• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

20. ledna 2017 
dnes rýže a kuřecí nudličky, zítra zapečená brokolice se sýrem a smetanou a bramborem
8. únor 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kammka My delame zelnaky opravdu jednoduse a kazdemu moc chutnaji. Jen jsou lepsi hned po upeceni, jeste vlazny. Pak maji tendenci gumovatet, ale u nas se vzdy snedi hned.

Zelnaky:
Pytlik zeli (cerstve v nalevu), 250 hl. mouka, 100 g rozpusteneho masla. Tot vse. Promichat mouku, maslo, zeli (muzes pokrajet, my nedelame) i ten nalev a udelat rukou placky a dat na plech vylozeny pecicim papirem. Priblizne to je tak 10 - 12 placek. Pect v troube do zlatova, neotacet nic. Priblizne asi pul hodky pri vyssi teplote. Vyzkousej a uvidis.
8. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zmuzle díky, musím vyzkoušet, než budu mít se zelím utrum :grinning:
8. únor 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem dala do trouby brambory se špenátem
na plátky nastrouhané brambory (polovinu) do pekáčku, na to podušený listový špenát, já ho udělala na cibulce, na to druhou půlku a po chvíli zalít omáčkou

slaninu na kostičky vyškvařit, na to dvě hrsti sýra, já dala nivu a eidam, potřebovala jsem to sdělat, když to povolí, zalít smetanou, po rozpuštění nalít na brambory

to jsem zvědavá, jaký to bude...
8. únor 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko já dávala od roka.....a dávám občas lososa nebo prostě nějakou rybu bez kosti
8. únor 2012 ve 22:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky všem za info ohledně ryb pro děti, já teda určitě zkusím dřív jak v roce a asi nějakého toho lososa.
9. únor 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska budou k obědu obalované kuřecí kousky v kukuřičných lupínkách a k večeři langoše.
9. únor 2012 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
včerejší večeře kluků :grinning: Karamelka měla polívečku :slight_smile:
Dneska jdu na obídek k Prababi nevím co ta dobrého ukuchtí a k večeři budou palačinky jablkové :grinning:
9. únor 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska bude pizza :wink:
9. únor 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka : mnammm chleba ve vajicku :slight_smile: :dizzy_face: :slight_smile:

@kammka : urco to bude dobry.... pk dej vedit i co ty zelnaky :slight_smile:
9. únor 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska "peču" dort!! Základem budou piškoty a krémem meruňkovej Hamánek s mlíkem :slight_smile: Ne že bychom něco slavili, ale objednala jsem těch přesnídávak na feedu nějak moc, pač byly v akci a nevšimla jsem si že maj trvanlivost jen do začátku března :frowning2: Tak se aspoň dětičk pomějiou :grinning:
9. únor 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mafianka - taky mám doma "kapku víc" některých přesnídávek. Jak ten dortík budeš dělat?
9. únor 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente Mám kulatou dortovou formu, tak do ní vyskládám piškoty a zaliju je přesnídávkou trochu zředěnou mlíkem. Na to dám čerstvý ovoce a pak vrstvy opakuju. Už jsem ho dělala jednou a piškoty krásně nasajou a vše drží pohromadě :wink:
9. únor 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Jukni ke mě do fotoblogu, tak jsem návod před pár týdny psala, žádná dřina to není a stále žije:slight_smile:. Když je ho moc, tak vrazím na pár dní do lednice nebo věnuju sousedům:slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko my jsme dávali poprvé kapra na vánoce - každý kousek jsme před tím kontrolovala. Je fakt, že potom odmítal jíst salát a snažil se mi krást rybu z talíře :sweat_smile: ale bylo mu už 16 měsíců. Chtěla jsem aby mu byl aspoň ten rok.
9. únor 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska byl vepřový plátek na prudko s bramborem. Ještě bych chtěla něco upéct a pomalu přemýšlím o večeři - sakra já myslím jen na jídlo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka Tak šnečkové se povedli, mňamozníííí :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
brokolicovy krem a tortelini
9. únor 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
babinka my uvařila fazolový krém s krutónky a znojemskou s těstovinkou no dobrůtka Mňamky :grinning:
9. únor 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak domáci chlebík sa nepodaril:
tak mi to nevyšlo chlebík vyzerá celkovo bledý, ale po rozkrojení som teda bola riadne nešťastná kôrka je akoby nedopečená.. a vnútro? samá múka, nepremiešané... celé na prd.. a teraz neviem, či ja som niekde urobila chybu, alebo či je pekáreň na prd... normálne ma to nasr..
dala som program: BASIC - základný , tam je miesenie, kysnutie, pečenie normálneho chleba..
9. únor 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak změna k večeři syn chtěl fazolky tak jsme vytáhly zásobu zavařených trenčianských A ohřály a můžeme baštit :grinning:
9. únor 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dněšní bašta už jsem nevydržela :grinning:
9. únor 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka ahoooj, prosím Tě, zrovna tvořím ty snečky z lístkového těsta a jen se chci zeptat,jak moc mám to těsto vyválet,na jakou tloušťku? :wink:
9. únor 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martina_81 né moc na tenko tak 2-3 mm :wink:
9. únor 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renny7 máš je na slano nebo na sladko? myslím ty šneky...
9. únor 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka já jsem si právě říkala,že to určitě nebude jak na štrůdl. :grinning: díky moc. Občas tady projíždím ty Tvoje recepty a nechápu, musím mít náladu,aby mě to bavilo a Ty tady máš každý den jídelníček a ještě fotky. :slight_smile: Ale na inspiraci dobrý. :wink:
9. únor 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martina_81 Děkuji :grinning: mě to baví:grinning:
9. únor 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajavor tady ty jsou na sladko, dělala jsem je podle receptu od @brusinka.pusinka , . listové těsto, povidla, tvaroh :grinning:
9. únor 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@renny7 jo děkuju....ten si musím najít a zkusit taky :slight_smile:
9. únor 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@brusinka.pusinka na ty sladké šneky s povidly ten pudinkový prášek je klasický vanilkový pudink co se dělá v mléce?
9. únor 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek