Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
8. bře 2012

@brambora20 jé, dala bych si, ačkoli jako dítě jsem to taky nesnášela, ale chutě se mění...jen teda nevím, jestli to budou jíst mé děti a mm

reruna
8. bře 2012

dneska závin z listového těsta plněný zeleninovou směsí z Lidlu a slaninou a pro malého dušená brokolice se sýrem a kuskus

brambora20
8. bře 2012

@reruna náš vybíravec jí většinou jen ty br. s máslem a tu polovičku mrkve s masem přesně nehá, jak by se mohl otrávit 😒 bych ho kopla do kostky

reruna
8. bře 2012

@brambora20 asi tak nějak by to dopadlo u nás, pochutnala bych si jen já a zbytek vyhazovala, takže se mi to nechce dělat, už mě nebaví pořád vymýšlet... mm většinou teda sní všechno, ale vařenou mrkev by si dobrovolně nedal, jenže děti jsou strašní strávníci, fakt závidím všem, komu děti sní všechno (hlavně to zdravé), já pořád musím vymýšlet, co jak zamaskovat. 😝 Ale možná, kdybych tu mrkev s tím masem pak rozmixovala, a zamíchala to do bramborové kaše, to by mohlo projít

brambora20
8. bře 2012

@reruna Adam jedl do 2let supr, až od září lons.roku se to pokazilo...pomalu mi přestal jíst i syrovou zeleninu, což baštil krásně, rajčátka i okurku...to mně mrzí...snad to zas někdy nastartuje zpátky ☹

alenv
8. bře 2012

hovězí guláš s BK a křenem 🙂

renny7
8. bře 2012

Ahojky , prosím o radu, chci dnes udělat karbanátky, nevím přesně co a kolik čeho přidat do toho mletého masa, poraďte 🙂 (mletého mám 600g)

reruna
8. bře 2012

1 vejce, trochu strouhanky, trochu mléka, sůl, kmín, koření na mletá masa, lžičku hořčice, lžičku kečupu a vypracovat, obalit ve strouhance a jestli to chceš zdravější, tak peč v troubě @renny7

elfka11
8. bře 2012

U nás dnes hrášek s mrkví....brambory a masíčko....🙂

katerinanov
8. bře 2012

Ahoj holky, máte nějaký rychlý a fajn recept na těstoviny bez masa??

pelenka
8. bře 2012

@reruna Prosím jak přesně děláš ten závin? Upravuješ tu zeleninu nějak? Zítra máme návštěvu tak o závinch uvažuju a zeleninový by mohl být takový holčičí dietní🙂

misula.g
8. bře 2012

@falca1 U nás budou opět tortilly 😀 jelikož mám ještě dávku naloženého masa a zbytek placek

heaven_angel
8. bře 2012

@katerinanov ahoj, já dělám třeba sýrovou omáčku s pórkem a žampiony..
1 menší cibule
pórek
žampiony
200 ml smetany
máslo
mléko podle potřeby
100-150 g sýra (niva, gouda)

osmahnu na másle cibulku na to hodím na plátky žampiony, taky osmahnu, trošku podliju vodou a nechám je podusit.. vedle na pánvičce si taky na másle orestuju pórek. Až jsou žampiony měkké, zaliju je smetanou a trochu mléka, nechám provařit a pak vmíchám nastrouhaný sýr a ve finále do toho přidám ten pórek a už to dál nevařím.

nebo fakt rychlovku, špagety s rajčaty a bazalkou..
dám si vařit špagety do osolené vody.. na olivovém oleji nechám zezlátnout celý stroužek česneku, až je osmahnutý, tak ho vyndám a dám tam na půlky rozkrájená cherry rajčátka, nechám je změknout a pak na tu pánvičku přidám uvařené špagety (doporučuju scedit o minutu nebo dvě dřív, než je uvedeno na obalu, dodělají se na té pánvi a trochu vody ze špaget nechat), promíchám špagety s rajčaty. Posypu to nastrouhaným parmazánem (asi tak hrst) a přidám trošku té vody, ve které se špagety vařily, špagety se tím pěkně obalí. Pak už jen dosolím a na závěr dám čerstvou bazalku a na talíři sypu parmezánem. Je to za 10 minut hotový. Můžeš k těm rajčatům dát i olivy i sušená rajčata nebo třeba červenou cibuli nebo místo cherry dát sekaná rajčata z plechovky, ale pak bude chtít omáčka tak lžičku cukru, většinou ty plechovkový rajčata bývají kyselejší. 🙂

reruna
8. bře 2012

@pelenka podusím tu zeleninu na pánvi i se slaninou, pak udělám závin z listového těsta, potřu vajíčkem a upeču, ještě bych mohla dát možná 1-2 vajíčka do té zaleniny na pánvičku, udělat míchanici, aby ta náplň lépe držela u sebe

katerinanov
8. bře 2012

@heaven_angel Děkuji moc za tip 🙂

reruna
8. bře 2012

@renny7 ještě jsem zapomněla česnek a cibuli

kulenka
8. bře 2012

K obědu krupičná kaše, takže dneska to mám easy 😀
A těsto na strouhaný koláč jsem před chvílí šoupla do mrazáku, takže ten bude někdy odpoledne na sváču 🙂

pelenka
8. bře 2012

@reruna Fajne, zkusím, ale vzhledem k tomu, jak vzácnou komoditou jsou vajíčka zkusím spojit sýrem🙂

mates22
8. bře 2012

tak já dneska udělám kuřecí roládu s kuskusem, udělám rovnou dvě - máme o víkendu oslavičku, tak co zbude, bude jako studené občerstvení 🙂

heaven_angel
8. bře 2012

u nás už třetí den vaří manžel, předevčírem mi bylo večer zle, včera to byla vlastní iniciativa a dnes, že prý když je to MDŽ, tak uvaří něco dobrého.. je opravdu zlatej 🙂 musím uvařit o víkendu něco výborného, když se tak stará.. mimochodem, všechno nejlepší, dámy, k dnešnímu svátku 🙂

babulinkab
8. bře 2012

výpečky, zelí, br. knedlík

brusinka.pusinka
8. bře 2012

dneska nevařím ani zítra prababinka uvaří a v sobotu bude od tchána kačenka a červené zelí a bramborový knedlíček😀.... Prababinka se dověděla o mojí nožce tak prej se nemám starat.-D ona uvaří moji se u ní nacpou a mě donesou😀 Krásný den žen ženky kuchařinky 😵

heaven_angel
8. bře 2012

děvčata, prosím o radu.. dá se udělat svíčková na smetaně i z něčeho jiného než ze svíčkové? např. z hovězího zadního? nebo jaké je na to dobré maso a případně jak dlouho ho vařit, aby nebylo tuhé?

nikiii
8. bře 2012

@heaven_angel Já dělávám běžně z vepřové kýty, vím že to není to pravý z čeho by měla být, ale nám to tak chutná i cenově vyhovuje 😉

pavlinaoo
8. bře 2012

@heaven_angel já dělám z hovězího zadního a jak píše nikiii asi 3krát jsem ji dělala z kýty a je to stejná ňamka...stejně tam jde převážně o tu omáčku, tedy alespoň u nás...a kýta je dobrá i ji normal špikuji...

brusinka.pusinka
8. bře 2012

@heaven_angel dělám z jakéhokoliv masa i z krůtího prsa a vepřového telecího podle toho na co máme chuť, omáčka je vždy chuťově výborná někdy ji dělám samostatně a k tomu třeba sekanou.-D ze zadního se obvikle dělá je to levná varianta 😵

nikiii
8. bře 2012

@heaven_angel
@brusinka.pusinka má úplnou pravdu, v pondělí když si dcera namyslela že má strašnou chuť na svíčkovou (a já jí slíbila že jí uvařim co bude chtít, protože jsme jí v neděli večer snědli kuře co mělo být v pondělí a na který se těšila), tak jsem narychlo vytáhla kuřecí prsa a dělala z nich, a taky to bylo dobrota.

heaven_angel
8. bře 2012

@nikiii
@pavlinaoo
@brusinka.pusinka
děkuju za rady, budu ji poprvé vařit sama.. vařila jsem ji už jednou za asistence mojí zlaté tchýně, ta používá zvěřinu, ale tu nemám, tak jsem si nebyla jistá 🙂

handm
8. bře 2012

ahoj, u nás dnes UHO s bramborama, jinak též vepřové kostičky na kmíně 😉

renny7
8. bře 2012

@reruna moc děkuju 🙂