Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
26. led 2012

@victress
špenát
1 ks mražený špenát (VITASTAR - do 10kč)
3 stroužky česneku
1/2 cibule
1 hrníček mléka
dle chuti sůl
4 polévkové lžíce polohrubé mouky
1) Do hrnce dáme trochu oleje, přisypeme cibulku, česnek a necháme zpěnit.
2) Zalijeme hrníčkem mléka a vložíme špenát (plyn na minimum a přiklopíme) - občas promícháme dokud neroztaje.
3) Přidáme 4 polévkové lžíce polohrubé mouky (pomalu přisypáváme za stálého míchání, aby nevznikly hrudky). Přidáme sůl dle chuti.
4) Necháme špenát probublat. Že je jak má být poznáte podle toho, že se začne lepit na vařečku.
5) Dobrou chuť! :o)

špenát
1 ks vejce
 hladká mouka
 olej
 mléko
2 stroužky česnek
mražený špenát
Česnek oloupeme a prolisujeme.

Do hrnce nalijeme trochu oleje a rozpálíme jej spolu s rozdrceným česnekem. Přidáme lžíci hladké mouky a mícháme, dokud mouka nezhnědne. Pak základ zalijeme hrníčkem vody a vložíme zmrzlý špenátový protlak.

Špenát necháme asi 10 minut vařit a občas promícháme. Do hrníčku nalijeme mléko a přidáme lžíci a půl mouky. Důkladně rozkvrdláme, aby nevznikly hrudky a vlijeme do špenátu. Opět ho necháme po vařit.

Rozkvrdláme si vajíčko a rovněž ho vlijeme do špenátu a promícháme. Pak už zbývá jen dochucení. Nejčastěji přidám sůl a vegetu (podravku).
Hotový špenát podáváme s bramborovou kaší a volským okem.

špenát se smetanou
2 špenáty, 1 cibule, 2 stroužky česneku,2 lžíce polohrubé mouky, olej, 1/2 smetany ke šlehání, vajíčko, sůl a pepř
Špenát umyjeme a osušíme. Cibuli a česnek oloupeme a nakrájíme nadrobno. Přidáme polohrubou mouku a opečeme na oleji. Přidáme špenát a krátce za stálého míchání vaříme (pozor bublá). Podlijeme smetanou a přidáme vajíčko, sůl a pepř. Vše spolu přivedeme do varu a pořádně rozmícháme

victress
26. led 2012

@brusinka.pusinka díky moc 🙂 🙂 🙂

eriska
26. led 2012

@victress tak já ho dělám tak, že na sádle osmahnu cibulku, dávám jednu menší, pak přidám stroužek česneku, špenát (jak tu má brusinka, třeba ten z kaufu mražený)a když se rozpustí, přidám trošku mléka a zahustím dětskou krupičkou..babička třeba pak ještě dává vajíčko, což mi přijde zbytečný, když ho většinou udělám jako přílohu ke špenátu😉dochucuju jen solí a pepřem..klasický listový jsem dělala zatím jen na másle se smetanou, nezahušťovala jsem, nechala jsem ji vyvyřit

u nás bude dušená mrkvička s brambůrkem, manža to nemusí, tak bude mít plněné zapečené brambory

veru23
26. led 2012

dnes vepřové z konzervy na cibulce, se smetanou a těstoviny

pitruskaskarolinkou
26. led 2012

dneska kuře s kari omáčkou a těstovinky 😵 dcera si 2x přidala 😀

pelenka
26. led 2012

Já dnes kuskus s italskou zeleninou a krabíma tyčkama a večer v poněkud nezdravějším duchu budou ty koblížky. Ještě, že jdu pak na alpinning🙂

brusinka.pusinka
26. led 2012

dnešní papínko 😉 včerejší vývarek zapečené nudle a babeta 😉

tedynka
26. led 2012

Zelnou polévku s klobásou a ryzoto 🙂

maudn
26. led 2012

smažený květák s bramborem

falca1
26. led 2012

@brusinka.pusinka mňam, taky bych si dala 😀

kammka
26. led 2012

já dnes nevařím, asi bych něcco jíst měla, ale dost jsem se nasnnídala.. ráno jsem byla u Dr., nasadila mi atb, tak snad mi bude brzo líp... achjooo.. 😒

simonceli
26. led 2012

dneska kachna an medu, bílé zelí a houskový knedlík, kuřecí vývar a tvarohová (diabetická) mřížková buchta, kus musíme poslat babičce, slíbili jsme

kammka
26. led 2012

@simonceli teda takhle vyvařovat v prostřed tejdne.. já tohle v současný době nedám ani v neděli.. a to jsem chtěla dělat kachnu se zelím (červeným) a br.knedlík... no možná že dám kachnu na pekáč i s tím zelím a knedlík koupím, to bych zmákla...

hřeju si párky.. nějak mně ani v nemoci neuspokojil banán a jogurt... 😒

brusinka.pusinka
26. led 2012

@kammka přeji brzké uzdravení 😔

simonceli
26. led 2012

@kammka nějak mě nenapdalo co dělat a byl dneska kupodivu i čas.

kocicinka
26. led 2012

@simonceli prosím jak děláš to zelí? Z kysaného z pytlíku, sterilovaného ze sklenice, nebo z hlávky? Já jsem dělala 2x z hlávky a byla to strašná práce, hlavně to krouhání.... pak to správně dochutit a tak....díky 🙂

beisis
26. led 2012

Česneková brokolice zapečená s žampionama, kuřecím masem a těstovinami. Kuřecí polévka

beisis
26. led 2012

@brusinka.pusinka máš krásný ty nudle jak je prosím zapékáš a jaké používáš těstoviny?

brusinka.pusinka
26. led 2012

@beisis díky uplně jednoduš tyto kolínka jsou bezvaječné a zapékám uplně jednoduše cibulku s klobáskou nebo šunkou osmžím na troše oleje s římským kmínem, do zapékací misky dám tuvařené těstoviny hrášek kukuřici a rozředěné3 lžíce rajského protlaku s jednou kávovou lžičkoucukru a 4 lžícemi vody. Pak přidám osmahnutou cibulku s uzeninou a kmínem a promíchám přisolím a opepřím dle chuti. Zaliji 3 vajíčky rozškvedlamíny s mlékem a zapeču cca35-40 minut v troubě 😉 😀 Jak říkám uplně jednoduché levné a chutné , my to rádi , já vařila pro sebe a už tam je jen mini porce pro dceku k večeři, synzdlabal většinu 😉

beisis
26. led 2012

@brusinka.pusinka schválně zkusím hned jak bude mít rodina chuť na těstoviny 😀

beisis
26. led 2012

@brusinka.pusinka A zeptáme se kukuřici a hrášek dáváš v nálevu a nebo zmražené?

brusinka.pusinka
26. led 2012

@beisis Já dávám z nálevu a když nemám dám z mražáku 😀 😀 je to v podstatě jedno

simonceli
26. led 2012

@kocicinka já dělám z hlávky, to krouhání je na nic, ale dá se to. A nakrouhané zelí dám do hrnce podliju vodou a dusím pod pokličkou, jak je měkk, tak to posolím,dám trochu kmínu, zase dusím, když je potřeba dodám vody a pak to dochucuju cukrem a octem jak kdo to má rád, zahustím jíškou a je to. Takhle to dělávala mamka a my máme raději sladší zelí. Ta sterilovaná nebo z kysaného, to strašně kyselé.

brusinka.pusinka
26. led 2012

@simonceli dělám podbně jen to dělám tak že orestuji cibulku nechám skaramelizovat cukr přidám krouhané zelí(pomáhá mi robot) podliji vodou a vínem a dusím po 10 minutách přidám mletý kmín 1 nastrouhané jablko sul a podusím do měkka nakonec octuji a dochucuji zahuuštují nastrouhaným bramborem 😉 a když dělám z kysaného tak ho proplachuji 😉

kammka
26. led 2012

@kocicinka
@simonceli já podle toho, jak dělám tu kachnu... když chci mít míˇn práce, nebo nestíhám, vyklopím pytlík kysaného do pekáče, na to dám kachnu a peču přes noc přiklopené druhým pekáčem na max 100 stupňů... když někoho na kachnu zveme, je víc lidí, tak holt vyvařuju, udělám červené z hlávky...když hooodně spěchám, nebo potřebuju dodělat, neb se zelí snědlo a zbyly knedle a výpek z kachny s troškou masa, tak koupím sterilované červené, prohřeju, zajíškuju a nazdar... pokaždé je to jiné, u nás sníme zelí vždycky...

nikiii
27. led 2012

Tak my dneska vepřové nudličky pečené v medovo-pivní směsi, s rýží, a ke kafíčku koláč s jablky a zakysankou.

babulinkab
27. led 2012

rajská polívka
těstoviny, brokolice v páře, pikantní kuřecí nudličky na cibulce, dresing hellmann´s a sýr niva

kukynka2
27. led 2012

@nikiii Jůůůůů dáš mi recept na tu medovo pivní směs prosím?

kukynka2
27. led 2012

a my dnes vepřový řízek a brambory ze včera 😉

nikiii
27. led 2012

@kukynka2 Jasně, tady je:
Suroviny:
1 kg vepřového masa /plecka/ (dělala jsem i z kýty i z kuřecích prs a dobrota)
2 cibule, 5 stroužků česneku, sůl, pepř, bobkový list,

1 dcl piva, 1 pol. lž. medu, 1 čaj. lž. maggi, 1 pol. lž. kečupu
1 čaj. lž. Country koření (neměla jsem,koupila jsem ho nedávno, takže místo toho dávám klasické Grilovací koření)
instantní jíška - tmavá

Vepřové maso nakrájíme na kostičky, cibuli na půlměsíčky a česnek nadrobno. Cibuli a česnek poskládáme na dno pekáčku, na ně položíme nakrájené maso, které osolíme a opepříme, vložíme bobkový list, podlijeme asi 1 dcl vody, pekáček zakryjeme víkem a dáme péct do trouby asi na 200st.
Mezitím si rozehřejeme med, přidáme pivo, maggi, kečup a Country koření.
Až je maso poloměkké, zalijeme ho pivním roztokem, dáme do trouby a dopečeme již odryté.
Pokud chceme více omáčky, třeba k rýži, pak výpek dolijeme vodou a zahustíme instantní jíškou, necháme projít varem buď v troubě nebo na sporáku.