• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. ledna 2017 
jo a dívla jsem se na recept na hrk hrk krém od @falca1, tak já mám bez ztužovače šlehačky - 1 smetana ke šlehání, 1 plechovka mandarinkového kompotu 300 ml (celá i se šťávou) a 1 vanilkový pudink dr. Ole bez vaření - vše zavřít do nádoby a pár sekund potřást - ale dělat určitě dvojitou dávku minimálně! A teď je i nový kokosový krém Olé - tak stejný recept, ale místo mandarinkového kompotu dát ananasový kompot, a to je prý mňamka . krémy se dají dát do dortů, do řezů, nebo jen tak s piškotama do pohárků :slight_smile: Ztužovač se vůbec nemusí dávat.
27. říj 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka já dělala minule poprvé, ale byly tvrdé, pomohlo až to jablíčko, pak trochu změkly, tak vyzkouším ten tvůj recept
27. říj 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna no my zatím neměli žádnou stížnost kdo je dělal ten už je dělá napořád :wink: a ty jsi cukrářka pokud se nmílím že :wink: tak mě těší vojnásob tvá pochvala :wink:
27. říj 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@peroli nee fakt byl super, ani těžko mi po něm nebylo a to je co říct teď v těhot. , a to jsem skoro zblazla celej plech :grinning: :grinning:
27. říj 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky nedělejte z toho vědu, normálně hrnková buchta nebo piškot nebo bábovkový těsto, upíct a navrch po vychladnutí hrk hrk krém, posypat kakaem nebo strouh. čokoškou a je to.. :wink:
27. říj 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@brusinka.pusinka nejsem cukrářka, jen amatérka na RD, co občas upeče dort rodině :slight_smile:
27. říj 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@reruna no ale jaký dort že :wink: také jsme dělala synovi ale je to piplačka :wink: snad se příští rok dostanu ke Karamelce udělat ji její potahovaný :wink:
ukázka je v albu ale jsou to jednoduché dorty krom té kočky ta mi dala tenkrát fest zabrat :grinning:
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka.pusinka/album/moje-slunicka/5213998/
27. říj 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka krásné, já tady na MK dorty nemám, protože to mažou, když na fotce není dítě, tak mám fotky na fb
27. říj 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a buchta ke kafíčku :wink: dnešní :wink:
27. říj 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jiank já už neplaánuju žádný vaření.. stejně nakonec udělám něco jinýho, neb ta moje rodinka skoro nejí, tatínek je celej den v práci, přiletí dom a žene zas mezi zvířata, pak už nechce jíst na noc.. a malá - u tý jsem ráda, že jí ve školce.. jinak mikromnožství..
takže teď musím doma probrat lednici, a zpracovat co v ní je.. tuším, že půlka květáku, eidam, špekáčky (vakuované) atd.. a máme dost brambor a mlíka.
a v lidlu jsem koupila malý plechy a píct budu z polovičního množství..
@brusinka.pusinka dorty super, ale nej je ten smajlík..
27. říj 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka
@berenika39
@beruskanula a to já jsem ten hrk hrk krém zkoušela jenom kvůli kolegyním že přijdou obdivovat to naše malý škvrně - tak aby nebyly ony pokusní králíci tak byla rodina 2x :grinning:, takže 28. u nás nebude ale až 3.11. a 1.11 budou babiččiny koláče s tvarohem a povidlama - a 2dávky :grinning: :grinning:
27. říj 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 to je dobře, že dvě - aspoň na mě zbude :grinning: Jinak u nás se fakt asi zítra hrkat bude - je tu spousta šlehačky :wink:
27. říj 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuhur vítej v klubu hrk hrk.
p.s. ted jsem vyndala buchtu bez těsta....a krásně to vonííííííííí :wink:
27. říj 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě slíbený recept na perníčkové bochánky:

25 dkg krystalového cukru
28 dkg hladké mouky
2 vejce
2 lžíce medu
půl prášku do perníku
oříšky a kandované ovoce

Promíchat, vypracovat těsto, vyválet váleček o průměru 1,5 - 2 cm, nakrájet kousky, potřít rozšlehaným vejcem, upéct. Perníčky budou do vánoc krásně měkké pokud do krabice přidáme nakrájená jablíčka.
27. říj 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@berenika39 děkuju, já jsem se už odpoledne hlásila za členku :grinning:
27. říj 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur no jo když je Hanka taková zásobárna :grinning:
27. říj 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
francouzské brambory
28. říj 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
písmenková polévka, uzené maso s brkaší, kyselá okurka :wink:
28. říj 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera bramboráky se směsí maso-zelenina-žampiony
dnes nudličková polívka, rybí prsty, br. kaše, zeleninový salát
28. říj 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
houbová polívka, brkaše s uzeným
zítra oběd u tchýně (snad :sweat_smile:
v neděli hovězí vývar, krkovička v alobalu a brambor ve slupce pečený v troubě
28. říj 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
zeleninová krémová polévka, ovesná kaše s borůvkami nebo s kakaem a moučk. cukrem
28. říj 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramborová polívka, rýže a kuřecí flamendr
28. říj 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dýňová polévka, pečené kuře, brambor, mrkev
28. říj 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se přidat, teda jestli mně čas dovolí:slight_smile:u nás dnes hrachová polévka, slepice na paprice s knedlíkem :slight_smile:
28. říj 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se přidat, teda jestli mně čas a vy dovolíte:slight_smile:u nás dnes hrachová polévka, slepice na paprice s knedlíkem :slight_smile:
28. říj 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes vinná klobása s americkými brambory, zítra nejspíš kuře na zelí.
28. říj 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se dnes nevařilo - byli jsme na výlovu a tam jsme se nabaštili. Sumec i candát na grilu byli moc mňam a langoše super. Manžel zvládl i bramboráčky, ale ty už jsem fakt neměla kam dávat :sweat_smile:
Hrkat se tím pádem bude u nás až zítra.
28. říj 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze ja sem lezu,uz bych zase zrala :grinning: :sweat_smile: delate mi chute zensky :grinning:
jinak marod ma na zitra objednane ''lihance'' a manza kureci rizek
28. říj 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak a už se mi do mrazáku nevejde vůbec nic. Mám ji plnou ryb :grinning:
28. říj 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
vařené vejce, špenát, brambory
29. říj 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek