• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

8. května 2017 
@beruskanula tohle jsou hromádky,ještě jsem je nedělala ale recept mi dala holčina tady na MK
Rozinkové hromádky
100 g rozinek
3 lžíce rumu
120 g tuku
120 g moučkového cukru
2 vejce
citrónová kůra
200 g hladké mouky
½ lžičky prášku do pečiva
50 g mandlí nebo lískových oříšků

Rozinky propláchneme a namočíme asi na hodinu do rumu. Tuk ušleháme do pěny, postupně přidáme cukr, vejce a nastrouhanou kůru z dobře omytého citronu. Mouku smícháme s práškem do pečiva, proseje me a vmícháme do krému. Nakonec přidáme pokrájené rozinky a nastrouhané mandle nebo lískové oříšky. Lžičkou klademe na plech hromádky těsta, vložíme do předehřáté trouby a zvolna upečeme. Upečené hromádky můžeme ozdobně pokropit čokoládovou polevou.
9. pro 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí kapsa s listovým špenátem,slaninou a sýrem s přílohou ze šťouchaných brambor s cibulkou, plněná rajčata a hrášková krém se smetanou
9. pro 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor diky, kdyz bude casik, tak bych zkusila :slight_smile:
9. pro 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula budu jej zkoušet v pondělí :wink:
9. pro 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor . tak pak pisni :slight_smile: , jak se poveldy, jak chutnaly:slight_smile:....
9. pro 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@beruskanula jasně podám hlášení...dle receptů od @brusinka.pusinka budu péct i perníčky a linecké...tak sem zvědavá jak se všechno povede :slight_smile:
9. pro 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Já vím, že jsem ti to už psala, ale ta tvoje dcerka je fakt kouzelná
9. pro 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsem šoupla do trouby kuře, počkala na rýži až zavře a pak ji šoupla do peřiny.. jak uvařím zítra pro rodinu, nemám ponětí.. nemáte nějaký rcp na jídlo, které se uvaří samo?????

napadly mně vepřové plátky pečené ve smetaně s brambůrkami a cibulí, ale to bych musela do sklepa pro brambory, oloupat je a tak dále.. já fakt potřebuju něco, co se dělá samo od sebe...
nějaký amarouny nebo tak...
nebo je pošlu do hospody
9. pro 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka jestli máš pěkné brambory nech je ze slupkou. Když se mi je nechce loupat dělám to tak :sweat_smile: Nebo tu je někde recept na guláš v troubě.
9. pro 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus brambory nic moc.... a maso mám vepřové, půjde to??? to by šlo s těstovinama, že???
moooc díky za tip... :slight_smile: :wink:

nebo mně ještě napadl segedín s koupeným knedlíkem..pro kterej pošlu tatínka :sunglasses:

dám zítra večer vědět, jak to dopadlo..
9. pro 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím co děláte místo chlebíčků nebo prostě něco na večírek??? Napadlo mě udělat takové ty šneky s listového těsta, ale to už je docela ohrané...nějaké jednohubky s mozzarelou a rajčaty, kuřecí maso se zeleninovým salátem a kamoška poradila lososa a citronem...co dál????
9. pro 2011 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka myslíš ten guláš z vepřového? To by mělo jít. Nebo ten segedín. A nikde není psané, že knedlík musí být domácí
9. pro 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus už jsem to našla, je to z vepřového.. ale nemám česnek. tak ho pošlu pro česnek.... :sunglasses: a bude to s těstovinama..howgh...

ještě jednou moc díky.. :sunglasses:
9. pro 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labell v jednoduchosti je síla: dobrou klobásku na kolečka na talíř, k tomu pečivo..
9. pro 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labell a co opečené plátky bagetky s pečenými paprikami a balkánem?
@kammka :wink:
9. pro 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dievčence, dám vám tip na mňamku :slight_smile:
Medovník trochu inak
Cesto:
300g pr. cukru
1lyžička sódy
5lyžíc medu
3vajcia
400g hladkej múky
Krém1:
200g masla
1 skaramelizované salko
Krém 2:
1 skaramelizované salko
1 horká čokoláda (čím viac percentná, tým lepšie)
125g masla
Posyp:
1hrsť sekaných orechov
kakao, alebo granko
PRÍPRAVA
1. Suroviny na cesto dáme do misky a zmiešame varechou. Rozdelíme na tri časti. Každú rozotrieme v tenkej vrstve na plech vyloženým papierom na pečenie a dáme piecť do vyhriatej trúby. Pečieme krátko, ide to dosť rýchlo.
2. Krém 1 pripravíme vymiešaním masla so salkom. Natrieme na vychladnutý plát. Krém 2 pripravíme- rozpustíme nad parou čokoládu, dáme dole zo sporáka, primiešame salco a túto hmotu postupne zašlahávame do vyšľahaného masla. Natrieme na ďalší plát. trochu si odložíme na potretie vrchu. Priklopíme opatrne posledným korpusom. Ten natrieme zvyšným krémom a posypeme sekanými orechami a kakaom.
Medovník vydrží aj 3 týždne.
9. pro 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labell Luci zkus Číňanovo štěstí :wink: to jsou fakt strašně dobrý kuřecí placky (a i jednoduchý).. :wink: @bajoch @majdula @luciasek1984 @forji můžou si myslím potvrdit :wink: co holky? :grinning:

ČÍŇANOVO ŠTĚSTÍ
-0,5 kg kuřecích prs
-4 střední cibule (dá se případně nahradit porkem nebo namixovat půl na půl, ale nemám vyzkoušeno)
-4 vejce
-2 lžíce sojové omáčky
-1 lžíce worcesteru
-1 lžíce maggi (polévkové koření)
-4 lžíce solamylu
-1-2 lžičky mleté papriky
-1 lžička soli
-pepř
-a pak už je to podle chuti - česnek (doporučuju a dát tak +- 2-3 stroužky), kari, atd atd atd.

Kuřecí maso nakrájet na tenké nudličky, cibule na půlky, pak na plátky a rozdrobit (rozebrat). Oboje dát do mísy, přidat vejce, sojovku, worcestr, maggi, solamyl, papriku, pepř, sůl (případně rozmačkanej česnek
nebo kari atd)..., promíchat, vznikne kuřecí směs (dost tekutá ale to je v pořádku :wink: ), nechat nejlíp přes noc v lednici uležet, a pak už jen lžící klást hromádky do rozpáleného oleje. Z každé strany stačí osmažit tak cca minutu (dělá se to fakt rychle) a je hotovo... :wink:
Je to výborný jak teplý tak i studený. :dizzy_face:
U nás už to neděláme z menšího množství jak kilo, většinou ale dělám tak z 1,5 kg masa :sweat_smile: :sweat_smile:
Z toho půl kila je tak cca 30-40 placiček :wink:
9. pro 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@peroli jj potvrzuju, uz jsem je delala od minuleho babince (kde se to moc nepovedlo tedy) dvakrat, manzelovi a nasim a olizovali se vsichni, jen z pul kila masa je toho malo :sunglasses:
Jinak misto Solamylu jsem dala kukuricnej skrob a sojovku takovou tu hustou sladkou a toho cesneku klidne vic...
10. pro 2011 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dneska bramborové knedlíky plněné uzeným masem a k tomu zelí.
10. pro 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska rajská, zítra šunkofleky
10. pro 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dneska hov.vyvar, vepr.zebra a kur.kridla s bram.kasi -to je smeska :slight_smile:
@petrusam sunkofleky mam v planu. Predstav si, ze jsem je jeste nikdy nedelala. Mam uz.bucek na kosticky nakrajenej a mam to zalit smetanou s vejcem? Nebo cim se to slepi? Dala bych tam kukurici a hrasek, ale to by muz nejedl, tak udelam pul s masem a pul s rajcaty a mozzarelou..asi.. :sweat_smile: jestli to zase nezapomenu :grinning:
10. pro 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 já je dělám třeba z obraného masa z uzených žeber, žebra uvařím a ve vývaru pak uvařím těstoviny..
maso oberu a nakrájím na drobno, cibuli nechám zesklovatět a promíchám s masem a těstovinami a dám zapékat do pekáčku vyloženého pečícím paírem.. když to chytá barvu, zaleju rozšlehanými osolenými a opepřenými vejci
10. pro 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska špenát s vaječnou omeletou a zítra krkovičku s peč. bramborem a dnes i zítra hovězí vývar.
10. pro 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes tzv. bramborový oběd. Na snídani byla domácí vánočka, konečně se mi nějaká povedla :sweat_smile:
10. pro 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
My si dnes dáme lasagně s kuřecím masem :wink:
10. pro 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás vepřový guláš, knedlík a rýže pro mě :slight_smile:
10. pro 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak chlap s dcerkou vyrazili pro česnek.. snad ho dovezou :sunglasses: krom hrsti Peder.. malá vysypala prasátko a hodlá to platit..
10. pro 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme dneska s Filipkem samotní, takže už vařím jen jemu špenát s bramborem a vajíčkem a maminka si uvaří kuřecí vývar ať máme i na zítra když už bude taťka doma :slight_smile: Ale když čtu ty Mńamky tak uvažuju že bych se taky do něčeho pustila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka ahojky, prosim te chci zkusit ty tvoje burisonove kulicky jen nevim kolik ma ten pytlik burisonu :P ja jsem v uk tak burisony jsem sehnala v polskym obchode ale zda se mi ze to je nejak malej sacek :D muzes mi mrknout na gramaz prosiiiiiiiim????
10. pro 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peroli ježiííííš ty si děláš srandu !!!!!!!!!!!! Já chci taky :slight_smile: MŇAM MŇAM MŇAM :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek