• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. ledna 2017 
včera i dnes řízek s bram.salátem a zítra šunkofleky..

jo a ta kaštanová dorta všem moc chutnala :wink: :dizzy_face:
11. zář 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera špenátová polévka, bramborové noky a kuřecí maso se žempiony ve smetanové omáčce
dnes kuřecí vývar a knedlo-vepřo-zelo
zítra budu vařit brambory s obalovaným květákem a nebo bram.kaše s obalovaným rybím filé
11. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kefin Robim klasicke italske. Bolonsku omacku robim uplne od zakladov...takze trocha cibule a cesnak osmahnout na olivovom oleji, pridat mlete maso (ja pouzivam jelenie - manzel je myslivec), sol, peper, nakrajane olupane rajcata, rajcatove pyre, bazalku (davam cerstvu), cervene vino...toto je bolognese omacka. Besamelova omacka je klasicka s tym, ze ja v nej rozpustim aj syr. Potom spodna vrstva lasagne, na to omacka bolognese, potom syrova a potom posypat syrom. A tak opakovat...konci sa posypanym syrom. A zapiect. Vlastne su najlepsie na druhy den, ked su odlezane :slight_smile:.
11. zář 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kotlety na smetaně
11. zář 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
manza s malym maji dietu-dostali suchej toust,ja mela salat s grilovanym kozim syrem a piskotovou buchtu s pudingem :dizzy_face:
11. zář 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes kuřecí a zeleninové špízy s bramborem a zítra asi šunkofleky...
11. zář 2011 ve 21:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska máme uzenou poévku s krupkami, žemlovku a udělám na večer mrkvové šátečky a k večeři budou sendviče s bulharkou a malá má s kapiovou pomazankou :wink:
12. zář 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska pečené kuře s bramborem a okurkový salát :slight_smile:
12. zář 2011 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska máme pečená stehýnka na citronnu a mrkvi s divokou rýží (výslužka od tchýně) a nějaké tvarohové roládky a medovník domácí
12. zář 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem ostuda - budou špagety s omáčkou z konzervy :grinning: Už nějak nemám energii na vyváření :slight_smile:
12. zář 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivanavorlickova ja jsem asi jeste vetsi,jsem furt marod,takze mrazena pizza :grinning:
12. zář 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moudivlacek Tý jo, to ale vůbec není špatnej nápad :grinning: Když do zítřka neporodím, tak rodinka vyfasuje pizzu k zítřejšímu obědu :grinning:
12. zář 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My dnes štěpánská pečeně s rýží, v troubě se peče koláč s jablíčky a na večeři budou buď bramborové placičky s marmeládkou, nebo hemenex :wink:
12. zář 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dneska těstovinový salát a kuřecím maskem a k večeři dostal manža od souseda tatarák

co bude zítra, to zatím nevím, asi dojíme zbytek salátu a manža dostane tortillu se zbytkem kuřecího masínka..asi bych ho naštvala, kdyby měl dva dny za sebou těstoviny, on je moc nemusí:frowning2:

holky, v sobotu jdeme na grilovačku, oslava 50. a 60. narozenin..máte nějaký nápad na něco dobrého sladkého? aby to bylo i třeba kapku neobvyklé:wink:
12. zář 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska - já dělám teď furt dokola cheesecake, tak co třeba ten?
u nás zrovna vařím na zítřek minestrone polívku v mém podání - tzn. takovou hodně zeleninovou bramboračku. A už ochutnávám a je moc dobrá.
12. zář 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka ahoj mrkvové šátečky se dělají jak?

U nás dnes mrkev dušená s hraškem, flamedr s pečenejma bramborama
12. zář 2011 ve 21:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska málo kdo dělá roládu :wink:
12. zář 2011 ve 21:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. zář 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska co třeba kočičí oči je to jednoduché a moc dobré jen se dělá do tvaru srnčího hřbetu :wink:
Kočičí oči
150 moučkového cukru, 100 g Hery nebo jiného tuku, 3 vejce, 2 lžíce rumu, 7 lžic vlažného mléka, 150 g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa, piškoty a marmeláda - meruňková, rybízová, jiná. Na vymazaní formy tuk, používám 100 % např. Omega a lžíce hrubé mouky na vysypání.
Postup

Žloutky, cukr a tuk utřeme do pěny, střídavě a postupně přidáváme rum, mléko, prosátou mouku s kakaem a práškem do pečiva. Nakonec zlehka vmícháme sníh. Třetinu až polovinu těsta dáme do vymazané a hrubou moukou vysypané formy srnčího hřbetu, dáme 2 řady marmeládou slepených piškotů, mírně zatlačíme a na ně rozetřeme zbytek těsta. Vložíme do předehřáté trouby a zvolna upečeme. Po vychladnutí sypeme cukrem , nebo můžeme použít čokoládovou polevu a posypat kokosem.

a nebo jsem dělala tuto roládku je užasná a lehká :wink:
Jablková roládka
4 vejce
180 g moučkového cukru
6 - 8 lžic hladké mouky
350 g nastrouhaných jablek
mletá skořice

Na plech vyložený pečícím papírem dáme vrstvu nahrubo nastrouhaných jablek. Vejce ušleháme s cukrem do pěny, lehce přimícháme mouku, těsto nalijeme na jablka a upečeme. Po upečení svineme do rolády a pocukrujeme.

Tip na obměnu: moučník nemusíme rolovat, můžeme jej nechat jen jako řezy, které pocukrujeme a nakrájíme na plechu
13. zář 2011 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska máme hrstkovou polévku s nočky a španělské ptáčky s rýži :wink: a jablka v županu, večer udělám chleby ve vajíčku se zeleninovým salátem :wink:
13. zář 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera bramborový krém s cuketovým a květákovým pyré, bramborová kaše a pečené kuličky z mletého masa s dýňovým pyré, dneska ty kuličky doplním rajčatovou omáčkou a těstovinami
13. zář 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera biftečky na cibuly z divočáka s pečivem, dnes smažák s bramborem a rajč. salát.
13. zář 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramborové šišule s kedlubnovým zelím a opečenou slaninkou :slight_smile:
Manželovi jsem udělala z bramb.těsta švestkové knedlíky
13. zář 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky my dnes pečená krkovička, bílé zelí a bramborový knedlík a na večeři hemenex :wink:
13. zář 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
plnena paprika v rajsme omacce ryze a polivka flickova:slight_smile:
13. zář 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska je uz trosku lip,tak jsem i uvarila,brokolicovo-mrkvovy krem a kureci kousky obalovane s cornflakach se zeleninovym salatem
13. zář 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
křenovka, vařené hovězí a domácí knedlík :slight_smile:
13. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka, petule246 @labell holky, moc děkuju..asi udělám ten cheescake, už je to dlouho, co jsem ho dělala, teď jen najít receptík:wink:

my dneska dojedli zbytky těstovinového salátku, k véče bude chlebík se sýrkem:slight_smile:
13. zář 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
španělský ptáček s rýží a okurkový salát
14. zář 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
my včera a předevčírem lečo s chlebem.. večer jsem namočila čočku, udělám asi se sázeným vejcem.. a koupila jsem v lůidlu nádhernou brokolici, tak asi zkusím tu sekanou
14. zář 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek