Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

terioza1
7. srp 2011

@fire85 Tak u toho myho to je jednoduhy, ji jen kurata, rizky, rejzi, gulas..... To je tak nejak vsechno. Nenavidi cokoliv na smetane, zeleninu v jidle ani normalne......... 😀
Nebudu porad jist v restauracichm t je pravda, proto mam doma jeho.... jeho to i bavi 🙂 Tak proc mu to brat .-)

alenv
7. srp 2011

@terioza1 nejde o to, jestli tě to baví nebo ne.. jde o to, že uvařit mužskýmu by žena opravdu měla.. následně budeš vařit tvému malému.. toho po restauracích tahat nebudeš.. nevím přijde mi toto diskuze o vaření a né o tom, že nevaříš a chodíš do restaurací.. nejsmutnější mi na tom přijde to, že se s tím snad i chlubíš.. přitom je to spíš smutné..

fire85
7. srp 2011

@terioza1 tak to je fajn 😵 tak si to užívej 😉 časem to možná přejde

já dnes ještě upekla cuketovou buchtu

fire85
7. srp 2011

@alenv jj je to tak
neříkám stát půl dne u sporáku ale ženská by měla uvařit a měla by umět vařit

ale každý to má jinak 😝

sylvka
7. srp 2011

zítra dětská omáčka a brambor.jo a nekritizujte teriozu,já než se mi malej narodil jsem vařila 1krát týdně a taky jsme občas zašli do restaurace 😉 vařim pravidelně od dvou let malýho,protože mě to donutilo(dítě potřebuje každý den pořádný oběd).tak to nechte na ní 😠

fire85
7. srp 2011

@sylvka my ji nekritizujem, jen nám možná trochu vadí že se tím chlubí,že nevaří , a zrovna v diskuzi o vaření 😀
spíš mi to přijde docela smutné.jinak at si samozřejmě dělá co chce

sylvka
7. srp 2011

@fire85 a víš kolik takovejch ženskejch je?no nic nebudem odbíhat od tématu 🤐

alenv
7. srp 2011

@sylvka ono je to možná o věku.. a partnerovi..

alenv
7. srp 2011

@sylvka jen pro informaci, nikdo jí nekritizuje 😠 ale když nevařím, nebudu vstupovat do diskuze o vaření 😠

ava
7. srp 2011

@terioza1 času máš dost....pokud člověk chodí do práce, většinou doma každý den vyvařovat nestíhá a když ještě nejsou děti, tak není ani tak velká motivace.
Holky se tady kasají jedna před druhou, jak se jim co povedlo 😔 zavítala jsem sem hledat inspiraci a nic..

babulinkab
7. srp 2011

@sylvka co to je ta dětská omáčka?

zuzi82
7. srp 2011

@alenv Tak dej na dančí gulášek recept

alenv
7. srp 2011

@zuzi82 Zuzi osmahneš si na trošce sádla (sádlo je opravdu pro zvěřinu lepší než olej) anglickou slaninu na kousíčky, pak přidáš dvě tři cibule podle velikosti a osmahneš do toho dáš bobkovej list, nové koření, pepř celý, tymián osmahneš. Až se uvolní vuně z koření přidáš nastrouhanou kořenovou zeleninu (stejné jako na svíčkovou) dávám tak cca 4 hrsti zase osmahneš a pak přidáš maso. Nejlepší je kanec nebo daněk. Maso necháš zatáhnout, přidám trošku soli a zaleju vodou. Pak to dělám cca 15 minutek v papináku, podle masa.. po otevření propasíruju (nebo jen vyndej koření). dále přidám cca 1 až 2 deci červeného suchého vína. Dej třeba deci, podle toho kolik toho děláš a já pak podle chuti přidávám. Povařím pak přidám lžíci hořčice, 2 lžíce kečupu zahustím tmavou jíštou. Pak přidáš zakysanou nebo normální smetanu. Dneska jsem dala normální a dávám celou tu skleničku zavařených brusinek. Povařiš.. a pak si dochutíš třeba solí nebo trochou kečupu podle svého🙂 není to těžké a je to fakt chutné.

alenv
7. srp 2011

je tu taky někdo kdo tak zbužnuje sushi jako já? Dělám si ho opravdu často a ráda bych si vyměnila zkušenosti 🙂

terioza1
7. srp 2011

Nechlubim se, ze nevarim. Jen jsem na otazku, ktera je v diskuzi " Co dnes varite" odpovedela, ze nic .-) Tot vse.

terioza1
7. srp 2011

@ava no, pritel je 16hdin denne, dva dny za sebou v praci, tak se stravuje tam vis.. a ja nejim moc, pro sebe vyvarovat nebudu... Me staci neco malyho a hlad nemam... Takze tak.. 🙂

alenv
7. srp 2011

@terioza1 no tak ted to chápu.. já být doma bez přítele tak taky nevařim.. pro mě samotnou mě to nebere.. a malému ještě vařit nemusím.. ale spíš to dělám tak, že si uvařím jeden den na dva dny pro přítele at denně nestojím u plotny, kort s malým miminkem

terioza1
7. srp 2011

@alenv no to mas pravdu.... Ale i kdyz je doma, vari bud on, nebo nejaka rychlovka a nebo ta restauracka... Podle nalady... 🙂

anieanne
7. srp 2011

Dnes byla ryba zapečená s pórkem a vejcem, k tomu brambor 🙂

eriska
7. srp 2011

@alenv díky za receptík..my máme zvěřiny dva šuplíky v mrazáku, tak se každá inspirace hodí🙂 jestli máš ještě nějaký receptík, šup sem s ním🙂

sylvka
7. srp 2011

@babulinkab to dělala tchýně a mě to vždycky přišlo nechutný,jenže malej to miluje-ty geny...maso+celer+mrkev bez koření.

alenv
7. srp 2011

@eriska no ještě ráda dělám jeden ten je jednodušíí.. nakrájíš zvěrinu na takové menší medailonky naklepeš posolíš z obou stran a z jedné strany pomažeš propasírovaným česnekem. pak si v hrci osmažíš na sádle trochu anglické slaniny na kostičky a přidáš hoooooodně cibule, nebát se.. až sesklovatí přidáváš postupně ty medailonky nejdříve stranou bez česneku pak otáčíš.. ono se to stejně do té cibule nevejde odhrnuješ jí a pak to stejně tak nějak míchám, aby se masíčko zatáhlo.. necháš chvilku, aby pustilo štávu a přidáš vodu.. no a necháš provařit.. než maso bude krááásně měkkounké.. pak zahustíš tmavou jíštou a dosolíš si.. přidávám i kečup podle chuti.. podávám také s bramborovým knedlíkem.. je to jednoduchý a moc dobrý

zuhur
7. srp 2011

Holky seznam receptů dodám co nejdřív, teď nestíhám, tak mě omluvte 😅

babulinkab
8. srp 2011

@sylvka tak to jo, já dětem dělám v podstatě něco podobnýho ale přidávám ještě pastiňák a cibuli

eriska
8. srp 2011

@alenv tak to zní taky moc dobře, určitě vyzkouším..u nás je to klasika, guláš, řízečky, steaky, medajlonky, občas svíčková a co děláme teď nejčastěji, je zvěřina špikovaná slaninkou a kořenovou zeleninou a upečená v troubě..to muž miluje..

my dneska rajskou s těstovinkama
@zuhur já myslím, že to je naprosto v pohodě..užívej prázdnin🙂

alenv
8. srp 2011

@eriska tak to mu udělej ten první guláš tam je taky kořenová zelenina.. a je výbornej..

kaciska
8. srp 2011

kuřecí vývar,knedlíčky a domácí nudle a druhé palačinky s krutím masem,špenátem a zeleninou...mnamka 😀

eriska
8. srp 2011

@alenv vyzkouším určitě oba receptíky..manža je myslivec, takže o ní není nouze🙂 a oběma nám chutná..nemám ráda ty názory, fuj, zvěřina, to teda rozhodně nejím..a přitom to lidi ani neochutnali a už odsuzují..a myslím si, že je to třeba lepší, než nějaký prase uměle vykrměný😀

alenv
8. srp 2011

@eriska no my máme taky zásobu 🙂 zvěřina je nelepší maso.. no u nás v okolí všichni zvěřinu jí.. je to fakt výborný. Podle mě fuj řekne někdo kdo jedl špatně upravenou zvěřinu.. dá se to docela zkazit..

kammka
8. srp 2011

o víkendu králík s br. knedlikem, a špenátem, pak jsme to dojídali bez špenátu s houbovkou a bylo to moc dobrý...
pak jsem pro malou včera dělala mašličky s mákem a v noci upekla kakaový piškot a na něj nalila kokosový puding a postrouhala čokoládou, ani jsem to neochutnala, teď se modlím, aby to chlap uklidil aspoň do trouby, protože se mu často stává, že doma zavře kocoura.. no to by byl mazec, olízal by ten puding, rozšlapal by to a puding by byl po celým bytě :-/
a dneska asi kouknu, co je v mrazáku, možná tam je nějaká hotovka, nebo si prostě dáme brambory na jakýkoliv způsob, dovezli mi naši a ještě jsem koupila se známou napůl za 100,- asi 14kg..možná vařené brambůrky s dušenou mraženou zeleninou , máslíčkem a strouhaným sýrem..