehačku. Nahoru buď nastrouhat čokoládu, nebo celý dort potřít čokoládovou polevou, můj výtvor na foto. Byla to mňamka. Jinak jsem ještě z broskví dělala závin - listové těsto, náplň tvaroh+trocha mléka, 1 vejce, 1 vanilkový pudinkový prášek, cukr dle chuti, na to broskve, zabalit závin, potřít vejcem, upéct.
Pokud nechceš péct, tak třeba dospodu stačí rozmleté čokoládové sušenky smíchané s máslem, nebo piškoty, na to broskve želatina - ta se dá taky vynechat a krém.

reruna
7. srp 2011

Dnes kuřecí nuličky se sýrovou omáčkou, rýže, polévka květáková s vejcem

reruna
7. srp 2011

@zuzi82 ještě jsem zapomněla v tom recpetu na korpus - patří tam ještě 100 g zakysané smetany!!!

eriska
7. srp 2011

@peroli my děláme 1/2 kg sádla, na to 1 kilo cibule, 5kg paprik, 3 kg rajčat, sůl, pepř, kmín, česnek a je výýýborný🙂 já tam dneska přihodím i cuketu😉 je jí hodně..a udělám, nějaký menší poměr, tolik tý zeleninky tady nemám..

terioza1
7. srp 2011

Dnes jsem teda uvarila, aby se teda nereklo, kure a rejzi 🙂 A mam zase na 1-2tejdny pokoj... U nas vari chlap, devcata 😀

terioza1
7. srp 2011

kdyz uz se teda doma vari... ale to malokdy 🙂

scvrcek
7. srp 2011

my dneska kuřecí vývar a rýžový nákyp...

@terioza1 nejsem na mateřský a stejně denně vařím, pracuju z domu 🙂 Jíst po restauracích bych nemohla, jak jsem si zvykla na domácí jídlo tak mi nikde nic nechutná...

fire85
7. srp 2011

@terioza1 to máš dobrý,ale co až budeš doma s větším dítětem? to budete taky chodit do restauraček?
já se jen ptám ptz mě to zajímá
mě teda vaření baví, a mám doma vděčnýho strávníka,co sní všechno

alenv
7. srp 2011

@terioza1 no já uvařit muži kuře a rejži a týden nebo dva nic 😀 😀 😀 tak to je vtip.. muž pracuje, já mám malé dítě a vařit se snad musí ne 😀 můj muž si mě za to nemůže vynachválit

alenv
7. srp 2011

holky já dneska vařila dančí guláš na víně a brusinkách s bramborovým knedlík.. je to fakt výborný.. dá se to udělat z jakkékoliv zvěřiny..

terioza1
7. srp 2011

@scvrcek ja taky nejsem na matersky zatim a varit me nebavi... zlaty restauracky... 😀 Ta predstava, ze 2hodiny varis a pka to mas behem 10minut snedeny... no hnus 😀 Navic nemam chut na to, co udelam ja... mam rada jen to, co mi daj ostatni... Nejakej zvlastni navyk 😀

alenv
7. srp 2011

@terioza1 ježiš tvý příspěvky jsou docela komické

terioza1
7. srp 2011

@fire85 No, u nas doma varej chlapi, tata, svara a ted i muj... Ale nez bude decko velky, casu dost... treba me to zacne bavit do te doby... Ted mam spoustu casu - 9mesicu tehu a pak se uvidi 🙂

@alenv Nebavi me to a on to akceptuje 🙂 Zlatej to muz .-)

terioza1
7. srp 2011

@alenv uz je to tak 🙂

fire85
7. srp 2011

@terioza1 to není o tom že se stím dvě hodiny vaříš a pak se to během 10 minut sní...to je o tom že chceš druhým udělat radost,pochutnat si na domácím jídle,a v neposlední řadě být i pochválena 😵
ale v těhu nebudeš pořád jíst v restauracích že ne?

marecek4
7. srp 2011

dneska jsme se přež.... luxusní svíčkové a zůstalo i na zítra mňam