• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

30. listopadu 2016 
@eicul82
Řezy Rafaelo
1 hrnek polohrubé mouky
¾ hrnku cukru moučka
½ hrnku oleje
4 vejce
7 lžic mléka
1 prášek do pečiva
pikantní marmeláda
Ušleháme žloutky, cukr a olej do pěny. Pak přidáme mouku, mléko, prášek do pečiva a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech a při 180 st.C upečeme. Dáme vychladnout a na vychladlý řez namažeme pikantní marmeládu.
Mezitím připravíme:
4 dl mléka
4 lžíce polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
10 dkg kokosové moučky
25 dkg másla
10 dkg cukru moučka

Mléko, mouku a vanilkový cukr uvaříme na hustou kaši, vmícháme kokosovou moučku, zakryjeme a dáme vychladnout.
Máslo a cukr vyšleháme, přidáme vychladlou kaši a vymícháme do hladka. Na řez potřený marmeládou natřeme krém a povrch hustě posypeme kokosovou moučkou.

No, dělala jsem je poprvé, takže přesně podle receptu, ale vrstva krému je na mě moc silná, klidně bych udělala z poloviny :wink: Je to spíš takové sváteční, ke kafi na návštěvu :slight_smile:
Ještě mám v záloze recept na takové ty klasické - upéct korpus posypaný kokosem, ještě teplý polít šlehačkou. Ty jsem taky nikdy nepekla, ale zkusím je :slight_smile:
4. bře 2012 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
včera langoše, dneska filé a bram. kaše, jablečný štrůdl a slané tyčinky z listového těsta
4. bře 2012 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kulenka tak si aspoň spravíte chuť po té nepovedené s řepou :slight_smile: vypadá to dobře a ten polívaný šlehačkou a posypaný kokosem jsem kdysi dělala a bylo to dobré...
4. bře 2012 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Kuřecí polévka, pečené kuřátko a hrášková rýže a jako zákusek bude asi dort - babička slaví narozeniny.
4. bře 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna :grinning: Vypadá a dobré to i je :slight_smile: Ještě jsem vytvářela majolkovou od Brusinky, jak na ni drahý poprvé koukal skrz prsty, tak teď ji vyžaduje :grinning:
4. bře 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
už měsíc vysněná sekaná a bramborový salátek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: polévka - kachní vývar s nudlemi.
Ke kávě a pro návštěvu - závin s pudinkem a višněmi :dizzy_face:
4. bře 2012 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Dnes vařil manža a byly vynikající lasagne se zeleninou. :dizzy_face:
4. bře 2012 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pitruskaskarolinkou : juuu, br. salatek :dizzy_face: :slight_smile: ten my naposledy o vanocich :grinning:

jinak u nas dnes nakonec vyvar plus sunkofleky od vcerejska :sweat_smile:

a zítra bud spenatek nebo rizoto :sunglasses:
4. bře 2012 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
salát s řízečkama z vepřové panenky a zákusek indián na plechu :wink:
4. bře 2012 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Pečené kuře,br.kaše,babykarotka a brokolicový krém.
4. bře 2012 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás pstruh s bylinkovým máslem a nepečenej karamelovo-pudinkovo-broskvovo-šlehačkovo-jahodovej dort se sušenkovo-čokoládovým "těstem" :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2012 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@aaadus
@peroli
zensky dekujuu. topinky s pomazankama meli uspech :dizzy_face: musim je delat casteji :slight_smile: :dizzy_face:
4. bře 2012 v 19:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa a jaký pomazánky jsi nakonec dělala?
4. bře 2012 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
a tady je ten nepečenej dortík :slight_smile: taková trošku improvizace ale byl moc dobrej
4. bře 2012 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
U nás dnes byla znojemská s rýží, pikantní směs s rýží, kuřecí vař.maso...v pořadí prcek,taťka a já :grinning: O víkendu jsem nepekla,od čtvrtka se začíná oslavovat,tak bude jídla až až
4. bře 2012 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulinka to jako zveš? můžu dojet?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 20:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@peroli :grinning: :grinning: no nejdřív nakouknu jaký budou dárky a pak klidně pozvu :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulinka trošku poupravím jednu hlášku "dárky netreba, masa tri kusy" :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@peroli :grinning: :grinning: joo to bereme taky :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@peroli ja delala pro sebe tu s tou nivou jak si psala a byla fakt moc a moc dobra,misto bile papriky jsem dala mrkev. super.
a masovou jsem delala podle @aaadus
musim koupit tu certovskou omacku. to je neco pro manzu. asi to podniknu v tydnu. topinky mel dneska poprve zivote a mely uspech :grinning:
4. bře 2012 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa topinky poprvé v životě? :fearful: :grinning: to je dobrý!!! :grinning: :grinning:
a množství sis odhadla, jo? já dávám většinou tak cca 1/2-3/4 z té výseče, asi 1 velkou lžíci másla (rama a tak..) a přibližně 2 lžičky zakysky.. prostě podle oka.. :dizzy_face:
a nezapomeň mi dát vědět jak vám ta masová směs bude chutnat :wink: já to dělávám taky od oka ale asi tak nějak přibližně:
česneky tak 2-3 stroužky,
prsa 2 menší,
celej svazek cibulky,
kari (nebo karim??? bože to je slovo :sweat_smile: :grinning: ) to posypu po celým povrchu ale bude to tak 1-2 lžičky určitě,
protlak celej
a kečup nebo čerta už jen tolik aby to úplně neteklo.. :wink:
4. bře 2012 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@peroli je to american :grinning:
ja to delala pro sebe,takze jsem delala mensi mnozstvi a fakt moc dobry. ta mrkvicka to ''osvezila''
kari mam ale karima asi ne :grinning:
urcite dam certa,on miluje palivy. pri pohledu na jeho enchiladas mi hori pusa :sweat_smile:
4. bře 2012 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa tak to abys mu tam ještě nakrájela tak půl kila jalapeňos :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa :grinning: :grinning: taky karima nevedu :grinning: ale čím to posypat? "kari to posypu" mě zní divně.. :sweat_smile: :grinning: :grinning: takže asi "karim to posypu" ?? ach ten češtin.. :sweat_smile: :sweat_smile: jsem fakt kopyto :grinning: omlouvá mě aspoň to že jsem ze školy už fáááákt dlouho :grinning: :grinning: a 3 děti taky udělají svý :grinning:
topinky resp. chleba sice nemaj ale opíkaj tousťáky, ne? i když to má asi do topinek daleko i tak.. :sweat_smile: :grinning:
4. bře 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa abych zase nezněla ale jako úplnej debža :sweat_smile: :grinning: vím že kari se neskloňuje ale v tu chvíli mi to kari na začátku věty znělo fakt divně.. ale teď jak si to pořád opakuju tak už mi to zní normálně.. asi nějaká porucha na přijímači :grinning: :grinning: já dneska v noci spala jen od 3:30 do 6:50 mezitím bylo ještě jedno kojící mezipřistání takže mě ber s rezervou.. :sweat_smile: :sweat_smile: dneska mám nárok plácat blbosti :sweat_smile: :grinning:
4. bře 2012 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@peroli toastaky maj,ale ty jejich nadychany buchty nasi sumave nesahaj ani po kotniky :grinning:
bud v klidu,ja se taky obcas pristihu,ze neumim cesky :sweat_smile: :grinning:
asi mu tam budu muset neco prisypat,pac on i ty jalepenos zajida cili :rolling_eyes: :sweat_smile: texas nooo :grinning:
4. bře 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@peroli pohoda zeno :sunglasses: mas u me palec nahoru za pomazanky :dizzy_face: :grinning:
4. bře 2012 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa tak to mám dobrý.. :sunglasses: za směs se snad zvedne i ten zbytek :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dneska chutním zrychlenou verzi svíčkové v hrnci, k tomu karlovarskej knedlík a dceřiny milovaný brusinky. Včerejší buchtu jsme právě dojedly, tak ještě asi něco upečem.
5. bře 2012 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska zbytky ze včera - zelí, knedlík :grinning:
5. bře 2012 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek