Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
14. srp 2011

nudličková polívka, tortilly se směsí zeleniny, kuřecího masa, ledový salát s opraženým špekem, děti měly tresku s bramborem a zeleninou v páře

pelenka
14. srp 2011

Kuchařinky prosím o radu, chystám se sušit a nakládat rajčata do oleje, opravdu mi bez sterilizování vydrží lednici do zimy? Docela se toho bojím, olej není nejlevnější, tak abych to nevylila za pár dnů:/

misa_a_radek
14. srp 2011

@pelenka ahoj sušená rajčátka nakládám každý rok a mám je ve spíži, vydrží uplně v pohodě

eriska
14. srp 2011

@misa_a_radek @pelenka holky, prosím, dáte mi receptík? já si je kupuju v kaufu a moc mi chutnají, přiznám se, že mě nenapadlo dělat je doma, ale ráda bych to zkusila🙂

pelenka
14. srp 2011

@eriska Sušení rajčat: Na sušení vybíráme tvrdší zralá rajčata. Rajčata omyjeme, nakrájíme na silnější plátky, rozložíme na rošty. Usušíme je podle návodu přiloženého k danému typu sušičky. Správně usušená rajčata jsou pružná a zachovávají si barvu.

Rajčata lze usušit i na roštech v horkovzdušné troubě. Sušíme je při nejnižší teplotě. Proces sušení ale trvá několik hodin a narozdíl od sušičky, vyžaduje naší přítomnost a kontrolu. Navíc, v troubě určitě neusušíme takové množství rajčat, jako v sušičce.

Nakládání do oleje: Usušená rajčata napěchujeme asi do 2/3 vymyté, dosucha vytřené sklenice. Dolijeme po okraj olivovým olejem a skleničku uzavřeme. Konzumujeme až po několika dnech po naložení, rajčata nasají olej. Skladovat je můžeme i několik měsíců. Takto připravená rajčata jsou velmi chutná. Lze je vylepšit a jejich chuť zvýraznit přidáním bylin a koření.

brusinka.pusinka
15. srp 2011

Dneska rjskou polívku a zelený květák s bramborem šunkou a cuketkou😉 😀

evaviki
15. srp 2011

husokachna s cervenym zelim a karlovarskymi knedliky.. 🙂

eriska
15. srp 2011

u nás dneska výpečky s knedlíkem a špenátkem🙂 bez polívky, kluci ji teď moc nedají, tak ji ani nevařím, stejnak to vždy dojížděl Barry

moudivlacek
15. srp 2011

@pelenka taky jsem vcera hledala na netu receptY na rajcata v oleji a chtela jsem napsat vam,zda nekdo nevite,tak jsi me predbehla 😀 😉

dneska testovinovy salat s tunakem a zeleninkou

krislip
15. srp 2011

Telecí řízečky a jelikož došli brambory tak zkusím polentovou kaši

pelenka
15. srp 2011

@moudivlacek No vidíš to, já se od rána odhodlávám, přemýšlím, jestli pod ty plátky rajčat dát do sušky ještě pečící papír, mám pláty plné, ne jako síťku a stává se i třeba u jablek, že se mi k tomu přilepí, což si nedokážu představit, jak pak to rajče bude vypadat, když ho "seškrábnu".

moudivlacek
15. srp 2011

@pelenka my susicku bohuzel nemame,nekde jsme cetla 8-12 hodin,to pak bude ucet za eletrinu teda 😀 papir bych zkusila dat,tim se nic nezkazi

pelenka
15. srp 2011

@moudivlacek no právě, že jsem vyčetla, že v troubě 12 hod, to by mě teda asi MM nepochválil. Kolegyně v práci prý sušej na sítech, ale to zas by chtělo jinší počasí a ne panelákovej byt🙂

moudivlacek
15. srp 2011

@pelenka tak tak,my amme panel,lodzie dlouha nudle,jih,takze by snad i schlo dobre,ale letosni pocasi nic moc
prave neni moc mista,tak nevim,kam bych susicku dala

katchi
15. srp 2011

Zeleninovy vyvar s noky, zapecene brambory s rozmarynem, zeleninovy salat a k veceri asi bude kureci cina 🙂

pelenka
15. srp 2011

@moudivlacek No my máme 2 komory, tak v jedné jsem pro ni místo našla, ale kdybych ji nedostala, tak si jí asi nekoupím, použiju jí tak 2x na podzim, když dostanu padaný jablka a jinak nic.

mochenkaa
15. srp 2011

kuře na kari
kuřecí prsa na kostky osolím, opepřím a hodím na pánvičku. Až se trochu zatáhne tam tam hodím 2 cibule na proužky a podusím, poté naliju celý ananasový kompot včetně šťávy a přidám smetanu (dávám tu žlutou) a mléko, nasypu kari koření (nešetřím), nechám provařit a trochu zahustím. vždycky se po tom zapráší 😉

pelenka
15. srp 2011

@mochenkaa to vypadá moc dobře, ale není to hrozně sladké, když je to i se šťávou?

mochenkaa
15. srp 2011

@pelenka překvapivě ne, dost se to zředí tím mlékem a smetanou. ale teď se dívám, že tam mám pánvičku (dělám to v hrnci) takže je toho dost a šťáva z ananasu se v tom krásně ztratí - je to nasládné ale ne sladké. zkus a uvidíš 😉

misa_a_radek
15. srp 2011

@eriska usušená rajčata nakládám do nálevu z vody a vinného octa ( na 200 g sušených rajčat 1 hrnek vody a 1 hrnek octa) pak je dám do sklenicek, které naplním tak ze 2/3, prokládám nakrájeným česnek, bazalkou, a jinými bylinkami, zaleju olejem, zavřu a konzumuji tak za 6 nedel a vydrží mi takhle pekně dlouho, tedy kdybych je nesnedla 🙂)))

aaadus
16. srp 2011

Včera tomatová polévka s parmezánovými noky a dnes řecká musaka. Po týdnu nevaření je kruté vrátit se do reality 😀

kammka
16. srp 2011

dneska si chlap ohřeje párky, co si koupil a dojí polévku z víkendu. já mám do práce těstovinový salát s troškou vařené zeleniny z mrazáku a malou plechovkou rybiček v tomatě. vypadá to moc dobře, tak vyzkouším a možná budu dělat rodince..
jinak musím s dietou zvolnit, od středy mám dole 2kg a začínám mít divoké chutě, takže si trošku přidám bílkovin a malilinko příloh a uvidíme.. jo, jenom ze zeleniny a porcí pro modelky živa být nemůžu.

brusinka.pusinka
16. srp 2011

Dneka máme oukrop a pak zelné listy (holubce) a brambor a zelný salát s koprem a mirabelkový hrníčkový koláč 😝 😉

jajina.c
16. srp 2011

Rajská polívka, vinné klobásky s bramborem🙂.

kuchy
16. srp 2011

špenát s bramborem,vejce je vevnitř,kluci je nemají rádi,tak jim je musím schovávat 😀

eyael
16. srp 2011

hov. polévka s krupicovými nočky, brambor-pečené kuře, rajčatový salát

moudivlacek
16. srp 2011

maly mel spenatove zapecene palacinky a nam leco

babulinkab
16. srp 2011

rajská polívka, zapečené těstoviny - dnes jsem do nich dala na cibulce opražený točeňák, mrkev a sterilovaný hrášek, a k tom ještě zeleninový salát

raci
17. srp 2011

poraďte mi prosím, někdo tu nedávno psal receptík na jakési zapečené zelí a nemůžu to najít... 😅

moudivlacek
17. srp 2011

kedlubnova polevka a leco s testovinkami

odpo musim pripravit veci na patecni oslavu detskou party pro malyho a kamarady u kamaradky na zahrade