• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

18. září 2017 
tak dneska dojídáme plněné lilky, ale zítra si s mládětem skočíme na svatomartiskou husu někam. Rozhodně to nehodlám péct jen pro mě a malou. Takže dva dny pohody bez vaření.
11. lis 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli já myslím, že to není povinný.. ta husa... :wink:
my navíc máme radši kachnu - pižmovku...na zahradě jich je...
11. lis 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka to určitě není, ale chuť na ni je
11. lis 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka tak jsem rozjela druhý pokus, snad to bude lepší
11. lis 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzi82 :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: normálně padám na hubu!!! seš úžasná!!! TLESKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁM :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a za všechny tady se hluboce klaním a děkuju :wink: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. lis 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko já dělávám i s kvasnicema a ještě nikdy se mi nestalo že by se nepovedly... a už jsem ten recept posílala dál a taky se všem povedlo :wink: kdybys chtěla někdy vyzkoušet:

DOMÁCÍ KNEDLÍK:

50 dkg polohrubé mouky
1/4 l vlažného mléka
1 sáček instantního droždí (nebo 1 kostka)
1 vejce
2 rohlíky na kostky nakrájet
2 lžičky cukru krystal
špetka soli

Do misky dáme mouku, špetku soli a zamícháme, do prostředka uděláme důlek a do důlku dáme cukr, kvasnice, zalejem vlažným mlékem, pomocí vidličky si zboku nahrneme trošku mouky a uděláme těstíčko a necháme nakynout. Potom přidáme vejce, rohlíky na kostičky a zpracujem v těsto, necháme kynout asi 1/2 hodiny, propracujem a znova necháme cca 1/2 hodiny kynout. Potom vyválíme 2 stejně velké knedle. Vaříme v osolené vodě +-7-8 minut z jedné strany a +-7-8 minut z druhé strany.
11. lis 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli děkuju, jestli se nepovede druhý pokus, zkusím třetí :slight_smile:
11. lis 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli u nás se knedlíky také vždy povedou už jsou zděděné po prarodičích a nikdy nebyl problém tak nevím:slight_smile:
Jinak u nás dneska zelňajda+ ryby v listovém těstě a krémeš nepečený :wink:
11. lis 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli
@brusinka.pusinka
holky, to bude rukama :grinning:
11. lis 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka tak kdybys tu knedlu viděla, tak se porveš smíchy, ale snad bude k jídlu. Na kráse přeci nezáleží :grinning:
11. lis 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak místo zapečené kaše s vejcem je dnes nakonec smažený květák - dodala babička a to se neodmítá s bramborem - dodala moje maličkost :slight_smile:
11. lis 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuhur ten jsme měli včera :slight_smile:. Dneska máme kuřecí na rajčatech s těstovinou
11. lis 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. lis 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj!
my dneska měli rajskou (z rajčat :grinning:) s těstovinama, taťka k tomu večer dostane kuličky z mletého masa :wink:
Jo holky, dáváte prckům mleté maso?! asi v pohodě, ne?!
11. lis 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Frankfurtská polévka, lívanečky s malinami a zak.smetanou :slight_smile:
11. lis 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarunatko neva hlavně ať chutná pokud budeš vařt častěji dostaneš praxi :wink: :grinning:
a dnešní menu :grinning:
11. lis 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarihy mě ještě napadl takový jablečný nepečený dortík, kdybys to dala do formiček hlubších, třeba košíčků, tak by to bylo jako jednohubky a je to moc dobrý..
ještě pro jistotu přidám recept,a le asi už je to passé
(kdo znáte a věřím, že je vás spoustu, omlouvám se!):wink:

Jablečný nepečený dortík
10 lžic cukru (dávám míň, je to na mě moc sladký a pro prcka dělám z glukopuru) převařím a chvilku povařím na plotně ve dvou hrnečcích (klasika na čaj) vody. Přidám nastrouhaná jablka (asi 6 - přiměřeně - bez slupky, ta tam není dobrá) a převařím tak 3-5 minut. Pak v malém množství vody rozdělám dva pudinky a zamíchám do vody s jablkama a nechám zhoustnout, povaří se to taky tak 3 minutky. No a pak už dávám do formy vypláchlé vodou na piškoty pocákané rumem (nebo šťávou) a dělám vrstvy (kolik chcete). Nechám vychladnout a frknu do lednice :wink:
právě že bych dala piškot do formičky, na to jablka a pak zas piškot a je to jednohubka jak víno :slight_smile::slight_smile:
11. lis 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka mňam- ten "závin" vypadá luxusně.. zrovna jsem chtěla dneska koupit rybu dopo a neměli vůbec žádný výběr...
11. lis 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli nemůžu, stydím se za to :slight_smile: Až to budu mít tak načančaný jak brusinka, tak ukážu :grinning: Ještě tak padesátkrát a budu to umět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka Jé to vypadá chutně, můžu poprosit o recept na ten krémeš a na tu rybu v list. těstě? :slight_smile:
11. lis 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
11. lis 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli

@brusinka.pusinka

ale co, ať se taky zasmějete :wink:
11. lis 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sarunatko Náhodou vypadá dobře šikula :wink:
11. lis 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko ale prosímtě.. :wink: každej normální člověk pochopí že napoprvý to nemůže být jak z 5* hotelu :wink:
kdybys viděla moje knedle i když je dělávám dost často.. občas se mi povede že ji mám nahoře prasklou (vždycky aspoň jednu z těch dvou)... ale je moc dobrá tak to neřeším :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka
@peroli
náš tělocvikář vždycky říkal: no....snaha byla :slight_smile: Tak to platí i tady :grinning:
11. lis 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarunatko si spadla z jahody??? vždyť vypadá super!!! a upřímně.. vypadá líp než ty moje :wink: :sweat_smile: :grinning:
11. lis 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky,
díky za chválu, snad je to pro vás alespoň trochu přehledné. Musím říct, že jsem to tvořila tři dny a ten třetí den jsem si říkala, jestli nevyhlásit embargo na nové recepty. :grinning: :grinning: :grinning:

@zuhur Co se o práci podělit? Seznam mi pošleš do IP a já to roztřídím. :wink:

A my dnes klasiku, jitrnička, zelí a brambor a moc jsme si pošmákli :slight_smile:
11. lis 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzi82 ok - to je totiž moje maximum co s tím svým racochejlem zvládnu :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
čočková polévka s mrkví a párkem, tomatová omáčka z pečených rajčat se špagetama
11. lis 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic :grinning:DD
11. lis 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek