Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

falca1
14. únor 2012

@nikiii prosím, přepošleš mi je 😀

nikiii
14. únor 2012

@falca1 jasňačka, hned posílám 🙂

petrajavor
14. únor 2012

@maybay @nikiii @zuhur holky tak dort nakonec vypadá takhle a tady je recept
Čoko dortík
Pro dort:

100g čokolády na vaření ale já dávám 70% čokoládu
6 lžic horké kávy
1 šálek másla, při pokojové teplotě (250) g
1 1/2 hrnku cukru
4 velké žloutky
2 šálky mouky polohrubé
1 čajová lžička prášku do pečiva
1 čajová lžička jedlé sody
1 1/2 lžičky soli
1 šálek podmáslí, při pokojové teplotě
1 čajová lžička vanilkového extraktu
4 velké bílky

Pro zdobení:

1čokoláda na vaření
500g jahod nebo jiného ovoce
2 balení šlehačky na šlehání
1 smetafix ztužovač šlehačky

instrukce

Upéct dort:
1.pripravíme si dortovou formu .. vyložíme ji papierom.rúru předehřejeme na 180 ° C
2. čokoládu rozpustíme v 6 lžících horké kávy.Miešajte, dokud hmota není hladká, nechámevychladnout, dokud čokoláda nedosáhne pokojovou teplotu.
3. S elektrickým mixérem, vymícháme máslo s 1 1/4 šálkem cukru do světla, asi 5 minut.Zatímco mícháme, pomalu přidáváme rozpuštěnou čokoládu, a postupně žloutku jeden podruhém .
4. V samostatné misce, smícháme spolu mouku, prášek do pečiva, sodu a sůl.
5. přimícháme polovinu prosáté suché přísady do krémové hmoty, přidáme podmáslí avanilku. pak promícháme se zbytkem suchých přísad.
6. V samostatné misce, vyšleháme vaječné bílky, uplne do tuha .. Přidejte zbylou 1/4 hrnkucukru, a dále šleháme tuhý sníh.
7. nejdříve dejte do těsta jen polovinu sněhu, těsto trochu odlehčete, a pak přidejte zbyteka rozmíchejte.
8. Nalijte těsto do připravené dortové formy s pergamenem. uhlaďte zvrchu a pečte asi 50minut, dokud párátko vyjde čistý z korpusu ..
9. dort musí úplně vychladnout před zdobením ..

zuhur
14. únor 2012

@nikiii tu jsem dostala k vánocům
@petrajavor krásná, kam mám dojet? 😀

petrajavor
14. únor 2012

@zuhur no bydlíme kousek od Zlína 🙂 manžel bude v 19h doma první budou na řadě špagety,ty ti můžu nabídnu taky,takže na tu sedmou tady 🙂

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@petrajavor kráááása 😵

nikiii
14. únor 2012

@zuhur Taky jsem dvě dostala, kuchařky já můžu pořád.
@petrajavor Taky hned sedám do auta a jedu, vypadá to nááááááádherně, raděj si ani nepředstavuju, jak mňamózně to musí chutnat, jinak bych se tu uslintala 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

petrajavor
14. únor 2012

@brusinka.pusinka
@nikiii holky díky,tak špaget mám dost a myslím si,že kus dortu by byl pro každou z vás 🙂

nikiii
14. únor 2012

@petrajavor To musíme stihnout ještě před manželem, aby na nás něco zbylo 😀 😀 😀

petrajavor
14. únor 2012

@nikiii no ten chudák je teď ví jak 12h denně v práci,takže vyčerpáním sotva příjde...a když mu kousek necháte bude šťastný 🙂

nikiii
14. únor 2012

@petrajavor Jejda, tak to je teda fakt chudák, to si takový rozmazlování zaslouží, to je pravda 🙂

kulenka
14. únor 2012

@petrajavor Mňam 🙂 Vypadá suprově 🙂

petrajavor
14. únor 2012

@nikiii to ano,proto máme špagety,mě už lezou ušima,ale on je miluje....
@kulenka díky 🙂

zuhur
14. únor 2012

@nikiii @petrajavor tak tentokrát necháme manželovi, ale příště dojedem 😀 😉
Já už mám udělané těsto na brusinčiny luxusní perníčky, cestou do obchodu jsem si udělala radost a koupila nové vykrajovačky, tak se těším

petrajavor
14. únor 2012

@zuhur to věřím 🙂 já mám na víkend v plánu sladké šneky 🙂 ale uvidíme jak budu mít náladu....

nikiii
14. únor 2012

@zuhur Já jsem si kupovala loni na netu suprový vykrajovačky, sice trošku dražší, ale je to napořád 🙂 Tak mám takovou dobrou směsku - je tam oslík, kráva, netopýr, žirafa, delfín, žába, a samý takový blboviny. Dělám z toho Barunce vždycky na oslavu narozek linecký a všichni koukají co to máme 😀 😀 😀 😀 😀

zuhur
14. únor 2012

@nikiii mě se moc líbí vykrajovačky - zvířátka od Tescomy - tak je mám časem v plánu koupit, ale až pojedu do Brna. Dneska jsem si koupila králíčka, šneka, žábu, motýlka, krávu a mašinku 😀

miriska
14. únor 2012

Ahoj holky
potřebovala bych poradit. Nikdy jsem nezavařovala, ale potřebovala bych zavařit nějaký hotový jídla. Máte s tím zkušenost? co všechno se dá zavařit a jak? Mě napadla boloňská omáčka na špagety, omáčky, pečené maso,atd. Dá se zavařit třeba špenát s masem?

Jinak u nás bylo dneska kuře na žampionech s rýží, včera boloňské špagety a předtím kerbenátky s bramborovým salátem a teď se chytám některej den na svíčkovou🙂

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@miriska najdi si v receptech pár jsme jich tu dávala na zavaření jídla 😀 rajská jde i boloňskaá jde zavařit i polívka gulášovka, guláš ,čočka Fazole no jde toho docela dost😀 je to na straně 307 😀

eriska
14. únor 2012

@brusinka.pusinka brusi, můžu do té bábovky bez vajec dát místo polohrubé mouky hladkou? já polohrubou nemám, krámek už zavřený a vláčet dítko se mi teď městem nechce..ale chuť na bábovku velikááá😀

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@eriska máš doma hrubou? pokud jo klidně smíchej 2 díly hladké jeden hrubé😀 nevím jak bude chutnat z hladké jestli bude tak jak má být chuťově

eriska
14. únor 2012

@brusinka.pusinka té mám dosti, taky jsem si říkala, že bych to namixovala, ale od zkušené to zní líp..děkuji moc..jdeme na ní😉

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@eriska není zač

yesu
14. únor 2012

Holky mám hodně jablek, co s něma? 🙂

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@yesu přesnídavku nepečený jablkový dort , šátečky s jablky štrudlík, hraběnčiny řezy...... jablka v županu , jablečné lívanečky😀 pečená jablka s ořechy vločkami a medem 😀 vyber si😀

yesu
14. únor 2012

@brusinka.pusinka 😀 sbíhají se mi sliny na všechny, jen kdyby se našel někdo kdo je oloupe a nastrouhá!!!!!je ten nepečenej v seznamu a to ostatní?

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@yesu myslím že tam je vše krom jablek pečených s oříšky vločkami a medem.
Plněná pečená jablka
1 lžíce oloupaných mandlí (lze použít i vlašské ořechy a špetka skořice)
1/3 hrnku sušených meruněk
kousek nakládaného zázvoru
1 lžíce medu
1 lžíce sirupu, ve kterém je naložený zázvor
4 lžíce ovesných vloček
4 velká jablka
(nakládaný zázvor a sirup lze nahradit lžící medu navíc)
1. troubu předehřejeme na 180 °C. Mandle, sušené meruňka a nakládaný zázvor nakrájíme ostrým nožem na velmi malé kousky a odložíme.
2. med a sirup zahříváme v rendlíku, doku se med nerozehřeje. Do směsi vmícháme ovesné vločky a zahříváme na mírném ohni 2 min.. Rendlík odstavíme a do vloček s medem a sirupem vmícháme mandle, meruňky a zázvor.
3. z jablek vykrojíme jádřince, otvor nahoře mírně zvětšíme a slupku po obvodu několikrát nařízneme, aby při pečení nepraskala. Jablka vyplníme náplní a dáme do zapékací misky. Přidáme tolik vody, aby dosahovala zhruba do třetiny výšky jablek. Pečeme v předehřáté troubě 40 min. doměkka. Pečená jablka podáváme horká.

yesu
14. únor 2012

@brusinka.pusinka super mrknu na to. A nemáš nějakej recept na těstoviny se sušenýma rajčatama?
Bože mě tak honí mlsná, na slaný, na sladký, na dort, na těstoviny, na maso, prcku co teda chceš???? 🙂

brusinka.pusinka
14. únor 2012

@yesu
Těstoviny se sušenými rajčaty a parmazánem
1 - 2 ks cibule
6 - 8 ks sušená rajčata v oleji
5 lžic olivový olej
2 porce těstoviny
2 stroužky česnek
podle chuti
 parmazán
 bazalka
Těstoviny, nejlépe penne připravíme podle návodu v osolené vodě.

Na pánvi na olivovém oleji osmažíme na proužky nakrájenou cibuli, přidáme na drobno nakrájená sušená rajčata v oleji, nasekaný česnek a bazalku. Promícháme a krátce osmahneme. Přidáme hotové těstoviny a jen už promícháme.
Těstoviny se sušenými rajčaty ihned podáváme. Lze posypat strouhaným parmazánem.

Těstoviny s česnekem a sušenými rajčaty
Ingredience
4 porce 500g těstovin sůl šest stroužků česneku sušená rajčata olivy bylinky (bazalka, oregáno, provensálská směs…) olivový olej parmezán
Těstoviny, které máme nejraději, dáme vařit do osolené vody a nakrájíme na kousky česnek (nešetříme), sušená rajčata a olivy (vhodnější se mi zdají zelené, ale opět je to na vaší chuti) na kroužky. Na rozpáleném oleji osmažíme česnek (ale nesmažíme ho dlouho, aby nezhořkl), přidáme sušená rajčata a olivy, prohřejeme a přidáme bylinky (solit není třeba, suroviny jsou slané dost). Vše smícháme s těstovinymi a podáváme s parmezánem.

yesu
14. únor 2012

@brusinka.pusinka zlatá, moc díky 🙂