Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervena_vila
3. bře 2012

@1luciferka1 Na dně papiňáku na másle nebo oleji opečeš jednu cibuli, naházíš na to kousky masa a necháš lehce zatáhnout, přisypeš nakrájenou mrkev, celer, petržel, bobkový list, nové koření a zaliješ vodou jen tak, aby to bylo ponořené. Necháš hodinu vařit. Pak vylovíš maso a koření, když je moc vody, sleješ trochu, rozmixuješ, přidáš smetanu, sůl, nebo co tak ještě dáváš do svíčkové (hnědý cukr?). Já to mám takhle ráda, je to prakticky bez práce.

kulenka
3. bře 2012

Dneska zkouším Rafaelo řezy 🙂
A k obědu byly vepřové plátky s bramborem, dušenou mrkví a hráškem 🙂

kulenka
3. bře 2012

@reruna Fakt nevím, nepřidávala jsem tam žádnou vodu, prostě jsem jen rozmixovala uvařenou řepu 😅
Ale drahý povídal, že holt k vám budeme muset na návštěvu, abys mi přesně ukázala co a jak 😀 😀

petrajavor
3. bře 2012

Tak sem si to rozmyslela,bábovka nebyla čistě čokoládová,ale přidala jsem i ořechy 🙂

kulenka
3. bře 2012

@petrajavor Jééé čokoláda s ořechy ... to je blaho 😀

petrajavor
3. bře 2012

@kulenka to mi povídej,navíc teď jsem úchyl na jahody,takže má porce byla 300g jahod a kousek buchty 😀

1luciferka1
3. bře 2012

@cervena_vila kousky masa? jako že se to maso nakrájí na plátky a nedělá se vcelku? 😉

cervena_vila
3. bře 2012

@1luciferka1 záleží na okolnostech - mám malý papiňák 😉

1luciferka1
3. bře 2012

@cervena_vila 😎 😀

kulenka
3. bře 2012

Rafaelo řezy podle kamarádky ... nakrojíme zítra, až vychladnou ...

ciernavila
3. bře 2012

kralik na cesnaku s karlovarskym knedlikom. Manzelove veldielo pochutnala som si ja aj drobec 🙂

kammka
3. bře 2012

náš tatínek se včera zasek u sousedů u vína a karet, takže dnes jsme oběd v podstatě vypustili, dal si jen polévku a nám taky stačila 😀
a tak ta půlka husy vydrží i na zítra, k večeři jsme ji jen otestovali... 😉
v noci jsem pekla buchtu s pudinkem a cibulový koláč, ten si měl vzít dopo s sebou, jeli s chlapama cosi zařizovat..ale asi ho to po tom karetním dýchánku ani nenapadlo. zejtra to vezmem na návštěvu, aby se to všechno snědlo..

kammka
3. bře 2012

@boban na kilo ve slupce vařených oloupaných a strouhaných brambor půl kila dětsjé krupice nebo hrubé mouky, je to jen plus mínus, záleží na bramborách.. k tomu jedno rozšlehané vejce..mouka nebo tekutina navíc dle potřeby. než začneš dělat těsto, musíš mít postavenou vodu, aby ti knedle příliš dlouho neležely, těsto řídne...šišky trochu hubenější než houskové, vaří se 20minut..

mamkamarketa
4. bře 2012

my vcera meli vzpominku na leto 🙂 grilovana kureci prsa, tzatziky a male pecene bramburky. upekla jsem dort s kremem a jahodama. dneska nastesti vari babicka-svickovou 😵 😵 a k veceri dostane manza topinky. nikdy v zivote je nemel, tak jsem zvedava co mi na to rekne 😀

eicul82
4. bře 2012

@kulenka prosím recept 🙂

babulinkab
4. bře 2012

polívka z červené čočky
plněná sekaná, br. kaše, okurkový salát

falca1
4. bře 2012

dneska červený zelí s knedlou a kuřátkem, zákusek bude u mamky dort 😀

janapavlik
4. bře 2012

pórková polévka
kachna na medu, brambory, zeleninový salát 😀

mamkamarketa
4. bře 2012

poradite mi prosim nejakou pomazanku na topinky? ale bez tvarohu, ten manza neji 🙄

pajula
4. bře 2012

čevabčiči,brambor a okurkový salát 🙂

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa nevím jestli ti to pomůže ale u nás je hrozně oblíbená nastrouhaná niva + máslo + zakysaná smetana + špetka soli a na to pak bílou papriku.. ale tu dáváme spíš na chleba z topinkovače.. 😵

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa nebo pak masovou směs.. ale tu asi nechceš. že jo?

martinka87
4. bře 2012

na dnešek jsem vyndala z mrazaku kaprika, tak jeste neco vymyslim k nemu a bude... 😉 mozna vse nahazim do parniho hrnce a bude 😉

nikiii
4. bře 2012

Dneska peču kuře který se od včerejška koupe v pivu a koření, tak jsem sama zvědavá jaký to bude 😀 K tomu bramborová kaše a okurky. A na odpoledne meruňková buchta.

mamkamarketa
4. bře 2012

@peroli je masovou smes urcite! pokud bude pikantni, to mm zboznuje 😵

aaadus
4. bře 2012

@mamkamarketa já dělám na topinky toto 🙂
Sládkovy kuřecí topinky
500g kuřecího masa
2 velké cibule
1 palice česneku
300ml kečupu
200g šunky
grilovací koření
3 lžíce worchestru
3 lžíce sójové omáčky
nastrouhaný sýr
Nakrájíme na jemno cibuli a necháme zpěnit na oleji. Přidáme maso, které jsme nakrájeli na velmi malé kousky. Necháme orestovat, okořeníme, přidáme worchester a sójovku, potom šunku a necháme maso úplně změknout. Pak přidáme česnek a zalijeme kečupem. Lehce povaříme. Směs dáváme na topinky a zasypeme sýrem. Můžeme podávat i k bramboráčkům.

peroli
4. bře 2012

@mamkamarketa opéct zlehka česnek na plátky, na to kuřecí prsa na nudličky, chvíli restovat, přisypat kari (podle chuti), osolit, přidat pokrájenou jarní cibulku (s normální cibulí to není ono 😒 tu nedoporučuju), protlak a přilít kečup (množství tolik, aby směs nebyla moc řídká). Dát na topinky a ještě se může dozdobit jarní cibulkou.
Pokuď to chceš pikantnější tak místo kečupu můžeš dát čertovskou omáčku (koupíš v albertovi, je v takové té kečupové sklince.
Opravdu je to hrozně dobrý!!!! 😵

samik2008
4. bře 2012

kuř.vývar s tarhoněma a špagety s kuř.masem a sýrem

handm
4. bře 2012

Ahoj, my dneska měli bramboračku, guláš z vepřového s těstovinou nebo knedlikem a v lednici se chladí Míša řezy 🙂 čekáme návštěvu.🙂