Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kristi
21. dub 2012

jedeme na navstevu, takze pecu 3 nohy slaneho strudlu. Vecer budeme mit jen oblozeny talirek a spooooustu dobreho cerveneho vinka 😀

yesu
21. dub 2012

dnes asi těstoviny s rajčatovou omáčkou s mascarpone...

babulinkab
21. dub 2012

@rozarka65
Brokolicové karbenátky
------------------------------
1 brokolice - uvařit doměkka
100 g uzeného tvrdého sýru - nastrouhat
100 g šunky - nakrájet nadrobno
1 - 2 vejce
z ingrediencí uděláme směs, kterou trochu osolíme, a dohustíme strouhankou.
Tvoříme karbenátky, které ještě obalíme ve strouhance a osmažíme na oleji nebo upečeme v troubě na pečícím papíru.

rozarka65
21. dub 2012

@babulinkab děkuji...🙂

1luciferka1
21. dub 2012

dnes kuřecí polívka ze včera a topinky s masovou směsí, posypané sýrem 😵

rennu
21. dub 2012

Bramboračka a špízy (salám, kys.okurka, cibule, kuřecí) s bramborem 🙂

jika10
21. dub 2012

Dnes bude rostena na zampionech s ryzi a zeleninova polivka

radka_h
21. dub 2012

Krakonošovo tajemství a k tomu zeleninový salát.

crca
autor
21. dub 2012

dneska br.špalíčky s uzenou plecí a zelím a na zítra už je předdělaná svíčková s domácího králíka a domácí houskový knedlík 😵

jajina.c
21. dub 2012

Smažené žampionky a brambor, zeleninový salátek🙂

pitruskaskarolinkou
21. dub 2012

špagety s cuketou a rajčátky a slaninkou se smetanovou omáčkou, odpoledne chystám pro nášvěvu medová kuřecí křidélka s chlebem, kozí rohy a tzaziky 😉

llluckaaa
21. dub 2012

Losos na zázvoru s brkaší.

nikiii
21. dub 2012

@pitruskaskarolinkou Podělíš se o receptík na ty křidýlka prosím? Miluju recepty s medem - manžel je včelař, takže máme svůj vlastní.

pitruskaskarolinkou
21. dub 2012

@nikiii udělám si takovou hatla matla marinádu, vždy od oka, co mě napadne, ale nejčastěji dávám do hrnku - 2 vršité lžíce medu, 5 lžic kečupu, 3 stroužky česneku, zakapat sojovkou a pak koření na drůbež, co jsem koupila v Lidlu - rozmíchat a popatlat křidýlky - nejlepší je dát křidýlka do mikrtoten.sáčku a zalít to tou marinádou a pak v tom sáčku se to pěkně omatlá po všech stranách - je to jednodušší než matlat lžičkou a člověk si nemusí špinit packy 😉 😀
Udělá to krásnou kurčičku a jsou nádherně zlatavě vypečená 🙂

nikiii
21. dub 2012

@pitruskaskarolinkou No mňam, už vím co bude co nejdřív k obídku nebo večeři 🙂 🙂 🙂 Díky moc.

jimmy1
21. dub 2012

rajská, těstoviny, a z mražáku jsem vytáhla plněné papriky a pro prcka vařené hovězí

nikiii
21. dub 2012

Holky, takovej blbej dotaz - vždycky když dělám štrůdl z listovýho těsta, tak se mi při pečeníí strašně nafoukne nahoru a potom při krájení celej jakoby rozsype a rozpadne na šupinky, nevíte kde dělám chybu? Já už nevím co zkusit... taková obyčejná věc a já už se s tím tak dlouho peru, že to není ani možný...

djn
21. dub 2012

@nikiii jo, v troubě nafoukne a při chládnutí splaskne...taky se mi to stává
a někdy mi v troubě praskne a šťáva z jablek vyteče
štrůdl je tak jednoduchej, ale přitom je tam tolik věcí, který mají vliv na výsledek - voda v jablkách, stáří listovýho těsta, výrobce listovýho těsta, chlazený x mražený listový těsto, způsob pečení
s mamkou máme vykoumaný, že můžeme péct ze stejných jablek, ze stejnýho těsta a stejně je každej štrůdl jinej, a pak babo raď

nadja73
21. dub 2012

@nikiii
@djn moje mamka ho pred pecenim propichuje vidlickou a nepopraska ji. Jestli je to jen jedna z vyse uvedenych faktiru, proc ji nepraskne nevim. 🙂 Mozna by stacilo ho poradne pomaslovat tukem, i behem peceni, aby byl porad vlhky. Mozna i voda pomuze.

nadja73
21. dub 2012

u nas dneska kachni vyvar s nudlemi, ceska cina z veproveho a krutiho masa s kupou zeleniny (jarni cibulka, porek, mrkev , kukurice a zeli) a ted, kdyz miminko spinka, tak jsme si nakrojili jogutrovy kolac s jahodama a drobenkou 🙂

mochenkaa
21. dub 2012

Dneska byla kyselice

karmenta
21. dub 2012

@rennu do špízů okurka? nebo jsem to pochopila blbě?

aaadus
21. dub 2012

Kuře ve slavnostním obleku s bramborem, na večeři pomazánka z vepřové konzervy a malý tvarohovou. Zítra jen fazolová polévka, odpoledne grilovačka, vaječná tlačenka, šneci z listového těsta a ke kávě krtkův dort na plech.

luciesofi
21. dub 2012

Ahoj holky, prosím o radu. Máte některá recept na dortový piškotový korpus? Chci upéct piškot a na něj naskládat ovoce + tvarohovosmetanový krém. Nevím jaké zvolit množství vajec na formu o průměru 20cm, když chci jen nízký korpus... Díky!

rennu
21. dub 2012

@karmenta jojo jak to píšu 🙂 cibule, salám, kyselá okurka na kolečka a maso...někdy dávám ještě papriku a je to výborný...často jsme dělali doma, když nebylo moc peněz na maso, tak se dala jen ta okurka, salám a cibule a brambory k tomu a mnamka 😀

nadja73
21. dub 2012

k veceri testovinovy salat s bagetou a mala dostala kvetakovy mozecek s bramborem. vsem se delaji boule za usima 🙂

nikiii
22. dub 2012

My dneske jdeme na oběd k manželovým rodičům, na řízky, takže s sebou budu dělat jen malinovo-čokoládový muffiny ke kafíčku.

yesu
22. dub 2012

Dneska asi rajská, těstoviny a kuličky z ikei 🙂

evulebobule
22. dub 2012

@yesu u nás dneska to samé 😉 😀

zuzi82
22. dub 2012

My si dnes dáme špízy z lososa a krevet s pečeným bramborem a grilovanou zeleninou. 😉