• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

23. září 2017 
já jsem byla teď týden bez netu, zlobil:frowning2: takže byla zapečená brokolice s bramborem a šlehačkou, rajská s těstovinkama, kotlety s bramborem a smetanou a roláda ze srnčí kýty....

holky, dostala jsem plnou mísu čokolády, co s tím? chuťově moc dobrá není, tak bych ji radši do něčeho zamaskovala:wink:
4. únor 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Masový nákyp s brkaší, bebe řezy.
4. únor 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ined77 co je sluníčková polévka?
4. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska já z hnusných čokolád typu mikuláš dělám čokoládové polevy na koláče, jen to podle potřeby doplním hořkou čokoládou a kysanou smetanou.
4. únor 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co byste vařily týden v apartmánu ve vesnici, kde není obchod? Jednoduché obědy, restaurace tam jsou, ale chci ještě aspoň občas chránit dítě před solí.
4. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila tak to bych ten týden se solí vydržela a chodila do restaurací :grinning:
4. únor 2012 ve 20:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna :slight_smile:...nastrouháš na jemno 2 mrkve, osmahneš na másle, na to klepneš vajíčko, pořádně rozmícháš, přisypeš trošku dětské krupičky (podle toho, jak chceš mít polévku hustou:wink: ) a zaliješ vroucí vodou.přidáš maličko polévkových bylinek a buď sůl nebo vegetu...já dávám tak lžičku domácí vegety:slight_smile:.je to hrozná rychlovka a moooc veliká dobrota:slight_smile:.
jdou přidat i na malé kostičky brambory.
4. únor 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@reruna ...a sluníčková proto, že je z té mrkve celá žlutooranžová :wink: .
4. únor 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 tak teď si říkám, jestli nemluví o téhle polívce pořád manžel....pořád že chce nějakou mrkvovou co si pamatuje z dětství :grinning:
4. únor 2012 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
zítra bude hovězí vývar, pečená krůtí prsa na kořenové zelenině, brknedlík..už teď slintám :slight_smile:
4. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 :slight_smile: ...zkus to, třeba mu to bude šmakovat.ona je taková dětská, ale já ji teda můžu taky a ráda dojídám zbytky z hrnců :grinning: .

@helcas :slight_smile: ....hmmmm, to slintám taky :dizzy_face: ..to musí být dobrota :wink: .
4. únor 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila díky moc, včera byl takhle perník:wink: myslela jsem nějakou buchtu, koláč, asi tu půjdu najít recept na ty brownies:slight_smile: do toho by to taky šlo,ne?
4. únor 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 bude určitě, manžel je polívkovej :grinning:
4. únor 2012 ve 20:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Manželova máma, když jezdili na dovolenou di Itálie měla navařená normální jídla (rajsou, guláš, lečo) a zavřené ve sklenicích, vždy jen vyklepla, ohřála, přidala těstoviny a jedli...
4. únor 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pelenka uf, na to ještě nejsem ta správná máma :grinning: spíš se asi budu držet hustých zeleninových polívek, moc toho stejně nevymyslím.
4. únor 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já si taky myslím, že skoro dvouletý prcek zmákne týden se solí..my solíme teda už normálně, i kořením..a jinak, těstoviny, rizoto, noky, salát..
4. únor 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska malej taky jí vše....vždy mu sice odeberu, ale když začne manžel jíst, tak malej je hned u něho a sonduje :grinning:
4. únor 2012 ve 21:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mně šlo i o ten režim, prostě nebudeme chodit dvakrát denně do restaurace, večeři nemůžu ošidit namazaným chlebem, protože moje dcera jí pečivo jen rohlík v obchoďáku a jinak ne. Tak jsem chtěla rozšířit obzory o něco jiného než zeleninové polévky, rýži s kečupem a ovesnou kaši...
Zavařování je super nápad, ale nemám na to čas, sklenice, zavařovací hrnec a důvěru v to, že to v tom opravdu vydrží.
4. únor 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila to je jasné, my zavařujeme jen, když jedeme do Chorvatska jako správní Hujeři.-DDD myslím, že zeleninový saláty, teplé, studené, těstoviny s kakaem, skořicí, mákem, s konzervou, rýže s favoritem či vepřovkou, smíchaná s kompotem či se zeleninou z plechovky a posypat sýrem, babi nám to dělala i s marmeládou, kuskus se zeleninkou, vím, že to není nic moc, ale náš malý miluje ty slupovací párečky, ovocný saláty, koupíš i hotovou sekanou s bramborem..ať se povede vymyslet:slight_smile: ikdyž si myslím, že ti brusinka poradí více:wink:
4. únor 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila a je tam mrazáček???? :wink:
4. únor 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriskaačkoliv..teď by to hotový mražený jíddlo stačilo nechat v tašce pověšný z okna.... :grinning:
4. únor 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kammka právě že ne... Leda bych to dala za okno a aby mi to pak nějaký šumavský medvěd nesežral :grinning:
4. únor 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska jsme meli zapecene testoviny a pekla jsem tvarohovopovidlovomalinovou buchtu a zitra bude polevka z cervene cocky a bramborova kase a kureci rizek
5. únor 2012 v 01:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska to bude rajska s houskovym knedlikem a poradnym kusem hoveziho a kureci vyvar :slight_smile:
5. únor 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@eriska můžu se zeptat jen pro inspiraci co za jídla zavařuješ - já mám letos v plánu rajdu, ptáčky, základ na rizoto, něco jako katův šleh
5. únor 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maybay juuuu, muzu poprosit o recept na tu buchtu? jsou v tom same lahudky... :wink:

my mame dnes pecene kuratko s brkasi :wink:
5. únor 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dneska zbytek masové směsi ze včerejška, k tomu bramboráčky, a budu zkoušet medovou bábovku.
5. únor 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila :slight_smile: ...obědy bych řešila restaurací a večeře těmi polévkami nebo krupicovou kaší, popř. třeba rizoto?a nějakou skleničku...hami třeba nebo podobně by malá nespápla?u nás se v tomhle věku občas sklenka ještě zhodila :wink: .
5. únor 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky poradíte mi prosím některá? :slight_smile:
chtěla bych udělat domácí přesnídávky, recept sice mám, ale zavařuje se to nějak v troubě na plechu s vodou :confused: ...a to vůbec netuším jak udělat a co k tomu všechno potřebuji.doba je u toho uvedena, ale jinak jsem mimo :slight_smile: .se zavařováním nemám nějak zkušenosti...zatím :sweat_smile: .
předem moc díky za každou radu :wink: .
5. únor 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
vývar a sekaný řízek s hranolkama a upeču skořicovou bábovku
5. únor 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek